Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Krimi
  • Komedie
  • Fantasy

Oblíbené filmy (10)

Nelítostný souboj (1995)

Dva charakterní muži, noční neonové LA, mistrovská režie, dokonalý styl, bezkonkurenční akce a jedinečná režisérská vyzrálost. Každý máme svojí srdcovku. Tohle je ta moje. Dokonalost v každém detailu.

Americký gangster (2007)

Je to asi skutečně tak. Ridley Scott čím je starší, tím je lepší. Točí ještě silnější příběhy než dřív, stejně vizuálně brilantní jak dřív a herci v nich hrají fantasticky - lépe než kdy předtím. Dalo by se čekat, že se ve svém věku bude už filmem jen a jen bavit a točit nenáročné oddychovky (Dobrý ročník), ale není tomu tak. Scott jde tvrdě po úspěchu, filmem je stále nadšen jako dřív. A díky tomuto duchu dokázal natočit tak strhující a intenzivní dílo, jakým je Americký gangster. Herecky fantastické (Washington famózní), vizuálně brilantní (kamerové nájezdy, střih) a po stránce výpravy a komplexního zobrazení 70. let amerického velkoměsta v podstatě nepřekonatelné. Není to lepší film než Mafiáni (pomalejší tempo), ale v současné době sraček ve stoce je to čistá, kulervoucí a hrdá náplast na kinematografii komerčního Hollywoodu._______________Po druhé a třetí projekci jedna z nejlepších gangsterek vůbec. Lepší, kompaktnější a s větším srdcem než Mafiáni. Brolin je borec a Washington rovněž. Scéna "Maybe I'm special" jedna z nejlepších dialogových sekvencí co jsem kdy viděl. Bomba.

Rivalové (2013)

Neuvěřitelně odladěný, hutný, sveřepý a nepopsatelně inspirativní film.

Statečné srdce (1995)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Užasný Gibson (jak za kamerou, tak před ní), nejlepší bitvy, autentická středověká atmosféra, dokonalá hudba a nádherná Catherine McCormack.

Titanic (1997)

Skvostný film, oslavujíc filmařinu jakožto jedinečné a nenapodobitelné umění. Každý máme jiné srdce, jinou povahu a jiné životní priority. Avšak jsem přesvědčen, že každý z nás si v Titanicu najde něco, co si zamiluje. Tento film je jedinečné, mistrovské a dechberoucí dílo. Mnozí ho nepochopí nikdy, někteří snad časem. Ti, kteří dokáží docenit jeho kvality již teď, jsou při každé jeho projekci na 194 minut v ráji a zapomenou na okolní svět kolem nich. S největší pravděpodobností skutečně největší film všech dob a naprosto nedostižný zdroj dokonalosti o kterém si 95 procent současných filmařů může nechat jen zdát.

Království nebeské (2005)

Další historický snímek, který je nutno vidět minimálně dvakrát, aby člověk pochopil dějový a výrazový přesah, kterým tento kousek disponuje (podobně je na tom Alexandr). Ne každý divák je totiž na poprvé sto smířit se s faktem, že Království není konceptem klasický historák se vším všudy, ale že vyjadřuje prostřednictvím historických událostí, bitev, lásky a postav něco víc, než jenom to co se odehrává na plátně. Zde je to ještě markantnější než u Alexandra. Království je óda za světový mír a najití smyslu života. Strhujícím způsobem odvyprávěná, zahraná a natočená (director's cut). Scott se pochlapil a natočil chytrý film, který ne každý prokoukne.

Batman začíná (2005)

Toto není jentak ledajaký komiks, ale filozificky dokonale zmáklá hitovka s myšlenkovým přesahem, který válcuje vše, co jsme doteď v komiksu mohli vidět. Myšlenkově vizionářské, formálně vyrovnané, celkově naprosto pohlcující film o tom, jak člověk může najít sám sebe.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Hluboká myšlenka, nejlepší akce, nejsympatičtější Arnold, James Cameron v nejlepší formě. T2 je kult, který těžko bude někdy v rámci žánru překonán.

Blade Runner (1982)

Scott nám ukazuje svůj temný futuristický svět, kde není kladného hrdiny, kde není světla, slunce. Ukazuje temnou, drsnou a nelítostnou budoucnost v naprosto úchvatném audiovizuálním provedení, za pomoci fantastických herců, éterické, až hypnotické hudby Vangelise a vynikajícího scénáře, kde je v každém slovu cítit něco "víc".

Reklama

Reklama