Svatyně zla (2013)

Námet fajn, ale celé to bolo slabé ako trikrát vyluhované čajové vrecúško. Od scenára, cez réžiu a najmä po casting. Hlavné postavy mi boli ukradnuté a vodca sekty, u ktorého by človek očakával charizmu a vodcovský šarm, bol nezaujímavý až nesympatický. Rád by som videl to isté, ale v oveľa schopnejších rukách.

Nebe existuje (2014)

Dejovo aj emocionálne prekvapivo slabé. Z podobne ladených filmov skôr odporúčam Zázraky z neba. Vďaka rozumnej stopáži a Kelly Reilly sa na to ale dalo pozerať bez výrazného pocitu nudy.

Prokletý klaun (2014)

Atmosférou mimoriadne nezvládnuté. Už dlho som nevidel tak povrchný horor, ktorý aboslútne nedokázal vtiahnuť diváka, len bezducho kĺzal na obrazovej úrovni. Potešil ale vizuálny progres klauna, ktorý v konečnom výsledku vyzeral desivejšie než jeho najslávnejší kolega a odvaha explicitného zobrazenia smrtí detí, čo je dosť ojedinelý jav. Slabé (aleže veľmi slabé) tri hviezdy.

Únos letadla (2023) (seriál)

Na jednej strane súhlasím s tým, že sa z toho dalo vyťažiť viac, no na druhej strane sa musím priznať, že som všetky časti zhltol na jeden šup, čo by som nedokázal, ak by ma to nebavilo. Najviac iritujúce na všetkom bola absencia strachu a rešpektu z únoscov. Váčšinu času mi to pripadalo ako výlet lietadlom neposlušných študentov a ich učiteľov, ktorí ich musia stále kontrolovať a občas na niekoho zakričať, aby si aj tak robili čo sa im zachce. SPOILER >> V konečnom rozuzlení ich slaboštvo síce dáva zmysel, ale počas sledovania to prekáža << SPOILER. Idris Elba skvelý. Záverečné časti v luxusnom tempe. Celkovo síce žiadna senzácia, ale spokojnosť.

Men (2022)

Umne napísané a odvážne natočené podobenstvo, ktoré fanúšikom podobných žánrov dá zaspomínať na Aronofského brilantnú matku!. Ústredné duo hrá presvedčivo, prostredie nádherné, škoda len že tempo miestami pokrivkáva. Na slabšie štyri hviezdy to ale postačuje.

Oppenheimer (2023)

Po technickej stránke tak brilantný film, že nejeden Akademik z neho istotne dostane mokrý sen a na ďalší rok sa v Dolby Theatre bude "oppenheimrovať" jedna radosť. Mňa osobne najviac tešili Downey s Göranssonom, ale prvotriedna robota je tu vidieť doslova všade. Od scenára hrubého ako Biblia, cez výpravu, zvuk, kameru a tak ďalej. Ale - bohužiaľ pre mňa - dejovo to nebolo to, čo by som chcel. Chcel by som viacej trileru, viacej fyziky, už keď tam rozoberali špionáž, tak aj viac tej špionáže; ale tu sa väčšina filmu točila hlavne po dialógovo-politickej rovine a v prípade tejto mega stopáže je "väčšina" fakt dosť veľa. Koho to dejovo zaujalo, tak tomu závidím mimoriadne kvalitný zážitok. U mňa je to skôr dokonale natočená mierna nuda. Lepšie tri hviezdičky.

Klan Gucci (2021)

Veľký filmári zrejme často trpia pocitom, že natočiť film pod 2 hodiny je pod ich úroveň, no častokrát to potom dopadá takto. Prvá polovica bola ešte solídna, no potom už nastala kríza. Obsahovo totiž Klan Gucci toho neponúka toľko, aby plnohodnotne nasýtil svoju stopáž a nekompenzuje to ani živelnými, dynamickými dialógmi ako to niekedy vidíme u iných filmoch s podobnou dĺžkou a plytkejším obsahom. Našťastie film drží nad vodou precízna vizuálna robota a účasť hercov a herečiek ťažkých kalibrov, kde sa mi najviac páčili Irons a Leto.

Inferno (2016)

Škoda, že gule, ktoré mali Anjeli a démoni počas celej stopáže, tu film dostane až v zaverečnej polhodine. Dovtedy je to len chaotická naháňačka s priveľa postavami, ktoré skôr dej rozptyľujú než obohacujú.

Papežův vymítač (2023)

Človek by povedal, že keď už na tak otrepaný žáner akým je possession horror prikývne Russel Crowe, tak to musí byť niečo výnimočné. Ale houby. Najpriemernejšie z priemerných.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

No ak bol ešte niekto stále na vážkach či sú lepšie Bondovky alebo Huntovky, tak toto už hádam zavrelo ústa všetkým pochybovačom. Po trojke najlepšie MI, ktoré má totálne všetko. Od perfektného deja, cez skvelé nové postavy až po parádne akčné momenty na čele s brutálne nadupaným finále, ktoré strčí do vrecka akúkoľvek známu akčnú scénu z predošlých častí. Dlhšia stopáž takmer nepovšimnuteľná - t.z., že zo stredu by možno neuškodilo najakých 10 minút prestrihať, ale na konci mi bolo ľúto, že je už koniec.