• Thriller

Jokei: Gokinsei hyakunen (1977)

Áno - páčil sa..bol neuveriteľne depresívny...ponižovanie a mučenie žien je úchylka , ale to sugestívne podanie a celkový dojem , umocnený posmutnelým songom , proste celkový feeling " spáchal svoje " a aj keď je to snímok len pre " iných " dám tu 4ku. Pre mňa jednoznačne pošahanejší zážitok ako GUINEA P.

Nová dcera (2009)

Silne "obyčajné " - všetko tu už bolo , no a ten záver "šľahnutý " ( podľa Mňa ) DESCENTom ( nasvietenie , SFX... ) škrtí už aj tak priemerný filmový zážitok. Avšak Kevina mám až príliš rada na to , aby som spadla pod 3ku. ( mimochodom - ústredný baby/cast - nebol najšťastnejší ).Jasné popálenie - ako v prípade R. de Nira .

Rumah Dara (2009)

Áno - parádne červená záležitosť a s pribúdajúcou minutážou úroveň červenej stúpa....je mi jedno , že si pri sledovaní spomeniem na " FRONTIERS " - " INSIDE " a kopu iných " REDFLICKov "..na krajinu pôvodu je to zručne natočená mäsiarčina a je jasné , že celá tá snaha bola venovaná len a len fanúšikom... ak pridám krajinu pôvodu - tá 4ka tomu svedčí.

Abby (1974)

....poctivá afro-vykrádačka slávneho " THE EXORCIST " pri ktorej je zbytočné popisovať dej , či efekty , pretože práve ta forma a celková exotičnosť , prostredie a dokonca aj hudba dodáva celému tomu úsiliu - aj napriek kopírovaniu - punc originality.

Final Journeys (1998)

Nie - zatiaľ bezkonkurenčne najnudnejší zlepenec všetkého , čo už bolo videné dávno predtým , do kolien tomu pomáha aj neuveriteľne unudený ( ženský !!! ) koment a úplne to pochováva absolútne nešťastný výber hudobného podmazu. Podľa Mňa by maska zodpovedná za hudobný doprovod a maska za mikrofónom mali vystupovať ako hlavné postavy v tomto " shockumente ". Ak na to nenarazia ani zberatelia - tak podľa Mňa neprídu o nič - práve naopak...

Dorm of the Dead (2006) odpad!

Áno - mám rada aj amatérske horrory...zvládnem aj amatérske zombie horrory ( a tie sú , čo sa spracovania týka , asi najnebezpečnejšie ). No "namotať " snímok pre priateľov a obťažovať tak fanúšikov žánru s únavnou a mohutne prečerpanou témou ? Aspoň náznak progresie , ak už nie v pred , tak aspoň kamkoľvek...ale to by bolo asi príliš jednoduché riešenie - je ľahšie všetko to nahradiť obnaženými " dajkami " či pastelovou červeňou - tak to nie - neprosím.

Phobos (2010)

Ruská omladina zadrhnutá tentokrát nie v továrni , v blázinci , alebo chátrajúcej chatrči....no priamo v nerozbehnutom klube. Klaustrofóbia a scenáristická bezradnosť dáva zabrať zúčastneným aj divákovi...Pošahané kamerové nálety ( vyplňujúce vatu medzi "úžasne duchaplnými dialógmi " ) a blikajúce svetlá, ma jednoducho zívačky nezbavia. Ale pokus je to sympatický , no vadí mu ten americký obal. Držím palce Oleg - máte tam dosť originálnejších motívov na spracovanie -tak snáď nabudúce.

Škola smrti (1999) (TV film)

..nie je to ešte čistá " rádiovka " a práve preto obrazovke neublíži...veď od počiatkov tohto subžánru sa jeho šablóna pár krát snažila mutovať...no zatiaľ sa to akosi nedarí a Nemcom celkovo " slash " nefunguje. Asi som videla v poslednej dobe veľa blbiniek a preto - je to u Mňa zabetónovaná 3ka.

Phantom Racer (2009) (TV film)

TV NIČ - ktoré autičkárskych filmárikov neurazí ( mimo - rapid /Statham , ultrazbesilo aj ultrarýchlo , nejakých Cage 60 sekundovkách , Diesel XXX fandov a určite hordu ďalších samozrejme ) - no krvilačných určite áno - ak to nebudeš konfrontovať s " DUELL" - " THE CAR " - " BLACK CADILLAC " - CHRISTINE "....myslím , že pri silnej káve to zvládneš - a ak ee , tak som sa mýlila.