HennessyVSOP

Marek Šorf

okres Praha

2 body

• 28.10.2018  00:54

Z akčního hlediska celkem dobré, bohužel motivace chování jednotlivých postav v tomto díle trochu postrádá smysl.

• 28.10.2018  00:18

Velmi očekávaný závěr, nicméně konečně se nejedná jen o zbytečnou akci a děj se někam posunul. Za miniserii tří dílů dávám plus provedení specifických schopností podvodních ras.

• 27.10.2018  23:54

Bohužel Mon Cala linka pokračuje, tentokrát ještě s Gungany. Zatím jediným pozitivním prvkem je Kit Fisto.

• 27.10.2018  23:31

Hodně zvláštní díl uprostřed Mon Cala, což znamená, te se celý odehrává pod vodou, navíc se dějová linka nikam neposouvá. Slabší průměr.

• 23.9.2018  16:24

Druhá serie je opět o něco lepší než první Díly jsou na sebe lépe navázané a ubylo vaty o ničem. Seriál se navíc stále drží na koukatelné úrovni jak pro děti tak pro dospělé, což je velkým plusem.

• 22.9.2018  20:48
    Zakladatel (2016)

Film jako takový je v pořádku, jen ten námět sám o sobě není zas až tak zajímavý, jak by mhl asi být. Z dokumentárního pohledu jednoznačně dobré ztvárnění založení jedné z největších amerických firem historie, bohužel, zas až tak nic zajímavého nebo nečekaného se tam nestane.

• 11.9.2018  00:10

Dávám trochu slabší hodnocení za víceméně plonkovej děj, který je v podstatě jen úvodem do seriálu. Právě jako součást seriálu funguje film skvěle, jako samostatná podívaná už tolik ne. Co je jednoznačným plusem je poměrně rozumná rovnováha mezi snesitelností pro dospělé diváky a zároveň přístupností pro děti. Celý film se poměrně striktně drží schématu starších Star Wars a klasického rozdělení na bílou a černou. Zároveň potěší originální dabing. Na druhou stranu animace by mohla vypadat i trochu lépe. Stojí za shlédnutí? Pro fanoušky star wars určitě, pro ostatní je to zbytečné. PS: pořád o mnoho lepší než Last Jedi.

• 9.9.2018  13:40

Kvalitní scénář a hlavně skvěle zahrané drama. Místy vtipné, ale spíše na vážno o konci jednoho manželství. Na druhou stranu to zas není film, který by se mi vryl do paměti natolik, aby si zasloužil pný počet.

• 4.9.2018  23:04
    Truman Show (1998)

Musim uznat, že nic podobného jsem asi zatím neviděl. Nejedná se moc o komedii, jako spíše o drama. Jim Carrey výborně zvolený do své asi životní role. Jinak nemá smysl jakkoliv rozebírat, film je ptořeba vidět.

• 3.9.2018  20:45

Musím uznat, že ačkoliv je animace cílená na dětské diváky, tak je seriál velmi slušně koukatelnýi pro dospělé a některé díly, jako např. ten poslední, jsou skutečně vysoce kvalitní co se návaznosti na svět Star Wars týče. Zdaleka nejlepší postavy jsou Ahsoka a klonoví vojáci, za které dávám palec nahoru. Velké a pozitivní překvapení.

• 20.8.2018  10:00

Je těžké rozhodnout se mezi třemi nebo čtyřmi hvězdami, ale vzhledem k tomu, že mě absolutně nic neláká vidět film znovu, tak asi zůstane u třech. Film poměrně zásadně trpí na některé věci, jako třeba že není vůbec akční, ale jen brutální. Nebo na poměrně dost dlouhou stopáž na to, o jakou zápletku se jedná. Na druhou stranu, po shlednutí nevyzní scénář úplně debilně, což je na standard žánru velmi dobrý výsledek. Jennifer neurazí, ale bohužel ani nenadchne a tak je to vlastě ve finále s celým tímhle filmem. PS: Atomic Blonde byla subjektivně horší, i když mnohem více akční.

• 20.8.2018  09:55

Není to zas tak pšatné, jen si úplně nemyslím, že se jedná o komedii, protože jsem se zasmál jen málokdy. Každopádně velmi pěkně sehrané a vcelku oddychové drama o morálce a placení hypotéky :)

• 30.7.2018  22:36

Tak tohle bylo vážně špatný. Triky hrozivý, herci podprůměr (dosáhnout toho u Nicolase je poměrně složitý, protože je decentní herec, ale v tomhle konkrétním případě tomu scénárista vážně nepomohl), děj zhovadilost a bohužel narozdíl od starých fantasy béček to není ani vtipný ani sexistický.

• 29.7.2018  22:08

Nebýt toho, že to velmi slušně odkazuje na 80/90 roky, tak by to byla opravdu hovadina na úrovni Avatara. Ve finále děj a poselství filmu vyznělo opravdu špatně.

• 23.7.2018  10:17

No jako v každé Marvelovce to nemá charismatického záporáka, ale jinak je Ant-Man and Wasp výrazný upgrade jedničky, což bych nečekal. Vše je v podstatě stejné - cílová věková skupina, efekty, styl humoru, ale ve všem to Marvel dotáhnul na vyšší úroveň. Skvělý film, zábavnější než noví Strážci Galaxie a možná mě ukamenujete ale za mě to je asi i lepší komiksovka, než Infinity War.

• 20.6.2018  16:03
    Take me out (TV pořad) (2017)

Dávám jednu hvězdu za prachaře, i když nechápu proč se k takový pitomosti snížil. Jinak je to samozřejmě postavené na konceptu, že 30 žen (z toho pravděpodobně všechny jedou dle scénáře s určitými rolemi a instrukcemi předem viz paní inženýrka s vizáží pornoherečky apod) vypípává a shazuje sebevědomí jednomu muži. Ten je pochopitelně do celé situace v manipulován, nebo je to také herec a buď se jedná o 3éti letého panice se sníženým IQ a nebo o hezouna, nicméně vymatlaného inteligenčně nebo morálně. Z podobného soudku je již starší pořad Rande se Slávkem Bourou, které ovšem bylo autentické.

• 16.6.2018  19:39

Zrod Batmana, závěr a dabing Jokera super. Zbytek podprůměrná nuda.

• 5.6.2018  20:06
    Deadpool 2 (2018)

Velmi špatné z jednoho jednoduchého důvodu. Od jedničky se ten film neposunul vůbec nikam a zatímco původní Deadpool působil jako závan smradlavého prdu na rozkvetlé zahradě a tím pádem hrál na efektivní strunu nečekaného překvapení, tak od dvojky už ten smradlavý humor čekáte a nepřináší tím pádem nic nového. V podstatě zbytečný film a není to už ani tak moc zábavné.

• 27.5.2018  12:56

Dám stranou původní trilogii, které vyjma excesů v Návratu Jediho nebylo co vytknout. Star Wars stories jsou mi pak z tohoto univerza nejblíže. Donekonečna hraný kafemlejnek hlavní serie totiž ztrácí na zajímavosti a Last Jedi byl vyložene urážka a plivanec. Oproti tomu Solo i Rogue One nabízí neokoukané herce, příjemnou změnu v dějových linkách i podstatě zápletky a jsou tím pádem zdaleka více přístupné, než hlavní sága. Kromě toho člověk nemá pocit, že kouká na to samé dokola. Solo má sympatický casting, ve kterém je paradoxně nejslabší Qira, Ehrenreich přes všudepřítomnou kritiku hraje Sola celkem osobitě a za mě i uvěřitelně, zbytek postav byl naposto bez problému. Odkazů je ve filmu spousta, humor není zas až tak rušivý a dokonce politické názory KK jsou zasazeny asi tou nejméně otravnou formou. Už se těším na Blue-Ray.

• 5.5.2018  00:54

Herecky a režijně super, problém je s pointou, která se prozradí až příliš brzy. Norton, Pitt i Carterová hrají první ligu v tomto násilnickém psycho-thrilleru, kde spousta věcí vůbec nedává smysl. Tkakže bych si tu teď dovolil odcitovat Tylera Durdena: "Byli jsme televizí vychovaný k víře, že jednou se z nás stanou milionáři, filmoví bozi nebo rockový hvězdy, ale kdepak... my si to uvědomujeme... a začínáme bejt dost vzteklí." PS: pět hvězd za stejný námět dávám Americké kráse, pro mě snesitelnější provedení.

• 1.5.2018  15:14

Na jednu stranu velmi dobře řemeslně zvládnuté, asi jako všechny Fincherovi filmy. Na druhou stranu film nemá žádnou velkou nosnou myšlenku a je v podstatě o ničem (pokud neberete fakt, že nám oznamuje, že nejmladší miliardář všech dob je asociální kretén). I když vlastněi pouhý fakt, že sociální síť vytvořil člověk, co je sám asociál, nám možná napovídá, kam to s námi při používání této služby spěje. PS: nechápu odkud vzali fakta pro ten film, když většina hlavních aktérů je vázána mlčenlivostí?

• 29.4.2018  23:47

Super, tohle šlo v odkazech na kreslenou serii mnohem dál než jednička, akce zase mraky a Michalangello přestal být tolik otravný. Mnohem lepší než jsem čekal a tohle je skutečně první hraný TMNT fil, který bych posadil na úroveň kresleného seriálu z roku 1987. Jsem rád, že jsem se nenechal odradit naprosto mizerným hodnocením ostatních. Objektivně v rámci žánru je to na 4 hvězdy, ale dávám z nostalgie pět.

• 29.4.2018  02:37
    Želvy Ninja (2014)

Poměrně krátká stopáž je na ten tradičně stupidní děj OK, paradoxně slušné jsou i akční scény. Želvy jako takové jsou celkem fajn, i když Michalangelo je poměrně dost otravný narozdíl od klasické verze a Donatello sedí předloze asi nejmíň. April vypadá hezky ale nehraje. Bohužel, co mě mrzí nejvíc, je slabý soundtrack, který byl u kreslených želev skvělý. Plus dávám za odkaz na původní komiks v grafickém provedení intra a titulků.

• 29.4.2018  00:05
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

No bohužel, kvalitou to šlo od dob Top Gear dost dolů. Takže stručně: ano, stále je to velmi vtipné a ano, pořád neztratilo toto trio nic ze svého kouzla a sarkastického humoru. Na druhou stranu je to čím dál tím méně o autech, v každé epizodě je jich tak polovina oproti tomu, co bylo v Top Gear. A stopáž, která je dlouhá je vyplňována vyloženě nevtipnými scénami jako je Celebrity Brain Crash nebo American. PS: Dvojdil z Namibie je petihvezdickove dilo, ktere nema obdoby.

• 28.4.2018  23:59

Já bych řekl, že toto je takový Opus Dei za marvelovkami. Stejně jako předchozí Avengers filmy se jim daří neskutečným způsobem spojit dohromady v jeden fungující! film abnormální množství různých postav a pobavit divákovo oko úžasným digitálním vizuálem. Pro fanoušky, kteří viděli valnou většinu marvelovských filmů od Iron-Mana 1 je to nutnost, pro zbytek zbytečnost. SPOILER: obávám se, že se příští rok ale dočkáme hodně velkého otočení karty s Infinity War 2, silně pochybuju, že cokoliv bylo v tomto filmu je definitivní.

• 3.4.2018  21:55
    Úkryt (2002)

Dobrá kamera a Whitaker. Napětí se dalo místy krájet, ale nepodařilo se mi úplně stělesnit s postavami. Lepší thriller, ale na maximum to tedy není.

• 3.4.2018  10:17
    Hra (1997)

Michael Douglas je skvělý annosná myšlenka celého filmu je také dobrá, ale bohužel to má celé svoje limity, a teď myslím především ten naprosto překombinovaný závěr, který má k uvěřitelnosti hodně daleko.A s opakovaným shlédnutím s odstupem času se to bohužel nezlepšilo.

• 1.4.2018  15:18
    Manželské etudy (TV seriál) (1987)

První serie asi nejzásadnějšího dokumentu, který v české kotlině vznikl. Šest mladých párů je vysoce autenticky, s citem a bez patosu zachyceno v počátcích jejich manželského života v osmedesátých letech. Je jasné, že za dobu šesti let se zas až tolik dramatických scén nestane, nicméně první serie je potřebná pro ty navazující a z pohledu lidí mojí generace je to skvělá sonda do počátků manželského života našich rodičů a tehdejší doby.

• 1.4.2018  15:15

Tentokrát mladý pár, který se brát ani nechtl, v podstatě se jedná ještě o děti. Chlap ajťák jak vyšitej a paní neví co chce od života.

• 1.4.2018  04:44

Tron musi byt totalni mental, kdyz hodnoti dokument podle chovani lidi v nem.