HennessyVSOP

okres Praha

2 body

• 23.4.2011  21:00
    Planeta opic (1968)

Je to už hezkých pár let co jsem Planetu opic viděl poprvé a musím uznat že na mě hodně zapůsobila. Nádherné masky, hezké scenerie, solidní herecké výkony a hlavně perfektní pointa filmu. Klasika na kterou se opravdu velmi těžko dá zapomenout. Kdo viděl ví, kdo neviděl ať se stydí a rychle se koukne na tento dobový skvost kinematografie.

• 23.4.2011  20:57

Jedna hvězda za švédská prsa. Jinak film není ani vtipný ani nic. Ztráta času.

• 23.4.2011  20:54
    District 9 (2009)

Tomuto filmu mi nezbývá než zatleskat. Jak moc je odlišný od těch Dnů nezávislostí, Valek světů a jim podobných. Tvůrcům evidentně nechyběla odvaha a vize. Směsice žánrů je víceméně příjemná, i když bych podle svého osobního vkusu víc uvítal filosofickou a vyprávěcí rovinu a méně akce. Nicméně i tak se jedná o jeden z nejzajímavějších, nejodvážnějších a nejsympatičtějších filmů, který dle filmového zážitku řadím vedle Obchodníka se smrtí, který na mě měl podobný dopad. Má sice spoustu nevýhod, například to že hereckých výkonů si tu opravdu neužijete, stejně tak vizuály a hudba nepohladí vaše smysly. I tak pointa a neobvyklost tohoto snímu převáží všechny jeho zápory. Doporučuji skouknout každému, komu alespoň trochu nevadí sci-fi.

• 23.4.2011  20:47

Nevím proč se tu tolik odsuzuje tento film, je sice pravda, že se ze zvoleného tématu dalo získat mnohem víc. Tvůrcům se podařilo natočit pouze velmi průměrný film, který má jednak výhodu toho, že je hodně originální (v kolika filmech jste viděli zároveň tank a draka) a potom i to, že ti draci kteří se zde objevují jsou naprosto perfektně udělaní, stejně jako velmi pěkně zničený Londýn. Zbytek prakticky průměr. Možná ještě Christian Bale není zas až tak šedivý. Tak proč ty 1-2 hvězdy :)

• 17.4.2011  15:15
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Prozatím jsem ještě nedokoukal první sérii, nicméně si dovoluji napsat svůj názor na tento seriál (který se po dokoukání může i změnit). True Blood je v jistých mezích velmi dobrý, nabízí dost netradiční pohled na svět a upírismus, který není zas až tolik zpitomělý Twilightem a podobnými. Na druhou stranu se v tom seriálu objevuje až tolik klišé, že mne to místy opravdu hodně nudilo a když už jsem zas myslel, že tímhle dílem jsem skončil, objeví se zvrat a já chci vidět co bude dál. Takže jak vlastně hodnotit tehle upírský seriál, který ani není tolik o upírech, obsahuje některé dost otravné postavy a slušné zvraty v ději? Pro mne zatím nadprůměrné tři hvězdy, uvídíme jak se změní hodnocení po dokoukání první řady, ale na druhou řadu mne tvůrci velmi pravděpodobně již nedostanou.

• 12.4.2011  16:54
    Matrix (1999)

Matrix, velmi známý pojem mezi filmy a opravdu velmi revoluční dílo. Ne z toho pohledu , že by přinesl myšlenku, která tu nebyla, tu totiž převzal ze starších děl, ať již filozofických nebo i filmových (např. Ghost in the Shell). Ale byl to první film s tímto tématem, který dokázal prorazit do širokého podvědomí lidí. Pokud vím tak se jedná o první, a pokud ne první tak jeden z prvních filmů, s bullet-time efektem. Má perfektně propracované bojové scény, velikou hloubku že dokonce slabí jedinci nejsou schopni pochopit o co jde a skvěle zahrané čtyři role - Nea, Morphea, Mr. Smithe a nakonec Trinity. I tak má film své mouchy (alespoň ze subjektivního hlediska mi leze na mozek hudba a kostýmy a ani Trinity není nijak velká fena, respektive je docela ošklivá), nicméně tyto drobnosti nemohou zastínit výrazné kvality tohoto filmu. Další dva díly jsou již jenom svezením se na slávě jedničky, i přesto se ale nejedná o žádnou tragédii.

• 12.4.2011  16:34

Tohle je opravdu velmi legendární film a hodně mě se*e, že byl zastíněn takovou hovadinou jakou je Forrest Gump. Ale zpátky k tomuto snímku, o kterém již bylo hodně napsáno. Má skvělou pointu, hlubokou myšlenku, která brnká na struny divákům, vyjímečně laděnou hudbu a hlavně neskutečně lidsky zahrané postavy. A dle mého názoru každý koho tento film nudil nebo se mu nelíbil je hlupák. POZOR SPOILERY To co mě opravdu dostalo je následující: vyprávění Freemana v pozadí filmu (on je opravdu charismatický a umí upoutat pozornost), scéna s asfaltováním střechy, scéna z vězeňského biografu, scéna Brooks was here, scéna kdy si všichni myslíme že se Andy oběsil a v neposlední řade srdcervoucí závěr filmu.

• 12.4.2011  16:22
    Gauneři (1992)

Celovečerní prvotina a už tady je krásně vidět styl, jakým Tarantino točí své filmy. Jednoznačně perfektní provedení a zfilmování přepadení jistého klenotnictví, které se zvrtne. Genialita filmu a jeho celé antichronologické stavby spočívá v tom, že vyjma předtitulkové scény se děj odehrává až po samotné loupeži a my se zpětně z vyprávění jednotlivých postav dozvídáme jak to vlastně celé bylo, kdo byl zrádce a jak to skončí. Tolik vytrubovaná brutalita snímku je nesmyslem, ve většině scén kamera uhne jinam a my vlastně ani nic nevidíme, jenom potoky krve, které jsou hodně nadsazené, takže žádné nechutnosti nevidím. Herci hrají velmi dobře, ale za vyzdvihnutí stojí hlavne boss Joe (i když kvalit Marlona Branda nedosahuje pochopitelně) a pak Mr. Blonde (pan Světlý) a jeho taneček. Hudba špičková jako vždy u QT. Film v závěru obsahuje jednu z nejlepích natočených patových situací. Vrcholné Pulp Fiction Gauneři nepřekonali a to hlavně protože: a) jim chybí charsmatická kočka Uma Thurman a za b) neobsahují tolik vtipu jako PF. I tak je to ale skvělý film, velmi dobře natočený se skvělým scénářem. PS: Vic Vegga (Mr. Blonde) je starším bratrem Vincenta Veggy :)

• 9.4.2011  23:32

Reklama na boty od nike. Slušný nápad a v rámci reklam velmi solidní provedení, nicméně reklamy na boty jsou specifické svojí blbostí, i když ne tolik jako třeba ty na prací prášky. Nejlepší reklama na boty, co jsem viděl, ale nikoliv nejlepší reklama. I tak dobré na shlédnutí :)

• 9.4.2011  22:44
    Drž hubu! (2003)

Nemám rád skoro nic co je z Francie, vyjma vína, koňaku a Jeana Rena. Nicméně tenhle film je vskutku geniální. Spousta komedií mi nepřijde ani vtipná a už vůbec důstojná ale tohle je opravdu dobrý kousek, který prostě stojí za zhédnutí. Depardieu hraje výjimečně dobře a film má spád, skvělé vtipy i nezapomenutelné hlášky. Jednoduše určitě stojí za zhlédnutí.

• 5.4.2011  00:44

Originální nápad v kombinaci s nízkým rozpočtem. Z hlediska dějin hororu se jednlo o přelom. Film má ovšem dost velké mouchy, tak třeba herce, kteří nejsou schopni zahrát pořádné psychologické drama a tak v první polovině filmu jde jen o nudu. Na druhou stranu ke konci to je na 5 hvězd. Těžko hodnotit, jednoznačně se jedná o jeden z nejlepších hororů co jsem viděl, ale ten začátek je vážně něco, co sráží celkový dojem.

• 5.4.2011  00:36

Pro mě osobně super film, nepřinesl sice nic vyjímečného, ale já se na něj koukám spíše z dokumentárního pohledu a v téhle rovině je film geniální. Herci hrají velmi přesvědčivě a některé dějové momenty ve vás zůstanou. Pokud nepočítám Riefenstahlovou, tak jsem zatím nic lepšího s Hitlerem neviděl.

• 5.4.2011  00:31
    Happy Tree Friends (TV seriál) (2006)

Nejvíc uchylný a krvavý kreslený seriál co znám, ono je to v podstatě debilní se tomu smát, ale já si opravdu nemůžu pomoct. Ta neskutečná genialita totiž spočívá v tom celou tuhle hloupou brutalitu našroubovat do kabátku seriálu pro tříleté děti (a to včetně hudby a vyluzovaných zvuků). Tohle můžete skutečně buď jen zatracovat nebo milovat.

• 5.4.2011  00:23
    Eso (TV pořad) (1994)

Já dám dvě hvězdy - ono totiž jde o to, že já si velmi dobře pamatuju i díly, které běžely kdysi dávno s Terezou a v té době to bylo něco. Ona byla typický puberťák (alespoň teda její role v tomto pořadu) a písničky co se tam pouštěli se různě nahrávali po domácku atd. Dneska je to už opravdu odpad!

• 5.4.2011  00:21

U tohoto filmu jsem očekával že půjde o pitomost. V úvodu patrná kopie Barbara Conana mě málem donutila se přestat koukat. A pak se z toho vyklubal celkem solidní, dobře zpracovaný sword and sorcry film který tady od dob Arnolda nebyl. To taky bohužel znamená, že se film nemůže vyškrábat nijak vysoko, tolik prostoru totiž žánr sword and sorcery nenabízí - děj je plný klišé, scny jsme již stokrát viděli, postavy ploché atd. atd. A narozdíl od Conana se nejedná o kult, ať už kult Arnolda a nebo Howarda. I tak ale solidní zábava pokud vám chyby tohoto žánru nevadí. Objektivně sice jen 3 hvězdy, ale pro mě 4.

• 5.4.2011  00:10

Solidní komedie, jako menší jsem ji měl rozhodně radši. Cameron Diaz je kočka a rozhodně ve filmu působí sympaticky. Ostatní herci hrají již jen průměrně. Vtipy a gagy jsou sice hloupý, ale vtipný. Rozhodně ty v romantické rovině. Když to shrnu tak se jedná po všech stránkách o průměrnou komedii z Ameriky, která ALE je skutečně vtipná narozdíl od většiny svých amerických konkurentů.

• 4.4.2011  23:59
    Zrůda (2003)

Tenhle film se mi hodnotí celkem těžko. Znám skutečnou story, na které je film vystavěn, a celkem filmové zpracování odpovídá. Herecké výkony jsou fajn a pointa má i hloubku. Ale co mi na tomto filmu vadí je fakt, že mi byly bytostně odporné všechny postavy. Neměl jsem prostě příležitost se s někým soucítit, film mě do sebe nevtáhl a já tak neprodělal katarzi a to mi vadí na každém filmu, pokud k tomu dojde. Takže pro mne jenom dobrý.

• 3.4.2011  20:35
    Bastardi (2010)

Námět filmu celkem zajímavý, nicméně vše je zabito herci a scénářem a naprosto neuvěřitelným přestřelením skutečnosti a soudnosti postav. Kdyby bylo vše více dokumentárního rázu s určitým vztahem k realitě, jednalo by se o celkem solidní film. Takto se jen jedná o špatný pokus zachytit to, co v českém filmu ještě nebylo. Mimochodem samotné vyvrcholení filmu je totální výkřik do tmy. 30%

• 31.3.2011  19:23

Pulp Fiction, velmi legendární film, který na první pohled vypadá velmi jednoduše a ve skutečnosti je v něm skryto velké filmové umění. Geniální zobrazení paradoxů morálky a filosofie trestu, odplaty a msty, která se prolíná všemi Tarantinovými filmy je skvěle vystižena i v tomto snímku. Film je vybudován na imitaci scén z jiných filmů - prostředí, hudba i dialogy již často někde byly, jen použité zcela jiným způsobem. Tarantino si hraje s časovou posloupností a teorií tří jednot, předkládá nám jednoduchý ústřední motiv, který je časově rozsekán, podáván ze tří úhlů pohledu a zajímavě zamíchán tak, aby přesměroval divákovu pozornost z děje na postavy. Právě perfektně zahrané postavy poháněné skrytými motivy jsou ústředním motivem Tarantinových filmů. Tarantino nezobrazuje ani zdaleka vše a ve velké míře nechává svobodu divákově fantazii a myšlenkám. Je už jen na divákovi, jestli přistoupí na hru Quentina Tarantina a pokusí se rozklíčovat motivaci postav, jejich úděl, rozplete časové události a srovná je chronologicky a nakonec se zamyslí nad tím, jakým způsobem by daný film vyzněl, kdyby byl natočen konvenčními metodami. Pokud na tuto hru přistoupíte, tak nemůžete dát nic jiného než 100%. Pokud chcete jen líně koukat na film a nemyslet, nemá význam si cokoliv od Taranatina pouštět.

• 28.3.2011  01:04
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Tenhle seriál mne uchvátil, není sice ani duchaplný, ani originální, ale má býčí koule. Andy Whitfield má neskutečné charizma, krvavé efekty jsou nikoliv nechutné. Seriál obsahuje svaly, prsa, krev a pot. Prostě seriál pro chlapy, na který budou koukat i vaše přítelkyně, podobně jako je tomu u Playboye, který ženy s oblibou také čtou. Pět hvězdiček si navíc seriál zasloužil za to, že k tomu obřímu hraní na chlapské pudy dodává seriál i velmi zajímavé vztahy mezi postavami a schopnost udržovat děj v gradaci. A není zbytečně dlouhý. 100% // Druhá řada začíná velmi dobře. McIntyre sice není Whitfield, ale jako nástupník je plnohodnotný. Děj se pořádně zamotal hned v úvodu, tak jsem zvědav jak se s látkou scénáristi poperou. Zatím je brzy na hodnocení, ale podle prvního dílu se zdá, že kvalita se po Bozích arény opět zvedla :)

• 28.3.2011  00:55
    Obřad (2011)

Dle mého názoru si film červené hodnocení zaslouží, nicméně k věci. Jedná se o parádní výkon Hopkinse, který je ve spojení s digitálními efekty velmi famózní. Film obsahuje velmi pěkné momenty, jak ty úsměvné, kdy Hopkins bonmotuje klasiky žánru, tak dechberoucí, oni ďáblové vtělení do lidí jsou totiž zahráni velmi dobře a to nejen Hopkinsem. Parádní kulisy a exteriéry jsou rovněž plus. Co film sráží do kolen je O'Donoghue, který v tomto filmu oprvdu nemá co dělat. Celý film je ve stínu Hopkinse a nesahá mu ani po kotníky a v závěru kdy by ho měl předčit tomu nasadí korunu a je alespoň z mého pohledu absolutní nulou. Děj je samozřejmě nemastný neslaný, což mi ale u vymítačského filmu nevadi, zvlášt když samotné dialogy mi přišly nadprůměrné. Pro mne celkem milé překvapení 75%

• 28.3.2011  00:44
    Dračí past (2009)

Viděno v autobusu jisté společnosti na cestě z Brna do Prahy. Tak tohle musí vidět opravdu všichni, kdo chtějí komentovat a hodnotit filmy, protože tenhle snímek představuje absolutní nulu, horší to být ani nemůže. Pro Dragon Hunter je i odpad pochvalou. Když to vezmu zevrubně, děj je totální ubohost, takovou kravinu by nesneslo ani hraní nějakého pen-n-paper rpg v neděli večer. Herci, pokud se tak dají nazývat, jsou bůh ví jaká sebranka kamenných tváří bez jakéhokoli citu pro vyjádření emoce nebo i intonace ve větě. Scénář? Největší šílenost v dějiách lidstva, mám pocit, že v některých pasážích si scénárista uvědomil, že vynechal podstatnou pointu dialogu a zasunul ji uplně do jiné situace, kterou psal když si na svoji chybu vzpomněl. Exteriéry mi přišl povědomé, zřejmě se točilo někde v okolí Botiče. Ten drak je výsměch, nesnesl by srovnání ani s King Kongem z roku 33. To nejlepší na konec - kamera. Kameraman si zřejmě šlehl lajnu protože docílit toho, aby ze souboje nebylo vidět vlastně vůbec nic, dokonce ani aktéry. Co mi vyrazilo dech nejvíc je managment tohohle filmu. Když jsem film vidě,l tak jsem měl pocit, že se jedná o nějaký totální nízkorozpočťák co si nějaká família natočila, aby se jim splnil sen Tak za co těch 850tisíc USD? Tohle mělo rozpočet 10 tisíc na digitální kameru na dovolenou, 80korun na jízdenky k místnímu lesu, pár stovek na dětský kostýmy, herci jsou ochotníci a tak už zbývá jen uplatit nějkou hezkou babu aby si vtom zahrála a pár tisíc na lajnu pro kameramana. -273%

• 12.3.2011  22:00
    Kick-Ass (2010)

Velmi povedená komedie, která obsahuje několik velmi silných momentů a umí chytit diváka za srdce. Na druhou stranu jsem si nemohl pomoci a celou tu dobu jsem si musel říkat že je to hovadina. Jasný je to komedie, ale i tak mi prostě přišlo, že některé momenty jdou mimo mne. Herecké obsazení je celkem v pohodě, hlavně hlavní hrdina je určitým způsobem sympatický, ale zase Mind nebo jako se ta holka jmenuje je děsně otravná. I tak mne film velmi milepřekvapil a pobavil sjem se u něj více než solidně. Nechápu ovšem tak vysoké hodnocení, jaké má na csfd do prvních 200 bych tento snímek rozhodně nezačlenil.

• 12.3.2011  21:50

Perfektně zvládnuté po vizuální stránce a celkem velmi dobrý příběh, ale není příliš dobře emočně zvládnutý postrádá silné momenty. I tak jsem se velmi dobře bavil a nebráním se tomu se na film podívat opakovaně. Jediné co mi chybí je to, že absolutně nedokáži odhadnout jak by se tento film líbil dětem. Pro mne rozporuplných 80%

• 18.2.2011  21:25

Už podle traileru a úvodních informací jsem si myslel, že spojení Aronofskeho s mým sexuálním idolem mladých let nemůže dopadnout špatně a nemílil jsem se. Téma je typicky "aronofoské" a nic nového v tomto ohledu nečekejte, i tak mne film chytil a troufám si říci že mne bavil více než Requiem za sen. Natalie Portman hraje neskutečně přesvědčivě, vyzdvhnul bych ještě navíc kameru a masky a samozřejmě hudbu. Celý film jsem byl nervózní kam až to celé drama o baletce dospěje, několikrát mi během filmu běhal mráz po zádech a závěr byl vskutku katarzní. Pro mne 100%, kritici ať kritizují.

• 14.2.2011  08:46

Knihu ještě přečtenou nemám, nicměné druhý díl pokulhává za prvním celkem výrazně. Detektivní zápletka již není taemná a mystická, nezarazí vás do sedačky a to je u kriminálky dost podstatná chyba. Ostatní součásti filmu si drží svoji úrověň, takže se stále jedná o solidní detektivku, ale upřímně doufám, že třetí díl vyzdvihne úrověň opět nahoru. 70%

• 11.2.2011  10:48
    Černá smrt (2010)

Původně jsem se obával do čeho zase Sean Bean vlezl, ale brzy po úvodu se mi film začal líbit. Je temný, drsný a ze středověku s charismatickými herci a velmi dobře vymyšlenou pointou k zamyšlení. Takhle příjemný film ze středověku jsem už velmi dlouho neviděl. 90%

• 11.2.2011  08:48

Originál je velmi dobrá kniha, detektivka jak řemen, čitelná a napínavá. Film je slušně zpracované předělání, ale má své chyby. A největší z nich je to, že kniha není scénář a do filmu se dost věcí nevešlo, a to i ty důležité. Jelikož se jedná o kriminálku tak logické skoky, které se vyskytují ve filmu, jsou docela problematické a uírají filmu na kvalitě. Jste nuceni sledovat to, jak hrdinové geniálně vyřeší nějaký problém a nevíte jak se jim to povedlo... Na druhou stranu se jedná o mistrně natočený film se skvělou předlohou a výsledek tedy nemůže být špatný. Pro mne 85% kniha 100%.

• 4.2.2011  00:53

Pro mě velmi rozporuplný film. Na jednu stranu chápu vizuální hodnotu díla, na druhou stranu mi úplně nesedlo spojení fantasy temné pohádky spolu s válkou ve Španělsku. A potom většinou nemám rád temné pohádky. O Faunovi jsem si celou dobu myslel že je zloduch... I když se mi tematicky film příliš nelíbil, i tak nelituji toho, že jsem ho viděl. 75%

• 29.1.2011  11:35

Opět skvělá kriminálka a není to příliš dlouho co jsem viděl LA Přísně tajné, jeden z největších konkurentů bojující s Obvyklími podezřelými o titul nejlepší kriminálky. V komentářích toho bylo řečeno již dost, takže jen zopakuji, skvělí herci, promyšlený děj a zajímavé rozuzlení. 100%