Starletka

Starletka

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 24.10.2020  10:32

Stejný koncept i průběh jako u první série, jen všechno působí tak nějak vyváženěji a uceleněji. Zatím 8/10

• 13.10.2020  14:33
    Osomacu-san - Season 3 (série) (2020)

To je zase jednou WTF fest, aneb hurá za novou genderově i rasově vyváženou řadu plnou hoven, která je tak brutálně meta, že už to víc snad ani nejde :D Zatím 8/10

• 8.10.2020  13:33
    Deca-Dence (TV seriál) (2020)

Pokud vás někdy zajímalo, co by vzniklo spojením Mortal Engines, Mad Maxe, Shingeki no Kyojin, Promised Neverland a Matrixu, odpověď je asi něco takovéhoto. A možná by prospěla větší délka, protože se všechno odehrává strašně rychle a povrchně. 6/10

• 6.10.2020  12:40
    Góruden kamui - Season 3 (série) (2020)

Asi takhle. Jakožto adaptace mangy je Golden Kamuy průser na celé čáře. Protože sledováním jen a pouze té úplně nejhlavnější dějové linky se ustřihne dobrá půlka obsahu (narvat 70 kapitol do 12 epizod fakt nejde), čímž se pak úspěšné ztrácí všechno to krásné, originální, vtipné i brutální, co tato série nabízí, a ze všeho nejvíc to pak odnáší jednodimenzionální postavy bez motivací (koho zajímá nějaký Kiroranke, který byl v prvních dvou sériích dohromady tak 5 minut a naprosto nic o něm nevíme). Na druhou stranu je pravda, že existují ještě horší adaptační zvěrstva, a v porovnání s nimi se sice krátí a občas přehazuje, ale aspoň se nepřekrucuje děj ani se nevymýšlí nové zápletky a postavy, takže můžeme být ještě rádi. A svým vlastním způsobem to vlastně nějak funguje, sice dost ochuzeně a občas nesmyslně, ale funguje, takže se anime při hodnocení snažím brát jako úplně samostatnou jednotku, i když moje čtenářská část trpí. Bokki. Zatím 8/10

• 4.10.2020  11:16
    Džinrui wa suitai šimašita (TV seriál) (2012)

Společenská satira schovaná za roztomilou animaci, u které mi ale osobně nevyhovuje strašně pomalé tempo a přílišná ukecanost, jenž u mě vyvolávají nudu (už kolikrát jsem se přistihla, že nedávám pozor), což je škoda, protože potenciál tento kousek má. Pravidlo 3 epizod a 5/10

• 16.9.2020  17:00

Všechno co jsem od adaptace této skvělé mangy chtěla a víc. Přesná atmosféra, vhodně ladící animace a soundtrack, jako vždy špičkový dabing a dokonce i explicitní scény zůstaly explicitní. Pravda trochu se sekalo a přehazovalo, co se děje týče, ale nečtenář o nic vážného nepřijde a navíc se do filmu velice pěkně zakomponoval i prequel. Bála jsem se, ale nakonec obrovská spokojenost. 10/10

• 14.9.2020  09:56
    Tenet (2020)

Není všechno zlato, co se třpytí. Občas najdete jen obyčejný alobal obalující vzduchovou bublinu. Tedy jedna hvězdička za audiovizuál, druhá za herce. Zbytek je totiž hrůza. Neuvěřitelně předvídatelný, neoriginální děj, naprosto ploché postavy bez jakýchkoliv náznaků osobností, prázdná, nepřehledná akce, přepálená délka... Ale úplně nejhorší ze všeho byly dialogy. To snad ani Inception se nesnažilo být tak pseudo-superinteligentní a to je co říct. 4,5/10

• 6.9.2020  11:37

Taková velice odpočinková blbůstka s hezkou animací, občasným humorem a jednodimenzionálními postavami, na které je nejlepší, že v harému hlavní hrdinky nejsou jen princové, ale i princezny.A Catarina blbá není, jen má lepší preference. :D Jenom jsem nepochopila, proč musí být ke konci každá episoda z větší části recap. 7/10

• 5.9.2020  20:28
    Hyperventilation (TV seriál) (2017)

Velice krátké a (pro mě překvapivě) celkem dost explicitní BL, kterému by rozhodně prospěla větší délka, protože děj je tady opravdu jen velice povrchní, tvořící jednoduchý slepenec několika scén. I tak se ale jedná o zdařilou záležitost, minimálně co se žánru týče. 8,5/10

• 30.8.2020  19:20
    Úkolář (TV pořad) (2015)

Naprosto dokonalá britská zábava. Co se jednotlivých sérií týče, u mě jasně vedou 2, 3 a 5, protože ty snad neměly žádné hluché místo a ani jednoho slabšího účastníka. I ostatní řady jsou ale taky hodně fajn, i když je u nich kolikrát možná lepší se dívat jen na sestřihy jednotlivých úkolů než na celé díly. Greg Davies je ve své roli skvělý, ovšem králem celého pořadu je nejlepší asistent všech dob Little Alex Horne, který je očividně masochista a sám o sobě si zaslouží hvězdičku navíc. 9/10

• 18.8.2020  14:03
    Dorohedoro (TV seriál) (2020)

Brutální násilí v kombinaci s působivou animací a občasným humorem, kde děj představuje pouhý spletenec jednotlivých (ne vždy na sebe navazujících) scén. Možná proto mi to tak strašně připomíná Kekkai Sensen. První dva díly mi přišly nic moc, ale od třetího mě to chytlo. A nejlepší postava je rozhodně Shin. Vůbec celý Enův gang je bavil milionkrát víc než Caiman s Nikaido. Opening jsem upřímně přeskakovala, zato endingy byly všechny super. 8/10 a druhou řadu prosím

• 30.7.2020  13:21
    Great Pretender (TV seriál) (2020)

Stylové je první slovo, které mě v souvislosti s tímto kouskem napadne. Animace je přímo úchvatná, soundtrack skvěle sedící, i nějaký ten humor se najde a vážné scény taky více méně fungují. Ale přiznejme si to na rovinu, zase je to miliontá vykrádačka Lupina III na entou. A už zase jsou tady úplně ty samé archeotypy postav (charismatický zlodějíček, nabručený sidekick, femme fatale a ten čtvrtý nevýrazný do počtu), které sice zase všechny mají straaaaašně smutné backstories, ale jinak absolutně nemají žádnou hloubku (což na začátku nevadí, ale s postupným nuceným dramatizováním to vadit začne). A navíc z hlavní čtveřice jsou mi tentokrát sympatičtí jen Abby a Laurent, protože Cynthia je otravná (a má strašný hlas) a Edamura je neuvěřitelný idiot (a z nějakého důvodu musí být pořád centrem dění). Stejně tak je smutná medvědí služba prvního arcu, protože ten byl fakt skvělý a každá epizoda mi utekla jak nic, ale u těch dalších už jsem se místy docela výrazně začala nudit. Los Angeles Connection 9/10 (skvělé po všech stránkách), Singapore Sky 6/10 (hezky na-animovaná nuda), Snow of London 7/10 (pomalejší tón, ale celkově zajímavé), Wizard of Far East 6,5/10 (nejvíc nevyrovnaný arc, kde prvního tři a půl dílu je prakticky prachsprostý recap předchozího dění, dalšího dva a půl dílu je úplně super a na závěr se zase vracíme do průměrnějších, ale naštěstí pořád dívatelných kolejí, jen aby to pak všechno potopil na sílu narvaný happy end, kde jsou všichni kamarádi a mrtvoly se vrací k životu), čili dohromady 7/10, ale vzhledem k poměru zábavy k nudě se kloním spíš ke 3*

• 26.7.2020  20:14
    Beck (TV seriál) (2004)

Mám podobné pocity jako u Honey and Clover. Tedy už se nepíše rok léta páně 2004, už mám za sebou pár podobných (a lepších) kousků a už asi ani nejsem ta správná divácká věková kategorie, takže se při sledování upřímně docela dost nudím (jakoby každá epizoda měla 3 hodiny) a ani sebestředné postavy mi nejsou zrovna dvakrát sympatické (hlavně se nemůžu zbavit dojmu, že tvůrci chtěli dospělé obsazení, ale nedospělé publikum, takže udělali kompromis). Co mě naopak zaujalo, je zvláštní, přehnaně jednoduchá animace, kde nevím, jestli to byl záměr nebo jen nebyly peníze. Drop po 4. epizodě a 6/10

• 18.7.2020  15:21
    Ishuzoku Reviewers (TV seriál) (2020)

"Ty Němci jsou strašný prasata," zaznělo jednou v South Parku. No a co teprve Japonci. Aneb jak zase jednou Starletka díky fóru AP zabrousila do neznámých vod. A jestli tohle je "jenom ecchi", tak já jsem čínský kloboučník. Musím uznat, že narvat všemožné fetiše do jednoho anime je vskutku ambiciózní a neotřelý nápad, nicméně realita je trochu jiná, protože sice tady máme slečny různých živočišných druhů, ale kromě toho, že mají jinou barvu a jedna má peří a druhá tykadla, v nich moc rozdílů není, protože jinak jsou všechny úplně stejně hubené s úplně stejnými obřímy melouny na hrudi, což mi do celé té "všefetiš" tématiky moc nesedí, a když už se jednou výjimečně objeví dáma typově odlišná, je potřeba ji okamžitě smést ze scény a nejlépe ještě urazit (a já, že jste profesionálové, pánové). Ani na můj fetiš propracovaných, realistických slečen s realistickými postavami nedošlo :( (i když démonická recepční z posledního dílu se k němu aspoň přiblížila). Zároveň na to, jak se tento kousek tváří, že je strašně otevřený vůči všelijakým zvěrstvům, mě docela překvapila neskrývaná homofóbie (explicitní lesbické scény nevadí, ale běda jak jeden z protagonistů jen zavane zájmem o mužské pohlaví?? proč, prosím?? aneb z 3. epizody se opravdu dalo vytěžit MNOHEM víc). A taky jsem moc nepochopila na co má Crim ... ehm ... škebli, když ji za celou dobu ani jednou nepoužije. Toť pro mě největší zápory, neb s explicitností jsem počítala a byla jsem proti ní obrněná. Co se týče hodnocení, tak zcela dokážu pochopit jak odpady, tak 5*, ale asi by bylo dobré dodat, že premisa "skupina nadrženců hodnotí bordely" nedává moc prostor pro misinterpretaci, tedy jdete-li do tohoto kousku očekávajíc křesťanskou rodinnou zábavu, tak jste opravu mimo mísu a dávat tomu 1* hvězdičku za to, že to přineslo přesně to, co bylo slibováno, je proto lehce zvláštní. Na druhou stranu opravdu je to nehorázné, explicitní, přehnané, často naprosto za hranou, ale moc dobře si je toho vědomo a nic se nebere vážně. Právě naopak se díl co díl snaží ještě posouvat hranice nehoráznosti (podobně jako třeba takové Prison School) a hergot, že je to pak prdel. Za mě určitě, když už ecchi, tak rozhodně radši touto komickou formou, protože v přímém žánrovém porovnání je tahle humorná zrůdička bez diskuze mnohem lepší než takové High School of the Dead nebo Demon Lord a jiné podobné odpady. Plusoví bludišťáci za jeblý ending a až moc chytlavý opening. Bylo tam pravda hodně scén, které by ode mě dostaly jasnou 0 (netuším, jestli bylo nechutnější dojení, klobáska v hubě, houbové děti nebo majonéza) a jedna, která by ode mě dostala snad -100 (točení lesbického porna, ze které mi bylo upřímně fyzicky na blití ... zakažte heterosexuální chlapy), ale zároveň taky už ani nevím, kdy jsem se naposledy u anime tak nasmála a přitom byla tak skandalizovaná, takže za mě nakonec pěkných a výživných 7/10 (a Crim je nejlepší hodnotitel, už jen za konec 4. dílu)

• 6.7.2020  20:32
    Kjodžinzoku no hanajome (TV seriál) (2020)

Trash yaoi je trash, ale pořád lepší než celá ta řada hetero-hentai shorts předtím. A rozhodně je to nejzajímavější isekai za poslední dobu :D 3/10

• 6.7.2020  10:42
    Nami jo kiite kure (TV seriál) (2020)

Byla jsem nalákána, že prý jsou tady dospělé postavy, které se chovají i vypadají jako dospělí a řeší problémy dospělých dospělým způsobem (což se v anime moc často nevidí), a to jsem i dostala. Zbytek je jen o tom, jestli si divák dokáže zvyknout na zvláštní styl vyprávění a ukecanou (ale zároveň taky "very relatable Millenial disaster") hlavní hrdinku, což mě se očividně podařilo a nakonec se mi to překvapivě líbilo fakt hodně. Rozhodně doporučuji nesoudit po prvním díle a nevadilo by mi pokračování. 7,5/10

• 21.6.2020  14:39

Začátek působí jako celkem standardní pokračování v duchu druhé půlky první řady, jenže velmi brzo začne řídnout humor, vata naproti tomu houstne a když se začne hrát na super-vážné drama plné na sílu narvaných zápletek a backstories jednotlivých postav bez jakéhokoliv předchozího náznaku (za všechny jmenujme Kayano, ale ani nepropracované backstory Sensei-e se mi nelíbilo), začala jsem se vyloženě nudit a odpočítávat minuty do konce. Ani závěr mě upřímně moc nenadchl, i když uznávám, že předposlední epizoda byla smutná (ovšem to, co se dělo před ní, mi leda připomnělo všechno co nenávidím na shounen žánru). První série nebyla nic vyloženě zázračného a taky občas měla své stupidní momenty, ale jako celek se mi určitě líbila víc. 5/10

• 19.6.2020  12:50
    Gentlemani (2019)

Musím říct, že mám docela rozporuplné pocity. Na jedné straně je fajn vidět Ritchieho vracet se ke kořenům (i když to taky znamená, že vykrádá sám sebe, ale nových nápadů je naštěstí taky dost). Herci, postavy i příběh jsou super (netřeba zmiňovat, že Hunnam si krade každou scénu), soundtrack je jako vždy bombastický, je tam spousta ikonických scén a celé je to opět neskutečně stylové, ALE s čím mám problém je tempo vyprávění. Nevadí mi zamotanost nebo přeskakování v čase. Co mi vadí jsou nekonečně dlouhé scény plné prázdných monologů či dialogů, které vedou naprosto nikam, a tady jich je na můj vkus až moc (aneb když britský Tarantino kráče ve stopách skutečného Tarantina). A když se v kině přistihnu, že se dívám na hodinky, tak je něco špatné. Napodruhé se mi to snad bude líbit víc. Jo a chci to teasované pokračování The Man from UNCLE, pane Ritchie. EDIT: Jop, napodruhé to bylo lepší. 8/10

• 28.5.2020  18:04
    Kekkai sensen - Season 1 (série) (2015)

Původní komentář z 3.7.2016: Zvláštní děj ve zvláštním světě se zvláštními postavami, spoustou nadpřirozena, špetkou humoru, velmi působivou animací, pěkným soundtrackem, hustou atmosférou a naprosto, ale naprosto geniálním endingem (nepřeháním když řeknu, že je to jeden z nejlepších endingů, jaký jsem měla tu čest zatím vidět). Mimochodem Zappa si nejde nezamilovat, ale ostatní postavy jsou taky fajn. 7,5/10

• 8.5.2020  11:24

Duchovní pokračování The Tatami Galaxy s jinými hlavními postavami, ale také s neskutečnou spoustou odkazů a prakticky všemi postavami vedlejšími (ano, i Kaori :D). I problematika děje je podobná a se stejným zasazením, hravá atmosféra a filozofické myšlenky jakbysmet a nechybí ani psychedelická animace. Ale přitom je to vlastně úplně jiné. Protože zatímco Tatami udělá jedno velké kolečko, kde konec se zakousne do začátku jako had do svého ocasu, toto dílko válí spoustu kotrmelců a metá jeden šílený nápad za druhým, takže vyústění není zdaleka tak vydatné. Ale je to sranda a to je hlavní. 8/10

• 1.5.2020  18:11
    Batman Ninja (2018)

Dovolím si tvrdit, že už jsem viděla docela dost všemožných hraných i animovaných Batmanů a různých spin-offů, ale Batman zasazený ve feudálním Japonsku? To je nápad buď naprosto šílený nebo naprosto geniální. A víte co? On je tak nějak oboje zároveň a sám si je toho dobře vědom. Čili čekáte-li nějaký vážný edgefest typu Nolanova Batmana, máte smůlu. Tady se jede vyloženě na šiblost, hravost a experimentování (tak, jak to mám u Batmana ráda) a kolikrát jsem se nad jednotlivými nápady i slušně zasmála nebo aspoň pousmála (sumo Bane nebo Batmobile vs. střelba z kanónů :D). Ono vůbec spojení amerického komixu a japonského anime, kde jedno médium je bizarnější než druhé (a záleží jen, na které jste víc zvyklí), je zajímavý počin. Jinak jsem volila samozřejmě originální japonský dabing, který byl úplně úžasný (hlavně Joker, na kterém se jeho VA patřičně vyřádil), animace je taky skvělá a výtky ode mě tak půjdou prakticky jen k lehce nevyrovnanému tempu děje. Ale jako celek jsem se rozhodně bavila a docela mě mrzí, že to není i jako hra. 7/10

• 28.4.2020  22:35
    Harley Quinn - Season 1 (série) (2019)

Rick and Morty: DC verze. O nějaké originalitě tak moc řeč být nemůže, ale to by samo o sobě ještě nevadilo. I fakt, že když se může mluvit sprostě a ukazovat násilí, tak se říká fuck v každé druhé větě a krev teče proudem, mi nevadí. V čem ale seriál absolutně selhává jsou dvě základní věci - děj a postavy. Kvalita jednotlivých dílů i scén je strašně nevyrovnaná (občas je to sranda, ale většinou nuda k uzívání), vtipy buď nejsou vůbec, nefungují nebo jsou jednoduše předvídatelné. A postavy pak už jsou jen vyložené zlo (a ne v tom dobrém smyslu). Harley samotná je s každým dalším dílem otravnější a stupidnější (a má neskutečně líny design - proč je zase polonahá? proč zase modrá s růžovou? proč ne rovnou takhle, DC?), její kumpáni jsou jeden horší než druhý (hlavně Dr. Psycho je vyloženě nesnesitelný), Joker postrádá jakékoliv charisma a sám o sobě je naprosto neschopný (takže si říkáte, jak to vůbec mohl dotáhnout tam, kde je)... Jediná normální postava v popředí je tak Ivy a z těch vedlejších leda tak Bane a Kite-man (a to je slabé). Takže prakticky jediné, co můžu opravdu pochválit je dabing (především vždy skvělý Alan Tudyk, který by si zasloužil lepšího Jokera) a těch pár vtipných vtipů ("Where's my goddamn electric car, Bruce?"). Ve výsledku za mě prostě zklamání a nejlepší verze Harley pořád zůstává ta původní v TAS. 4/10

• 17.4.2020  14:16

Vylepšená animace a uvolněnější atmosféra, doplněné stravitelnějšími zápletkami, a ani postavy už nepůsobí tak strašně roboticky. Jako celek je to pořád celkem nuda, ale oproti první sérii krok dopředu. 6/10

• 7.4.2020  22:00

Původní komentář z 27.11.2019: Sledováno v rámci Anime-Planet Secret Santa 2019 Dva psychopati se do sebe zamilují, ale ani jeden to nechce přiznat. To je vše. Nic víc, nic míň. Občas je to vtipné, občas ani ne, občas je to překvapivé, občas předvídatelné. Největším tahákem tak může být úspěšné bourání snad všech klasických anime zamilovaných klišé (nejlepší byl asi pokus o sdílení deštníku, kdy si ale deštník "omylem zapomněli" oba dva). No a hlavně to nakonec vůbec není repetetivní, jak jsem se ze začátku bála. 7/10

• 4.4.2020  10:09
    Haikjú!! - To The Top (série) (2020)

Animace se nám pravda změnila a občas vypadá fakt divně (obzvlášť když se na scéně objeví ta nová, zmutovaná sova), taky se většinu času pro změnu jen trénuje (což může být pro někoho po všech těch akčních turnajích lehce ledová sprcha), Hinata se se svou otravností a nutností být ve středu dění za každou cenu blíží k hranici snesitelnosti, ale zároveň se rozvíjí postavy a jejich styly hraní a pořád jsem se při sledování bavila, takže za mě přetrvává spokojenost a nebojím se říct, že se znovu jedná o kvalitní sportovní zábavu, což je po tolika sezónách s velkými časovými odstupy obdivuhodné. Prakticky jediné, co se mi opravdu nelíbilo, byl velice mdlý opening, který jsem brzo začala přeskakovat. 8,5/10

• 2.4.2020  20:09
    Noragami - Season 1 (série) (2014)

Původní komentář z 13.3.2015: Nápad je možná zajímavý, ale nudila jsem se. A to tak, že dost. Příběh nijaký i všechny hlavní postavy mi byly nesympatické (hlavně to děcko). Animace je docela pěkná, soundtrack taky, stejně tak opening. Celkově mi to prostě nesedlo a přišlo mi to jako taková nudná, natahovaná slátanina. Své fanoušky si to jistě najde, ale já mezi nimi bohužel nebudu. 5/10

• 2.4.2020  13:07
    Arslan senki - Season 1 (série) (2015)

Původní komentář z 21.4.2015: Vizuálně líbivá, ovšem příběhově docela dost nudná a hlavně předvídatelná pohádka o tom, jak mladý, naivní, bezmocný, hloupoučký princ během jedné bitvy všechno ztratí a s hrstkou posledních věrných přívrženců se vydává na dlouhou cestu získat zpět co mu patří (zní to až moc jako Akatsuki no Yona z předchozí sezóny, co?). Věřím, že děj začne být zajímavý a stejně tak určitě dojde i na nějaký ten vývoj princova charakteru, ale začátek je tak strašně pomalý, že jsem se do sledování musela nutit násilím a ještě jsem u toho usínala, tudíž pro mě to bohužel znamená jasný drop po 4. díle (nehodnoceno)

• 2.4.2020  13:03

Manga je neskutečně vtipná a neskutečně explicitní a vůbec nepředstírá, že by měla mít i nějaký děj, a tak často bývá moje go-to troll doporučení pro čtenáře s yaoi začínající :D První díl je bohužel jen takový slabý, cenzurovaný odvar, ale jako reklama nejspíš stačí. Zato druhý díl, to je úplně jiný level a rozhodně si zaslouží zvýšení hodnocení. 7/10

• 1.4.2020  15:25

Prapočátek shoujo-ai v anime, který odstartoval jeden ze dvou subžánrů GL - tedy vyobrazení nevinných, neškodných, nezkažených středoškolaček a jejich dokonalých, bezproblémových vztahů, které nemohou být poskvrněny žádnými dotyky či nedej bože letmými polibky - tady ještě s bonusem ve formě sesterského fetiše. No a pak samozřejmě všechny další žánrová klišé (zase ten zlotřilý vítr). Jinými slovy je to nuda, daleko víc než GL to působí jako prachobyčejné shoujo a starší Uteně se to nehrabe ani po kotníky. Ale zároveň ani nemůžu říct, že bych při sledování vyloženě trpěla, takže pro mě to ve výsledku znamená zlatý střed. 5/10

• 30.3.2020  09:42
    Durarara!!×2 - Šó (série) (2015)

Původní komentář z 1.3.2015: Po dlouhých pěti letech čekání konečně přišla nová řada a tak se opět můžeme vrátit do Ikebukura plného barevných postaviček, akce a nezaměnitelné atmosféry. Dějová linka se znovu skládá z příběhů jednotlivých postav promotaných křížem krážem dohromady, ovšem tentokrát je to daleko, daleko větší nuda. Oproti minulé sérii některé postavy dostaly mnohem víc prostoru, některé naopak zapadly do pozadí, ale pořád se občas objeví. A pak přišla taky spousta postav úplně nových, z nichž některé jsou docela dost protivné (hlavně fedora brony friendzoni a Aoba), některé sympatické (Egor) nebo aspoň zajímavé (Akane, Vorona). Animace je stále pěkná, soundtrack ten samý jako v první sérii, opening i ending jsou fajn. Jako celek ale druhá řada první nesahá ani po kotníky a místy je fakt nesnesitelně utahaná. Škoda. 5/10

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16