buzzwoody

buzzwoody

Jan Dvořáček

okres Kutná Hora
FAMU


7 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  Po prvních dvou epizodách jsem neměl příliš zájmu pokračovat ve sledování, byť jsem cítil velký potenciál. Nebylo to pro mne však dostatečně zajímavé. Pak se mi však naskytla možnost vidět několik náhodných dílů z náhodných sérií, zatímco běžely v televizi a řekl jsem si "Tak sakra, proč to neřekli rovnou", zvedl jsem se a šel jsem okamžitě "přetrpět" většinu první série a zhruba někdy za polovinou mi došlo, že se už asi nedá nic dělat, tenhle seriál mi asi ještě sežere dost hodin času. Jak seriál pokračoval, příběhové díly střídaly velkolepé bitvy či obrovské zvraty a ta krásná nepředvídatelnost, která se seriálu drží (jak mi došlo v předposledním díle první série) je vlastně dost sympatická. S rostoucí popularitou roste rozpočet a bandu skvělých, byť neokoukaných herců a už tak skvělou výpravu doplňuje čím dál, tím lepší obsazení, scénář a dialogy naštěstí zatím za své neberou a díky bohu za lepší efekty, celkový dojem by to mohlo taky slušně zkazit. Začátek každé série je vždycky trochu slabší a spíš příběhový, zato posledních pár díků je v každé řadě kulervoucí. 1. SÉRIE - 90%, 2. SÉRIE - 80%, 3. SÉRIE - 85%, 4. SÉRIE - 90%, 5. SÉRIE - 80%, 6. SÉRIE - 95%.

 • poster

  Perníkový táta (TV seriál) (2008)

 • poster

  Stranger Things (TV seriál) (2016)

 • poster

  Sherlock (TV seriál) (2010)

 • poster

  Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

 • poster

  Daredevil (TV seriál) (2015)

 • poster

  Fargo (TV seriál) (2014)

 • poster

  Živí mrtví (TV seriál) (2010)

 • poster

  Hannibal (TV seriál) (2013)

  Mads Mikkelsen jako Hannibal Lecter je obrovským lákadlem, a po dvou sériích zdatně konkuruje i filmovému Anthony Hopkinsovi. Jak se po prvních epizodách ukázalo, výhrou je i Hugh Dancy jako v první sérii pološílený, a v té druhé vychytralý Will Graham s velmi zajímavě podanou vlastností vcítit se do vrahů. Skvělé obsazení doplňuje i sympatický Laurence Fishburne v kůži Jacka Crawforda. První dvě série se nesou v duchu pátrání po psychopatických sériových vrazích, ale jelikož je jich příliš moc, vzbuzuje to dojem, jako by na každém rohu čekal vyšinutý magor s nožem, připraven svoje oběti velice originálně zohavit. Znepokojivá hudba a skvělá kamera podtrhují celkově ponurou atmosféru seriálu a zejména jeho neobvykle brutální scény, nalezitelné prakticky v každé epizodě. Postavy a jejich vztahy postrádají kvůli odměřeným a až moc odborně podávaným dialogům přirozenost a kromě zajímavého vztahu Will-Hannibal, na který se seriál soustředí, tak žádný další nemá šanci nejen vyniknout, ale i vzniknout. Celkově se dá Hannibal označit jako odměřený seriál, což je problém hlavně při soucítění s postavami. I přesto je to ale velmi zajímavý seriál a stojí za shlédnutí, minimálně pro ty, jež si oblíbili celovečerní filmy. Na závěr se ještě zmíním o momentech, jimiž je seriál prorostlý, a sice momenty, kdy Hannibal připravuje jídlo (z drtivé většiny lidské maso, pochopitelně), které jsou pastvou pro oči a je lahoda je sledovat.

 • poster

  Vikingové (TV seriál) (2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace