Asmodin

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 9.7.2020  09:39
    Frčíme (2020)

Koukatelný ano, ale rozhodně to není nic extra.

• 1.7.2020  05:57
    Vyšetřování ztráty třídní knihy (divadelní záznam) (1997)

Cimrmanské hry jsou plné nevtíravého humoru a slovních hříček. Vždy se hry skládají z výkladu o Cimrmanovi a potom i ze samotné hry. Výklad byl víc zábavný než samotná hra.

• 27.6.2020  07:06

Velká ryba & Begónia je původní název, ale Příběh stoleté ryby? Ještě bych pochopila Příběh velké ryby, ale tohle ne, vždyť tam o věk vůbec nejde. Motivem je klasický milostný trojúhelník.

• 26.6.2020  12:14
    I Am Not Okay With This (TV seriál) (2020)

Parádní. Škoda, že prozradili všechno na začatku, ale i tak je seriál zajímavý a poutavý. Chci pokračování.

• 25.6.2020  12:14
    Nenávist (2002)

Závěr působí velmi zneklidňujícím dojmem. Jinak se mi spíš líbí americký remake, kde se objevuje i ten děda, co se ksichtí na Toshia.

• 20.6.2020  06:00

Film vede k zamyšlení... Každý už nazačátku musí vědět, že Naušika bude hlavní postava. Společnost, aby se zachránila svádí marný boj s přírodou. Nikdy nenajdete klid, pokud budete dosahovat cílů skrz bolest a nenávist ostatních. Člověk musí obětovat kus sebe, aby získal po čem touží. Také nám Naušika ukazuje, že není všechno takové jaké se zdá (Obroni, Moře).

• 18.6.2020  12:49
    Smrtící nenávist 3 (2009)

Po tomto filmu vymysleli parodii. Duchové vůbec nepůsobí strašidelně. Postavy duchů se vůbec nepodobají těm z předchozích dílů. Toshio jim trochu vyrostl a Kayako vypadá málo japonsky.

• 15.6.2020  23:03
    Kmotr (1972)

Není to můj žánr, ale sledovala jsem jenom kvůli tomu, že v mnoha filmech jsou spoilery na tento velmi známý a oblíbený snímek.

• 12.6.2020  14:42

Horor se stal trapným. Scénky, které měly působit strašidelně spíš diváka pobaví i 1. díl dokázal víc vystrašit.

• 10.6.2020  12:45

Předlohu sice neznám a původně jsem chtěla vidět jinou Tajnou zahradu, ale řekla bych, že tato steampunková verze je taky zajímavá.

• 5.6.2020  15:13
    Nenávist (2004)

Ju-on filmy jsou mi cizí, až tedy na parodie a toto pro mě byla novinka. Námět byl zajímavý a neotřelý. Ve scéně, kdy detektiv sleduje kamerové záznamy, mi duch hodně připomíná Samaru z filmu Ring. Náhoda?

• 3.6.2020  14:12
    The Turning (2020)

SPOILER: Dokud film nedošel k bezduchému závěru, že Kate je blázen jako její matka, tak se dal sledovat. Mohli jste doufat, že scénáristé vykouzlí v hororu happyend, ale tvůrci se vydali vlastní cestou a nechali film vyšumět do ztracena.

• 2.6.2020  12:15
    Scoob! (2020)

Chybělo tam napětí a strašidelné scény. Spíše to byla komediální část zfilmovaného seriálu. Některé filmy (animované pohádky) se Scoobym jsou strašidelnější (ostrov zombii, duch čarodějnice apod.)

• 26.5.2020  12:35

Horor, který nevyděsí, ale dá se na něj koukat.

• 22.5.2020  21:33
    Mosley (2019)

Ačkoliv nejsem zastáncem zbytečné pc animace, tak tato zotročená stvoření si mě získala. Nejde jen o zbytečnou taškařici pro děti, své si najdou i rodiče. Pro mě byla pohádka milým překvapením. Jak na něj asi budou reagovat děti?

• 19.5.2020  13:17
    Čarovný kamínek (TV film) (2019)

Pohádka měla dobrý potenciál, který byl nakonec ztracen v nevyřčených gestech a odfláknutém scénáři. Nebylo zde jasné proč byl les důležitý. Nakonec se vesničané zachovali jako všichni aktivisté... hodně štěkali, ale stejně utekli. Přesně tady se ztratilo to podvědomé poselství, proč nekácet (deštné pra)lesy. Mocní vládci lesa mohou na dřevorubce poštvat jen včely a vlky? Zase nevyřčeno proč. Po vizuální stránce skoro není co vytknout, jen bych si přála vidět více českých herců.

• 16.5.2020  22:14

Dobrý vtipy, jen mi přišlo divný, když mají dítě ženy 40+. Herecká mimika René je tak zajímavá, že musíte celou dobu přemýšlet jestli má botox nebo ne. Jinak lepší jsou první dva díly. Doufejme, že toho více neuvidíme.

• 12.5.2020  12:50
    Čertí brko (2018)

Co bych mohla na pohádce vyzdvihnout: masky čertů - byly parádní, originální a strašidelné + poučení, které přišlo slovně až na konci děje. Co příliš v pohádce nefungovalo: písničky, které byly málo chytlavé + trapná honička s vylepšenou bambitkou. Vím, že pohádky jsou pro děti, ale některé jsou koukatelné i pro dospělé. Taky vím, že na tento film se už NIKDY nepodívám.

• 12.5.2020  10:19

Pokud romantiku, tak jedině s Bridget Jonesovou, trochu buranskou a nablblou, ale jinak velmi vtipnou postavou. První dva filmy jsou dobré a víc vidět nechci.

• 5.5.2020  14:01
    Kocour (2003)

Kocour mi strašně lezl na nervy svým debilním smíchem. Grinch od Dr. Seusse byl skvělý a kocour je možná v knižní podobě taky parádní (snad se dostanu k oběma knihám), ale ve filmové verzi nic moc a nemohu posoudit, co si přidali filmaři a co je podle předlohy.

• 1.5.2020  09:58

Dost zajímavá detektivka pro děti. Je zajímavé, jak dřív uměli napsat poutavý scénář a dnes jsou ty příběhy nudné plné akčních efektů a výrazů, kterým obyčejný člověk nerozumí.

• 29.4.2020  12:58

Nebylo to špatný i A. Schwarzenegger hrál v rodinných komediích, tak proč ne D. Bautista a řekla bych, že tento film je jeho nejlepší po Strážcích galaxie, které jsem s ním viděla. Film byl koukatelný a dokonce i vtipný.

• 24.4.2020  12:55

Trochu znepokojivá pohádka. Dost mě srali, tím přiblblým chrochtáním a děj byl trochu chaotický. Dost mi připomíná Pohádku pohádek (2015), taky nevím jaký má účel nebo co si o tom myslet.

• 21.4.2020  13:09

Nejvíc mě na filmu rozčilovali dementní staříci. Proč se Fridge jmenuje Chláďa mi pořád není jasné. Z filmu se vytratila ta temná atmosféra, která byla patrná v původní filmové verzi.

• 16.4.2020  14:15

Troškovi pohádky jsou poslední dobou trošku zvláštní a taky mě trošku serou tím, jak se snaží být moderní, ale použít prolínačku jako ve školní prezentaci, to je trošku do očí bijící. Nicméně v duchu moderního pojetí se mi líbila animace žabky - vodníka. Mě osobně se pohádky líbí strašidelné a myslím si, že v dnešní době se líbí i dětem drsnější pohádky. Co pohádka postrádá je vtip (až na pár vtípků se sestrami) a důvtip hlavní hrdinky. A co třeba víc lidovek? Pořád jsou pro mě Troškovův TOP: Princezna ze mlejna, Z pekla štěstí nebo O princezně Jasněnce. Tohle je jen hezká slátanina, na kterou hodně rychle zapomenu.

• 16.4.2020  10:02

Dora Croft pro děti. Některými výstupy mě Dora dost srala, ale přece jen je to pohádka pro děti a ne pro dospělé.

• 15.4.2020  13:08
    Malé ženy (2019)

Knihu jsem zatím nečetla, ale mám to v plánu, takže nemohu porovnat. Filmové zpracování je docela poutavé, ale dost mi vadilo přeskakování ze současnosti do minulosti.

• 11.4.2020  18:03
    Čarodějky (1990)

Příběhy Roalda Dahla jsou velmi zajímavé a originální. Velmi se mi líbí propracované masky a zpracování myší Luka a Bruna, které jsou roztomilejší než opravdové.

• 10.4.2020  20:48

Romanťárna jak vyšitá. Dobře zpracované bez zbytečně kýčovitých scén.

• 29.3.2020  14:48

Řekla bych, že je to dobré zakončení filmů o pirátech a doufejme, že nebude pokračování. I zde je vidět šablonovitost: přehnané akrobatické kousky, kdy hrdina Jack vždy jen o vlásek unikne smrti.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24