Kaka

Kaka

Zdeněk Oborník

okres Kladno

homepage

139 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
  • 28.5.2017  23:41

  Hallstrom zase tlačí na to, aby byly slzy za každou cenu, ale dělá to tak přirozeným a nenuceným způsobem, že za to nelze nedat palec nahoru. Based on true story přiběh mezi pánem a psem je podaný bez zbytečného sentimentu, bez přebytečných kýčovitých emocí navíc, jinými slovy úsporně akorátní. V půli filmu budete držet pěsti a fandit, aby se téhle idylické rodince v idylickém maloměstě, kde se všichni mají rádi a všechno funguje, zastavil čas a to dobré bylo napořád. Ač je to nereálné.

  • 25.5.2017  00:05

  PTA očividně nakoukal Scorseseho v nejlepší fazóně devadesátých let, protože ty dlouhé shoty ruční kamerou bez jediného střihu jsou jak přes kopírák v porovnání s legendárním kamerovým mapováním restaurace v Goodfellas, nebo dobovými vypalovačkami a strhující sedmdesátkovou atmosférou z Casina. Je škoda, že je to plné herecké smetánky, ale místy dost nevyužité. Zároveň jsou Boogie Nights po hříchu výpravný film, který toho zase až tolik neřekne. Sice fajn mozaikovou formou, nicméně zjednodušeně řečeno na to jde režisér až na výjimky přes 5-10 velmi dlouhých steadicam sekvencí, kdy jedna je u bazénu, druhá při natáčení atd. Fajn svěží, místy správně pokleslé a hlučné, ale obří přepálená stopáž.

  • 23.5.2017  00:21
  Wolves (2016)
  ***

  Shannon a jeho další podivínská role, která vypadá jako jemu šitá přímo na míru. A zároveň je to on, který je jedním ze světlých bodů poněkud tmavého a lehce unylého filmu, který baví jen v některých svižnějších konfrontacích hlavní role otce s ostatními a nebo když se rozdávají míče, potažmo facky. Spoustu zajímavých herců a poměrně promarněný potenciál, avšak skvělá sekundární pointa v závěru, které si možná ne každý všimne.

  • 21.5.2017  11:31

  Jestli si tohle pustí James Cameron, musí se jen škodolibě uculovat, jak mu podobné prvky jakou jsou v Covenantu fungovaly v jeho klasice Alliens před 30ti lety minimálně o dvě třídy lépe. Jedinné co Scott překonává a vychází ze stínu předchozích dílu je opojný vizuál a výprava. Jinak velké zklamání. Scénář vycucaný z prstu, hrdinové bez šťávy, Vetřelce málo a android hrající na flétnu - wtf ? Scott cpe filozofii a rádoby myšlenkové přesahy někam, kam vůbec nepatří a nebo ok, ale jinačí formou. Paradox je, že on sám by to měl vědět nejlépe, protože dal tomuhle spektakulárnímu monstru život. Opět výsadková loď, signal od osadníků na neznámé planetě, vojácí nedbající na hrozby a zajeté bezpečnostní postupy, jatka, záchranný modul, těžká technika, přetlaková komora. S nějakými menšími odchylkami a přesmyčkami v podstatě to stejné opakující se pořád dokola. Příští díl prosím dostaňte Vetřelce na Zemi, pusťte ho do měst a udělejte třetí světovou, ať máme konečně po 20ti dílech nějaké ozvláštnění.

  • 20.5.2017  17:52
  Hra o trůny - Série 4 (série) (2014)
  *****

  Určitě zatím nejlepší série. Velkolepá, výpravná. umělecky ambiciózní, stylová. Přitom ale nechybí emoce, osobitý příběhový spletenec postav a jejich provázanost, ani syrová atmosféra středověku se vším co k němu patří a více (fantasy prvky). Je zde konečně i krásně vidět zrání jednotlivých herců nejen scénáristicky (charakterně), ale i věkově. Především u mladých umělců se jedná o přirozenou, impozantní a ve filmech v podstatě nevídanou veličinu, která seriálu dodává punc opravdovosti a širokého časového záběru, který defacto žádný film nedokáže obsáhnout, zprostředkovat.

  • 20.5.2017  17:44

  Závěrečná epizoda je dlouhá, obsáhlá a nabízí několik zajímavých otazníků a zvratů, které budou velmi pravděpodobně rezonovat v další řadě. Souboj Brienne s Ohařem opět mistrovsky natočený, spoustu prostoru pro Aryu, z které se klube záludný killer a Tyrion se postaral o velkou senzaci v Kings Landing na závěr. Po tomhle máte chť rovnou navázat pětkou a vědět co bude následovat.

  • 20.5.2017  17:41

  Ryze severský díl. Famózní vysokorozpočtová bitva o zeď.

  • 20.5.2017  17:38

  Opět pro změnu dynamičtější díl. Méně povídavý, s podstatnými posuny především v Orlím hnízdě, kde Sansa přestává být malá holčička a konečně začíná chápat hru. Taktická vsuvka s Greyjoyem, dramatické rozhodnutí Daenaris a vrchol v podobě DECHBEROUCÍHO souboje Oberyna s The Mountain, který mi svojí dokonalostí připomněl Hectora vs Achilla, leč tady to bylo ještě okořeněné celebritami v hledišti sledujícími dění a Tyrionem, kterému přímo závisel život na tom, která že strana to vyhraje. Přistihl jsem se fandit Oberynovi tak, jako už dlouho nikomu ne.

  • 20.5.2017  17:32

  Vláčná epizoda, kde se spíše taktizuje a moc se mluví. Arya s Ohařem se sice neustále slovně pošťuchují, ale nic moc se neděje. Daenaris upevňuje moc nad druhým kontinentem a sever se připravuje na velkou bitvu. Zajímavé finále na Orlím hnízdě, které vzal do svých rukou Malíček.

  • 20.5.2017  10:19

  Zřejmě opět jeden z nejlepších dílů. Zajímavý Bravos, strhující soudní proces, princ Oberyn jako trochu mystery a velmi zajímavá postava, kterou chcete vídat dále a Daenerys v roli královny plnící si své vládcovské úkoly. Tedy maximum jihu a minimum nudného severu, tak to máme rádi. Tyrion fenomenální.

  • 20.5.2017  10:16

  Nezajímavý, skoro až nudný díl. Máme nového krále, Malíček to peče na všechny možné strany a závěrečná přepadovka krasterového domu nic moc. Tma a zmatečný střih akčnísch scén ji dělají krajně nepřehlednou.

  • 19.5.2017  00:26

  Epizoda ve které se prvních 40 minut nic závratného neděje, až závěr je docela fajn. Dojemná scéna s Brienne, konečně se probouzející Jon Snow a mysteriózní finále za doprovodu magicky podmanivého vizuálu ledového paláce.

  • 19.5.2017  00:23

  Třetí díl série je trochu delší než je obvyklé, ale z hlediska dikce tempa vyrovnaný a drží se silného tématu minulé epizody a dle očekávání pokračuje v rozvíjení paranoie kolem vraždy krále. Daenerys ke konci předvádí opět svoje one woman show, kdy si podmaní další monstrózní město rafinovaným a sebevědomým způsobem.

  • 17.5.2017  00:14

  Tak čtyřka začíná velmi rychle přiostřovat. Už druhá epizoda nabízí opět jeden z klíčových zvratů a zase při svatbě. Zdá se navíc, že tvůrci dostali na čtyřku ještě štědřejší rozpočet, protože jsou zde jedny z prvních panoramatických záběrů na celé Kings Landing, což bylo v doteď relativně komorním duchu vyjmečnou raritou, takže doufejme, že se blýská na ještě lepší časy. Bude velmi zajímavé sledovat další události v hlavním městě a to zatím ve čtyřce skoro vůbec nebyla "Matka draků" a Seveřani.

  • 15.5.2017  23:49

  Čtyřka začíná velmi vlažně. V krátkosti nám jsou představeny s lehkým odstupem času všechny hlavní postavy. Jediná akční pasáž je ta s Ohařem a Aryiou na konci (bravurně natočená) a jinak defacto lehká oťukávačka a začátek na konci předešlé série. Zatím úplně chybí vše kolem Stannise a Greyjoye - možná lehce překvapivě, na druhou stranu víc příležitostí dostávají Lannisteři, kteří nezklamou. A to je ještě potřeba podotknout, že se možná klube zajímavé charakterní proměna Jamieho, kterému unikátní Brienne možná přece jen otevřela oči.

  • 15.5.2017  23:43
  Hra o trůny - Série 3 (série) (2013)
  ****

  Třetí série rozehrává velkolepé příběhy hlavních postav, které se velmi pravděpodobně protnou až o několik řad později. Je tedy dějově obsáhlá a bere jednotlivé národy, krále (a jejich vazby) a území velmi zeširoka. Má to jisté výhody a nevýhody. Z hlediska záběru lokací a co do počtu postav určitě doposud nejambicióznější série, bohužel několik prostředních epizod se neubrání dojmu neustálého přeskakování mezi 20ti příběhy, které se za 50 minut času hýbnou vždy jen o milimetr kupředu. Někdy opravdu doslova díky 2-3 minutám kdy je to či ono v záběru. Působí to tedy občas docela staticky a zároveň rozkouskovaně. Ke konci samozřejmě přiběh nabírá spád, aby vyvrcholil famózní scénou v devátém díle, která je doposud zřejmě nejvíce šokující od smrti Neda Starka. Zajímavé oživení je za mořem, kde si Daenerys vcelku sofistikovaně podmaňuje každé město kam přijde ať už díky drakům, či svému charizmatu. Pokud další série dorazí to, co se tady rozdává na stůl, bude to pumelenice.

  • 15.5.2017  00:47

  Vše kolem Stannise je zmatečné a prapodivné, zřejmě bude krystalizovat v dalších epizodách. V Kings Landing úřaduje ultra badass Charles Dance aka Tywin Lannister, který je skutečně k zulíbání. Zajímavě se rozvijí i Sansa a Arya. Děj kolem Johna Snowa je rovněž ne úplně přesvědčivý, avšak rozlučková scéna zde je vcelku působivá. Poslední díl tak trochu poodkrývá karty na další epizody, kde to vypadá, že to nebude boj mezi krály nebo národy, ale boj mezi živými, neživými a draky.

  • 15.5.2017  00:41

  Těžko to bude náhoda, ale tvůrci třetí sérii završují v podobném konceptu jako tu druhou. Tedy devátý díl je bombastické vyvrcholení. V minulé sérii to byl Stannis vs. Lannisteři, zde je to svatba. Celá ta scéna je dechberoucím způsobem natočená a krutě nekompromisní. Určitě jeden z nejlepších dílů seriálu, přičemž jediná scéna naprosto přehlušuje celý zbytek epizody.

  • 13.5.2017  17:02

  Nikterak výpravná, zato dobře vypointovaná epizoda s působivou svatbou a mrazivým finále s nenápadně poodkrytou indicií jakým stylem se příběh ze severu asi bude ubírat dál. Opět famózní scény s Daenerys. Čím později přepluje moře, tím větší pumelenice to bude.

  • 13.5.2017  16:59

  Exotická vložka s medvědem a zajímavé spojenectví Jamieho s Brienne. Jinak v podstatě o ničem. Nebýt postav které máme rádi i neradi, kterým fandíme i nesnášíme, byla by to pekelná nuda. Prostředek třetí série zatím nejslabší ze všech.

  • 13.5.2017  13:52

  Naprosto zbytečný díl, která kromě akční pasáže zdolávání zdi žádnou z části příběhu v podstatě nikam neposouvá. Díky krátkosti epizody se člověk nudit nestihne, ale v podobném konceptu točit celovečerák, nekoukatelné.

  • 13.5.2017  13:50

  Jedna z mála epizod jejíž začátek navazuje přesně na konec té předešlé. A rovnou tou nejdramatičtější scénou z celé epizody. Souboj Ohaře a Berica. Minimum severu, kde v jedné hlavní scéně paradoxně roztají ledy. Vše kolem Starka je zamotané a nepřehledné, naopak neutuchající intriky a veletoče v hlavním městě jsou přehledné dokonale. Skvělý vstup lady Olenny.

  • 12.5.2017  23:05

  Nový král Artuš má možná nějaké to charizma, drajv, ale styl a noblesu absolutně žádnou. O tomhle příběhu si budete chtít povídat s kumpány v nějaké zaplivané "pub" na okraji Londýna, to je asi tak maximum, jak moc charakterní ten film je. Změť rockových vypalovaček, zmatečných střihů, nudných PG13 digiakčních scén a pronuděných 130 minut je na světě. Ritchie je sice opět svůj, s osobitým a velmi odvážným filmařským rukopisem, avšak tahle legenda nepotřebuje být natočena jinak, ale dobře.

  • 12.5.2017  00:36

  V obrátkách a doposud jeden z nejlepších dílů. Spoustu intrik a tahání za nitky v Kings Landing, kde se zapojuje stále více a více postav, a především konečně méně scénáristické vaty na severu, přičemž jedna klíčová scéna posouvá celou severskou pasáž o míli kupředu a bezkonkurenční scény z Daenerys a draky. Epické až za ušima.

  • 12.5.2017  00:33

  Opět tak trochu cestovatelská epizoda, ale přece jen už některé dějové premisy lehce krystalizují a třetí série se sune kupředu. Bohužel málo scén z hlavního města, kde je to velmi výživné, se spoustou zajímavých postav a hodně nic moc neříkajících potulovaček lesy, avšak za šokující finále přece jen palec nahoru. Po Starkovi z prvního dílu doposud největší překvapení.

  • 12.5.2017  00:29

  V podstatě žádný výrazný posun kupředu, jeden z nejnudnějších a nejsterilnějších dílů. Neustálé putování dává divákovi pocit, že všichni akorát neustále někam cestují. Slušné scény z Kings Landing jako obvykle a dobrý závěrečný souboj.

  • 10.5.2017  00:34

  První díl třetí série je až příliš vlažný. Neotvírá téměř žádné nové příběhy a minimum nových postav. Máme pevnou základnu na další epizody, doufejmě, že budou dravější než tato, určité nepatrné náznaky tam jsou.

  • 8.5.2017  17:53
  Zlato (2016)
  ***

  Tradičně skvěle přípravený McConaughey, který do své role ždíme jako obvykle svých 100 procent. Jinak ale vcelku nezáživně podaná podívaná inspired by true story, která jde svojí retro stylizací ve stopách American Hustle, avšak je to málo živé a málo vášnivé. Kromě dvou, tří emocionálně povedených situací je to defacto prozívané.

  • 8.5.2017  10:44
  Hra o trůny - Série 2 (série) (2012)
  ****

  Košatější než první série, se spoutou nových postav. Má to svoje výhody i nevýhody. Jednička měla větší spád, větší dynamiku. Ve druhé sérii - specielně v prostředních dílech - je spoustu dialogového marastu a figurky na šachovnici se pohybují občas jen velmi sporadicky, pokud vůbec. Nicméně nové národy jsou fajn, určitě budou důležitým způsobem promlouvat do dění v dalších epizodách a konečně se na konci druhé série dočkáme pořádné bitvy, na kterou se v podstatě čeká od začátku celé ságy.

  • 8.5.2017  10:40

  V podstatě jen lákadlo na další sérii. Věci plynou podle očekávání a nic zásadního se zde nestane. Snad kromě posledních záběrů, které postrádají originalitu a nápaditost, ale proč ne, Když se to ve trojce dobře podá, může to být zajímavé.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace