• Pohádka

Manifest (2018) (seriál)

Po dokoukání hodnotím 5*. Dokončené, vyřešené, smysluplné. Jsem moc ráda.

Jen na skok (2022)

Překvapivé, děsivé a originální. Čekala jsem thriller jako každý jiný, že hlavní hrdina vždy zázračně vyvázne. A nemohla jsem uvěřit, že tomu tak nebylo. Třikrát. Fakt pecka. 4,5*

Harry a Meghan (2022) (seriál)

První tři nebo čtyři díly byly skvělý. Pak už to ale ztratilo náboj. 4,5*

Vražda v Paříži (2023)

Tohle bylo hodně dobrý. Řekla bych, že lepší, než jednička. Ta byla taková rozpačitá. Tohle už mělo švih a vtip. 4,5*

Princezna zakletá v čase (2020)

Výborný! :) Myslela jsem, že se v lákavém názvu opět zklamu, ale ne. Opravdu je tam princezna, princ, hrady a zámky, hrátky s časem a dokonce jako bonus i runy a čarodějnice. :) Tohle se opravdu povedlo. Nenásilně vtipné, nepřehnaně strašidelné a nezapomnělo se i na záběry prostých lidí. Navíc přeskakovali nepodstatné a jeli s příběhem až do cíle. Super. Jen bych to možná úplně neřadila mezi klasické pohádky. Je to prostě jiný. :)

Loupež na úrovni (2013)

Neotřelý humor a celkem předvídatelná zápletka, ačkoli já ji nepředvídala. Konec mě překvapil, potěšil a musím říct, že mám chuť se na to podívat znovu. Stopáž byla navíc skvěle krátká a přitom se tam toho strašně moc stalo. Fakt jsem nadšená.

Poslední aristokratka (2019)

4,5* ten film se nebere vůbec vážně, a proto je tak vtipný. Chápu, že výkvět kinematografie to asi není. Přesto mě to bavilo. Navíc prostředí zámku je moje slabina.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Originální nápad a Josefíková konečně i trochu sympatická. Vtipné, nebere se vážně, akorát to není úplně "hit". 4,5*

Sněžný drak (2013) (TV film)

Netradiční a sympatická pohádka, která mě skutečně bavila. Žádné přehnané klišé a ani přehnaná originalita. A obsazení vskutku skvělé. Krásná byla i chemie mezi hlavními představiteli. Opravdu příjemné překvapení navzdory zdejšími hodnocení.