Noční útok (2018)

Těchto filmů už je moc. Chování osob nesmyslné, snad ani jeden by se v reálném životě takhle nezachoval. Ani matka, ani ti čtyři borci, ani děti, ani otec. Co film má, a za co hvězdičky dávám, je atmosféra. Přes nelogické chování si snímek drží slušné napětí po celou dobu.

Klíčová dírka pro zvědavou princeznu (1970) (TV film)

Na rok 1970 mi přijdou kulisy i ztvárnění až moc jednoduché. Být to tok 1960, tak to asi beru. Herecky je to také spíš amatérské divadlo a Kostelka to sám nezachrání. Možná, že jako dítě v sedmdesátých letech bych to zkouknul rád, ale nikdy jsem to v těchto letech neviděl. Dnes už na to koukám očima dospělého a v roce 2022, takže se to hodně špatně hodnotí. Prostě poplatné své době, dnešní děti už tohle nevezmou.

Stáří není pro sraby (2022)

Větší komentář nemá význam. Poskládat do jednoho filmu tolik dobrých herců a doplnit je Fittipaldim, to je určitě na pochvalu. Celý film je však nezáživný a zakončení scénou jako z Babovřesk, u autobusu "urna tour", je dovršením debility.

Oběti - Jiný člověk (2003) (epizoda)

Herci skvělí, obsahově trochu přitažené za vlasy. Nevím, nevím jestli by to zrovna takhle bylo reálné.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Když už se nevěnuji nejmenším divákům a zvolím téma cestování časem. Když mám slušný nápad, obstojné exteriéry i kostýmy. Když mám celkem kvalitní herecké obsazení a mám další kladná když, tak to přeci neposeru, ale stalo se. Hloupě napsané postavy, kde je skoro každý hňup, nepřirozeně se chovající jak vypuštěný z ústavu. Nechám tomu trochu důstojnosti a chci pohádku úsměvnou a ne směšnou. No tak snad příště. Zavděčit se všem nejde, ale šaškováním si to najde minimum příznivců.

Bakaláři - Kbelík (1981) (epizoda)

Pro mě nejlepší díl Bakalářů. Dodnes mám tento pořad spjatý právě s tímto příběhem.

Místenka bez návratu (1964)

Prvotina Dušana Kleina je ovlivněna dobou. Námět, který ještě mnoho let po válce měl co říci, neboť mnoho lidí ještě tuto dobu zažilo. Z pohledu dneška to trošku moc tlačilo na pilu, ale je to dáno dobou a režimem. Paní Šejbalová byla prostě velká herečka a filmu dodala tu správnou atmosféru dramatu matky, která dvakrát za život přijde o dceru.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Tak jsem si po delší době "pošmáknul". Nejen vynikající scénář, ale i výborně ztvárněné postavy. Všem jsem věřil, že jsou právě těmi lidmi, které hrají. Jediný kdo mě od postav odváděl je Peter Dinklage. Já si prostě nemohu pomoci, ale pokaždé když ho vidím vzpomenu si na Horší než smrt :-). Asi top scénou je, když se Sam Rockwell téměř z ničeho nic zvedne a jde vyhodit právníka z okna. Perfektní podívaná od začátku do konce téměř bez hluchých míst.

Území strachu (1986) (TV film)

Antonín Molčík je zde přesná kopie Maigreta. Role mu přesně sedla. Žádné velké umělecké dílo to není, ale příjemná opolední detektivka ano.