Rychle a zběsile 10 (2023)

Ano, je to stejně vypatlané a digitálně přihnusnělé jako vždycky. Ale je tu docela hodně Charlize Theron v akci, Cena a Statham se taky snaží, a Jason Momoa hraje Jokera na tripu, co má na všechno šest záložních plánů x kilometrů od sebe. Takže jsem se dvě hodiny dobře bavil (i tím, jak hezky desítka pracuje se slavnými klišé téhle série) a těším se na pokračování. A ani se za to moc nestydím! (7/10)

MarvelZone (2021) (pořad)

Všem se za tuhle wtf slepou uličkou omlouváme! Začalo to pozdě a točilo se to v kruhu. 83 %, to jste se pos*ali, ne? :))) <3 P. S. Hmmmmmm...... pátej díl jsem (stejně jako čtyřku) točit nechtěl, ale Imfovi zase bylo ve Švýcarsku smutno a chtěl si s někým povídat o superhrdinech. Pardon!

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Nářez. Strážci Galaxie 3 vrací Marvel k opulentní zábavě s výbornou akcí a funkčním ždímáním emocí. Gunn jako by na rozdíl od zbytku firmy nezapomněl na recept, který MCU v jeho první dekádě tahal nad konkurenci, a loučí se s bandou odvážných outsiderů v nadmíru uspokojivém stylu. Jak avizovala kampaň, v centru dění je tentokrát Rocket, s nímž si odžijete pár opravdu tíživých momentů. Tradiční handrkování o tom, kde je menší idiot, tak v závěru trilogie doplňuje i kupa scén, u kterých vám docela zatrne a jen tak je nevymažete z hlavy. Gunn tu zkrátka tasí kompletní paletu svých schopností a dává do filmu celé srdíčko, čímž smazává i pár nepřehlédnutelných problémů (přemíra hudby, nadbytečný Adam Warlock). Pořádně si tenhle konec jedné éry (s možná nejvymazlenějším záběrem celého MCU) užijte. Další super marvelovka může teoreticky dorazit tak za dva roky. Auč! (9/10)

Star Trek: Picard - Season 3 (2023) (série)

Vynikající rozlučka s legendami z Nové Generace! A teď chci ten naznačenej spin-off, ok? :)

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Fantasy Strážci Galaxie, kteří mi s odstupem přijdou čím dál tím lepší. Styčných ploch je nespočet a sedí i některé slabiny (hlavně nic moc záporáci), největší radost mi ale dělá fakt, že je parta z Dungeons & Dragons hrozně sympatická a celkem zábavná – a scénář je o něco promyšlenější, než se na první pohled může zdát. Do půlky se film ještě trochu vleče i kvůli tomu, že je v něm hodně blábolivého Hugha Granta (Christopher Waltz nebo kdokoliv jiný neměl čas?). Od famózní scény na hřbitově se ale všechno rozjede vstříc nadupanému finále, jež nabízí skvělý mix odlehčené zábavy, budování postav i solidní (a vítaně přehledné) akce. Nechci to zase extra přechválit, o žánrový milník rozhodně nejde a leccos trochu drhne. Jako celek je ale tahle fantasy komedie milou popcornovou trefou, kterou jsem rozhodně neviděl naposledy. (po druhé projekci zvedám na 8/10, je to fakt srdcovka :) )

Star Trek: Picard - The Next Generation (2023) (epizoda)

Mám pocit, že tak půlku dílu zabraly narážky na věci, co pobrali jen hardcore fandové. A vsadil bych se, že i oni by se bez neustálýho pomrkávání v klidu obešli a koukali radši víc na to, jak si Frakes tenhle comeback strašně užívá :)

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Kang vs. Ant-Man. Na první pohled to nedávalo smysl, na druhý to byla zajímavá a netradiční volba. No a nakonec jsem vylezl z kina s pocitem, že k tomu nikdy nemělo dojít. Marvel vyplýtval možná nejlepší verzi slavného padoucha do filmu, kam tak nebezpečný protivník vlastně nepatří. Ant-Man pro něj totiž opravdu není relevantní výzvou, a tak musí Kang spoustu času jen stát a nechat známé hrdiny, aby se mu pokusili nějak složitě ublížit. Holt ultimátní dobyvatel v… milé sci-fi pro celou rodinu. Samozřejmě nic proti Jonathanu Majorsovi, ten je v roli přemýšlivého drsňáka parádní. Bohužel však skončil v průměrné barevné pohádce z greenscreenové říše, kde půlka postav bloumá odnikud nikam (chudák Michael Douglas) a všechno zachraňuje hlavně svižné tempo a slušná akce. Jako výplňovka pro mladší a starší je tedy Quantumania v klidu skousnutelná (i proto, že má jen dvě hodiny). Jakmile po ní ale budete chtít nějaké epické nakopávání nové éry, krutě pohoříte. Za chvíli vám v hlavě opravdu zůstane jen Kang – a kvůli potitulkové scéně i vědomí, že se do budoucna můžou dít věci, které Marvel potopí ještě mnohem hlouběji.

Andor - Ulice Rix (2022) (epizoda)

Nezapomeňte si dát potitulkovou scénu ;)

Andor - Teď jdem ven (2022) (epizoda)

Serkis je bůh a celej Andor vládne. Snad druhou sérii ještě na poslední chvíli nezaříznou, když na tenhle skvost skoro nikdo nekouká :/