Starletka

Starletka

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 14.8.2019  13:56
    Golden Kamuy (TV seriál) (2018)

"CGI medvědy" jsem nejprve přešla s tím, že stejně půjde o nějakou blbost, ale za krátkou dobu po svém vydaní si dokázali získat docela kultovní status (a to nejen díky animaci) a z náhodných screenshotů vypadají i celkem vtipně, takže jsem se nakonec rozhodla se k nim vrátit a dát jim přece jen šanci. Co mě upřímně překvapilo nejvíc je dost velký podíl brutality, a to už hned v prvních minutách. Jinak příběh s lovem za zlatem působí tak trochu jako One Piece, kdyby One Piece nebyl o pirátech, ale dospělejší, syrový survival. Postavy jsou přímo skvělé (jak klaďasové, tak záporaci, a upřímně nevím, jestli mám radši Ogatu nebo Tsurumiho), člověk se při sledování dozví spoustu nových věcí (třeba vůbec už jen, že existují Ainuové), napětí funguje na jedničku a odlehčené momenty jsou přímo k popukání. Opravdu jsem nečekala, že se mi to bude tolik líbit a hned se vrhám na druhou řadu. 8,5/10

• 10.8.2019  14:01

Nemůžu vyloženě říct, že by to byl špatný film. Samostatně. Ale v porovnání s předchozí skvělou trilogií je prostě slabší, a to o dost. Sice je tu pořád vtip a emoce, úchvatná animace i soundrack a i nějaký ten nový nápad by se našel, ale jinak to na mě všechno působilo tak nějak prázdně, jako jedna velká nastavovaná kaše. Příběh víceméně kopíruje trojku, a ač nové postavy jsou fajn, vůbec se mi nelíbilo, co udělali s těmi starými. O Woodym bez spoilerů mluvit nemůžu, i když jeho chování bych ještě pochopila, ale takový Buzz (moje nejoblíbenější postava) je tady najednou z nějakého důvodu úplný idiot, který kdyby nosil tkaničky, tak si je snad ani nezaváže, moc nechápu ani rozhodnutí udělat z tiché a bystré Bo Peep suchou akční hrdinku (a to z nějakého důvodu ještě hned v první scéně) a ostatní staré dobré hračky tam snad ani nebyly. S druhým shlédnutím (a hlavně v originále) to nejspíš bude lepší, ale teď po návratu z kina cítím jen zklamání. Jednou to hold přijít muselo. 6,5/10

• 12.7.2019  09:44
    Given (TV seriál) (2019)

Jediné anime z letní sezóny, které mě už dopředu zajímalo a těšila jsem se na něj, a zároveň další kousek, který mi strašně připomíná NANA, ale na rozdíl od jarní plytké a uspávající Carole & Tuesday nejen hudební tématikou, ale i celkovou atmosférou, zdárnou kombinací humoru a emocionálních scén a především propracovaností postav, o které zde jde nejvíce. Na BL obrovský nadstandard, na hudební žánr "jen" nadstandard. Zatím 8/10

• 6.7.2019  15:59

Nakonec jsem se nechala zlákat, protože to údajně mělo být vtipné a tak nějak příjemně blbé, ale mě osobně to přišlo velmi průměrné prakticky po všech stránkách - od animace a soundtracku, přes "vtipy" (u kterých ze mě vyloudil úsměv v průměru tak 1 vtip na 2 epizody), zápletkové klišé na každém rohu a fanservice, až po postavy (otec hlavní hrdinky je největší zlo, které by mělo být popraveno a jeho hlava napíchnuta na kůl jako výstraha jak nepsat charaktery). Aspoň jednotlivé díly jsou krátké a jako letní bezmozkovitá zábava to celkem funguje. Ale existují daleko lepší komedie, romance i ecchi. 5/10

• 12.6.2019  12:19
    Log Horizon - Season 1 (série) (2013)

Původní komentář z 23.3.2015: Velmi milé překvapení. Rozjezd je pomalejší, ale postupně nabere tempo a pak je každý díl napínavější než ten předchozí. Postavy jsou rozmanité a zajímavé, svět propracovaný, příběh poutavý. Jenom to fanservice si mohli odpustit. Obzvlášť všudypřítomné vzájemné se osahávání slečen mě dost štvalo a pohřbívalo postavy, které bych jinak měla ráda (Henrietta). Taky jsem moc nechápala proč pomalu každá druhá ženská postava pálí za Shiroem, ale to se naštěstí dalo přežít. Animace i soundtrack příjemné, ovšem na opening jsem si musela chvíli zvykat. Teď si ale nedokážu představit žádný jiný a jsem ráda, že ho nechali i u druhé série. Zato ending mi přišel strašně uřvaný a dost mě iritoval. Log Horizon ani zdaleka není dokonalý seriál, ale za to jak mě do sebe dokázal vtáhnou a udržet mou pozornost po celou dobu si vysoké hodnocení zaslouží. 8,5/10

• 2.6.2019  11:09

Tak trochu jiná školní komedie, tak trochu jiný shounen. Na můj vkus má až moc postav, kde jich pak hodně splývá dohromady, i když v každé epizodě dostává prostor někdo jiný, ale aspoň humor mi celkem sedl a výjimečně mi nevadí ani hlavní hrdina (až na ty modré vlasy). Taky animace a soundtrack jsou pěkné a atmosféra po většinu času odlehčená, jen tančící openingy působí jako pěst na oko. Druhá polovina seriálu je rozhodně lepší než ta první a je se tak určitě pustím i do další řady. 7/10

• 1.6.2019  17:04

Celkem slabý dovětek, který se šílenosti původního seriálu ani zdaleka nepřibližuje, a který mi tak velice rychle vyšuměl z paměti. 5/10

• 25.5.2019  09:35
    One Punch Man - Season 1 (série) (2015)

Původní komentář z 2.10.2015: Prakticky taková pocta zlaté éře 90's (animací i dějem), která je ještě k tomu vtipná. Hlavní hrdina je neskutečný borec (ty jeho výrazy) a je to právě on, jako originální prvek, na čem celý seriál stojí a padá, neb scény bez něj působí jako každý jiný průměrný shounen/akčňák a Genos, ač sympaťák, to sám prostě neutáhne. Taky je škoda, že tento kousek trpí těžkou předvídatelností, jinými slovy opakovaný vtip není vtipem. A když už je pak ke konci celý díl jen o tom jak se všichni navzájem řežou hlava nehlava, trochu se ztrácí původní smysl a celý seriál se tak stává tím, z čeho si na začátku dělal srandu. Animace je skvělá, především souboje jsou zpracované dechberoucím způsobem, soundtrack průměr, stejně tak opening s endingem. První půlka tak za 8, druhá tak za 5, takže dohromady 6,5/10

• 2.5.2019  19:30
    Jurikuma araši (TV seriál) (2015)

Ikuharovo pojetí yuri/shoujo-ai/GL/ať-už-si-nazvete-jakkoliv žánru, které kritizuje nejen zobrazování/fetišizaci homosexuálních vztahů a celkový přístup společnosti k nim (nejen) v Japonsku, ale i problém obecného škatulkování a myšlení stáda. Ale to z jediného dílu samozřejmě nepochopíte, pokud si o celém seriálu už dřív něco nezjistíte a tím spíš pokud nejste s Ikuharou moc obeznámení, neb on to na začátku svých děl se symbolismy rád přehání (ne, medvědi opravdu nejsou medvědi), ale postupně je začne vysvětlovat a jeho příběhy i postavy jsou vždycky neskutečně vrstevnaté, a proto ho není dobré hned na začátku odstřelit, když hned z prvních scén nepochopíte, co se snaží říct. A to platí i tady - první 3 epizody jsou velmi náročné na překousnutí, ale od 4. se to zlomí, od takové 8. už se díváte na úplně jiný seriál a poslední 3 epizody jsou pak přímo skvělé, vrcholící naprosto perfektním posledním dílem. Jinak je tady opět spousta zajímavých myšlenek a nápadů a nějaké ty emoce, ale bohužel také dost hluchých míst a ani postavy si mě nedokázaly získat tak, jak by měly. Prostě má to svoje klady i zápory a za mě tedy ve výsledků "yuri appoved" a zlatý střed 6/10

• 1.5.2019  19:48

Původní komentář z 28.12.2014: Code Geass bez diskuze patří ke kouskům, které by měl každý kdo si chce říkat fanoušek anime vidět. Ale na rozdíl od třeba takového často srovnávaného Death Note je zde mnohem víc fillerů, fanservice a nudných scén. Nad tím se ovšem dají přimhouřit oči, protože je to vyváženo originalitou, (sice v drtivé většině těžce nesympatickými ale aspoň) propracovanými postavami, atmosférou, napětím, akcí, animací a soundtrackem (i když uječené openingy jsem musela přeskakovat) a především příběhem. 8,5/10

• 1.5.2019  19:38

Původní komentář z 12.11.2014: Tento kousek mi sedl jako zadek na nočník. Už po prvních pár vteřinách jsem věděla, že tohle bude stát za to. Žádné fillery, žádné fanservice, jenom děj plný zvratů, akce, vývoj postav, sem tam nějaké to vysvětlení a hlavně zase po dlooouhé době originalita, to všechno doplněno jedním z nejlepších soundtracků vůbec. Emocionální epická jízda zběsilým tempem s naprosto skvělým vyjádřením bezmoci, zprostředkovaným i divákům - postavy umírající jako na běžícím páse, kdy nikdy nevíte, která bude další. Z konce prvního dílu mi bude běhat mráz po zádech i na po sté. 9,5/10 Poznámka: Uživatele, kteří píšou, že postavy jsou moc uřvané a ubrečené bych hodila do podobné situace, aby ukázali jak všechno zvládnou rozumně a s ledovým klidem.

• 1.5.2019  19:36
    Haikjú!! - Season 1 (série) (2014)

Původní komentář z 5.2.2015: Jakožto člověk, kterého sportovní anime a vůbec všechno co se týká sportu nudí, jsem se Haikyuu!! vyhýbala docela dlouho. Ale nakonec jsem se přece jenom nechala strhnout. A překvapivě - úžas. Zábava, humor, napětí, skvělé, sympatické postavy (Nishinoya, Tanaka, Sugawara, Hinata, Kageyama, Daichi... nebo pro mě největší překvapení Tsukushima, kterého jsem zezačátku nemohla vystát, ale v průběhu se stal jednou z mých úplně nejoblíbenějších postav, no a kdo by zapomněl na Tanakovu přítelkyni :D), příjemná animace i hudba, povedené openingy a endingy a hlavně a především je všechno realistické (na rozdíl od superschopností v Kurokovi). Ve výsledku pro mě nejlepší anime roku 2014. Těším se na druhou sérii. 10/10

• 1.5.2019  19:35

Původní komentář z 18.1.2018: Průměrný, uřvaný shounen, který na začátku nabízí leda otravné, nesympatické hlavní postavy. Naštěstí se děj postupně začne zlepšovat a i postavy začnou procházet určitým vývojem, ale trvá to dost dlouho, a tam, kde by všechny ostatní kousky pomalu spěly do epického finále, se tady teprve začíná něco dít a první díl, o kterém můžu říct, že se mi opravdu líbil, byl až 11. Aspoň svět má velký potenciál, vedlejší postavy jsou fajn, humor a emoce taky jakžtakž fungují, i animace a soundtrack se mi líbí. 6/10

• 13.4.2019  10:21
    Sarazanmai (TV seriál) (2019)

Konečně něco nového, neotřelého a odvážného, co mě dokázalo vytáhnout ze záplavy anime nudy generických shounenů, isekai, rádoby komedií a dalších sranců, co se na nás v každé sezóně valí. Je to Ikuhara v plné parádě, se vším, co k němu patří, a mě už nebaví pořád dokola opakovat to samé, takže si přečtěte můj komentář k Penguindum, jen jsou tady místo tučňáků kappa (a pokud vám sami o sobě připadají odporní/úchylní, dejte to za vinu japonskému folklóru, ne režisérovi). Ovšem tento kousek se od jeho ostatních děl nepatrně liší, neboť hned v prvním díle už dostáváme konkrétní odpovědi, namísto úvodu plného pouhých symbolismů, takže by toto anime mohl být ideální start pro diváky režisérem nepolíbené, za předpokladu, že dokážete zahodit předsudky a zkusit něco nového. A věřte tomu, že je to prdel, doslova a do písmene. Z takového prvního dílu mě ještě teď bolí čelist od smíchu. 8,5/10

• 12.4.2019  10:21
    Carole & Tuesday (TV seriál) (2019)

Další z kousků, které krásně vypadají a zní, ale obsahově nestačí. Děj prakticky kopíruje NANA, jen je zde místo na romantiku kladen větší důraz na hudbu a všechno je mnohem méně propracované, v čele s jednodimenzionálními postavami, které by si zasloužili větší hloubku. Takto jsou totiž hlavní hrdinky nějak moc dokonalé a antagonisti nějak moc otravní a mě je tak úplně jedno, co se s nimi děje, a proto na mě nepůsobí ani emoce. A upřímně mi moc nevyhovuje ani tempo vyprávění, které jakýkoliv vývoj čehokoliv nacpe do montáže jedné písně a zbytek dílu se pak vesměs nic neděje. Chcete-li Watanabeho a hudbu, mnohem lepší volba je podle mě Sakamichi no Apollon. Tohle neurazí ani nenadchne a pro mě to znamená drop po 3. epizodě s tím, že ale nevylučuju, že se k tomu někdy v budoucnosti vrátím. 6/10

• 9.4.2019  08:27

Podobně jako staré Star Wars, i původní Ghost Busters patří ke kultovkám, které jsem jako malá měla ráda, ale jako dospělá u nich usínám nudou. Originál mi tedy nemohl být remakem zkažen, protože se zkazil sám, a já tak do nového dílů mohla jít s čistou hlavou. Ale stejně se mi nelíbil. Čím to? Příběh není špatný, triky nejsou špatné, postavy nejsou špatné, herečky nejsou špatné (Kate!), ale celkově to prostě nefunguje. Protože naprosto nefungují vtipy. Za celou dobu jsem se zasmála možná tak dvakrát a nuda bohužel převažovala. Změnit režiséra a třeba by to bylo lepší. Takto 4/10

• 7.4.2019  10:10
    Kimecu no jaiba (TV seriál) (2019)

Sledováno v rámci Anime-Planet Lottery Game Spring 2019 Průměrný shounen, který může nabídnout leda zajímavé zasazení, ale jinak naprosto ničím nevyvstává z řady. Zase je tady uřvaný protagonista, u kterého se vám snaží vnutit, jak je strašně hodný a slabý, ale přitom všechny vždycky porazí a přelstí bez jakýchkoliv problémů (prostě úplný Midoriya). Zase jsou tady prázdné souboje s předvídatelnými výsledky, sáhodlouhé montáže tréningu, příběh o pomstě... Prostě všechny shounen klišé. Ale aspoň to hezky vypadá a má to pěkný soundtrack. A komické vložky ve vážných momentech jsou ... řekněme zvláštní. Na jednu stranu se tam vůbec nehodí, na stranu druhou aspoň při soubojích neusnu. Mít to 12 epizod, nejspíš to se zaťatými zuby dohledím, ale 26? Zas tolik volného času teď už nemám a můj level masochismu se očividně taky snížil. Tedy za mě drop po 6. epizodě a 6/10

• 6.4.2019  10:36

Standardní bonusová epizodka, která už nemá nic moc co nového nabídnout, nicméně i tak se na ni dívalo překvapivě dobře. 6/10

• 24.3.2019  14:45

Ptákovina plná lepších či horších gagů. Nenadchne, neurazí. 6/10

• 10.3.2019  09:58
    Mawaru Penguindrum (TV seriál) (2011)

Režisér Ikuhara má svůj velice specifický styl, jenž nemusí každému sednout, protože jeho díla jsou vždycky k prasknutí narvaná symbolismy, které velmi často ještě doplňují v menší či větší míře incestní a homosexuální podtóny a opakování jedné scény pořád dokola v každém díle, a občas je dost těžké to všechno strávit, ale pokud se vám podaří dostat se přes začátek, většinou zjistíte, že to stojí za to. Já osobně jsem se s ním setkala už v Uteně, ale i tady všechny tyto prvky najdete. A stejně jako v Uteně i tady se mi moc líbí atmosféra a práce s propracovanými postavami, které s každou další epizodou rostou a rozkrývají své vrstvy. Ale úplně nejvíc se mi líbí skvělé openingy a endingy, jak po stránce hudby, tak animace. A taky jsem se bála, že sami tučňáci budou otravní, ale překvapivě baví i mě. 8,5/10

• 28.2.2019  20:50
    Annihilation (2018)

Dlouhé a pomalu se táhnoucí filmy, které na první pohled vypadají prázdné, ještě nemusí nutně být za každou cenu špatné, pokud mají zajímavou myšlenku, nápad, který vás donutí o něm přemýšlet ještě několik dní po shlédnutí, nebo nějaký hezký mindfuck či pointu na konci, která vám dovede změnit pohled na celý film a podívat se na něj ještě jednou a jinak. Znám takových filmů několik. A tento film se k nim ... nepřidá. Protože nemá naprosto nic. Ale NAPROSTO nic. Přistoupila jsem na jeho hru a pořád jsem čekala, co přijde. Jenomže po dvou hodinách vaty přišly jen závěrečné titulky. Opravdu netuším, co tím chtěl básník říct. 4/10

• 23.2.2019  18:02
    Ani ni cukeru kusuri wa nai! 2 (TV seriál) (2018)

Rozjezd je sice slabší než u první série, ale pořád je to odpočinkové a příjemně "blbé". 6/10

• 9.2.2019  10:23
    Domestic na kanodžo (TV seriál) (2019)

Sledováno v rámci Anime-Planet Lottery Game Winter 2019. Odkládala jsem to, co nejvíc to šlo, ale čas rychle běží a konec sezóny tady bude cobydup. Předem musím říct, že kromě tématu incestu se tento kousek liší od ostatních anime, které jsem si zatím vylosovala, což můžu brát i za jako největší pozitivum, protože všechno ostatní bude asi zápor. Především postavy jsou těžce nesympatické, v čele s Hinou, která je jednak učitelka, jednak je dospělá a jednak ví, že Natsuo je její nový, nezletilý bratr, ale to jí vůbec nebrání s ním každou společně strávenou chvíli flirtovat a promenádovat se před ním nahá a divákovi nezbývá než doufat, že ji v nějaké z následujících epizod odvede místní policie a už se znovu neukáže. Ani Spock - pardon, Rui, se svými velmi zvláštními životními rozhodnutími mi k srdci zrovna dvakrát nepřirostla, no a o nudném hlavním sucharovi radši pomlčet. Příběh se pak dá jednoduše shrnout jako "hentai bez hentai" a jedinou jistotou tak zůstává, že tohle pro mě bylo opět utrpení. 4/10

• 5.2.2019  20:10

Jestli už seriál byl zmatený a plný symbolismů, tak film tím tuplem nedává žádný smysl. Po vizuální stránce je ale dechberoucí a stejně jako na seriálu je na něm něco magického, co mě poutalo k obrazovce, i když se děj zrovna táhl od ničeho nikam. Ono totiž o děj samotný jako takový vlastně vůbec nejde. Právě naopak jde o to všechno okolo. 7/10

• 2.2.2019  11:19

Takto by měla vypadat každá reklama na mangu. Krátké, ale úderné. 8/10

• 26.1.2019  19:53
    Komorná (2016)

Po druhém shlédnutí zvedám na 5, protože až napodruhé to do sebe teprve všechno nádherně zapadlo. Skvělá atmosféra, herci a soundtrack, ale především kamera. 9/10

• 21.1.2019  20:31
    Jakusoku no Neverland (TV seriál) (2019)

Další z řady hororů, který se na první pohled tváří jako pohádka pro děti. Škoda, že hlavní plot twisty jsou tak předvídatelné, ale nápad zasazení je nicméně zajímavý. Taky je škoda, že se najde víc než pár dějových děr a i postavy se občas chovají dost nelogicky (obzvlášť na to jak superchytré mají údajně být), nicméně celková atmosféra je skvělá, takže se bavím, i když k dokonalosti to má hodně daleko. 7,5/10

• 21.1.2019  10:26

Snad ještě víc emo než Nolanův Batman. Hlavně jakýkoliv počáteční potenciál úspěšně zabíjí ústřední hetero vztah mezi dvěma nezajímavými suchary (který se táhne jak sopel a zabírá přehnaně moc stopáže) a zajímavým Manhattenem, jenž je ale brzo uklizen do pozadí. Když už tam teda za každou cenu muselo být tolik romance, radši bych sledovala Komedianta a původní Silk Spectre. Jedinou opravdu zajímavou a využitou postavou se tak stává Rorschach, který překvapivě neztrácí dech ani po odmaskování. Taky oceňuji konec celého příběhu, protože jsem upřímně čekala klasický happy end, a větší explicitnost než u jiných super-hrdinských filmů. Vyhodit ty dva suchary a byl by to dobrý film. 6/10

• 19.1.2019  14:16
    Gaikocu šoten'in Honda-san (TV seriál) (2018)

Příjemně oddechová jednohubka, která je i celkem vtipná, ale hlavně je ze života. 7/10

• 15.1.2019  14:47
    Vassalord. (2013)

Krev, akce, divná animace a ještě divnější (ne)děj, který jde od ničeho nikam, spěchá a zároveň se táhne. Nevím, jestli čtenářům mangy to dávalo smysl, ale mě teda ne. 4/10

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15