Bod obnovy (2023)

Za mě super! Mojí největší obavou byla hlavní herečka. Z traileru jsem se nebyl jistý jestli to bude ok, ale byla to zbytečná obava... Co se herců týče, tak všichni super! Kdo je hlavní záporák lze opravdu rozkódovat docela rychle, ale snad to ani jinak být nemělo:). Přišlo mi, že jde spíš o atmošku a jednotlivé situace. Srovnání s BR nevidím ani tolik ve vizuálu (i když tam samozřejmě taky je), ale i v tom, že jsou tam různé drobné detaily, které mě bude bavit luštit při opakovaném shlédnutí. Už i chápu srovnání s Potomky Lidí. Nechci spoilovat, byť bych některé momenty rozebíral rád:). Jenom chci ještě říct, že na podobný český sci-fi film čekám od dětství. Svět pod hlavou je taky super a byl v jistém smysl řekněme první vlaštovkou, ale tohle je trochu jiný subžánr. Tak doufám, že se to zaplatí a řežisér využije získaných zkušeností v dalším filmu, tedy z města toho uvidíme více:). Abych nebyl úplně nekritický. Jsou tam určitě momenty kdy se člověk pousměje, ale určitě jich není víc než je běžné. Spíš méně bych řekl. Musím se přiznat, že jsem byl celou dobu nervózní, aby tam nebyla nějaká velká bota. Opravdu tak hodně jsem si přál aby to bylo dobré a ono je:).

Ovládací panel
1 bod