HennessyVSOP

Marek Šorf

okres Praha

2 body

• 3.6.2019  00:24

Po hooodně dlouhé době jsem si to pustil znovu, při prvním sledování jsem netušil, že tento film bude znamenat přes deset let dlouhou serii filmů, které budou v kinech trhat rekordy. Místní hodnocení nejspíš ani není úplně oprávněné, protože film vlastně špatný nebyl (na Hulka, který právě není zas až tak zajímavý sám o sobě) a kupodivu mi i Norton seděl do role Bruce Bannera. Tahounem filmu je nicméně Tim Roth, který vytvořil jednoho ze zapamatovatelných záporáků Marvelu.

• 2.6.2019  00:04

Za mě pět protože toje 90ti minutovka se svižným tempem. Hercky fajn, seveřani se s tím naturalismem moc nepáraj a temno z toho dýchá jak z hrobu. A napětí se dá krájet, hlavně v závěru.

• 1.6.2019  14:32

Dojemný animák, který neplýtvá stopáží. Velmi lidsky pojaté s krásným humorem a poselstvím. A mimo povědomí většiny lidí :) Animace samotná je již hodně zastaralá a ani na svoji dobu neoplývá výraznou invencí a je tím pádem tak jediným minusem filmu.I přesto si zaslouží pět hvězdiček.

• 29.5.2019  22:03
    Odpojit (2012)

Propletenost několika linek je vlastně celkem hezky zpracovaná, herecké výkony neurazí, konec není vyloženě holywood a celý film bruslí v dané tematice se ctí bez patetických debilit. Co mu chybí na pět hvězdiček je zásadnější splynutí s postavami nebo více dramatický děj. Takhle si divák přijde jako vnější pozorovatel. Kažopádně mnohem lepší než tematicky podobný Circle.

• 26.5.2019  02:02
    Rituál (1973)

Hipísácká detektivka (drogy? a sex) s poměrně dost nezajímavým dějem vyjma závěru... Horror spíše ne, možná mysteriozni thriller. Christopher Lee sice hraje dobře ale po scenáristické stránce vážně není o čem hrát. Nutno ovšempodotkount, že remake je teprve slátanina.

• 22.5.2019  01:25

Uz jsem viděl hodně, ale tenhle díl opravdu neni pro slabé povahy, protože víte, že se nedívate na nějaký přiblblý zombie... Dechberoucí záležitost, ale vážně ne jednoduchá na dívání.

• 21.5.2019  13:07
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Je pravda, e jsem to neviděl popořadě, ale jen namátkově pár dílu z nevím které serie. A nepřijde mi to dobrý. Postrádá to lidský smysl pro humor jako mají Simpsonovi a je to dějově naprosto o ničem. Pravděpodobně nejsem ten správný divák a je potřeba sednout na správnou vlnu, nicméně mě se to skutečně nepodařilo.

• 21.5.2019  12:46
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Tak je na case ohodnotit celou serii. Ano, byla krátká a ano muselo to dospět do finále celkem rychle, taky Martin to za těch 10 let nedokázal dopsat. Na druhou stranu to naprosto přesně skončilo, tak jak mělo. Válka růží namontovaná do fantasy světa i s pádem feudalismu a začátkem renesance, nezávislost Skotska. Kritika absolutní moci, válečného konfliktu ve jménu "dobra" a zbraní hromadného ničení. Je tam úplně všechno a pokud někdo čeká, že knihy skončí nějak diametrálně jinak, pak je debil. Hra o Trůny není pohádka, a není to v podstatě ani fantasy, je to jen historie Velké Británie namontovaná do barevnějších kulis a namíchaná s pár morálními elementy a to je všechno. Objektivně je tato serie za 80%, protože má určité problémy s tempem, ale vzhledem k těm úsměvným odpadům tady si dovolím vylepšit skóre.

• 20.5.2019  23:28

Libi se mi jedna vec a to fakt, ze na dejovem vyusteni hry o truny se pozna, kdo ma v hlave piliny. Presne k tomuto zaveru cely serial smeroval od prvni serie. Krasna adaptace valky ruzi a dejin Velke Britanie, coz se projevovalo nespocetnekrat od prvnich dilu. Finale velmi citlive a dustojne natoceno. To ze se na to divaji debilove bez zakladniho vzdelani je bohuzel smutny obraz vzdelanosti dnesni populace.

• 18.5.2019  03:14

Vysoce kvalitní materiál pokračuje, oproti prvnímu dílu se začínají ve velkém stylu projevovat jednotlivé postavy.

• 14.5.2019  23:49

Je tu spousta dementnich komentaru od lidi, kteri absolutne nepochopili pointu. Konecne se na platne objevil explicitni scenar toho, jak to vypada, pokud se sveri do rukou zbrane hromadneho niceni jedne osobe. Tolkien nechal Boromira vcas zabit, zatimco v GoT nechali tvurci moci opojenou Denerys prekrocit hranici pricetnosti. Hirosima a Nagasaki mavaj z platna jako vysity. Finalni epizoda bude hodne narocna a pokud se nedockame nejakeho dementniho holywoodu "vsichni zili stastne az do smrti" je tahle serie jako celek naprosto epesni dilo pripominajici odkazy valecnych zlocinu a tyranie absolutisticke moci.

• 10.5.2019  04:00

Ne, Benioff a Weiss opravdu bez předlohy neumím psát, obávám se, že toto dopadne špatně. Na druhou stranu oceňuji, že to nespěje do původně očekávaného prvoplánovaného konce, jenže pokulhává jak logika, tak gradace.

• 10.5.2019  03:57

Bitva dobrá, především v některých momentech a oceňuji napětí, protože ačkoliv člověk čeká, že to nakonec dobře dopadne, tak už pak naprosto ztrácí naději. Na druhou stranu klíčový moment serie opravdu dobře zvládnutý není a myslím, že Martin to v knize, pokud ji někdy dopíše, zvládne lépe.

• 4.5.2019  18:43

Zatim asi nejvic verne prevedeny SPider-Man na platno. Jak vizualne, kdy opravdu sledujete pohybujici se komiks, tak ppojetim hlavni postavy. Opravdu krasna remeslna prace, ktera ale valnou vetsinu divaku zajimat nebude, je to spise pro fanousky komiksu (nezavisle na veku). Super soundtrack.

• 29.4.2019  20:12

Anojistě, i tady dokáže Disney vesrat politickou koreknost. Ale, co je pro mě nepochopitelné, jak může v rámci Disney jedno studio dokázat zakončit desetiletou historii MCU filmů ve velkolepém stylu, kdy snad každý fanda musí uznat, že se Marvel rozloučil s jednou svojí etapou se ctí a hromadou nezapomenutelných momentůa vzpomínek. A proti tomu je pod stejnou firmou Star Wars, kde dokázali tvůrci v hlavní trilogii zkurvit 40i leté zlaté vejce a nasrat naprosto všechny, od některých herců po fanoušky...

• 16.3.2019  21:33

Johna Malkoviche jako Poirota opravdu můžu a musím uznat že to celé vizuálem a hudbou sedí jako prdel na hrnec. Herecky je to celé také bez debat a jedinou námitku mám pak ke stopáži, která je tak trochu dost příliš. Uvidíme kam se to přenese dále, obávám se, že pokud celá miniserie bude pokračovat stejně, začne to být velmi rychle nuda.

• 16.3.2019  21:29

Na tomhle romantickym kyci je nejzajimavejsi to, ze to pomerne dobre vykresluje asijskou mentalitu. Pokud s cinanama prichazite do styku, obzvlast s tema z movitejsi vrstvy, bude Vam tohle pripadat nadmitu vtipne. Jinak je to ale duchaprosta kravina.

• 16.3.2019  21:25

Gosling je v roli Armstronga super, navíc všechno, co se týče vesmíru je v posledních letech hot. Nevýhodou je tak trochu dokumentární děj, nicméně ani ten se nenechal příliš zahanbit a nabídl několik vysoce emotivních momentů. Krásný film podobný Apollo 13, méně dramatický, ale stejně dobe zahraný.

• 16.3.2019  21:18

Vlastně to nebylo ani špatný, ale už se to trochu začíná ztrácet mezi ostatními Marveli. Jednoznačným problém je předvídatelnost děje, pokud znáte alespoň trochu reálie Marvel univerza, je jasné už od začátku, že něco nesedí. Navíc se to celé trochu táhne a opět (nepřekvapivě u Marvelu) absentuje celý film záporný hrdina. Jinak se ale jedná o hezkou emancipovanou omalovánku. Flerken pobavil.

• 7.3.2019  14:18

Klasická komedie s typickými hláškami pro Svěráka a Smoljaka. Není moc co o tomto filmu o typické české rodině psát, snad jen to, že jako film to doporučuji na promítání českého filmu pro cizince. Je velmi dobře pochopitelný i pro velmi odlišné kultury a vtipům se narozdíl od npř. Pelíšků zasmějou i ti, co v tom prostředí nežili.

• 8.2.2019  01:52
    Siberia (2018)

Podle mého názoru docela průměrnej akčňák, takhle nízký hodnocení si to zas nezaslouží....

• 8.2.2019  01:50
    Annihilation (2018)

Za Natalii dávám o hvězdičku víc, než si to objektivně zaslouží. Dějově je to skutečně kravina bez nějakého zajímavého momentu nebo výrazných herců.

• 27.1.2019  19:54
    P.K. (2014)

Tohle je poměrně podstatná záležitost, doporučuji vidět a diskutovat s nějakým indickým kolegou / spolužákem / známým. Jedná se z hlediska dopadu / zrcadlení jejich společnosti o podobnou věc, jako jsou u nás např. Pelíšky. Jinak klasický bollywood včetně písniček a romantiky.

• 27.1.2019  19:41

Debilnější akční film už skoro natočit nejde. Ale jenom skoro, protože pořád je to alespoň v žánru, tzn. je to akční. Jinak to samozřejmě zahrnuje veškerý debilní stereotypy akčních filmů od černí kluci vs. ku klux klan přes nekonečnou municí až po nespočet mrtvol poházených po scénáři. Stupidita.

• 19.1.2019  00:40

Demokracie skončila, odteď jedeme na tvrdo. Konec druhé řady se povedl velkolepě, což je dobře a v další řadě si tvůrci zřejmě velmi dobře uvědomili, že donekonečna se žvanit nedá a znatelně přitvrdili, zaplať pán bůh.

• 19.1.2019  00:38

Trochu nám to řídne, to je dobře. :)

• 18.1.2019  00:46

Nejzásadnější díl druhé serie a velmi dobře natočený díl, především po morální stránce, kde opravdu není nouze o napětí.

• 18.1.2019  00:45

Konečně taky dijde na nějakou akci. Se závěrem serie atmosfera značně houstne.

• 15.1.2019  00:32

Klid před bouří :) rozdávají se karty před velkým finále.

• 14.1.2019  23:47

Klasická westernová scéna v báru...