Hung - Na velikosti záleží (2009) (seriál)

Všechno s Janem je fajn, ale jakmile není na scéně, nemá Hung moc co nabídnout (i přes skvělou Jane Adams). Víc zápolení s novou kariérou, míň manželky a umírajících psů.

Hanebný pancharti (2009)

Výborně obsazené, krásně natočené a plné skvělých dialogových scén (Christopher Waltz na hrad), přesto zdaleka ne pro každého. Mainstreamový divák si bude asi těžko užívat narážky na Davida O. Selznicka a kinematografii obecně, a především se bude divit, co se mu to snažily prodat trailery, protože Hanebný pancharti rozhodně nejsou našlapanou akční jízdou, jakou slibují (o nějakém "válečném filmu" se nedá mluvit). Jsou ukecaní až na půdu (do sklepa...), občas se desítky vteřin jen opájejí krásou Mélanie Laurent (božský objev!) a Tarantino si v nich (opět) vydatně hraje na svého oblíbeného Leoneho. Určujícím faktorem při sledování tedy je, jestli vám tyhle věci vyhovují, nebo vás zaručeně uspí a naštvou, jelikož to je v jádru ten starý do sebe zahleděný Quentin, který si dělá co chce, protože prostě může. Tentokrát si jen vzal na paškál druhou světovou, zatáhl do ní bandu dobře vykreslených postav v čele s neustále hláškujícím Pittem a přihodil ultimátní hudební směsku, přičemž to mě osobně přišlo zatraceně vtipné a klidně si to dám znova. Jediná škoda totiž je, že zná člověk dopředu většinu děje, a tudíž trochu netrpělivě vyhlíží, za kterým rohem se uhne do neznáma. A takových odboček je sakra málo, teď už ale naštěstí budu moct přejít do vychutnávacího módu. P.S. "Cameo" Samuela L. Jacksona je vážně jen pro ty nejpozornější.

Na pokraji slávy (2000)

Proč si Richard Curtis nepustil Na pokraji slávy předtím, než šel točit Piráty na vlnách? Takhle má vypadat film o lásce k hudbě!

Jerry Maguire (1996)

Mezi Cruisem a Zellweger to moc nejiskří, objevné to příliš není a sport to vidělo tak z rychlíku, ale užil jsem si každou minutu. Crowe je kouzelník.

A.I. Umělá inteligence (2001)

No vypadalo to krásně, ale to je tak všechno. Tady mě Steven dalece minul.

Zmatená duše (2007)

Řekl tu někdo Chandler? Už dávno ne...

An Evening with Kevin Smith (2002)

Říkal jsem si to už u Q&A k desetiletýmu výročí Clerks. Smith má hodně jetejch fandů a fascinuje mě, jak ty divný situace s nima zvládá. "Když Scorsese přednáší na NYU, určitě se ho nikdo neptá, jestli by nechtěl vykouřit ptáka za pět dolarů." :-)

Zmizení (2005)

Noir na střední a nepůsobí to směšně? Yes!

Čas zabíjet (1996)

V dobách, kdy psal Akiva Goldsman dobré scénáře, Matthew McConaughey se nebál jít do těžké role a Sandra Bullock byla sexy, natočil Joel Schumacher jeden z nejlepších filmů z právnického prostředí, který se nebál řádně zakousnout do tématiky rozlišování barvy kůže a ještě u toho stíhal vykreslit zajímavou romantickou linku. Pro fandy žánru povinnost. P.S. Zajímalo by mě, kolik lidí žije v přesvědčení, že McConaugheyho manželka nechala dítě u rodičů :-)