• Thriller

Židovské kladivo (2003)

Ak sa divák nebude prebytočne strácať v hlboko myšlienkárskom labyrinte, tak si tento jewsploitation vychutná do úplného bezvedomia. Goldberg ako funkčný gangxsta čávo si za asistencie Pepé Kojota a afro Maria van Píbla strčil film do kapsy, aby ho v Mikulášskom prevedení podal umiernenému divákovi.( celú minutáz som bola umiernená). Ak by Stiller disponoval židovským nosom, Kravitz načechral svoj účes možno by sa snímok stal 1sezónnym worldwide šlágrom.Každopádne som si bavila seba sa.

Similo (2014)

Jednoducho paráda. Tá viera v lásku vo future antarctic forme si určite zaslúži dlhometráž, no bez bez Magdy a Benedicta to už nebude pôsobiť tak silne enigmaticky (subjekt), ako v tejto 20minútovke, ktorá určite nebola premrhaná. Ňamí !

Krvavé divadlo (1979)

Dlho som nezažila tak výraznú naivitu, ktorá by pohltila zaujímavý film na toľko, že editované hodnotenie hraničí s mojou diváckou trpezlivosťou.S ohľadom na úplne čokoľvek posúvam raritnú low-ly 2ku s rešpektom na záverku rokov 70tych. Proste neurážajúce Nič, The.

Murder Elite (1985)

Tak slashoidno maniakálny flash to zase nie je, no to napätie a silná dávka mysteriózna sa tomu uprieť nedá. V tej dobe určite strela do aorty, dnes však už len funkčná (!) káblovka. Hodnotenie dvíha skvelý hudobný podmaz a scéna s koňom (!) Film, ktorý si určite u filmárikov zaslúži pozornosť. Čize neodporúčam.

Midi minuit (1970)

V tejto wannabe Nosferatu suchote, si poctivo odviedol svoju prácu akurát Dano Emilfork. Inak bezduchá handrička, ktorej sa teda skutočne nepodarilo rozvlniť francúzsky horrorovo "tejdoby" ešte nie výrazne rozčerenú hladinu.

Exercice of Steel (1998)

Marc to naložil a parádne. Jungle trip zladený s neo punkovo ocelovým zbesiálom, ktorý si ponechal len dve základné farby, a tie zabalil do vymasturbovaného kondómu. Vo všetkých smeroch paráda, úmysel mi unikol, no nemienim ho hladať.

Babel (2008)

Parádna krátkometráž konfrontujúca pretechnizovaný život v meste , so životom mimo pseudo centra, ktoré "určuje" tep. Tu a teraz podané pôsobivo čínskym pohľadom, ktorý na pôvod vzniku tejto lahôdky pôsobí viac, ako rozpačito. U mňa skvelo investovaná štvrťhodinka.

Bunnyman Massacre, The (2014) odpad!

Skutočne výnimočný filmový zážitok. Tento x 3:2 ( female / male ) pomer lesných bludičiek, ktoré narazia na nefunkčného wandráka, aby následne absolvovali neuveriteľný massa-kér úchylne skoro až až Veľkonočne vymaškarádovaného massakrova-teľa, ktorý ti vymasírovane zmasakruje aj zbytok filmového vnímania. Presun do jeho ultragaráže za asistencie chaotického kvílenia stojí za pozornosť, ako aj jeho nararábanie s chainsawom, ku ktorému očividne nedostal manuál. Záver ma upol do bezvedomia a radšej skonzumujem sirupom zaliate Alpy v " BLUTGLESCHER " ako tento nepodarok.

Mara (2013)

Mara nie je vôbec blbá. Má totiž to atmo upnutie, no kľučové scény stiahnu kapucu, ktorá odhalí rozpočet. Vkusná minutáž ( napriek prebytku blúdenia a povzdychov a ...) na diváka pôsobí triezvo a naopak, zbytočné fake prekrvenie úspešne tlmí celkový feel. Dúfam ale, že Angelicu " MARAJENNY" Jahnsson tak skoro na obrazovke neuvidím.

Tiktik: The Aswang Chronicles (2012)

Ak vezmem v potaz, že filipínsko zvládlo CGI, odpozerala slowlylook (hybridne prepoužívaný aj v tuzemsku ), chaoticky prepálila aj splitscreen, prehodila green dekou a vlastne prepálila všetko na čo siahla a to v bezvedomí , že celý ten cirkus je už vo filmovom vesmíre dávno opotrebovaný, tak som sa po(za)bavila a rada pridám adrenalínovú 1ku. (podobne ako film , zmiatol ma aj ten nefunkčný cover)