May

ICQ: 226769009
MSN: taramchwi_hanguk@yahoo.com

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 24.5.2017  11:25

Film nabizi novy a nesmirne zajimavy pohled do xenofobnich 50.let a vsudypritomneho McCarthyismu. Cloveka ani nenapadne nakolik mohla tato povalecna doba primo ovlivnovat ceskoslovenske emigranty kvuli jejich puvodu z prave vznikajiciho Vychodniho bloku. Pro ceskeho divaka je tento kratkometrazni debut citlivou sondou do minulosti, avsak navzdory pomerne specificke problematice, kterou se zabyva, sbira film jednu cenu za druhou i u mezinarodniho publika.

• 13.6.2013  11:52

Nebyt Audrey, nestekl by po tomhle filmu ani pes.

• 3.4.2013  17:07
    The Food of the Gods (1976)

Prilis malo prusvitnych vos.

• 10.11.2012  22:11

O kolik by to mohlo byt lepsi nebyt scenaristovych pokusu McEwanuv brilatne vystaveny pribeh "vylepsit". Prectete si radeji knihu.

• 13.11.2011  12:40

Za mnoukajiciho medveda.

• 29.9.2011  20:48
    Alois Nebel (2011)

Bohuzel, obal nevyhral nad obsahem.

• 21.9.2011  19:42
    Drive (2011)

Hypnoticky orgasmus.

• 21.9.2011  19:36

Cire zlo. Plytvat slovy by bylo rouhani.

• 28.1.2011  10:18
    Aideul... (2011)

Film natoceny podle skutecne udalosti z 26. brezna 1991, kdy se beze stopy ztratilo pet deti na ceste za lovem zab v nedaleke rece. Pripad nebyl nikdy vyresen, ani po te, co se o nekolik let pozdeji nasla tela zesnulych deti. Film vypravi cely prubeh vysetrovani od sameho zmizeni deti az po oficialni odhaleni pozustatku verejnosti. Prave diky tomu je vpodstate velice zdlouhavy, hlavne proto, ze clovek od sameho zacatku stejne vi, jak to asi nejspis dopadne. V historii korejske kinematografie bylo takovychto ne zrovna pozitivnich krimi filmu natocenych podle skutecne udalosti uz vicero a vetsina z nich atmosfericky vynika nad ostanimi, o tomhle filmu se to bohuzel tak uplne rict neda. Ne ze by nebyl dobry, to bezpochyby je, ale tak nejak... mu neco chybi.

• 24.1.2011  07:57

Jen dalsi z rady nepovedenych komixovych adaptaci. Tentokrat skutecne FAIL. Pokud by se me nekdo zeptal, o cem ten film je, tak vazne nevim. Divna zenska, zbytek taky tajemnej jak hrad v Karpatech, ale hlavne ze jsou vsichni nad veci.

• 22.1.2011  13:43

Vyborna komedie, ktera ma naladou opravdu blizko ke Speedy Scandalu. Neni sice natolik dynamicka a v prubehu malicka upada do monotonnosti pribehu, ovsem to ji vubec neubira na kvalitach vysokeho nadprumeru. 8/10

• 21.1.2011  08:33

Velke zklamani, protoze ten film je proste temer od zacatku uplna pitomost. Celkem bych vsadila na komixovou predlohu, ktera vlastne mohla byt vazne cool, ale to by se nesmela brat tak smrtelne vazne. Posledni dve, tri minuty naprosto donici beztak spatny celkovy dojem. Nebyt tam tenhle naprosto zbytecny, rikejme tomu Happyend, film by jeste jakz takz usel, ovsem co je moc... Pokud se clovek diva s nadsazkou, je to zabava, ale jinak... skoda mluvit. 5/10, tech 50% za Kang Dongwona, ktereho az budu velka, za muze si vezmu.

• 10.5.2010  18:03
    Baekyahaeng (2009)

Patos uhledne zabaleny do hysterickeho kabatku. Nesmyslne natahovani a naprosto zbytecne slozite vypraveni pribehu jasneho od sameho zacatku, dokola se omilajici uryvky labutiho jezera a ocekavani neceho velkeho, co tam proste neni. V Koreji divacky neuspesny film a tady film roku? Kde bude asi chyba.

• 20.10.2009  16:17

Vice nez rocni putovani za odhalenim reinkarnovane duse vyznamneho tibetskeho rimpoche samotnym reziserem pohnulo natolik, ze se po navratu do sve zeme vzdal sve puvodni viry konvertoval k budhismu.

• 14.8.2009  16:02
    Tsunami (2009)

K memu velkemu prekvapeni je Haeundae lepsi, nez jsem cekala. Ale i presto, ze je lepsi nez byla veskera ma ocekavani, je to stale dost spatny film. Reziserova historie oplzlych teenage komedii se tu bohuzel podepsala vice nez by bylo snesitelne. Nekolik strhujicich okamziku, ktere je ovsem mozno videt v jakemkoliv USA katastrofickem filmu, naprosto nedokaze vynahradit znechuceni z veskereho predchoziho i nasledujiciho deje, ktere pripomina stupidni parodii na bezne lidske chovani.

• 6.8.2009  16:23

aneb kokosy na snehu po korejsku. Inteligentni, svezi a vtipna komedie zalozena na skutecnem uspechu v podstate netrenovanych korejcu ve skocich na lyzich.

• 21.6.2009  17:17

V okamziku, kdy od tohoto filmu neocekavate vic nez zabavu, se vam libit musi. Ac pomaly pribeh pomerne slusne plyne a pozoruhodne hladce kloubi dramaticke sceny s temi komickymi. 7-8/10

• 10.6.2009  09:03
    Žízeň (2009)

Predem vseho musim rict, ze aby jste si byli aspon trochu schopni utridit nazor na tento film, je naprosto nezbytne videt ho az do sameho konce. Ne proto, ze konec je nejak zavratne dulezitou casti filmu, ale proto, ze Zizen je od zacatku az do konce protkana scenami, ze kterych clovek muze mit smisene pocity. Ty se vsak jako skladanka utridi v neco vyjimecneho. Urcite to neni film pro kazdeho a jsem si jista, ze bude mit velmi rozporuplne prijeti i u nas v CR, nicmene dle meho nazoru si oceneni z Cannes zaslouzi. Pribeh at uz je sebevic pritazeny za vlasy, pusobi skutecne a plyne a i pres pomerne velkou davku zvlastnich efektu hladce a nekrecovite. Song Kangho by mel byt Jizni Koreu oficialne uznany jako narodni poklad.

• 6.6.2009  11:03
    Matka (2009)

Neskutecne krasne, horke drama, ktere jen potvrzuje dnes uz nezpochybnitelne kvality rezisera Bonga. Pribeh milujici matky, jenz je schopna udelat naprosto cokoliv, aby dokazala nevinu sveho mentalne zaostaleho syna obzalovaneho z vrazdy mlade divky. Prekvapive se vyvijejici pribeh jen umocnuji sokujici zvraty, diky nimz nakonec film pusobi o moc realneji nez prvoplanovite nalajnovane scenare.

• 4.6.2009  09:23

To, co se z prvu prekvapive zdalo jako zabavny a akcni akcnak, se postupem casu vic a vic nori do, bohuzel musim to rict, stupidity korejcum vlastni (co se tyce "zabavnych komedii").

• 2.6.2009  10:08

Naprosto unikatni a nadherna lovestory o hledani smyslu zivota a uvedomeni si tech skutecne dulezitych veci, ktere v zivote mame.

• 12.4.2009  06:56

Bohuzel mi tenhle film pravdepodobne definitivne do hlavy prilepil predsudek pro veskere nasledujici filmy s Kang Hye-jeong v hlavni roli. Kariera, co slibne zacala Oldboyem, se jakymsi prapodivnym zpusobem ustrnula v hloupych, temer totoznych charakterech se stale stejnymi prazdnymi pohledy, pohyby tela a lehkymi mozkovymi disfukcnemi. NE uveritelny pribeh stejne neinteligentni a pateticky jako Love Phobia s hrdinkou stejne lizlou jakou byla Kang Hye-jeong v Herb a s nepravdepodobnymi... vlastne uplne vsim. Radoby srdceryvna slatanina, u ktere nevidim v podstate jedine plus. 3/10

• 11.4.2009  03:16
    Jugigo sipeun namja (TV film) (2008)

Dost hrozny televizni pokus o lepsi film, ktery by mozna nebyl tak uplne debilni nebyt naprosto prisernych hereckych NEvykonu naprosto trapnych korejskych NEhercu.

• 10.4.2009  15:19

Famozni, famozni detektivni thriller z pocatku 20. stoleti rozhodne uz ted aspiruje na nejpovedenejsi a nejuspesnejsi rezisersky debut roku. Pomaly lez strhujici pribeh s podmanivou, az do posledniho vydechnuti gradujici atmosferou je bez debaty nejlepsim zpracovanim tohoto pro koreu sloziteho obdobi.

• 22.2.2009  14:26
    Haengbok (2007)

Nemyslim si, ze tenhle film stoji a pada s Im Su-jeong, bez ktere by film nebyl takovy jaky je, ale stejne tak bych neopomijela uzasneho Hwang Jong-mina, ktery pouze nema tak zvucne jmeno a zensky puvab, ktery by oslnoval mistni publikum.

• 17.2.2009  11:17
    Kichin (2009)

V rade jiz treti zpracovani japonskeho romanu Banany Josimoto, ktery jsem necetla a tak nemam zadne srovnani. O Naked Kitchen ale muzu s klidnym srdcem rict, ze potencial mel a zamotal se sam v sobe a patetickych momentech, ktere jakoby zamerne mely film posouvat do hlubsich vod na klidnejsi hladinu. Jednim slovem... je to v podstate... proste... nuda.

• 8.2.2009  07:43

Film tahnouci se od niceho k nicemu, kteremu i pres naprosto prosty pribeh chybi jakakoliv uveritelnost a sympatie k hlavnim hrdinum. Prvni film tohoto rezisera, ktery me vylozene zklamal a mela jsem problem ho dokoukat az do konce. 5/10

• 4.2.2009  16:14

Spatne natoceny film s mozaikou tri krkolomne vykonstruovanych pribehu, ktere by treba ani nebyly tak uplne hloupe, kdyby se jim venovalo vic prostoru, ovsem takhle jsou a chvilemi jsou tak protivne, ze az motivuji divaka k vypnuti cele tehle maskarady o osudovych vyletech za odpocinkem na Filipiny.

• 25.1.2009  04:59
    Betoben baireoseu (TV seriál) (2008)

Neznam japonskou verzi Nodame Cantabile a tudiz nemam srovnani pro tyto dva serialy. Korejsky Beethoven Virus, coz je nazev popularniho moderniho zpracovani jedne z Beethovenovych nejslavnejsich melodii, ma pomerne chatrny a naivni pribeh, ktery je ovsem v podstate naprosto nedulezity. Serial drzi pohromade nescetne mnozstvi ukazek vazne hudby, ktere jsou pro nekoho mozna otravne, pro druheho prave tim, co na serialu zboznuje. At uz je to kopie japonske mangy vice ci mene, je to originalni, zabavne a hudebni slozka je famozni, pokud k ni mate vztah.

• 16.1.2009  10:10

Cyborg Girl zacina jako pohadkova romanticka komedie, ktera ackoliv vykrada reziserovu predchozi 'trilogii' klasicke korejske romantiky temer do puntiku, funguje uzasne, ne-li lepe nez originaly; kupodivu. Funguje tak az do chvile, kdy se stane neco, co je naprosto stupidni a bohuzel naprosto typicke pro Kwak Jae-yeonga aneb rezisera, ktery rozjede uzasnou lovestory aby ji pak uslapal nesnesitelnou prekombinovanosti, ktera nebere ani pul ohledu na pravdepodobnost uskutecneni a prosty fakt, ze tem obycejnym vecem, kterymi to zacalo v MSG, zadne casove klicky, apokalypsy, wuxia boje, cool policejni prestrelky ani ubrecene konce roztahane pres pul filmu nikdy nemuzou sahat ani po kotniky.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10