HennessyVSOP

Marek Šorf

okres Praha

2 body

• 18.11.2010  19:57

Opravdu nesouhlasím s 69% procenty. Film má několik velkých plusů - není pro katolický a podává alespoň trochu objektivní fikci (tzn. nekoukáme na klišé že muslimové jsou ti zlí a křižáci jsou spasitelé Jeruzaléma). Za druhé perfektní kostými a výprava, která je úchvatná. Za třetí herecké výkony, samotný Orlado Bloom je sice jen lehký průměr, ale Eva Green, Liam Neeson, Irons, Csokas... mnozí další hrají výborně. Kapitolou samo o sobě je děj. Uznávám že sestříhaná verze utrpěla, directors cut dodává filmu punc dokonality, ale i původní sestříhaná kinoverze je dle mého názoru dostatečně dobrá, aby si film 5 hvězd zasloužil. 85%, DC verze 95%

• 18.11.2010  19:51
    Král Artuš (2004)

Antoine Fuqua a spol. stvořili totální slátaninu, kerá nezaujme snad ničím Herecké výkony jsou těžce průměrné, římské prostředí rozhodně není nic, co by vás u filmu o králi Artuši nadchlo a i bitvy jsou nezajímavé. Snad až na tu na zamrzlé řece, která je sice hloupá, ale aspoň originální. Keira Knightley nepůsobí sexy, hudba nezůstane v hlavě a opravdu není žádný důvod proč film vidět znovu. 50%

• 18.11.2010  19:37
    Kostka (1997)

Vynikající film. Opravdu perfektní psychologické drama/horor, strašidelné scény nečekejte, mrazení v zádech ovšem ano. Nízké náklady spojené s prakticky divadelním rozměrem výpravy. Skvělí herci, skvělá pointa a originalita, toto jsou všechno plusy které pro mne posouvají film k hranici dokonalosti. 90%

• 18.11.2010  19:33
    Knight Rider (TV seriál) (1982)

Hovadina, ale přiznám se že jako malej kluk jsem na to koukal. :) V době mého mládí byl David idol, KITT absolutní vrchol klukovských snů a stupiditu scénáře a zápletek jsem ještě nebyl schopný rozpoznat. 40% za tu nostalgii.

• 18.11.2010  19:29
    Kmotr (1972)

Tak jednak se jedná o pořádný epos, podobně jako Pán Prstenů, Hvězdné války a jiná velkolepá díla, i tohle je velmi výpravný film. Ukazuje nám místo Nového Zélandu prostředí jedné mafiánské rodiny, pomalu rozplétá rodiné vztahy, nechává Al Pacina uzrát a postavy umírat. Všechno v tomto filmu je perfektně promyšlené, každý detail má svůj smysl a díky tomu scény působí neskutečně reálným dojmem. Samotný děj je velmi jednoduchý, ale jako u každého správného dramatu není ústředním motivem. Tady hraje prim psychologie postav. Marlon Brando a Al Pacino rozehrávají neskutečnou hru a já jim žeru každé slovo, každé gesto. Film vám i přes svůj monstrózní rozsah uteče jako voda a jsem si jistý, že si na konci budete připadat jako byste jej prožili. F.F. Coppola se vytáhl na nejvyšší laťku a ta již nemůže být překonána, protože dodnes tento film funguje jako vzor. Legenda filmové historie. Bohužel vzhledem k požadavkům mas dnešní doby silně pochybuji, že ještě něco takového v rámci dramat někdy vznikne.

• 18.11.2010  03:58

Pro mě prozatím jednoznačně nejlepší z této filmové série. Neobsahuje přílišnou infantilitu, která tolik kazila šestý díl. Rozdělení na dva filmy je dobe rozvržené, film má stále co nabídnout, neustále se děj žene kupředu a vůbec nenudí. Pradoxně má kniha k nabídnutí ještě mnohem více a film by mohl být delší. Pokud jste totiž nečetli knihu, bude se vám některé spojitosti hůře chápat, nebo si jich vůbec nevšimnete. Bez druhé půlky zatím nemám o Relikviích smrti ucelený obraz a s konečným rozhodnutím budu muset počkat. Nicméně jsem se u filmu ani chvíli nenudil a absolutně nelituji toho, že jsem zašel na premiéru. Prozatím 90%

• 15.11.2010  17:51
    Znamení (2002)

Pro mě se jedná o skvělé drama, které se lehce dotýká hororu. Mimozemšťany mám rád a tenhle film je umí podat opravdu dobře. Chvílema mi to připadalo jako Vetřelec - neustále máte strach z něčeho, co skoro celý film není vidět. U některých scén mi vážně mrazilo v zádech, což se mi nestává zas až tak často. Mel Gibson opět podává perfektní výkon a já musím uznat, že si znamení klidně s chutí pustím ještě několikrát. 90%

• 15.11.2010  17:46

Těžko se mi na tomto filmu hledají zápory. Jednak je skvěle zahraný, Spacey, Crowe i Pearce hrají skvěle, dobrá atmosféra i prostředí, pomalé rozplétání děje a skládání dílků do sebe je příjemné, nicméně jádro pudla je odhadnutelné celkem brzy, bohužel. Velké plus je Kim Basinger, která je neuvěřitelně sexy. Jeden z nejlepších filmů, na který můžete v žánru krimi narazit. 90%

• 3.10.2010  01:12

Jasně tenhle fil je hloupý a ptomý, ale já se bavím. Je to béčkový škvár, ale pokáždý kdž si ho pustím, tak mi zvedne náladu, takže 60%

• 3.10.2010  01:09

Já nemám rád Karlíka. Ten děj se mi příčí, i když se jedná o pohádku, Depp vypadá jak exot a celá vizuální stránka ala výbuch temperek mne neuchvátila. Chápu kvality tohoto filmu ale mně Burtonův styl a "rukopis" nebaví. 60%

• 3.10.2010  01:07

Kravina, Sam Neill se nehal upsat do zhovadilosti. Logické chyby, zápletka nivní a přihlouplá, scénař podezřelý a herci nic moc a i ti dinosauři by mohli vypadat lépe. Ale abych nekřivdil, nekoukatelný film není, atmosféra jakž takž funguje a zábavně v těch 92 minut uteče. No na vícero shlédnutí to opravdu není. 50%

• 3.10.2010  01:03
    Já, robot (2004)

Will má charisma jako vždy, scénář sice s předlohou nemá moc společného ale stále si zanechává jistou dávku inteligence a vizuální stránka filmu dokáže pohladit oko i duši. Prostě velmi povedený film, s chytrou zápletkou, prima herci (i ti roboti jsou sympatičtí :) ). Nenpadá mě nic, co by si zasloužilo kritiku. 100%

• 3.10.2010  00:58
    Já, legenda (2007)

Mám rád Willa Smithe, proto dávám čtyři hvězdy, ale zaslouží si objektivně tři. První polovina filmu je vrcholná Willova one-man show, kde předvádí perfektní herectví Jeho roli mu prostě žeru se vším všudy a zapůsobila na mě natolik, že se stala pro mě jednou z oblíbených filmových postav. To co je našlápnuté jako pětihvězdičkový film je pak ale následně zabito v druhé polovině a především v závěru. Opravdu nevím kdo má tu hollywoodskou druhou polovinu na svědomí, ale bylo mi z toho opravdu špatně a takhle mne už dlouho žádný závěr filmu nezklamal. 75%, objektivně 55%

• 3.10.2010  00:51
    Jackie Brown (1997)

Ne úplně typický Tarantino a film je podle mého názoru jeden ze slabších z jeho tvorby. I tak se ale jedná o film plný dobrého herectví, chytrého scénáře a špetky originálních nápadů Jinak je film docela dlouhý a upovídaný, což může někoho odradit, ale mě to nevadilo. Na špičkový film ale něco chybí, nevím zatím co bohužel, ale výsledný dojem není vrcholový. 80%

• 3.10.2010  00:42
    Síly temna (2006)

Těžká nuda, film se veze na vlně populárních děl stylu harry potter a různých čarodějnických seriálů, role hrají maskulaturní playboyové beze špetky smyslu pro herectví, atmosféra jak z nějaký béčkový uber-pohádky a scénář je totálně o ničem. Na filmu si nepamatuju nic pozitivního, možná až na pár nadějnějších scén, které ale utápí v žumpě odpadu naprostá zhovadilost tohoto filmu. 10%

• 2.10.2010  14:01

Jeden z lepších akčně-dobrodružných filmů, na motivy stejnojmené hry. Je přesně tím, co byste od něj čekali, spousta akce, digitálních efektů, průměrní herci, hlavní milostné duo (které jev tomto filmu celkem příjemně sympatické a nikoli trapné) a jednoduchý předvídatelný děj. Řemeslnicky dobře zvládnuté a jako oddychová zábava na večer kdž hcete vypnout moek je Princ z Persie fajn. Ale v tomto žánru akčně-dobrodružných ilmů jsou i mnohem lepší kousky. 70%

• 25.9.2010  23:17

Slušně zahraný thriller s cestováním v čase. Zajímvá podívaná, která nenudí, ale k dokonalosti ji chybí celkem hodně. Film jako celek mne sice zaujal a líbil se mi, ale chybělo mu dotažení. Všechny scény měli být víc beznadějné, zvraty překvapivější, herci lepší atd. Ale nejhorší pro mne je fakt, že jsem už jednou film s podbným motivem viděl, a ten na mne zapůsobil mnohem víc - 12 opic. I tak se ale jedná o dobrý film: 80%

• 24.9.2010  23:20

100% všechno jsem řekl už u Společenstva prstenu.

• 24.9.2010  23:20

100% všechno jsem řekl už u Společenstva prstenu.

• 24.9.2010  23:10

Pán Prstenů by se měl hodnotit jako celek všech tří filmů dohromady, a tak to učiním i já. Je v mých top filmech na prvním místě zastoupené právě Společenstvem prstenu, které je z trilogie nejvýpravnější, nejlepší a nejkouzelnější. Knize se film nikdy nemůže vyrovnat, i přesto Peter Jackson natočil důstojný film podle předlohy, naprosto věrně zachycuje atmosféru, k tomu pomáhají také unikátní digitální efekty. Scénář je sice zkratkovitý vůči knize a nepostihuje kompletní vážnost dialogů, i přesto jsou scény perektně zahrány herci, ze kterých si vyzdvihnutí zaslouží tři jména: Christopher Lee, Ian McKellen a Viggo Mortensen. Mimo geniálních exteriérů, masek a všech barevných věcí ve filmu, které každému člověku s citem pro přírodu a trochou fantazie na pohádky berou dech si zapamatujete ještě dvě věci - hudbu a kameru. Hudba je bez diskuze jednou z nejlepších která se kdy objevila na plátně u epického filmu a kamera je naprosto unikátní, i doteď si lze v některých filmech všimnout podobně natočených scén, které jsou tak charakteristické pro tento film (scéna kdy společenstvo v řadě putuje po úbočí hory je jedna z nejvíce charakteristických scén tohoto filmu, další například pád kamery z Orthanku). A teď k ději, ten je jednoduchý a předvídatelný. Problém ovšem je, že se nejedná o film ani knihu s důrazem na děj. Někteří jedinci nedokáží odhalit hluboké filozofické a etické podněty Tolkiena ani po přečtení knhy (a i ve filmu jsou velmi citlivě a nápadně zobrazeny). Je mi vždycky líto když někdo odsoudí tento film s odůvodněním, že se jedná o "patetickou zhovadilost a hru na vojáčky" protože evidentně vůbec nepochopil, jaké poslání Tolkien do knihy v roce 1955 vložil. Neznám žádné jiné dílo s vyjímkou Bible a filosofických děl řeckých klasiků, které obsahuje tolik odkazů na boj dobra se zlem, hodnotu přátelství, úcty k druhým a k přírodě, soucit, souboj s předsudky, morální smysl moci a její vliv na duši člověka a hromadu dalších otázek týkajících se humanity, etiky a morálky. Zbývá mi jen dodat že prodloužená verze je ještě mnohem lepší než verze co šla v kinech. Český dabng se u tohoto filmu opravdu nevyplatí pouštět a je dobré si před sledováním odejít na záchod a připravit si dost tekutin :) Pro mě 100%, prodloužená verze je nehodnotitelným artefaktem. PS: v žebříčku mám málo místa, takže první místo patří Pánu Prstenů jako celku, tedy všem třem filmům, i když Dvě Věžě a Návrat Krále v něm nejsou uvedeny.

• 20.9.2010  01:01

Tento film se dá buď hodnotit 5 hvězd nebo odpad, a záleží na vkusu diváka. Pokud chcete vidět totální Cčkový film, s geniálními herci, kteří hrají schválně totálně hrozně, úmyslně sra*kovým dějem a scénářem, idiotskými hláškami, trilionem zombií a k tomu všemu ještě scén, které jsou vždy plné slizu a krve, někdy vtipné ale vždy nechutné, tak si to pusťte. Budete žasnout nad tím jak tohle může někdo vymyslet (natočit totiž takhle nechutnou sra*ku je kumšt). Ten kdo není zvrhlý tímto směrem by si takový film pouštět neměl protože by se mu mohlo udělat z toho všeho opravdu zle. 0 nebo 100%

• 19.9.2010  14:00

Je zajímavé, že se nedostal do kin. Z řemeslnického hlediska je film kvalitní, nebudete se u něj nudit. Na druhou stránku není originální a všechno je průměrné, kamera, herecké výkony, scénář, atmosféra, nic nevybočuje z řady. 65%

• 19.9.2010  13:11
    Teletubbies (TV seriál) (1997)

Tohle je největší vymývarna mozku co jsem zatím viděl. 0%

• 19.9.2010  00:50
    Sirotčinec (2007)

V dnešní době se již nedá natočit originálního nic, což je přsně i případ tohoto filmu. Ovšem provedení je luxusní. Na horory zásadně koukám ve tmě před spaním a nebýt toho že jsem dokoukal do konce a dozvěděl se i finále, tak by se mi asi docela špatně spalo. Atmosféra filmu je hutná jak blázen a je to přesně typ hororu, který mám rád, nenásilný, s dějem co má pointu a pořádnou atmosférou, která by se dala krájet, Ke konci se už dalo předvídat v čem je zakopán pes, takže jednu hvězdu ztrácí film za slabší provedení rozuzlení a za hudbu, která by mohla být dramatičtější. I tak velmi solidních 80%

• 18.9.2010  22:48

Po Drakulovi od Coppoly nejlepší film o upírech co jsem viděl. Cruise i Pitt mají role které se sice na ně nehodí ale zahrají je kupodivu parádně. Děj je špičkový a atmosféra správně ponurá. Ten film jsem prostě hltal od začátku do konce a za kvalitou tohohle filmu si stojím. 90%

• 18.9.2010  22:46
    Hrdina (2002)

Dle mého názoru druhý nejlepší z nových východních akčňáků po Zatoichim. Obsahuje velké množství lyričnosti, poetiky a estetiky přenesené na plátno, dobré vizuální efekty i solidní hudbu, ale jako celek, i když působí dobře, nezanechal ve mně ten správný pocit. Nemám ani potřebu si jej pustit podruhé, děj se vleče a i když je dobře promyšlený nemá pro mne to správné kouzlo. A ti herci mi prostě nesedí, nevěřím jim jejich role, přijde mi že mají tak tři výrazy a ty střídají dokola. Pro ty co mají východní filmy rádi to bude ale jistá pěti hvězda, pro mne jen 75%

• 18.9.2010  22:15
    Iron Man (2008)

V poslední době koukám na komiksové akčňáky nějak často. Nicméně stále mne tento žánr pohlcuje čím dál víc. Vynikající Downey má charisma na rozdávání, film je perfektní s nadsázkou a velmi zajímavým tematem. Hlavní záporák také není špatný a Gwyneth je nesmírně sympatická Kostým Iron Mana je diskutabilní, nicméně mne se líbil a scény s výrobou kostýmu byly super :) a i ti roboti ve Starkově dílně mají charisma. Opravdu povedený film a pro mne 90%

• 18.9.2010  14:41
    Ti druzí (2001)

Pro mě jasná pěti-hvězda. Nejedná se ani moc o horor, spíše o takový velmi temný mysteriózní thriler. Nicole Kidmn oprvé v mé divácké historii zahrála výborně, atmosférra filmu je úžasně hutná, stejně jako ta britská mlha kolem toho domu a ta zápletka, tak ta vám na mysli zůstane ještě hodně dlouho, i když to není první film s podobným tématem. 95%

• 18.9.2010  14:36

Tak jak hodnotit tento česko-americký počin? Mým problémem totiž je, že si po shlédnutí filmu nedokážu vybavit ani jednu věc typu wow. Celé se to hezky odvyprávělo, okýnko po okýnku, nemusel jsem zívat nudou, ale po závěrečných titulcích zůstal takový ten pocit "na co jsem se to vůbec koukal?". Nemastné a neslané, neurazí ani nenadchne. 60%

• 18.9.2010  14:31

Předně nesnáším Viewegha a jeho rádoby literaturu, vzhledem ke zkušenostem mám navíc i afekt vůči českému kinofilmu pro masy natočenému po roce 2000. I přesto dávám tři hvězdy protože v tomhle filmu bylo skutečně i něco ze života a zasmál jsem se, dokonce i víckrát než mám prstů na jedné ruce. A což zní neuvěřitelně, viděl jsem ten film víckrát než jednou (i když na návštěvě) a přesto mne film neotrávil. 60%