MikaRybanenn

Česko

<< předchozí 1 2
    • 4.10.2020  18:59
    Whitney (TV film) (2015)

Whitney jsem zbožňoval, jako naprosto jedinou zpěvačku ze všech. Ale tenhle film je bohužel nehodný tak výjimečné osobnosti hudební scény. Strašně rozvleklý a nudný. Myslím, že filmy, kde se Whitney objevila za svého života naprosto postačovaly, byť nešlo tak úplně o životopisy. Cokoliv dalšího je bohužel jen vata. Hrozivě vyčichlá, kde by nepomohlo ani prostříhání na zlomek délky, aby to bylo pro diváka fakt koukatelné. A to není stávajících 84 minut vlastně žádná dlouhá doba.

• 4.9.2020  14:20
    Zákony pohybu (TV seriál) (1978)

Další z klenotů normalizační seriálové tvorby. Legendární režisér Evžen Sokolovský stvořil dílo, ve kterém soudruzi inženýři řeší zlomyslného hygienika, který chce zhatit výrobní plán, potýkají se s výstavbou slévárny, trápí se absencí nového výrobního sortimentu a vůbec čelí nesnázím, oproti kterým je asteroid směřující na Zemi jen drobnou nepříjemností. Vkusné kostýmy v mnohém předčí výpravu Pána prstenů. Natáčecí lokace jsou neotřelé a málokdy vídané. Dialogy skýtají mnoho perel, které měly potenciál ke zlidovění, jako: ,,Víš co, inženýre? Jdi si dát do kantýny pivo." Bohužel se tak nestalo, což je s podivem. Pochválil bych výbornou práci kamery a střih v pravou chvíli. Na závěr bych pochválil hudbu, ale k dílům zmíněného režiséra kvalitní hudební doprovod jaksi patří, nejinak je tomu i zde, u Zákonů pohybu. Svůj komentář bych uzavřel, tím, že vidět tento seriál je zkrátka nutností pro všechny, kteří tento žánr cíleně vyhledávají. Počet třinácti epizod vskutku není nešťastný a ani minuta sledování není promarněným časem. A nyní přátelé, k televizorům.

• 25.7.2020  19:19
    Chlapci a chlapi (TV seriál) (1988)

Jako držitel modré knížky se na ten seriál dívám s nadhledem, nepromítají se do něj nějaké negativní zážitky ze ZVS, které by mohly hodnocení seriálu zkreslit, že bych spíš hodnotil svou vojnu, než daný seriál. Beru to tak, že nejde o žádné kvalitní dílo z Netflixu, ale takovou tehdejší ,,Ordinaci" převlečenou do zeleného. S tím k tomu přistupuji a nejsem zklamaný. Hodnocení mnohého závisí na tom, jak k tomu člověk přistupuje, co od toho očekává. Já očekávám době poplatný normalizační seriál, kterým Chlapi a chlapi jsou, takže se nepohoršuji, že to soudruzi natočili takto. Jinak snad ani nemohli.

• 25.7.2020  18:57
    Hranaři (2011)

Já se vždy musím divit tomu, že v tak neskutečně otřesných filmech hrají i vcelku dobří herci. Nemyslím zrovna Brožovou, ta je vídána v braku všeho druhu. Myslím třeba Norberta Lichého nebo Milana Kňažka. Připomíná mi to Bastardy, film břečkové kvality, tak obsazení dobrý. Ale Bastardi byli alespoň akční! Tohle je jen bohapusté plácání a do toho otřesná muzika, která je vůči dialogům namixována tak šíleně, že bychom mohli vzít úplně novou kategorii a to film k soundtracku. Tady jsem přemýšlel, proč dát hvězdičku, možná jen proto, že ten film někdy končí. Jenže to reklama na vložky také.

• 30.6.2020  15:12

Opravdu strašné. Fakt by mě zajímaly myšlenkové pochody někoho, kdo stojí za tímhle dílem, který je jako hnisavý vřed na tváři seriálu. Jako ,,oukej pánové, diváci se dotedka dobře bavili tak pojďme a naštveme fanoušky takovou močkou, kde budou každou druhou scénu přeskakovat, anebo díl vypustí zcela". Kdo tenhle hnus dokoukal celý zaslouží uznání a snad i určitou kompenzaci...takové purpurové srdce pro pošramocený vkus a krvácející uši.

• 19.6.2020  17:03
    Riverdale (TV seriál) (2017)

Vcelku koukatelný seriál, který ovšem podstatně kazí krajně nesympatické ženské postavy (odpudivá attention whore Cheryl a semetrika Alice). Seriál, který bohužel jede na vlně současného neomarxismu a femi agitky. Když se přes scény jako vaření nebohého týpka ve vířivce zaživa a další projevy ženské nadřazenosti a ponižování mužů člověk přenese, tak je ten seriál koukatelný a člověk se u něj dobře baví. Jen trochu lituji toho, že se scénáristé nerozhodli nechat Cheryl utopit pod ledem, bez ní by to bylo mnohem lepší. Zase učitelka hudby tak úplně umírat nemusela.

• 15.6.2020  23:41

Jak jsem byl z první a druhé série vyloženě nadšený, tady jde o průměr. Ale jsem rád, že tato řada vznikla, protože na tento seriál se podívám vždy rád. Vlastně mě mrzí, že zcela jistě nebude pátá řada, protože i tu bych rád sledoval, byť pokrývající jednotlivé osudy postav, nikoliv již v rámci jednoho kolektivu jedné střední školy. Ale předpokládám, že takové přání je nereálné.

• 14.6.2020  21:16

Epizoda, která je vyplněna halucinacemi, o nějaký konzistentní děj až tak moc nejde. Zatím to spíše vypadá na takovou děkovačku pro ty, kteří by rádi viděli postavy za každou cenu. Ke kterým se řadím i já, takže i přes určitou vyprázdněnost jsem za tuhle sérii rád. Upřímně řečeno, kdyby nebyla úplně poslední, byla natočena pátá tak bych se přes veškeré výtky nezlobil, naopak.

• 30.5.2020  11:06
    The Little Drummer Girl (TV seriál) (2018)

Štáb, který nalezl do města ve kterém bydlím se zachoval jako regulérní okupanti. Nejen, že člověk nemohl jít i v rámci vytyčených koridorů za páskami, tak byl sekýrován štábem, že si něco fotí, z uctivé vzdálenosti. Opravdu chování hodné řeznického psa, předvedli tihle okupanti. Na pár dní paralyzovali život ve městě a k jeho občanům se chovali jako k nějaké špíně.

• 10.5.2020  21:20
    Demoliční četa (TV seriál) (2017)

Líbí se mi, jak z každého banálního problému dělají pomalu raketové inženýrství. Komentáře jsou legrační a tyhle komické scény jsou důvod, proč pořad sleduji. Člověk se občas fakt nasměje.

• 2.4.2020  17:19
    Divošky (TV pořad) (2013)

Splašek na úrovni Úplně debilních zpráv na Primě Cool. Kdyby tohle vysílala veřejnoprávní televize, která tyje z eráru, tak bych to nějak chápal, ale zařazení na obrazovky komerční televize, která místo toho může dát reklamní blok, to je s podivem. Soudě dle ostatních ohlasů to asi cílovku hledá jen marně. Ale je možné, že mi něco uniklo a každá televize si rámci jakéhosi masochistického závazku dala za úkol vysílat několik minut totálního braku. Pravda to sice asi není, ale mohla by být.

• 30.3.2020  15:39
    Podivuhodná věda (TV seriál) (2018)

Snůška naprostých nesmyslů ve stylu, že na Václavském náměstí přistáli mimozemšťané a začali tam prodávat párky. Opravdu nevím, proč takový brak Prima Zoom vysílá. I kdyby to dostala v rámci balíku s něčím hodnotným, tak jedinou smysluplnou věcí je vyhození jako odpad. Vysíláním takového odpadu jen program snižuje svůj kvalitativní standard. Hvězdička, kterou jsem dal je za ojedinělé hezké záběry, ale to je asi tak vše. Viděl jsem jediný díl a očividně asi nemusím vyhledávat díly další.

• 7.3.2020  12:23
    Klíče od pevnosti Boyard (TV pořad) (1990)

Kdykoliv v televizním programu vidím tento pořad, plně doceňuji vynález televizního ovladače.Fakt jsem nikdy dané soutěži nepřišel na chuť. Upřímně se divím, proč mají televize soustavně potřebu reprízovat podobný žánr. Tento pořad bych označil za takového (pra)dědu různých reality show, že bych zrovna toužil po jejich repríze se říci nedá. Jsou pořady, které mají omezenou dobu trvanlivosti a pak jsou již pro konkrétní fandy. Co bych ocenil je prostředí a nezaměnitelné prostavy. Možná, kdyby na motivy této soutěže vznikl šestidílný miniseriál, který by byl občas k vidění, nechť. Jenže soutěžící jsou zcela zaměnitelní a tím i celá ta série, takže fakt postrádám smysl soustavného reprízování snad již na třetí celoplošné televizi.

• 27.2.2020  16:17
    Mars (TV seriál) (2016)

Obrovské zklamání. Čekal jsem materiál, který bude fakticky zaměřený. Kdy daní herci pouze zprostředkují úkony, které astronauti vykonávají v rámci přípravy na let samotný, v rámci něj i po něm. Dobytí Marsu jsem vyhledal kvůli tomu, abych názorně viděl, jak může cesta na Mars vypadat (byť si to představit zhruba umím, o kosmonautiku se zajímám poměrně hodně). Opravdu nemám zájem o rozebírání mezilidských vztahů, které jsou stejné mezi astronauty, soustružníky anebo absolventy Vysoké školy života. Byť na mě jeden díl vůbec nezapůsobil, ještě tomu šanci dám, abych byl úplně fér. Herecké výkony jsou absolutně katastrofální. Tu jednu hvězdičku dávám pouze kvůli zvolené problematice, která je však uchopena naprosto otřesným způsobem.

• 8.2.2020  13:18

Jestliže tímto chce Zdeněk Pohlreich vyvádět restaurace z pekla, tamtéž zcela dobrovolně míří televize, která tento formát nasadila. Opravdu absurdní představa, že dlouhodobě upadající podnik se jako mávnutím kouzelné vařečky promění k lepšímu a tu proměnu si zachová. Že ze sebe sejme určitou reputaci. Samotné Ano Šéfe jsem bral spíš jako sondu do zákulisí českých restaurací, než jako věrohodný popis možné proměny tápajících podniků. Ovšem nový formát je k pousmání.

• 18.11.2019  20:45
    Princip slasti (TV seriál) (2019)

Veřejnoprávní televize vážně vysílá vulgarismy před 22. hodinou? Celkem pozoruhodné, jak by na to asi nahlížela RRTV. Jestlipak by náhodou nepadla nějaká pokutička a pokyn k odsunutí seriálu do pozdních hodin. V právním státě možná, ovšem co se děje u nás, to člověk jen žasne.Plátce koncesionářského výpalného prostě nechápe.

• 21.9.2019  21:46
    Donbas (2018)

Hodně dobrý a zajímavý film. Přistupoval jsem k němu, že uvidím a...uvidím. Takže jsem nemohl být zklamán, že mi nebylo naservírováno cokoliv očekávaného. Válečné drama popisující život (a smrt) nějakého ústředního hrdiny, například. Dostal jsem na stůl takovou obdobu Knoflíkářů z Donbasu, mám-li popsat strukturu filmu. Dosti absurdní, drsnou, ale válka asi jiná nebude. Z filmu bych vystřihl svatbu, protože tahle pasáž mě jako jediná vyloženě ukrutně nudila. Každopádně zbytek byl velmi zajímavý. Nechci vůbec hodnotit politickou rovinu, musel bych rozebírat společenskou situaci na Ukrajině, politickou rozpolcenost a to se mi úplně nechce. Ani nemíním filmu vyčítat nějakou eventuální nevyváženost, akceptuji autorovo uchopení problému a nemusím k tomu za mírný poplatek 135 Kč měsíčně mít houfy odborníků, kteří mi v rámci veřejné služby poskytnou názor filatelistů, zahrádkářů anebo myslivců. Za mě prostě dobrý a čtyři hvězdy. Poslední chybí jen proto, že absolutní počet je vyhrazen jen tomu nejlepšímu a toho je pomálu. A také za tu svatbu.

• 25.7.2019  20:22
    Unfriend (2016)

Celkem fajn béčko, v jehož průběhu ubývají hlavní hrdince přátelé na Facebooku a přibývají přátelé mrtví. Slabším povahám možná v bubnu pračky přibývá další a další prádlo, protože scén, kdy něco odněkud na někoho vyskočí je ve filmu přibližně tolik, jako oněch mrtvol. Film je tedy patrně nevhodný pro kardiaky, epileptiky, těhotné a kojící ženy, stejně tak osoby sledující daný film v pozdních nočních hodinách a pojídající popcorn. Naopak je velmi vhodný pro cyniky, jako jsem já. Pokud tedy máte hodinu a půl, které chcete strávit jinak, než šmírováním profilů na sociálních sítích a sázení virtuální mrkve, pohodlně se usaďte a pozor na ten popcorn ;).

• 24.7.2019  23:05
    Kurz sebeovládání (TV seriál) (2012)

Celkem nudná vata mezi dvěma díly Teorie velkého třesku. Předpokládám, že kdyby byl tento seriál nasazen v jiném čase, měl by o poznání nižší sledovanost. Nepřekvapivě, takových je totiž mnoho a nejsou ničím zajímavé.

• 18.7.2019  10:34
    Proč? 13x proto (TV seriál) (2017)

Zprvu jsem byl značně skeptický k celkové myšlence seriálu, tj. že bude množství studentů poslouchat odkaz své mrtvé známé zanechaný na kazetách, zejména když nebyly vztahy úplně ideální. Takže jsem chtěl seriál hodnotit pouze dle tohoto. Nicméně obě série byly dobře natočené, bavil jsem se a těším se na sérii třetí. Která pokud začne tam, kde předchozí řada skončila, půjde o zajímavou podívanou. Prozatím tedy tři hvězdy.

• 15.7.2019  08:20
    Kříž cti (2012)

Film, který ukazuje nesmyslnost války. Považuji ho za jeden z těch lepších (proti) válečných, které jsem viděl a pokud jej snad někdo neviděl, velmi doporučuji, je opravdu povedený. Nehledal bych chyby, protože každý film má nějaké.

• 10.7.2019  20:26
    Úplně debilní zprávy (TV pořad) (2018)

Příšernost, vedle které by mi snad i jakýkoliv Soukupův pořad připadal jako tvorba pro toho nejnáročnějšího diváka.Kladu si otázku, kolika ředitelům je třeba podržet...dveře a kolika dveřím je potřeba vyleštit kliku, aby bylo tohle reálně uvedeno do života. Dané mučivě dlouhé desítky sekund zoufale nevtipných splašků jsem byl nucen párkrát vytrpět, když jsem nebyl pánem ovladače a pokud jím snad jsem, to prostinké stvoření na obrazovce umlčím tak, jakobych tasil kolt zavěšený proklatě nízko a svůj zrak odvracím tak rychle, jakoby mi hrozilo zkamenění.Tohle je prostě totální dno a přemýšlím o cílovce, pro které je daná relace určena. Zda pro ty, kterým by stačilo, že bude dotyčná předčítat pokyny k provozu třísystémové lokomotivy hlavně, že budou stále viditelné její určité partie, kterých je na internetu mnoho a mnoho ve zcela identických vyhotoveních. Abych to uzavřel, možná by bylo lepší, kdyby daná televizní stanice místo tohoto vysílala reklamu.

• 25.12.2018  16:12
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Kouzelník Žito - Varování: Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla: Zemědělské družstvo na středočeském venkově trápí nejen sucho, ale i nezdravé vztahy v pracovním kolektivu. Přichází mladý agronom Ludvík Žito, který má díky své inovativní metodě zvýšit hektarové výnosy obilovin a svou přátelskou povahou povznést vztahy na pracovišti. Netrvá dlouho a prožívá romanci se sympatickou opravářkou zemědělských strojů Boženou, na kterou však pomýšlí zootechnik Rudolf. Žitovy pracovní výsledky jsou natolik výtečné, že přesahují rámec zemědělského družstva a dostává pracovní nabídku z holdingu. Protože však chce zůstat u pěstování obilovin a nechce opustit Boženu, nabídka kariérního růstu jej neláká. Konec části článku, která vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla. Tak takhle kdyby to natočili, dopadlo by to zhruba stejně. V průběhu filmu jsem si kladl tři otázky: kolik to dostane na ČSFD, jakou recenzi by na to napsala Mirka Spáčilová a kdy už to skončí (znáte to, rodinná sešlost, takže přepnout na cokoliv jiného je ošemetné).

• 31.5.2018  23:11
    Single Lady (TV seriál) (2017)

Stačily upoutávky, abych si na toto vypěstoval solidní averzi. Dokola znějící štěkna Beyonce se svým prostoduchým ,,hitem" a k tomu ještě krajně nesympatická Plodková filozofující o tom, proč se tragické ženské věku ,,mládí v háji a do hrobu daleko" peleší s tím, či oním chlapem. Skutečný odpad, který je patrně určen jednodušším ženuškám již přecpaným různými Ordinacemi, hledajícím něco ,,lepšího".

• 8.6.2017  22:38
    Bastardi 2 (2011)

Strašný film s otřesnou muzikou, ze které se doslova valí krev z uší. Když pominu odpudivé pištění trvající snad první tři minuty filmu následuje očistec v podobě jakého hiphopu, či co je to za nevkusný děs. Každopádně tady měrou vrchovatou platí, že ticho léčí a kdyby raději Konvička běhal štábu s konvičkou do kantýny pro kafe, jeho přínos filmu by byl větší.

• 27.12.2015  22:02
    Správnej dres (TV film) (2015)

To se nám to filmuje, když nás platí koncesionář. V tomto duchu jistě vznikal film, který promrhal potenciál zajímavého prostředí a několika dobrých herců (ne, Kuchařovou zrovna nemyslím). Kdyby ČT místo peněz na takovou slátaninu koupila práva na pár zápasů druhé nejvyšší hokejové soutěže, tyto finance bych viděl jako nesrovnatelně lépe vynaložené.

• 27.8.2015  13:25
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Kvalitní seriál, který jsem dlouho ku své škodě opomíjel a nemohl mu přijít na chuť.

• 27.8.2015  13:09
    M*A*S*H (TV seriál) (1972)

Kultovní seriál, který v mém osobním žebříčku patří na ty nejvyšší příčky. Něco tak geniálního se podaří natočit jen málokdy a myslím, že pět hvězdiček je prostě málo.

• 26.8.2015  22:21
    Tchyně (TV pořad) (2015)

Vybavil se mi otřepaný vtip. Jak se řekne polsky tchýně? Baba přebytečná. Tento pořad je přebytečný, nikoliv však ani v nejmenším vtipný. Je třeskutě trapný a zoufalý. Po Soudkyni Barbaře jde o další otřesný výplod veskrze odpadního Barrandovského kanálu, který by možná udělal nejlépe, kdyby zůstal u reprízování normalizačních seriálů. A původní tvorbě se vyhýbal tak, jako se žena za pultem tehdy vyhýbala poctivému fláku masa.

• 11.4.2015  22:01

Co napsat k tomuto filmu a neurazit? Pokusím se být maximálně slušný, slibuji. Samotný vlastně již uražen jsem skutečností, že je tento film přítomen všude, aniž bych vlastně chtěl. Dokonce když jsem otvíral konzervu tak jsem očekával, že tam najdu nějakých padesát odstínů šedi. S obrovskou mírou sebezapření jsem se tedy chtěl podívat, cože vlastně hýbe dnešním kulturním světem a zaslouží si tolik pozornosti. Ano, podívat jsem se skutečně chtěl, nicméně přiznám bez mučení (toho jsem si již díky tomuto materiálu užil hodně), že od úmyslu jsem upustil po pár minutách. Pak jsem film jen projel po krátkých úsecích, kde se střídaly oduševnělé dialogy a méně oduševnělé vzdychání. Kdokoliv "tohle" vážně zhlédl v plné stopáži, zasloužil by nějakou cenu za oddanost filmu, možná purpurovou promítačku. Dialogy této 124 minut trvající zhůvěřilosti se musely nějak mimochodem vyskytnout, protože něco tak strašného člověk nečetl ani v Bravíčku. Neuvěřitelná hromada laciných pornografických scén stejně tak. Jak málo stačí k divákově štěstí. Neumím si dost dobře představit, co by mi museli slíbit, abych tohle režíroval. Čím by mi museli vyhrožovat. Jak by mě museli prosit. Vím jediné. Kdybych na to vážně kývl, musel bych se poté uchýlit do odlehlé divočiny, kde je spíše padesát odstínů zelené a kde bych nebyl známý tím, co jsem světu (bohužel) dal. Abych to nějak shrnul. Odpad je značně milosrdným hodnocením. Tento film je ultimátním škvárem a zasloužil by si nějaké speciální hodnocení. Berme to tak, že jdu v hodnocení do mínusu, což graficky vyjádřit nelze. Jdu se podívat na něco klasického, jako jsou Hotel Mokrá Hvězda, Třicet přírazů majora Zemana anebo Tři podbřišky pro Popelku. Hezký den.

<< předchozí 1 2