Kaka

Kaka

Zdeněk Oborník

okres Kladno

homepage

138 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61
  • 17.1.2018  21:45
  Lady Macbeth (2016)
  ***

  Low budget kopie In Secret s několika málo rozdíly. Namísto velkoměsta se milostný trojúhelník odehrává na venkovské usedlosti a absenci hvězdných hereckých jmen nahrazují neznámí umělci se zajímavým potenciálem. Tenhle experimentální tah má své kouzlo a celek působí příjemně spontánním a improvizačním dojmem. Určitě chybí sex appeal Olsenky, nebo vyzrálost Jessicy Lange, ale i tahle emocionálně primitivnější a živočišnější variace lásky, zrady, pomsty je docela solidně koukatelná.

  • 16.1.2018  00:16
  To (2017)
  ***

  Osmdesátková reminiscence plná moderních triků, vyzrálých teenagerů, sociálních narážek a příjemné vztahové oťukávačky, která baví víc než hororová pasáž a skoro stejně jako postupný přerod hlavních hrdinů z usmrkánků na nebojácné dobrodruhy za pomoci teamwork, protože bez té to nejde. Mladí herci dokonalí, především pak Sophia Lills. Je však velmi pravděpodobné, že pro neznalce původního filmu, natožpak knihy, to může být polovičatý zážitek, právě kvůli neznalosti předlohy, která je údajně velmi košatá a pečlivě napsaná.

  • 8.1.2018  00:30

  Nesmělý průkopník nového subžánru - survival romantika.

  • 6.1.2018  22:14
  The Stolen (2017)
  **

  Alice Eve v drsné revenge póze ala Charlize Theron divokého západu. Ne, bohužel na to herecky nemá, ale snaha se cení. A naneštěstí hraje ve filmu, který ji ne úplně pomáhá. Pokud jde o záběry scenérií New Zélandu za doprovodu tklivé hudby, tak je to paráda, jenže jak dojde na něco jako scénář a motivace postav v dějové lince, tak je to katastrofa, totálně vycucaná z prstu. Moderní western se vším všudy se opravdu nekoná. Záležitost leda pro fanoušky hlavní protagonistky, která pochopitelně jako vždy vypadá víc než dobře.

  • 3.1.2018  21:51

  Přesně to co čekáte když se podíváte na titulek filmu. Hlavní hrdina 1 a revenge story z východu. Akce, politika a hlavní hrdina 2 ze západu. Jak už vyplývá z kolonky režie, tak řemeslo velmi solidní, akce přehledná, ale je jí zatraceně málo. Na politický thriller je to příliš přitažené za koule a na čistokrevný akčňák málo akční. Hudba ala Sicario je obšlehlá až za roh. Ovšem funguje i tak velmi dobře. Dá se na to dívat, v pohodě to zvládnou fandové akční zábavy, Chana a Brosnana, potažmo ti kterým vyhovuje akčně dobrodružná nota Campbella.

  • 19.12.2017  00:15
  Ondine (2009)
  ***

  Film dvou odlišných rovin. Zatímco první je příjemně mysteriózní, tklivá a romantická oťukávačka dvou atypických filmových postav ve vzájemné interakci, druhá rozdává karty na stůl až příliš rychle a obyčejně. Některé postavy velmi zajímavé (hlavně ty dvě hlavní), některé vyloženě otravné a čistě do počtu - takové ty typicky buřičské charaktery drsného maloměsta, které sem tam něco někdě plácnou a pak čistě náhodou hrajou klíčovou roli v jedné scéně, jež se stane jakoby náhodou. Scenérie nezkrotného Irska a Alicji Bachledu si ale budete pamatovat i při závěrečných titulkách.

  • 18.12.2017  20:08
  Vévodkyně (2008)
  ***

  Stejná vada na kráse kterou měla Alžběta Shekhara Kapura. Vysoce umělecky a okázale zpracovatelnou látku točí tvůrce, který není umělec. Nebo alespoň ne na takovém levelu aby výsledek intepretoval a vyobrazoval to oč se snaží. Zde to rovněž vynahrazují okázalé kostýmy a vynikající herci, v čele s Keirou Knightley z dob, kdy se jí celý Hollywood klaněl k nohám, tedy zhruba obdobná pozice fenomenálního talentu budoucnosti. jakou má dnes např. Alicia Vikander. Jestli to stačí na super biják, těžko říct.

  • 17.12.2017  00:29

  Alternative Star Wars. Možná vstřícně nastavený směr modernímu divákovi, který touží po svěžím větru do plachet a novátorství, které ve SW světě trochu chybělo. Na kolik je to dobrý krok je však velmi diskutabilní a záleží na úsudku každého. Epizoda 3 svojí osudovostí a emocionálním dopadem zdaleka nepřekonána. Last Jedi je samozřejmě dokonale vizuálně vypucovaný a má jedno eso v rukávu - Adama Drivera, jehož hněv a zloba je to nejimpozantnější na celém filmu a daleko v něm překonává např. Haydena Christensena. Jinak ale pořád stejně neslané nemastné a sílu postrádající, podobně jako předešlá epizoda. Spin-off included.

  • 14.12.2017  22:37

  James Gray velmi zručně recykluje a moderně restauruje tak trochu zašlou slávu filmových malírů minulých generací. Nechybí osudový milostný trojúhelníkový propletenec, pomalé a precizní stupňování tempa a vyjmečně silné herecké výkony (Cottiard mluví dokonale polsky !). Některé pasáže jsou zbytečně navíc, takže tempo je možná až příliš vlažné a charaktery ve filmu jsou extrémně odosobněné, přesto však impozantně představené. Užil jsem si obrazovou fantazii a dokonalou výpravu, užil jsem si Marion i čarokrásný NYC dvacátých let, ale vidět znovu není nutné. Tvůrce se až příliš drží přesně nalinkovaných mantinelů a nikdy nejde přes limit (např. striktně omezená nahota, mluva, násilí).

  • 7.12.2017  22:18

  Na danou tématiku velmi uvědomělé a velmi málo patetické. Sice je to v podstatě film natočený za pár babek na jednom placu a těch 80 mega zřejmě stál herecký ansámbl, protože osmdesátkové triky to zcela jistě být nemohly, ale je poměrně dynamický s velmi silným tématem a personou JFK, která má v roli Bruce Greenwooda určité fluidum/charizma, zřejmě velmi podobné tomu, kterým dle memoárů oplýval skutečný Kennedy. Nekouká se na to úplně nejlépe, ale poslouchá se to dobře. Nejdramatičtější scény jsou ty kde se v houfu povídá. To nelze vidět úplně běžně.

  • 4.12.2017  23:13
  Detroit (2017)
  ****

  Bigelow sice točí posledních pár let víceméně pořád to samé dokola, ale dělá to precizně a osobitě. Ať už si vybírá obecnou tématiku toho o čem vypráví, či jeden konkretní příběh (Zero Dark Thirty). Detroit je opět procedurálka jako řemen, ale zároveň nabízí oba dva pohledy. Prvních dvacet minut nám dá přičichnout nekompromisní vřavě a chaosu skrze těkavou kameru a zrnitý obraz, načež se z hrubých siluet začnou zhmoťnovat klíčové figury na dobré i zlé straně a nosná příběhová linka celého filmu. Umí stupňovat atmosféru, bravurně pracovat s prvkem násilí, ať už přímého, či nepřímého a velmi dobře emocionálně graduje. Není tu sice tolik hvězdných hereckých jmen jako v jiných, podobně zaměřených filmech, takže bude divákovi trochu déle trvat, než si najde "toho svého favorita", ale nakonec se to pravděpodobně povede většině, jelikož čím dál se prodíráme příběhem, tím osobnější a naléhavější výpovědní hodnotu ve finále má. Citlivé téma USA a Kathryn Bigelow jako obvykle tne do živého.

  • 3.12.2017  21:51

  Vkus britského gentlamana je definitivně pryč a není to tím, že Colin Firth půl hodiny řeší motýly. Ztratilo to šarm a punc jedničky. Navíc o poznání méně akční a více digitální. Především úvod je šílený. A princ Oberyn, jinak jedna z nejlepších figur filmu, to zdaleka nezachrání ani se svým cool lasem. Netočit trojku. To už raději spin-off s americkým prezidentem.

  • 3.12.2017  16:42
  The Punisher (TV seriál) (2017)
  ****

  Marvel dal hlavy dohromady a konečně natočil něco, co se bere většinu času velmi vážně a vážně to i vypadá. King is dead, long live the King. Takhle by se asi dal charakterizovat příchod Jona Bernthala do role Punishera. Nic proti tomu jak se do toho opřel před 13ti lety Thomas Jane - pro mnohé odepisovaný hned od začátku, dle mého názoru nebyl špatný hrdina, ale lidi kolem něj vytvořili "hmotu" s kterou to nemohlo dopadnout dobře. Seriálový Punisher si je toho vědom a poučil se z chyb a kritik, které se snesly na původní film. Tvůrci přiložili pod kotel a udělali z Bernthala drsňáka srdcaře, jehož vztek a řev jsou stejně intenzivní jako jeho slzy a krvácení ze všech těch bodných, sečných a střelných zranění která za 13 epizod utrpí. Celé je to dramatické, intenzivní, extrémně krvavé a hbitě natočené. Možná 2-3 díly jsou zbytečné a o minimálně jedné dějové linii si můžeme myslet to stejné, ale celek je pořád zatraceně cool a má všechno co se od top produktu očekává. Dobré postavy, rodinnou integritu, kritiku USA a zpochybňování military systemu, terorismu apod. Druhá série, pokud vznikne, to bude mít zatraceně těžké.

  • 3.12.2017  11:23

  Den zůčtování přesně tak jak měl být. S nekompromisním man to man combatem na závěr, který svojí energií a brutalitou překonává i předešlý díl. výborná tečka na závěr, zůstava však trochu otazník, o čem že vlastně bude případná další série a zda si udrží ten vengeance punc, který měla série první, zcela pochopitelně.

  • 3.12.2017  11:20
  The Punisher - Home (E12) (epizoda) (2017)
  ****

  Plné extrémního násilí, vzteku, zuřivosti a vendetty. Paradoxně příběhově strnulý díl s totálním emocionálním zadostiučiněním a katarzí.

  • 3.12.2017  11:17

  Doposud nejlepší díl. Totální jatka. Sekvence v továrně over the top, zároveň by mohla fungovat jako referenční pro téměř všechny akční režiséry. Podobně jako ta v Heatu funguje pro heist movies. Punisher si konečně nandal kevlar s lebkou a lítají hlavy, střeva a kulky snad ze všech možných zbraní. Navíc se do toho umí Bernthal fantasticky položit herecky.

  • 3.12.2017  11:14

  Akční a chytlavá epizoda, kde se neustále skáče v čase podle výpovědi různých zúčastněných. Působí to sice trochu repetitivně, protože x záběrů a scén je tam vícekrát, ale zachraňuje to zdatně krvácející Castle, který skáče přes x pater, dělá si štíty z mrtvol atd.

  • 1.12.2017  17:38

  Trochu zbytečná odbočka v ději na vedlejší postavu, která zřejmě bude hrát až v pozdějších epizodách zásadní roli. Pokud ne, tak je vše o to zbytečnější. Mimochodem Castle už několik dílů po sobě nedal někomu pořádně na držku, co se děje ? Doufám, že finále bude o to větší extáze. Ne že by snad prostřední epizody byly špatné. Jsou dějové nabité a scénáristicky košaté se silnými postavami. Ale už by to chtělo aby si Bernthal nandal nádobíčko a šlo se válčit.

  • 1.12.2017  17:33

  Jeden z nejlepších dílů. Výborně vykresluje rodinnou psychologii a do toho fantasticky akční na konci. Russo je démon.

  • 29.11.2017  23:27

  Na polovinu série zbytečně oťukávací příspěvek s jednou ne úplně vyladěnou akční scénou a situacemi, které mnohdy odpovídají béčkovým akčňákům. Psychologie postav nic moc a přímočarost, kterou se Punisher po většinu času tak pyšnil je momentálně trochu upozaděna. Konec super, ale jinak velmi vlažný posun kupředu.

  • 28.11.2017  23:37

  Rekonvalescenční díl, který nechává hlavního hrdinu odpočívat a nabrat potřebné síly k velkému paybacku. Namísto něj však máme možnost detailně prozkoumat jeho best buddy a je už podle znepokojivé hudby jasné, že je něco v nepořádku. V dalších epizodách to bude slušně vřít. Tvůrci dobře pracují s postavami a jejich motivacemi. Seriál je čím dál chytlavější a podobně jako v Game of Thrones si člověk po pár epizodách začíná škatulkovat a zařazovat své oblíbené hrdiny. V dalších dílech bude doufat, že vydrží co nejdéle. Casting a dialogy postav čím dál lepší tendence.

  • 28.11.2017  23:33
  The Punisher - Gunner (E05) (epizoda) (2017)
  ****

  Bravurní epizoda, ve které kraluje Gunner scéna. Invenčně natočená FPS akce v lese ve stylu Castle vs protiteroristické komando. Strhující, nekompromisní a řádně krvavé. Zároveň nepostrádající chlapáckou team work, kterou velmi zdatně ikonizuje právě hlavní postava celého filmu. Hlavní záporák nabírá zajímavé kontury a super hot Madani se utrhne ze řetězu.

  • 28.11.2017  23:29

  Možná trochu zdlouhavá epizoda, která vede přes různé odbočky a ne příliš objevné a aktuálně nedůležité scény k prvnímu střetu face to face Punishera a ambiciózní policistky Madani. Trvalo to cca 50 minut a zajímavý děj byl závěrečných 20. Samozřejmě car chase included.

  • 28.11.2017  23:26

  Flashback na dějový začátek celé minisérie. Tématicky důležité pro propojení všech klíčových částí příběhu a určení kdo jsou good a kdo bad guys. Vojenská akce na blízkém východě je sice bídně natočená, ale konečně se osoba Franka Castla posouvá v přítomnosti o krok dál a zároveň má divák o jednu puzzli víc v pomyslné skládačce.

  • 26.11.2017  22:53

  Zápletka začíná houstnout a je jasné, že Punisher bude mít zřejmě hutné příběhové podhoubí a nebude tak jen nonostop kick-ass akcí. Dvojka je téměř bez ní, až na jeden slušný souboj.

  • 26.11.2017  22:51
  The Punisher - 3 AM (E01) (epizoda) (2017)
  ****

  Solidní začátek. Na celkové hodnocení je sice ještě brzy, ale už teď je jasné, že seriálový Punisher bude jiný než ten filmový. Mnohem více zemitý a syrový. Bernthal na to jde od podlahy a fandit mu člověk musí tak po cca pěti minutách. Bravurní rozvržení tempa prvního dílu, které korunuje závěrečná desetiminutovka.

  • 26.11.2017  15:15

  Film o dvou zcela odlišných polovinách. Zatímco první má koule a slibuje zajímavou (proti)teroristickou jízdu ala Kingdom, která graduje hned v prvních minutách impozantní střelnicí na pláži, tak druhá je už jen tuctová špionská kalkulace plná tisíckrát viděného kliše. Sympatický je herecký ansámbl, plus absence některý zajetých trendů žánru. Nekoná se tedy sekundární love story mezi hlavním hrdinou a agentkou a na konci bomba opravdu bouchne. To bylo ostatně patrné už v traileru a je to svěží a sympatická změna. Těch klasických pomocných zlepšováků a scénáristických zkratek je tam ale i tak pořád mraky a zabíjí to jakýkoliv nadprůměrný zážitek z celku. A to i přesto, že Kitsch je fajn a akce jako taková je velmi obstojně natočená. Pro fandy povinný zářez, ale nic víc.

  • 24.11.2017  22:58

  Rozjančená taškařice se snahou o anglický suchý rukopis, ale výsledek je spíš prapodivným mixem komediálních stylů, protože do svých peprnějších a sušších rivalů má v mnoha ohledech Wild Target dost daleko. Nemá přesně nadefinovaný styl ani filmařskou řeč. Blunt je objev a Nighyho zabiják je přímo lahůdkový. Akce je však nevýrazná (rozpočet pár šlupek) a komediální scénky jsou vtipné jen občas.

  • 20.11.2017  22:58

  Všichni víme, že Batman vs Superman nebyl zdaleka božský. Ale byl velkolepý, dějově široký a ambiciózně rozmáchlý. V tom se Marvel nechytá ani omylem. Bohužel napodruhé místo vrcholu přichází pád. Nejen že Snyder ubral z plynu - zmizela temnota i kulervoucí akce, ale v polovině film plynule přepíná na Whedonovku a začíná se hláškovat ala Avengers. Což v temném komiksu, který se bere často docela vážně působí přímo idiotsky. Rovnou přeskočit hlavního digi záporáka s charizmatem 0 a celý scénář ohledně záchrany světa. Ano, opravdu chtěl zase někdo zničit svět za pomoci magických artefaktů. Tentokrát kostek. Zůstávají tedy jen hlavní hrdinové, kteří jsou fajn zvlášť i dohromady, ale scénáristická kupa sraček kolem jim nedává prostor příliš vyniknout a naopak vytahuje ty sekundární role ne tak důležitých postav (Lane, Crudup, Nielsen). Oproti "jedničce" kvalitativní sešup dolů a nic proti Jossu Whedonovi, ale když si režisér srandokapsů vezme do parády pompézní a řádně temné intergalaktické drama-materiál, vznikne z toho přesně takovýhle digipatvar jako teď tady.

  • 20.11.2017  00:15

  Forrest Gump s odstupem dvou dekád se všemi pozitivy i negativy které s ním mohou být spojené. Tedy palba všech těch vůní, obrazů a emocí o hledání sebe sama je opět v o něco modernějším a vytuněnějším kabátku, ale výsledný dojem trochu sráží na kolena jednak duplicita a neoriginalita, která možná v celku jako takovém není tak patrná, ale v detailech rozhodně ano a duševní vyzrálost. Přece jen je to občas až příliš přímočaré a dětsky naivní. Stiller čím starší, tím vyzrálejší, tedy lepší.

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace