Yoda sama

Yoda sama

Dávid Gajdoš

Slovensko

• 5.12.2015  01:38

Trpí to rovnakými problémami ako Phantom Menace (scenár, herci) a niektoré efekty, obzvlášť tie skoro artworkové pozadia majú menšiu životnosť ako originálna trilógia. Má to asi najhoršiu romantickú linku ever (i hate sand atď) a trápny ukňučaný Anakin je na zabitie. Jediná zaujímavá scéna s ním je smrť jeho matky, je z toho cítiť náznak temnej strany. Ale zároveň to má celkom fajn detektívnu linku s Obi-wanom (prerušovanú spomínanou romantikou) a čokoľvek po tom je celkom fajn zábava a ku konci, kedy je šanca vidieť naposledy pokope Jediovcov a súboj s Dookom, má v sebe dokonca aj niečo ako napätie. Po rokoch pozerania to je asi druhí najhorší diel pretože toto má v sebe aspoň istú dynamiku a predzvesť vecí budúcich.

• 1.12.2015  23:24

Spadá to do tej kategórie neškodných a ľahko stráviteľných animákov a nehovorím, že som sa nezasmial. Ale aj keď tam istá snaha o príbeh je, stále je to len zmes skečov a otrepaných srandičiek.

• 1.12.2015  21:50

Comeback roku. Obzvlášť faktom, že to dokonalo predchádza všetkým motívom z pôvodného filmu no ide to aj svojou cestou dní predošlých. Síce som počas sledovania pár krát zabudol, že všetkým má byť pod 20 ale aj to je vlastne obdivuhodné. A hlavne je to najbizarnejšia komédia široko ďaleko a to fakt že moc bizarná. Chcel by som aj third day of camp, ale ako samostatný nostalgický prológ je to na jednotku.

• 29.11.2015  14:55
    Zvrácený (2002)

Stelesnená filmová závrať, drsná, výnimočná na viacerých frontoch. Myslel som si, že po všetkom hlavnom dianí bude posledná pól hodina nudná vzťahovka, ale emócie sa ešte prehĺbili a najmä záverečným odhalením.

• 29.11.2015  12:49

Za mŕtvu Jennu čítajúcu Nietzeho by som flákol aj päť. Je to trash ale je to uvedomelý trash a v kategórií filmov, ktoré sa dajú pozerať popri chlastaní je to dobrá voľba.

• 23.11.2015  18:36
    Hitman: Agent 47 (2015)

Nechutná, nezábavná atrapa. Už od prvej epileptickej akcie blbý, zle natočený a... aha Skip Woods, už chápem. Každopádne som to Friendovi želal, v Homelande je niečo ako Agent 47 len s emóciami a vlastne najlepšou postavou, tu sa to nedá povedať.

• 22.11.2015  14:30
    Ant-Man (2015)

Prekvapivo zábavný heist, výplňovka medzi dôležitými udalosťami univerza a dobrý origin. Väčší problém mám snáď len v tom, že ma to nechytilo tak moc ako by mohlo, niektoré pasáže scenáru a snahy o vážne chvíle či dialógy sú strašné. Naviac to opäť ide podľa schémy, no svojskou a zábavnou formou bez ktorej by to bolo strašne obyčajné. Takto to finálna bitka v izbičke a iné vychytávky zachraňujú. Ale stále by som chcel vidieť Wrightovu víziu.

• 19.11.2015  15:31
    Collateral (2004)

V mnoho ohľadoch mi to pripomenulo Fight Club (bez jeho pointy samozrejme) a zároveň to ide svojou, skoro až komornou cestou rozprávania, je tam plno akcie no ten melancholický pocit posilnený o skvelý soundtrack je tam očividný a kompozícia scén mi učarovala. Kričal by som "prečo sa už takéto veci netočia" ale vlastne sa točia, len to nie sú zrovna filmy roka. Collateral by pre mňa bol minimálne vo svojom žánri.

• 16.11.2015  19:40

Nemôžem inak len to nazvať strašnou pokurvenosťou. Prvých dvadsať minút argentínska telenovela, potom klasický Megatonov strih šesťdesiat záberov na jednu minútu a voľby kamerových uhlov ktoré by nespravil ani Uwe Boll. Scenáristické šmejdoviny typu Whitaker s šachovou figúrkou a gumičkou, nesmrteľný Bryan a pre kristove rany celý príbeh, čo s pôvodným Taken nemá nič spoločné. Dokonca ani ten Liam už nie je v tejto postave tak moc drsný ale skôr unavený a oproti jednotke nezaujímavý starý rádoby najlepší zabijak.

• 15.11.2015  14:53
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

Samozrejme, tie low budgetové bitky a pár scenáristických výplní tomu uberajú na kráse, no má to premakanú mytológiu a zaujímavé postavy ktoré to ťahajú hore. Ku šťastiu mi stačí aj to, že tam upíri nesexujú a neriešia nezmysly, miesto toho je to šťavnatý masaker a krvavá občianská vojna. //1.séria- 75% //2.séria- 70% //

• 13.11.2015  18:45
    Volný pád (1993)

Stelesnenie mojich každodenných predstáv a túžob do kompaktného príbehu s fungujúcim emočným presahom, skvelým psychopatickým Douglasom, to celé od Schumachera? To znie ako dokonalá deväťdesiatková jazda.

• 12.11.2015  17:09

Tuším som videl v sobotu zlého Bonda. Piata nemožná misia je totižto všetko, čo som od neho čakal a viac.

• 7.11.2015  23:58
    Spectre (2015)

Formou opäť vrchol no mal som po skončení divný pocit typu "niečo tomu chýbalo". Neviem, či to bolo tým, že mi úplne skvostná úvodná sekvencia nasadila laťku moc vysoko (ako keby po Skyfalle nebola už v nebesiach), či to bolo tou hrou na tajomno ktorá nebola dostatočne využitá, či už záporákmi, ktorý boli suchý (sakra desivý Bautista skončil rýchlo až mi to bolo ľúto). Ale zároveň keby mala skončiť temná Craigova éra týmto filmom, nehneval by som sa. (Najväčšie prekvapenie bola Léa, ktorá si očividne naštudovala Vesper Evy Green, tá podoba ma zarážala).

• 5.11.2015  17:40

Poctivá rúbanica. Niekde pri oddelení mladíka na dve polovice som si povedal, že niečo podobné chcelo byť Rothove Inferno, ale nemalo na to gule. Tento film ich mal hneď niekoľko a nebál sa ísť proti diváckym očakávaniam. Najmä cením scenár, vďaka ktorému som sa nenudil a spravil aj z rozhovoru o blšom cirkuse skvelú scénu a najmä dokázal z jednej poranenej nohy spraviť skvelý ťahúň naprieč celým filmom a hlavne pomohol záverečnému deux ex machina (spolu so "šperkom" v krku). Westerny nevyhľadávam, no tento rok je nimi preplnený a Bone Tomahawk sa nemá za čo hanbiť a som zvedavý na Zahlerovu budúcu prácu, pretože ani ako režisér nie je na zahodenie (a to bol len debut!).

• 2.11.2015  16:20
    Vykolejená (2015)

Asi najslabší Apatow a to z očividného dôvodu- nenapísal scenár. Preto som si dokázal užiť všetky jeho extrémne dlhé komédie (ktoré majú tendenciu v polovici stratiť tempo), no s postavami ktoré napísala Schumer som miestami aj trpel (výplne typu 16 ročný Ezra) a prišlo mi to dlhšie než by malo. Ale nemôžem povedať, že som sa nezasmial a že by Schumer bola nejako extrémne nesympatická, ako niektoré iné nedávne ženské objavy. A nemôžem mať antipatiu k filmu, v ktorom bol suverénne najzábavnejší John Cena.

• 31.10.2015  15:27

Extrémne autorský film (ako keby si ho Lynch spravil pre seba a nič iné ho nezaujímalo, a ešte po tridsiatich rokoch sa smeje, že to nikto nepochopil) s pár zaujímavými temnými výjavmi a skvelou réžiou. Lenže mám s ním osobný problém, a to to, že som sa ho roky bál pustiť a keď som sa konečne odhodlal, ostal som sklamaný. Samozrejme, že je to depresívne a temné, no že by ma zaplavila hrôza, z ktorej by som týždne nespal... to nie.

• 30.10.2015  19:43
    Darkman (1990)

Prechodový mostík medzi Raimim točiacim krvavé horory a temné superhrdinovky. A tento podivný mix tu funguje, ako len v deväťdesiatkovom béčku môže fungovať, len s bohužiaľ trochu slabým scenárom a nevýrazným záporákom (tým druhým debilkom). Ale bavil som sa, postava Darkmana má rozhodne obrovský potenciál a nikdy som si nemyslel, že to poviem, ale čo takto remake s nejakým kvalitným režisérom Raimiho ranku?

• 29.10.2015  16:36
    Videodrom (1983)

Cronenberg sa musel smiať, keď vznikol deepweb.

• 27.10.2015  18:25
    V hlavě (2015)

Ako rozplakať dospelého chlapa pomocou najvymakanejšieho animáku za posledné roky.

• 25.10.2015  20:21

Extrémne premakaný a desivý náklad, na ktorý s láskou spomínam, ako som ho potajomky po kúskoch odchytával po nociach v telke a vždy nemohol od strachu zaspať. Čo ma po tých rokoch najviac prekvapilo bolo, ako skvelo vystavaná je nielen hlavná rovina, ale aj vzťahy a motívy ktoré viedli k finále. K tomu skvelé masky a hudba, proste právom kult.

• 23.10.2015  13:27
    Mrtvá zóna (1983)

Najnormálnejší Cronenberg a skoro najnormálnejší King (v rámci jeho scifíčok), v adaptácií, z ktorá pravdepodobne najviac vystihla feeling kráľových kníh.

• 22.10.2015  15:09
    Dárek (2015)

Temná revenge show, kde stačí málo aby to z diváka odčerpalo emócie. Skvelo zahrané a zosnované a záverečná pointa, ktorá možno nesadne každému, nechajúc nejasné informácie zamrazí.

• 19.10.2015  18:59

Spojenie feelingu mojich dvoch najobľúbenejších sviatkov do nekompletného a nezáživného celku. Santa versus elfovia by bol sólo dobrý kraťas, Krampusa uvidíme ešte tento rok v lepšom filme, zvyšok nuda.

• 15.10.2015  20:10

Ako sa banda negrov stala pioniermi svojho času s odkazom, ktorý trvá až do dnes a zaujímavým príbehom navrch. Presne obsadené, vo svojej dĺžke stále pútavé a zaujímavé, čiže nie som sklamaný.

• 11.10.2015  14:27
    Pixely (2015)

Epizóda z Futuramy natiahnutá na 100 minút plných trápnych vtipov a akože snahy o príbeh s Kevinom Jamesom ako prezidentom? Nie, ďakujem.

• 10.10.2015  16:15
    Moulin Rouge (2001)

Srdcervúca digitálna travesty show plná pravej lásky, skvelých muzikálnych čísel a talentovaných hercov. Vskutku ojedinelý zážitok a jeden z mála veľkých muzikálov.

• 10.10.2015  02:06
    Bojovník (2015)

Skvelý Gyllenhaal v inak zabudnuteľnom snímku.

• 9.10.2015  12:57
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Nekonečne originálny a šialene zábavný seriál, ktorý pri všetkej absurdnosti sveta dokáže aj chytiť za srdce a priniesť emócie. Za niektoré nápady by som scenáristom hádzal lopaty zlata.

• 8.10.2015  19:01
    Hamlet (1996)

Netuším, čo sa vo mne zlomilo, že som si pozrel ukecaný a únavný štvorhodinový režisérsky zostrih, ale aj napriek tomu, že to už nechcem nikdy vidieť, stálo to za to.

• 30.9.2015  22:42
    San Andreas (2015)

Rýchlokurz ohavného písania bez štipky originality či napätia. Nie, aj keď je to pekné hneď na dvoch frontoch, nedá sa na to pozerať tak ľahko.