Coliseum

Coliseum

okres Praha
Věděl sem, že tam jsou. A tak sem tam nešel

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 6.10.2018  21:49

Asi za... Ne, nevim, třeba díky dnešní pěkný procházce.

• 26.9.2018  00:36

Dva konce řetězu a na každym člověk. Snad s jinou letorou a názory, ale to je jediný, co je odlišuje. Človek je totiž jen jeden. Nebarvit postoje, nenechat vyprchat poselství.

• 23.9.2018  18:13

Píše to tu každej druhej a tentokrát se s masou rád ztotožnim. Mohla to bejt pecka za roh, ale nehoráznost v jednání vraha je kozy řezající. Kriminalistům bych na druhou stranu jejich omračující lapsusy a diletanství nevyčítal, ono se těžko vyšetřuje vraždění, natož sériový, v zemi, kde vrazi neexistujou.

• 18.9.2018  07:58

Je chvályhodný, jak se nám tyhle diluviální romantiky beze zbytku snaží načrtnout domovinu jako přezelenalou zahrádku s perníkovejma chaloupkama, ve který se dá najít romantický zákoutí i za mobilníma hajzlama. Já pevně doufám, že Ester zůstane na plakátech, případně v dalšim vydání Vogue, Anně konečně dají jinou než spotřební roli a zároveň sem ztratil víru, že Holubová někdy zahraje někoho jinýho než sebe samu (což není kompliment ani v zákrutě). Letní venkovní veselici s Brutusáčky v zádech bych dal, to mě navnadilo!

• 14.9.2018  02:10
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Jako fraška dobrý, jen se to nějak nepotkalo s časem.

• 12.9.2018  14:09

Marléne a Charles. No, co k nim dodat. Asi nic, viď.

• 4.9.2018  22:42
    Svatební cesta do Jiljí (TV film) (1983)

Chceš koncert a nemáš na něj? Pusť si tohle.

• 30.8.2018  23:40

Má nekritičnost mě přivede nejspíš hluboko pod filmovou obec, ale byť vidím všechny ty nedostatky, oslí můstky, občasný nelogičnosti a narativní skrojky, nehodlám se podílet na poukazování zřejmého, vágnost vrhám v dál a neukojen dychtím po dalších pokračováních. Rosomák chybí.

• 14.8.2018  07:38

Apelující "Obama" konec šel očekávat a stejně zprudil na dva a půl taktu. Leč, i když je Schumer sympatická asi tak jako Jillian Bell nebo McCarthy, pobavila mě. Tak nějak po šovinisticku.

• 8.8.2018  22:50
    Opojení (1991)

Když chceš spláchnout sračky, je třeba se v nich naučit plavat.

• 6.8.2018  13:12

Geniálně panoptikální smuteční pochod za toho, jehož růžolící tváře holdovaly lásce. K masu.

• 6.8.2018  13:07

O mravenčí nohu a vosí křídlo lepší.

• 6.8.2018  13:04

Ten film se měl po druhý třetině vyvíjet úplně jinak.

• 2.8.2018  12:03
    Psycho II (1983)

Mile pojatý návrat domů. Ubylo atmosféry, přibylo pěkných úmrtí. Celkově dvojku neberu jako urážku.

• 30.7.2018  09:36

Velký zklamání. Možná by to celý bylo průraznější, kdyby celý političeskoje bjuro mluvilo родно́й язы́к.

• 21.7.2018  08:33

Další z Vejdělkovejch matnejch pokusů ukázat lakonicky životní trable obyčejnejch lidí, žijících v poměrech lidí vyšší kasty, neboť takhle to je a takhle být má. Jeho pokřivrná optika vidění každodennosti střední vrstvy se hrubě střetává s absurdní vizí Slámovy črty člověka vesnickýho a středostavovskýho. Oba náhledy jsou až dráždivě subjektivní a ad absurdum vágní. Pak je hodně těžký vidět v příběhu potenciální narativní poselství, sblížit se s postavami, neřku-li jim fandit a vytvořit si na ně jinej než povrchní názor. Volha je nakonec jen plytký odvyprávění tvaru, kterej má ambice bejt tragikomickou zpovědí, ale plácá se ode zdi ke zdi, od ničeho nikam. Vlastně je to nádherně nasnímaná středočeská kotlina, kterou projíždí vymazlenej veterán. Právě za kameru a za Bolka, kterej už dávno dospěl v herce, kterej dokáže rozjet parádní čardáš i na pětníku.

• 10.7.2018  20:17

Okamžiky v soudní síni bývají zásadní, emotivní a napjatý. A tenhle film začíná právě před jeho ctihodností.

• 29.6.2018  08:11

Ach, těch nelogičností. Clinte, Clinte, u tebe bych se takovýho diletantství nenadál...

• 29.6.2018  08:07

Proč tolik liknavě zádumčivých a teatrálně vážných pohledů, proč tolik špatných hereckých výkonů a proč do toho neustále Hofová manýristicky hýká? Protože takhle tvoří televize rychle kvasná výroční díla. Ta marnost a útrpné čekání, kdy to celé přestane být zajíkavě otravné a něco se stane, skončilo až při závěrečných titulcích. Bez smyslu, bez příběhu bez očekávání, naplněno beze zbytku.

• 31.5.2018  21:13

Mě by vážně zajímalo, na jakou cílovou skupinu je tenhle sesranec vrhnut. Ne, vážně, já Vás chci poznat, prosím! Člověk přestává být lidskou bytostí v okamžiku, kdy mu cokoli z toho vyšije třeba jen cuknutí koutkem. Filipe, ty se na to dokonavě vyser. Je to -5 k odpadu a pocit odvahy, překlenující se ke zděšení ze mě sama: dokoukal sem to (byť s přetáčením).

• 29.5.2018  12:47
    Hastrman (2018)

Kdysi, před 69 lety, bylo možné napsat postavu silné, soběstačné, inteligentní a emancipované dívky s grácií, umem a lehkostí.Šlo o Báru, řečenou Divá. Bohužel, pokud na takto povahově vybavenou dívku (ženu) poukáže současná filmová produkce, obvykle z toho vyleze nesympatická a drzá koketa (záměrně používám spisovný slovník), která svým úsměvem neodzbrojuje, nýbrž láká (kam však, to nevím). Narativní unylost nezachrání ani ďábelsky gradující Dobrého výkon, ani překrásná kamera. Přesto má film v sobě něco, a to je čistě můj pocit, co by mu nikdo jiný než Ondřej Havelka nevtiskl.

• 26.5.2018  15:33
    Pohádka z Kampy (TV film) (1986)

A taky tam hraje takovej neznamej herec. Otto Lackovic. Tak ho dodejte do obsazeni, lásky moje.

• 25.5.2018  07:58

Nelze omlouvat vytloukání klínu klínem ničím, ani válečným běsněním. Pokud odsouhlasíme hromadné znásilňování nevinných žen, navíc bez rozdílu věku, argumentací: kdo páchá zvěrstva, musí je čekat, potom se z nás stávají stejná, zvěrstva páchající individua. A z historického hlediska: Kdo odkývá(š) tuto nechvalnou etapu války konotací oka za oko, zubu za zub, pak jistě věří(š), že i "odsun" sudetských Němců byl v pořádku a v intencích tehdejší doby a nálady. Obojí je bohužel tragicky neuvědomělé. Mince má dvě strany. Snad se dají v historickém kontextu pochopit, nemělo by se nad nimi ale mávnout rukou. A k filmu? Zaplať pánbůh že vznikl v koprodukci Polska a Německa a ne v Hollywoodské výrobně dokonalosti. Nejvíc si cením, že Sověti nebyli, i přes hrůzy, které při dobytí Berlína napáchali, vystaveni jednobarevně, jak tomu ve válečných filmech, hlavně z poslední doby, bývá. Tedy jako diluviální, primitivní barbaři, které uchvátí vysavač nebo tříkolka a jejich jediným smyslem je zpít se za němotu a velebit Stalina. Přitom myslím, že v tomto tématu si na jejich charakterech režisér mohl řádně smlsnout.

• 29.4.2018  09:59

Sklenář měl pré

• 1.4.2018  09:55
    Duch Sodomy (1988)

No tu hubu votevírali všichni nebezpečně arytmicky.

• 28.3.2018  09:38
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Mladí a neklidní uprostřed hvozdů, vzteklinu tam má podle chování každej druhej. Entrée jak hovado, dál klasická sinusoida.

• 19.3.2018  07:35
    12 opic (1995)

Další z "kultovních" filmů, na který se s chutí odvolá nejeden arci znalec celuloidu, viděnej dávno za mym zenitem, jež mi nebylo dovoleno tak úplně pochopit a tím pádem docenit. Samozřejmě, můžu bejt ovlivněnej erudovanejma disputacema místních i přespolních a tim pádem si bojím přiznat, že jde o prachobyčejně dobrej film (aby člověk nevypadal jako neznaboh), nebo v něm třímá opravdu hluboká, přesahující pravda a já si konečně musim uvědomit, že si celej život na intelektuála pouze hraju. Jelikož je tahle filosofická otázka v dohledný době neřešitelná, nemůžu než konstatovat, že to až taková pecka nebyla. Snad příště, má-li ten film právo na další šanci.

• 14.3.2018  10:01

Robertovo skřehotající zvolání, magický oka, koleno uprostřed stolu, Vořech v pyžamu s cígama v tabatěrce z Villonova Odkazu (zasmát!), kýble hoven proti usnutí a třeskutě vtipnej pan Filip, kterej ten den zhatil cynický pojmenování hospody "Tryskáč", pač jel jak fretka. Pak už jen křik, hlahol, objímání a samozřejmě počínající kocák z kategorie "ten musíš jednou v životě mít!". Nikdy už se mi nepoštěstilo zvracet s tak majestátní hrdostí v srdci a štěstím rozlitým po celym těle. Takže Ondro, díky za to připomenutí. Jako sesazenej král pathosu řikám, že bez něj to na světě nejde.

• 23.2.2018  08:43

Maratova hudební složka mě baví, především ústřední melodie stojí za pobrukování (ne, jméno Marat mi vůbec nic neříkalo a neříká) a dokonce mi nevadí, že jakmile sem viděl PANA Hrušinského za tzv. kvelbem, bylo mi jasný, kdo bude hlavním a neodolatelným zloduchem. Unylejší pár, aby člověk pohledal (Jarda se Zuzkou si to nedávali ni omylem), Kostelka to konspiračně uhlídal a Šmída? Ten bude už navždy Bacílek s mlíkem. Obecně mě Kleinovy sedmdesátkový kriminálky baví, nevidím v nich nic závadnýho. Ale ani objevnýho. Zlatá střední cesta.

• 19.2.2018  10:46

...a pak se promítl v hologramu, pozdržel, aby nahnal čas k úprku, kvazi zlo a odešel za sluncem...

<< předchozí 1 2 3 4 6 7