Legenda o Zorrovi (2005)

Akční scény jsou sice fajn (snad krom pekelně digitálního vlaku), ale jinak dost nevyvážený. Nemluvě o ultrablbé zápletce a nudných zvratech. Na to jaká byla jednička bomba jsem čekal víc.

Království nebeské (2005)

Když přežijete Blooma v hlavní roli, čekají vás už jen klady - velkolepé bitevní scény, správně špinavé prostředí a výrazné vedlejší postavy. Norton, Irons nebo Thewlis si pro sebe vlastně kradou každý záběr, ve kterém jsou. Gladiátor je sice jen jeden, ale do teď jsem si myslel, že filmy o boji ve Svaté zemi prostě musejí být nudné. Omyl. Když je režíruje Scott, tak vás prostě zařezají do sedadla na celou stopáž.

Koncert pro jednoho (2005)

Na ostatní krátké pixarovky to sice nemá, ale pořád je to vysoký nadprůměr.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Na fantasy málo pohádkové, na horor málo strašidelné, na Terryho Gilliama málo zajímavé.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Scénaristický bůh Shane Black to vzal poprvé do rukou se vším všudy. A nevedl si vůbec zle. Velice obstojný přírustek do upadajícího žánru buddy komedií. Robert Downey Jr. i Val Kilmer jsou super a hláškují ostošest. Absurdní situace jako za starých dobrých časů Riggse a Murtaugha, sexy Michelle "nejsem jenom ta holka z M.I:3" Monaghan pasuje a...a vůbec. Podívejte se na to sami. Tímhle snad nepohrdne nikdo.

King Kong (2005)

All right look, there's only one return, okay, and it ain't "of the King," it's "of the Jedi." A co tenhle návrat? Nemá ho sice v názvu a je taky od Jacksona, ale stojí zato. Odpouštím přepálenou stopáž úvodu (Hodina nudy než se dohrabou na ostrov. Zlo). Odpouštím Brodyho neuvěřitelný charakter (Z pisálka akčním hrdinou snadno a rychle? To snad ne). Odpouštím trochu krkolomnou stavbu příběhu a pár směšných triků. King Kong je velkolepý, vizuálně úchvatný a Jack Black hraje nejlepší postavu svého života. Hodně lidí ztratilo v Petera Jacksona víru. Moje se akorát posílila.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Burtona jsem nikdy moc nemusel (snad kromě Batmanů), ale tohle je vrchol. Debilní děti, debilní, debilně zpívající skřítci, debilní stylizace. Klidně mě kamenujte, neustoupím.

Kameňák 3 (2005) odpad!

Jestliže se tyhle filmy líbí lidem v mém okolí, tak jsem asi na špatné planetě. Já chci domů !!!

Jeden navíc (2005)

Nechápu, co to bylo za film. Nedovedu říct žánr. Nepochopil jsem chování jediné postavy, žádný dějový zvrat mi nedával smysl. Musím si to někdy nechat vysvětlit.