Hennes

Hennes

Petr Hennebichler

okres Teplice


25 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
  • 12.11.2018
  Antonella Interlenghi
  (herečka)

  Antonella Interlenghi je italská herečka. Je druhým dítětem slavné herecké dvojice Franco Interlenghi a Antonella Lualdi, která se proslavila zejména v padesátých a šedesátých letech 20. století. Starší sestrou Antonelly je Stella, která také koketovala s herectvím, ale mladší ze sester se stala tou úspěšnější.

  Ve filmu… (více)

  • 5.6.2018
  Artemio Antonini
  (herec)

  Artemio Antonini byl italský herec vedlejších rolí, a to zejména v klasických spaghetti westernech, filmech s mytologickou tématikou, komediích i v poliziotteschi. Jeho herecké role byly často zaměřeny na jeho dovednosti kaskadéra. Za svou kariéru ztvárnil něco přes osmdesát rolí, a to v šedesátých a sedmdesátých letech… (více)

  • 29.5.2018
  Lorella Cuccarini
  (herečka)

  Lorella Lorenza Luciana Cuccarini, jak zní celé její jméno, je dcerou účetního Vera Cuccarini a švadleny Marii Persili. Rodiče se však rozvedli, když bylo Lorelle pouhých 7 let. Jejími sourozenci jsou bratr Roberto a sestra Maria Luisa.

  Své první taneční kroky měla za sebou Lorella Cuccarini již ve svých 9 letech. Navštěvovala… (více)

  • 22.5.2018
  Heather Parisi
  (herečka)

  Celé její jméno je Heather Elizabeth Parisi. Její prarodiče se narodili v italské Terravecchii v Kalábrii. Jejich dcera a matka Heather Anita Parisi měla svou dceru s Američanem Normanem Werby. Ten však ženu i dceru opustil, když byl Heather pouhý rok, a dalších 27 let se neviděli. Když se stala Heather slavnou, pozvala svého… (více)

  • 15.5.2018
  Karina Huff
  (herečka)

  Karina Huff se narodila v Londýně pod jménem Carrina Elizabella Corona. Svou slávu si ovšem vydobyla mimo Spojené království, a to jako mnoho dívek v tomto období, ve slunné Itálii. Pro svět showbyznysu jí objevil Giandomenico Boncompagni.

  Ve svých dvaceti letech si podmanila svými fotografiemi časopis Playboy a mnozí jí… (více)

  • 4.5.2018
  Pietro Zardini
  (herec)

  Rodné jméno tohoto 163 cm vysokého komika bylo Clementino Zardini. Patří mezi herce, které si pamatujeme více podle tváře, nežli podle jména.

  Jeho herecká kariéra je spjata s italskou komedií sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Svou filmovou kariéru započal již v důchodovém věku a debutem byla role roku 1970 ve… (více)

  • 21.3.2018
  Paulina Gálvez
  (herečka)

  Paulina Gálvez je všestranná chilsko-španělská herečka. Oba její rodiče byli ekonomové, matka Chilanka a otec Španěl. Když provedl Augusto Pinochet svůj převrat v Chile (11. září 1973), rozhodla se rodina emigrovat. Stalo se tak až roku 1977, kdy emigrují do Španělska. Paulina tedy žije od svých 8 let v Madridu a zde studuje… (více)

  • 15.3.2018
  Angelo Pellegrino
  (herec)

  Italský herec a spisovatel Angelo Maria Pellegrino získal své první zkušenosti s herectvím vystupováním v avantgardním divadle a roku 1974 mu Tonino Cervi svěřil první roli v komedii La nottata.

  Ve své filmové kariéře vytvořil Angelo Pellegrino přibližně 60 rolí. Ve vážnějším stylu se představil například v kriminálce Bruna… (více)

  • 18.6.2017
  Karin Well
  (herečka)

  Ač se italská herečka Karin Well objevila ve více než dvaceti filmech v sedmdesátých a osmdesátých letech, není o této herečce, z dostupných zdrojů moc informací. Narodila se v Římě roku 1954, což ale také není nikde oficiálně potvrzeno. Známé je její rodné jméno Wilma Truccolo a pseudonym Karin Weĺl si zvolila pro svou… (více)

  • 12.6.2017
  Silvano Spadaccino
  (herec)

  Silvano Spadaccino se narodil 3. prosince 1933 na jihu Itálie ve městě Foggia. V uměleckém světě byl známý jako kytarista, zpěvák, herec, skladatel a dabér. Svou kariéru započal Spadaccino v šedesátých letech, a to jako skladatel filmové hudby. S jeho začátky je spjat režisér Fernando Di Leo, jeho přítel od dětských… (více)

  • 12.6.2017
  Simona Mariani "Zezza"
  (herečka)

  Italská herečka Simona Mariani se narodila 13. května 1954 v Neapoli a její rodné jméno je Simona Zezza. Mariani je příjmení po jejím prvním manželovi a toto jméno si zvolila jako své umělecké. Vdávala se již ve dvaceti letech a manželem byl architekt. Manželství však vydrželo jen pět let. 

  Simona má dva starší bratry a pochází… (více)

  • 12.6.2017
  Solvi Stubing
  (herečka)

  Solvi Stubing se narodila 19. ledna 1941 v Berlíně. Pod jmény Solvi Stubing, Solvy Stubing, Silvia Stubing nebo Solvi Stübing, byla aktivní filmovou herečkou, a to zejména v Itálii,  během šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Tato herečka je připomínána pro svou krásu, světlé oči a blond vlasy.

  Solvi Stubing si… (více)

  • 11.6.2017
  Dino Emanuelli
  (herec)

  Bernardino Emanuelli se narodil 15. června 1931 v italském Janově. Ve své umělecké kariéře používal zkrácenou verzi svého křestního jména, a tak se v titulcích filmů objevoval jako Dino Emanuelli. Téměř celá jeho filmová kariéra se odehrála v sedmdesátých letech a je spjata převážně s italskou komedií. Dino se narodil… (více)

  • 23.4.2017
  Giuseppe Anatrelli
  (herec)

  Giuseppe Anatrelli se narodil 3. ledna 1925 v Neapoli. V době školních let se podílel na vydávání školního časopisu a také hrál od dětství ochotnické divadlo. Ještě velmi mladý debutoval Anatrelli v divadlech Neapole během válečných let. V letech 1946 až 1954 byl členem divadelní společnosti Eduarda De Filippa. Po dalších… (více)

  • 14.4.2017
  Umberto D'Orsi
  (herec)

  Autoritativní ředitel s knírkem, ulíznutými vlasy a cigárkem v prvním dílu série o účetním Fantozzim, to je italský herec Umberto D´Orsi.

  Narodil se v Terstu v Itálii, 30. července 1929. Od roku 1950 se věnoval divadelnímu herectví a vystupoval v malých společnostech v různých revue. Roku 1953 dokončil studium práv, ale… (více)

  • 14.4.2017
  Marisa Fabbri
  (herečka)

  Především divadelní herečka, Marisa Fabbri, se narodila 15. srpna 1927 v italské Florencii. Některé prameny uvádějí datum narození pozdější, a to 4. ledna 1931. Jedná se o jednu z nejvýraznějších hereček italského divadla ve dvacátém století.

  Ve Florencii žila Marisa až do roku 1955. I přes neustálé cestování, dlouhodobé… (více)

  • 14.4.2017
  Carla Brait
  (herečka)

  Carla Brait se narodila v Innsbrucku 1. 9.1950. V oblasti filmu a televize působila jako herečka a tanečnice převážně na počátku sedmdesátých let 20. století. Její otec pocházel z Rakouska a matka byla Italka tmavé pleti. Jako malá vyrůstala Carla v italském Bolzanu, kde se již od dětství věnovala tanci a klasickému baletu.

  Ve… (více)

  • 14.4.2017
  Geraldine Hooper
  (herečka)

  Geraldine Hooper je herečka, která se v sedmdesátých letech minulého století objevila v OSMI anglických či italských filmech. Její první rolí byla dívka na párty, ve filmu LE REGINE (1970). Poté přišla její asi nejznámější role, tajemné sekretářky Corinny, v upířím hororu HANNO CAMBIATO FACCIA (1971). V roce 1973 hrála ve… (více)

  • 14.4.2017
  Francesca Modigliani
  (herečka)

  Téměř neznámá italská herečka, dáli se mluvit o herečce, která se za svou kariéru objevila pouze ve dvou filmech. Svou krásu odhalila v zajímavě pojatém hororu o upírském hraběti Nosferatovi (Adolfo Celi) HANNO CAMBIATO FACCIA (1971). Ve filmu jsme jí mohli vidět téměř stále polonahou v roli stopařky Laury. Byl to jeden… (více)

  • 14.4.2017
  Carlo Giuffrè
  (herec)

  Carlo Giuffré se narodil 3. prosince 1928 v Neapoli a stejně jako starší bratr Aldo (10. 4. 1924 – 26. 6. 2010) se stal hercem. Carlo vystudoval Národní akademii dramatického umění (all'Accademia Nazionale d'Arte Drammatica) a společně s Aldem začali od roku 1947 hrát na divadelních prknech. Carlo Giuffré hrál také po boku… (více)

  • 14.4.2017
  Aldo Giuffré
  (herec)

  Aldo Giuffré se narodil 10. dubna 1924 v Neapoli. Aldo byl italský herec a dramatik, ale také dublér, režisér a spisovatel. Napsal čtyři romány fakt, tři z nich vydalo nakladatelství Neapole Guide. Nejvíce známý, je však pro svou uměleckou spolupráci se svým bratrem Carlem Giuffré. V mladistvém věku nastoupil Aldo Giuffré do… (více)

  • 14.4.2017
  Liana Trouché
  (herečka)

  Liana Trouché se narodila v Boloni 12. března 1938. Její celé křestní jméno je Eliana. Narodila se do umělecké rodiny v Boloni, ale umělecky vyrostla v neapolském duchu v divadelní společnosti Eduardo De Filippa, v níž hrála mnoho let.

  Na filmovém plátně se stala populární herečkou v žánru poliziottesco či italské komedie nebo… (více)

  • 5.6.2016
  Daniela Fazzolari
  (herečka)

  Daniela Fazzolari je rodačka z Turína, kde poprvé spatřila světlo světa 19. února 1975. Daniela studovala tanec na Scuola di Danza Susanna Egri v Turíně a v letech 1997 až 2000, pak také studovala herectví na Scuola del Teatro Stabile.

  První hereckou rolí byla Manuela v televizním filmu NON CHIAMATEMI PAPÁ (1997). Nejvíce… (více)

  • 5.6.2016
  Fabienne Dali
  (herečka)

  Marie-Louise De Vos se narodila 22. září 1941na Bahamách, ale je národnosti belgické. Ve světě filmu je známá pod jménem Fabienne Dali. Před kamerou se poprvé objevila roku 1960, když ztvárnila Daniellu ve francouzské kriminálce COMMENT QU´ELLE EST. Ve stejném roce hrála v další kriminálce francouzské tvorby L´ENNEMI DANS… (více)

  • 22.5.2016
  Carlo Rustichelli
  (skladatel)

  Hudební skladatel Carlo Rustichelli se narodil ve městě Carpi, v severní Itálii, na Štědrý den roku 1916. Narodil se do rodiny milovníků hudby a na konzervatoři v Bologni získal diplom ve studijním oboru hry na klavír. Poté se přestěhoval do Říma, kde studoval komponování na Santa Cecilia Academy. Ve své době byl Carlo… (více)

  • 20.5.2016
  Biagio Gambini
  (herec)

  Biagio Gambini byl italský herecký kaskadér, který filmoval v období padesátých až a sedmdesátých let minulého století. Jeho matkou byla herečka Vittoria Di Silverio. Debutoval jako akrobat a později se dostal i k natáčení filmů. Kromě kaskadérství ztvárnil i několik hraných rolí, jako byl například trenér boxu ve filmu ROCCO… (více)

  • 16.5.2016
  Elisa Mainardi
  (herečka)

  Elisa Mainardi se narodila 27. července 1930 v Římě. Vystudovala hereckou školu Petera Sharoffa a na jevišti debutovala v roce 1956, ve hře Ottavio Spadara CORRUZIONE AL PALAZZO DI GIUSTIZIA. Byla okamžitě kladně přijata kritikou i diváky a brzy se objevila v hlavní roli ve hře IL SORRISO DELLA GIOCONDA v režii Ernesta Grassi.… (více)

  • 16.5.2016
  Fabio Traversa
  (herec)

  Fabio Traversa se narodil v italské Neapoli 17. listopadu 1952. Studoval v Římě, kde absolvoval v oboru politologie. Po dlouhých letech na divadelních prknech si ho vyhlídl režisér a autor Nanni Moretti do svého krátkometrážního snímku PATÉ DE BOURGEOIS (1973). V roce 1973 si zahrál ještě v poliziescu LA MANO SPIETATA DELLA… (více)

  • 16.5.2016
  Pia Velsi
  (herečka)

  Italská herečka Pia Velsi se narodila, pod jménem Elpidia Sorbo, dne 31. března 1924. Jejím rodištěm je L'Aquila ve střední Itálii. Svou uměleckou kariéru začínala jako zpěvačka, ve čtyřicátých letech minulého století, v Neapoli. Po přestěhování se do Říma, debutovala jako herečka v Teatro Ambra Jovinelli. Poté dostala nabídku… (více)

  • 11.5.2016
  Nella Gambini
  (herečka)

  V italském městě Ferrara, se 6. ledna 1953 narodila budoucí italská herečka a zpěvačka Nella Gambini. Její babičkou byla herečka Vittoria Di Silverio. Již v deseti letech začínala jako zpěvačka v kavárnách ve svém rodném městě. S herectvím začínala na divadelních prknech po boku tehdy již téměř devadesátileté Emmy Gramaticy… (více)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12