Yoda sama

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 8.12.2017  11:56
    matka! (2017)

Zhruba dva dni trvalo, než sa to vo mne ako tak uklepalo a myslím, že presne to je pri tomto type podobenstva potreba. Nie okamžite písať rozhorčené alebo nadšené reakcie, ale naozaj rozmýšľať nad filmom, ktorého symbolika je naozaj silná a ktorého prevedenie je naozaj intenzívne, či už to divákovi sadne alebo nie. Áno, vo svojej podstate je to šialené a nepríjemné (tá miera detailov na Lawrence je takmer nezenesiteľná a klaustrofobická) a snobské dielo autora, no zároveň z neho vyžaruje implicitný strach, krehkosť a silná myšlienka a toto všetko len zaobaľuje Aronofskeho úmysel, ktorý vlastne nie je až takým tajomstvom a jeho interpretácia dáva zmysel. Rád si to pozriem znova a nájdem v tom viacej, než na prvé pozretie.

• 3.12.2017  14:29

Baumbacha cením hlavne za jeho scenáre. Perfektne napísaná konverzačka, kde vzťahy medzi postavami vytvára najmä diskontinuita dialógov ktoré s takmer ležérnou presnosťou herci sypú. Divák môže priam hmatať odpútanosť jednotlivých charakterov od seba a zároveň snahu riešiť tieto problémy najmä slovami, až potom fackami a stareckou palicou. Hoffman zahral krásne a je osviežujúce vidieť Sandlera a Stillera opäť využívať herectvo inak ako len pre lacnú zábavu.

• 28.11.2017  15:32

Dopletený videoherný naratív skákania z misie do misie, nesympatické postavy a zápletku zachraňuje skvostný vizuál a hudba, takže je to vlastne ničím priekopnické sci-fi v ktorom sa vybláznili s rasami a technikou, čo sme však už videli v desiatkách iných (nielen filmových) podobách. Cara by si zaslúžila viacej miesta, vlastne všetken čas čo je venovaný titulnému pajácovi plus ten svoj.

• 16.11.2017  12:07

Pútavé uvedenie do filmu, kde ma všetko svoje miesto, no divák i tak v tom precíznom poriadku hľadá odpoveď (napríklad u hudobného motívu). Tá čiastočne prichádza, keď ručička morálneho kompasu vystrelí do povetria a Yorgos nám servíruje ďalší príbeh, ktorý ani náhodou nie je z tohto sveta a predsa na tento svet totálne patrí. Perfektní herci, skvelá atmosféra a intenzívne kúsanie si do ruky (viete, metafora).

• 7.11.2017  10:48

Sú tam dokopy tak tri dramaticko ladené scény, inak je to čistokrvná komédia so skvelými gagmi, čo cením, lebo producenti si po dvoch temných nepodarkoch uvedomili, že zmeniť aj samotného zlatovláska na hláškujúcu mašinu, ktorá dokáže byť nad vecou, aj keď jeho svetu hrozí totálna záhuba, je vlastne presne to, čo diváci chcú. Naviac to celé zasadiť do neokázalého prostredia a napísať tomu fungujúci príbeh s takýmto climaxom, to sa Marvelu nepodarilo od prvých strážcoch. Inak je to klasicky fungujúca postultronovská (kedy sa poučili) šablóna s hercami ktorých to baví a vizuálom, ktorý je slasť pre oči, ale aj so všetkými drobnými chybami, o ktorých nemám potrebu pri tomto type filmov hovoriť.

• 30.10.2017  21:24

Najdisfunkčnejší pokus o film aký som (možno nielen) tento rok videl. Totálne filmárske dno vďaka ktorému je každý blockbuster tohto roku prudko pozerateľná a kvalitná oddychovka. Dve aj pól hodiny som len myslel na scénu z Temného rytiera, kde Joker zapaľuje horu peňazí a hovoril si, že presne to spravili producenti s 200 miliónmi ktoré napchali sem.

• 25.10.2017  22:20

JE to zábavné, pokiaľ divák prijme fakt, že to rozpráva zvrátený príbeh o zvrátených časoch a základe zvrátenej predlohy. Obsadenie je len čerešničkou na torte.

• 22.10.2017  12:44

Klobúk dole, že sa to (zatiaľ) vyhlo sto krát interpretovaným originom Petera Parkera a proste nás to hodilo do jeho rokov formovania morálky, poslania a zodpovednosti. A to v zábavnom a civilnom príbehu presne podľa receptu šéfkuchára Marvela, kde všetci dobre hrajú, motivácie dávajú zmysel (vzhľadom do akého prostredia je to zasadené) a všetko sa ligoce a baví to. Po tých dvoch príšerných pokusoch naposledy je toto veľmi osviežujúce.

• 17.10.2017  19:39

Milá, zábavná melodráma so skvelým obsadením aké potrebujeme.

• 16.10.2017  11:01
    Temná věž (2017)

Film, ktorý nikde, ani na papieri, ani v hlavách tvorcov, ani v očiach autora predlohy, nemohol vyzerať pred vypustením do sveta dobre. Obyčajného diváka takto genericky vyzerajúci mix sci-fi a fantasy už nezaujíma, možno pokiaľ nemá niečo viac do seba. A táto variácia na myšlienkovo a príbehovo nekonečne pestré knihy nemá. Fanúšik knihy tu má väčšiu výhodu. Síce to má potenciál zhanobiť a zničiť predlohu, ale to by sa na ňu muselo podobať viacej než menami postáv a miest a mať aspoň elementárnu predstavu o čom celá sága je. Písal by som o nejakom extrémne obrovskom zlyhaní, no bude to tak rýchlo zabudnuté, že netreba.

• 15.10.2017  22:06

Keby to nebolo tak hrozne nepodareno zlepené dokopy, tak by to vo svojej podstate mohol byť výborný film. Avšak tie nepochopiteľné voľby (vystrihnúť dve kritické scény z filmu a použiť ich ako prequel v reklamnej kampani) a tá nedotiahnutosť z toho nedokážu spraviť plnohodnotnú zábavu. Takto sa síce bavíte na tom šťavnatom gore a prekvapí vás, že vlastne to celé je len a len o Davidovi a všetko ostatné sú len druhé husle jeho vyčínaniu, no nikdy to skutočne neprijmete ako celok, pretože to k sebe nepasuje. Hrozne zmarený potenciál.

• 8.10.2017  14:06

Skvelá Carla, zábavno nepríjemní sekundúci chlapi ale hlavne, z fleku by som dal Flanaganovi adaptovať aj ostatné menšie Kingovky. Mal totižto gule tam napchať (mimo iné kingovské odkazy ktoré len tak bez znalostí nedávajú zmysel) aj tú zdanlivo nadbytočnú desaťminútovku na konci, ktorá dvíha tlak čitateľom už vyše dvadsať rokov. A pritom tam tak krásne pasuje, uzatvára vnútorný boj hlavnej hrdinky a je sladkokyslo kingovsko blbučký a pritom desivý. Všetko pred tým je samozrejme fajn natočená konverzačka ktorá, aj napriek thrillerovým a horrorovým prvkom prekvapí hlavne ako funkčná dráma. Ale kto pozná knihu, tak vie.

• 25.9.2017  15:34

Po jednotke mi trvalo dva dni, než som sa spamätal. Bol to ten príjemný druh šoku, kedy som videl totálne prepálený, úžasne zábavný, drzý a skvelo natočený film. Po druhom dieli som potreboval tiež dva dni, no toto bol iný druh šoku. Nikdy by som totižto nečakal, že Vaughn prepadne typickej snahe o väčšiu, bláznivejšiu a hutnejšiu dvojku. A všetko myslím v negatívoch. Zápletka je totálne hlúpy nonsens a to hovorí človek, ktorému sa zápletka jednotky zdala skvelá. Toľko facepalmov som nedal pri filme dlho. Postáv je prehnane veľa a nebyť hviezdneho obsadenia, nezáležalo by vám ani na jednom statesmenovi a už duplom nie na tom, aké zlé dialógy im vypadávajú z úst. Najlepšie scény tu dostáva stará škola, Firth a Strong. Akčné scény sú hravé a dobre natočené, ale to totálne prepadnutie zelenému plátnu bilo do očí. Po tých dvoch dňoch, kedy zo mňa predsa len opadol hnev, som ochotný uznať filmu fakt, že to nie je vôbec zlé remeslo, ale je to extrémny prešľap značky a hlavne Vaughna. Po prvých Kingmanoch som si povedal, že presne toto je to, čo mám na ňom rád, nebrzdí sa pokračovaniami, no prináša svieže a originálne filmy. A pár rokov na to spravil presný opak, škoda.

• 20.9.2017  15:14

Vizuálne pútavé, no nie tak magicky nádherné, ako pôvodné anime. Naviac si to berie materiál z dvoch samostatne fungujúcich príbehových liniek a následne nemá čas zastaviť sa a byť tým hĺbavým cyberpunkovým filmom s desivým presahom a Skaja je tu hrozne mimo. Nie, že by to nedávalo zmysel a nie že by to nebola fajn žánrovka, ale všetko čo robí originál, mangu i filmy, tak kultovým, tu je odložené bokom pre efektný svet preplnený rôznymi vizuálnymi vychytávkami a zabúda to dôležité: na ducha.

• 15.9.2017  12:05
    DOGG (2017)

Takto. Vôbec to nie je zle natočené alebo zahrané a nepovedal by som ani, že koncepty sú zlé. Len som sa hlasno smial a hlavnú tému strachu som vôbec necítil. Prvá poviedka vyšumela do stratena, fádne bububu s koránom je pre mňa úsmevným cringeom na aktuálne veci ktoré desia bielu privilégiu. Druhá mi popravde učarila a dostal som od nej absurdný evildeadovsky plot twist za ktorý by sa nehanbila akákoľvek čierna komédia. Tretia poviedka je nielen efektívne náučné video o drogách pre školy, ale aj celkom fajn natočená ukážka totálneho ľudského dna slovenského whitetrashu s absurdne zábavnou zápletkou. Zo štvrtej sála inšpirácia "battleroyalov" a "blackmirrorov", vizuálne by skoro človek ani nespoznal že to je natočené v strede blavy a je ľahko stráviteľná a možno o pár minút dlhšia než treba. Experiment, do ktorého treba ísť s ľahkou hlavou a nie pripravený nenávidieť.

• 12.9.2017  22:47

V tomto momente už nie len dokonalá ukážka kreatívnej dramaturgie ktorá každým dielom prekvapuje viac a viac, ale aj totálny dabingový manifest Justina Roilanda. Neskutočne nedocenený talent.

• 11.9.2017  23:01

Skvelo natočený a zahraný pokus o ukážku dna ľudskosti.. Bohužiaľ však bez akejkoľvek šance aby si divák odpovedal na akúkoľvek otázku, čo prudko kazí dojem zo síce atmosferického a tiesnivého, no inak nikam nevedúceho filmu, ktorého dej je prudko predvídateľný a absencia toho "it", ktoré prichádza v noci, je cítiť.

• 11.9.2017  10:35
    To (2017)

Presne ten postavami hnaný, príbehovo sústredený a zábavno desivý horor aký nám v kinách posledné roky chýbal. Knihu to adaptuje v mnohých ohľadoch perfektne, vypustilo to nadbytočné Kingove excesy a dramaturgicky prispôsobilo tak, aby sa to dokonalo zmestilo do tých 135 minút a naozaj ani na chvíľu nenudilo, čo je vzácnosť. Naviac je to perfektne obsadené jak deťmi tak Skarsgardom čo je polovica kúzla u materiálu, kde sa bez stotožnenia s postavami nedá pracovať s diváckym zážitkom. Preto sa celkom desím dospeláckej, nudnejšie napísanej dvojky, prvá polovica je totižto ideálna desivá hra so strachom a fajn coming of age story. Ale budem veriť tímu, ktorý nám priniesol malý zázrak: pozerateľnú adaptáciu (najrozsiahlejšej!) Kingovky.

• 7.9.2017  16:21

Snímok predurčený k hnevu. Hlavná idea, aj napriek svojej zaujímavosti, vyvoláva viacej otázok než prináša odpovedí a je z hľadiska reálnosti zle uchopená (spoločnosť by behom pár dní nabrala apokalyptickej podoby). Dostalo ma to však finálnym zvratom, ku ktorému film dôkladne stavia piliere- na interpretáciu ťažké, no svojou podstatou hrozne optimistické vysvetlenie života po živote mi behalo hlavou ešte dni po pozretí.

• 7.9.2017  16:11
    Wonder Woman (2017)

Vo svojej podstate najčírejší superhrdinský príbeh od čias prvého Donnerovho Supermana čo sa týka motivácie a poslania hlavnej hrdinky. Prakticky so všetkými superlatívmi či výčitkami súhlasím a nepotrebujem ich komentovať, feeling good DC movie čoby totálna rarita.

• 26.8.2017  13:52
    Death Note (2017)

Materiál, ktorý nemožno zadaptovať do sto minútoveho filmu, neprekvapivo, nedokázali zadaptovať do sto minútového filmu. Keď už z toho spraviť takmer y.a. s otravnými deckami v čele, ktorých charakterové črty ani zďaleka nepripominajú originálne postavy a nasadnúť na vlak totálne nepríjemného rozprávačského tempa, tak nech sa na to aspoň dobre pozerá a funguje to aspoň trochu ako zdanlivo dobre vypointované (ale ozaj len zdanlivo). Komplexnosť predlohy to bohužiaľ vopred predurčila k neúspechu, ale snaha sa cení.

• 24.8.2017  22:21

Nezaujímavý, nezábavný a lemravo natočený pokus o komédiu, ktorá mi celú stopáž prišla rovnako otravná ako piesok v topánke. Herci typovo dokonale pasujú do svojich desiatych variácií na rovnakú postavu, ale tu sa okrem toho nie je na čo pozerať, takže to irituje viacej, ako keď Efron a Johnson hrajú to isté v zaujímavejších filmoch. Veľmi studená sprcha na poli letných "komédií".

• 23.8.2017  21:37

Hlavne v druhej polovici hlúpo napísané (jeden chce desiatky metrov veľkú polobožskú opicu zabiť, druhý zachrániť) a papierovými postavami trpiace, ale nedá mi to, vizuálne nádherné, brutálne a zábavné. Čistý filmový eskapizmus, ako bol aj pôvodný Kong zamýšľaný, tu len obohatený o všetky tie oku lahodiace vychytávky. Godzilla bol lepší film, toto väčšia zábava, takže pohoda.

• 23.8.2017  18:34
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Znesiteľné. Príbehová linka Ruky, ktorá je už od čias Daredevila otravná a panebože bola neznesiteľná u Iron Fista, tu konečne dostáva bodku a paradoxne, a možno najmä pre to, to bolo fajn. Palety hrdinov sa sympaticky krížia, krv tečie, bitky, aj keď ich je málo, sú civilne dôstojné a počtom dielov sa to vyhlo uťahanej druhej polovici, ktorou tieto seriály trpia. Svižné, dobre prepojené a aj napriek pár okatým chybám, to dopadlo dobre. Len nie dostatočne na hype, ktorý si to vyvolávalo a očakávania, ktoré si to tie štyri seriály stavalo. Ku koncu to pripomínalo Avengers len v setupe nasledujúcich udalostí, klasický marvel.

• 21.8.2017  18:08
    Love (TV seriál) (2016)

Typická Apatowská láska. Bude to kronika jedného disfunkčného vzťahu, kde sú obaja protagonisti občas na zabitie, občas máte pocit, že je to naozaj príbeh o nej a že je super, niekedy zasa, že o ňom a že aj on je super a nakoniec si uvedomíte, že to je príbeh o tom, ako im obom želáte, aby od seba utekali čo najďalej, len pre to, aby ste sa pristihli, že im zasa z ničoho nič fandíte. Čiže totálne vytrhnuté z reality moderných vzťahov. Fakt len pre určitý fanbase trpiteľov šlahnutých príbehov o šlahnutých califorčanoch so šlahnutými problémami. Čiže pre mňa ideálne.

• 28.7.2017  19:15
    Baby Driver (2017)

Našťastie to tá džejmsdínovská romanca a občasná chutná brutalita vyťahujú z videoklipovej roviny na plnohodnotný snímok. Po príbehovej stránke to trocha škrípe, ale film je tak dokonale hnaný audiovizuálnou stránkou ktorá nenechá vydýchnuť, že je všetko rázom odpustené.

• 21.7.2017  07:41
    Dunkerk (2017)

Aj napriek mojej láske k obom predošlým Nolanovým filmom (tretí Batman je dôstojné finále na ktoré sa predčasne nalepil neskutočný hype a ublížilo mu to, Interstellar je stále jeden z najväčších kinozážitkov môjho života), uznávam, že si pri nich odkúsol trochu veľké sústa. Dunkirk je preto presne tá tichá, brutálna, nezastaviteľná sila, ktorú od neho totálne cením, či už pre skvelý naratívny postup, prenádherne špinavý vizuál, špičkovo vykreslenú beznádej... a vlastne aj pre kvantum iných vecí. Potrebujem to vidieť znova, aby som si potvrdil, že som práve videl jeden z filmov roka.

• 18.7.2017  21:28
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Toto bolelo. Daredevil mal všetko, Jessica aspoň znesiteľný príbeh, Luke aspoň atmosféru. Ale Iron Fist postráda elementárne veci a každým momentom bol seriál viac a viac na smiech. Zlyháva na poli toho, čo by mu malo ísť najlepšie a to bojové scény, príšerná choreografia a strih, každá jedna postava je otravný idiot a najsmutnejšie je, že tá hlavná najviac, príbeh je zmes na seba náhodne naskaladaných liniek ktoré do seba smiešne nasilu zapadajú a z diváka nevytiahnu žiadnu emóciu. Neviem a ani asi nechcem vedieť, kde sa to celé pokazilo, vydržal som to len z číreho záujmu o Defenders. Druhu sériu, ak vznikne, obídem oblúkom.

• 16.7.2017  15:11
    Okja (2017)

Nečudujem sa, že Bong našiel útočisko u Netflixu. Je to dostatočne roztomilo-šialeno-zábavno prepálené a vďaka tým charakterom to svižne skáče zo situácie do situácie a popritom každá jedna postava rozpráva samostatný príbeh točiaci sa okolo dôležitej hlavnej myšlienky, pri ktorej sa nebojí skĺznuť k temnote. A najmä, tí skveli herci to priblížila aj západnym divákom, čo je fajn. Pre milovníkov zvierat (pre tých skutočných, nie pre Johnnyho) ideálny film.

• 13.7.2017  23:44

Perfektne fungujúca a ideálne naolejovaná mašina letného kinofláku, od ktorých sme ako diváci začali očakávať to "niečo viac". V tomto prípade dokonalé cgi, fungujúce emócie a potom tie ďalšie prekvapivé veci, ako krásna kinematografická stránka a príbeh, ktorý dáva zmysel a jeho katalyzátory nie sú na smiech. Opičia trilógia tu teda len dokazuje, že je ťažko nedocenená a prudko znovu pozerateľná, pretože o dobre odvedenej práci sa dlho nehovorí, len o tej zlej alebo neobyčajne vyčnievajúcej (čo sú asi štyri filmy ročne ktoré všetko zatienia). A aj napriek tomu bolo v deň premiéry poloprázdne kino...

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24