Hennes

Hennes

Petr Hennebichler

okres Teplice


25 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Dobrý den, paní Campbellová! (1968)

  Výborná komedie s inteligentním "nevlezlým" humorem. Gina stále krásná plná italského temperamentu. Ale i všechny tři americké paničky jsou skvělé. Jedna anglicky suchá, druhá téměř s italským temperamentem a paní Newmanová jako bodrá matka od tří dětí. Jejich manželé a údajní otcové k nim sedí jak něco na hrnec. Scénka střídání se "otců" v domě paní Campbellové je nejlepší. Závěrečná scéna u auta je typická italská klasika, ale kdo by té Gině odolal ?

 • poster

  „Pane, vy jste vdova!“ (1970)

  Kdyby se dávalo hvězdiček 6 určitě bych je dal. Všichni vynikající herci v jednom filmu s perfektním Macourkem a Vorlíčkem. Prostě není co dodat. Geniální film je mojí jedničkou našich komedií.

 • poster

  Chléb, láska a fantasie (1953)

  První část dle mého názoru fantastické trilogie poukazující obraz typické poválečné italské vsi, kde jsou strážníci stejně vážení jako farář. Nutno uznat, že bez perfektní Giny a její "výtržnice" by film ztratil své kouzlo. Dobrá směs, romantiky, bídy, hlouposti a italské povahy. Vittorio De Sica už jako herec ukázal, že patří k italské komedii, což nám později mnohokrát ukázal jako režisér.

 • poster

  La coda dello scorpione (1971)

  Tak tyhle dílka miluji. Skvělá zábava, ve které nechybí nic. Násilí, erotika, zápletka, příroda a trefná hudba. Martino je určitě mistrem svého oboru a dokáže pro diváka připravit hodinku a půl, která Vám uteče jako voda a nudit se rozhodně nebudete. Naopak od jiných snímku film graduje, než aby ztrácel na tempu. George Hilton předvedl dobrý herecký výkon, ale já raději obdivoval Anitu. Zejména jak stojí na ostrově v tom mokrém tričku.....

 • poster

  Osudový dotek (2004)

  Absolutní jednička mezi filmy s tématikou posouvání se časem. Není co vytknout.

 • poster

  Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

  Když jsem poprvé viděl Indiana Jonese v 80 letech v kině, chtěl jsem být okamžitě archeolog. Určitě nás takových bylo moc a moc. Tento třetí díl, byl a je pro mě ten nejlepší. Connery tady Forda perfektně doplňuje, film má spád, napětí, humor, prostě tu nechybí nic. J nebo Y ?

 • poster

  Maléry pana účetního (1980)

  Villaggia a jeho komedie mám rád. Tohle je asi to nejlepší a je to prostě klasika. Tady se určitě zasmáli i ti, kteří tyto jednoduché a často odsuzované komedie v lásce nemají. Cesta vlakem a zažívací potíže zeměměřiče Carboniho. Odtučňovací kůra profesora Büchermayera. Cyklistický závod a další výborné scénky.

 • poster

  Poslední pokušení Krista (1988)

  Dlouho jsem tento film sháněl. Martin Scorsese mohl být zárukou kvality, ale ve zvoleném tématu je velice ožehavé uspět. Nevím jak u křesťanů, ale u mě Scorsese uspěl naplno. Velice silný emotivní film, který jsem si vychutnal vlastně až po jeho skončení.

 • poster

  Jméno růže (1986)

  Umberto Eco a knižní předloha jsou samozřejmě klasika, pro mě je ale dnes již klasikou tento film. Jedná se o vynikající ztvárnění toho co kniha měla přinést a to se málokdy povede. Atmosféra středověku je velice věrohodná a výběr herců je dalším výborným Annaudovým tahem. Pro mě skvělé.

 • poster

  Černá kniha (2006)

  Můj oblíbený film. Je to perfektní mix všeho, kde si snad každý najde své. Film je napínavý, má dějový spád a dává nám trochu jiný pohled na válku. U toho se nemůže nudit nikdo, válka, emoce, sex ...