angloumene

angloumene

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 2.8.2020  19:52

Tisíckrát omílané téma tentokrát v úplně novém a dost slušivém kabátku. Nespoutané mládí v ostrém kontrastu se smrtelnou chorobou. Moudrost plynoucí z blížícího se konce v porovnání s až dětinskou nerozvážností stárnoucích rodičů. Komedie o dospívání a zároveň drama o konci života. Tohle všechno a ještě trochu víc ve festivalovém podání. Letní film jako stvořený pro koronavirové časy.

• 2.5.2020  20:50

Když slyšíte o geniálním účetním, tak to ve vás dost možná vyvolá očekávání něčeho s pointou. Jenže ono nic. Ukazuje se, že Ben má silnej nejen mozek, ale i svaly. No a o to po většinu času taky jde. Tím vším se točí vcelku prostá rodinná linka. Trošku předvídatelná, ale i tak dokáže vtáhnout. Ze všeho nejvíc na Zúčtování oceňuju jakousi nevyřčenou skromnost... Prostě fajn střílečka na dlouhej večer.

• 2.5.2020  20:46

Když dáte dohromady ověřené postupy na rozkol rodičů a čerstvě dospělého člena rodiny, dostanete slušnou dávku trapasů. mezigenerační mosty, něco slziček a nakonec hodně rodinné lásky. No a přesně tohle najdete i v Proč právě on. Nic nového, ale pokud má člověk těžký den, může tehle prostý, ale jinak dobře odvedený snímek pobavit.

• 30.4.2020  17:03

Jednoduše wau. Už je to nějaký pátek co jsem viděla popularizační dokument, který by mě takhle nadchnul. Jednoduchý experiment podaný hodně zábavnou formou. Mluvící hlavy se na nás nejčastěji smějí z obalu nezdravých potravin, místo animací funkcí těla koukáme na opravdového herce no a místo abstraktních odhadů nahlédneme do ústní dutiny chlapce, co odmalička pije limošku. Prostě takový HP ve světě dokumentu. Je to sranda? Je. Dává to hlavu a patu? Dává. Takže tentokrát bez coly a jdem koukat!

• 29.4.2020  17:29
    Rocketman (2019)

Rocketman míří až ke hvězdám, jenže zůstává ležet v zemském prachu. Je to škoda. Bravurní scény střídají ty rozpačité až nudné. Taky se nějak nemůžu zbavit pocitu, že Egerton nepředvedl zrovna strhující výkon. Bez hezké tvářičky zřejmě nemá v nabídce nic dalšího.

• 29.4.2020  17:25
    The Frame (2014)

Tak tohle bylo po delší době zase pořádné peklo. Nepřesvědčivé herecké výkony, hodně laciný vzhled a hlavně scénář na úrovni dítěte. Uh, to že je možné vzít život do vlastních rukou se dá určitě podat i líp.

• 19.4.2020  19:57
    Goop Lab s Gwyneth Paltrow (TV seriál) (2020)

Gwyneth Paltrow přináší přehled současných trendů alternativního duchovního rozvoje. Začíná zlehka u psychadelik, jejichž za určitých podmínek pozitivní vliv (nejen) u psychiatrických pacientů patří mezi aktuální hity i mezi odbornou veřejností. První slabší, emocemi nabitý díl ukazuje, že v Goop lab nešíří žádné bludy, ale vychází ze současného vědeckého poznání. Jednotlivé díly se dost liší z hlediska divácké zábavy, ale třeba Wim Hofova metoda ledového dýchání mi vyloženě rozšířila obzory. Tvůrci jdou ještě o kus dál a kromě hmatatelných nebo alespoň měřitelných vlivů jdou daleko za hranu toho, co jsme v rámci běžné produkce navyklí vidět. Celkově sérii hodnotím jako zajímavou příležitost otestovat, co všechno jsem jako divák ochotná přijmout.

• 19.4.2020  18:04

Vrcholný duchařský díl. Tentokrát i se zábavným překvapením na konci :) Skeptička ve skupině celé téma posouvá o hodně dál.

• 19.4.2020  18:03

Tentokrát hodně abstraktní "forma léčby"- Trochu mě mrzelo, že neukázali jak na změny energetického pole reagoval jediný skeptik ve skupině. Nemám pocit, že by přednesené téma bylo znázorněno kompletně.

• 11.4.2020  21:10
    Král (2019)

Historické snímky se obvykle snaží poutavě znázornit nějakou významnou událost. Když se to řekne takhle, nezní to moc zajímavě. Myslím, že tvůrci to vidí stejně. Nabízejí totiž nejenom naturalistické potyčky, kostýmy, hrady a vůbec. Jdou ještě o krok dál a do snímku vkládají až špionážní prvek dvorské hry. Kdo je spojenec? Na koho se mohu spolehnout? Kdo jedná jen ve svém zájmu a kdo jsem vůbec já sám? Super

• 11.4.2020  20:58

Studená válka je tak nějak jiná. Svým uměleckým pojetím lásky mi ze všeho nejvíc připomíná Nit z přízraků. Jenže tady je to skutečně o válce. Aktéři ve jménu životní lásky ohýbají své osobnosti a mění své osudy. Noří se hlouběji a hlouběji do náruče nesmyslné bitvy, jen proto aby se mohli opět získat.To vše v překvapivě podmanivém doprovodu polské lidové hudby.

• 11.4.2020  20:47

Svěží, vtipný, lechtivý Woody. To byly ještě ty doby, kdy každá z povídek nejen baví, ale dokonce tak nějak lehce břinkne ve své pointě. Ideální lehká zábava na dlouhý večer.

• 11.2.2020  16:13
    Na nože (2019)

Řada známých tváří slibuje mnohé. Jenomže co z toho? Na nože je bohužel velmi předvídatelný snímek. Zápletka snad ani nemohla vyvrcholit jinak. Craig je sice sympatický na pohled, ale nic dalšího nenabízí. Postava soukromého očka je totiž krutě nezábavná. Podobně jako Colombo (snad) předstírá určitou prostoduchost, jenže pak nedojde k vyjevení žádného geniálního plánu. V divákovi tedy zůstane pouze trpká pachuť nezajímavého vyšetřovatele. Podobně je to i se zbytkem snímku. Jakoby užuž otevíral dvířka něčeho skutečně zábavného, jenže nakonec se vše otočí směrem nudného průměru. Na nože by byl skvělý televizní snímek, ale ta spousta hvězd a vysoký rozpočet vůbec ničemu nepomohli.

• 6.2.2020  15:12

U králíčka Jojo nemůžu než souhlasit s tou spoustou natěšených fanoušků, které snímek nakonec mírně zklamal. Jasně, Waititimu se podařilo epizodu německého nacismu nekarikovat a ukázat ho i z pohledu každodenní obyčejnosti. Jenže možná právě proto snímek zůstává také velmi obyčejným. Ať už komediální nebo dramatická linka, obě rozpačitě zůstávají někde na půl cesty. Přesto se jedná o zajímavé dílko, které pobaví ale nestrhne.

• 29.1.2020  11:34

Jestli něco Francouzi umí, tak jsou to romantické komedie. Tenkrát podruhé rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co romantika vůbec může nabídnout. Co na tom že je tentokrát suše pragmatická. Lehké, zábavné a někdy krutě realistické. Snímek, co zahřeje i přes venkovní lezavo.

• 28.1.2020  17:25

Manželská historie je zajímavé zamyšlení se nad rozvodem. Proč ho vůbec řeší dva inteligentní, vzájemně se respektující a dokonce milující lidé? Jak se může z bezproblémového rozvodu dohodou stát ostrá potyčka, ze které vyjdou bohatší pouze právníci? To všechno nám představí okouzlující Scarlett Johansson s jako vždy šarmatním Adamem Driverem. Nabízí film něco víc? Ani ne, ale to málo stačí.

• 16.1.2020  16:56
    Zaklínač - Série 1 (série) (2019)

Nějak se nemůžu zbavit pocitu, že většina skalních fanoušků americkou verzi miluje a ti ostatní jsou...přinejmenším na vážkách. Takže jo, triky jsou fakt mizerný, někdy dojde ke ztrátě tempa a některé postavy měly vypadat jinak. Na druhou stranu Cavill fakt válí. Tak akorát nechápavý, mrzutý a soucitný Geralt - pecka. Oceňuju postupné představování poměrně komplexního světa. Různé časové linie je cesta menšího zla (:)). Toss a Coin to Your Witcher dokonalý. Těšim se na další sérii. První vzbudila celkem poprask, tak by do druhé mohli nasypat trochu víc a hned to bude lepší podívaná.

• 5.1.2020  16:54
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Ostré předměty skvěle navozují atmosféru dílka o ničem a vlastně o všem. V prvních dílech se seznamujeme s Větrnou dírou a hlavně s novinářkou Camille. Během na oko stagnujícího děje se dovídáme vlastně vše k vyřešení celého případu. Jenže mít vedle sebe hromadu stop ještě neznamená, pochopit co a jak se vlastně stalo. Překvapivé rozuzlení, temná atmosféra a fungující postavy tvoří jeden z nejlepších seriálů roku.

• 5.1.2020  16:45

Vzestup Skywalkera přináší chytlavou zábavu ze světa Star Wars. Pokud nejste zarytý fanoušek, můžete se těšit na obvyklou porci velkolepých bitev, hrdinských činů a spoustu roztodivných potvor. Poslední díl se bere trochu víc vážně, takže žádné žehličko-lodě a dokonce ani žádný pořádně roztomilý robot. Celkově jde o 2 hodiny jednoduché a chytlavé zábavy. A proč 3*? Výš nemůžu kvůli kostrbatému ději. Tentokrát postavy prostě "cítí", že mají někam jít a některé vztahy jsou naťuknuté, ale zůstanou nedořešené. Možná už se tvůrci víc soustředili na seriál.

• 3.1.2020  21:11

Nějak mě mělo varovat, že se režisér podivuje, jak mohl být tehle snímek vybraný na Festival italského filmu. No co si budem, je to těžká bída. Italské publikum se každopádně bavilo, takže se asi jedná o jakousi národní záležitost.

• 3.1.2020  21:08
    Le Mans '66 (2019)

Už tady asi padly pojmy jako "oslava", "mužský", "návrat", "tradiční" a tak dál a tak podobně. Takže ano, Le Mans '66 je ze všeho nejvíc to co byste čekali.... přesně. Film o dvou mužích s vizí. Ta vize něco stojí, ale oni za ni dokáží bojovat, dokonce až... No podívejte se sami. Snímek je kvalitně odvedený, závěr hraje až příliš do diváckých strun. Rivalové to nejsou, vcelku kvalitně odvedená práce zase jo.

• 3.1.2020  21:00

Zábavná podivnost. Snímek názorně ukazuje, že lidi jsou bestie zarputile dbající na projevy síly. To jestli se s tímhle chápáním světa aspoň trochu ztotožňujete vcelku předznamenává, jestli se vám film bude líbit nebo ne.

• 26.12.2019  10:44
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

Když autoři nemohou vymyslet chytrou zábavu, tak vsadí na tu hloupou. Všechny postavy jsou naivní až to bolí. Naštěstí nedochází k žádnému velkému znásilnění pohádkové podstaty, takže dívat se na to dá.

• 11.12.2019  18:55
    Vlastníci (2019)

Vlastníci pracují s nejstarší uměleckou formou. Dávají dohromady několik základních předobrazů lidských charakterů a nechávají je spolu interagovat. Některé fungují lépe (homosexuál), jiné hůře (podnikatel ve všem). Snímek se cynicky točí v kruhu a s postupnou gradací vyhnívá to "nejlepší" z každého jednotlivce. Ačkoliv je toto opakování extrémně repetitivní, dokáže udržet divákovu pozornost. Snímek baví, ale nepřináší nic, než (tisíci) lety ověřenou zábavu. Aspoň půl * přidávám z laskavého patriotismu.

• 7.12.2019  21:36
    Parazit (2019)

Recenze slibovaly divokou jízdu po hraně rozevírajících se nůžek korejské společnosti. Naneštěstí jsem se nechala unést a moje očekávání byla přehnaně vysoká. Po slibném rozjezdu, kdy se párek chuďasů infiltruje do nepatřičně bohaté rodiny, snímek začíná ztrácet tempo. V protikladu k ostatním divákům mi dějové "zvraty" dávaly smysl, takže se nekonalo žádné velké překvapení. Škoda, Parazit by působil lepším dojmem, kdyby sociální propast představoval skrz komické situace. Dramatická část filmu má příliš hluchých okamžiků.

• 30.11.2019  09:54
    Joker (2019)

Tak tomuhle říkám parádní představení záporáka! Sedím v narvaném, ale dokonale tichém kině. Přede mnou se odehrává mrazivý, ale skvěle fungující příběh a v hlavě se mi točí: "Sakra ono to dává smysl, ono to dává fakt velkej smysl!". Běžte na to taky, děti nechte doma a své přecitlivělé já jakbysmet.

• 30.11.2019  09:29

Pravdivý příběh má potenciál, jenže by potřeboval režiséra, který ho posune o kus dál. V Gooldově podání sledujeme nepravděpodobně propletený život dvou osobností. Obě jsou vylíčeny až pedantsky neutrálně s celou šíří kladů i záporů. Tahle popisná struktura má diváka pobídnout k utváření vlastních závěrů, jenže pane Goolde, film přeci není odborný článek. S veškerou nezaujatostí snímku mizí i divákův zájem. Finále s celým odtajněním jenom vyšumí a zanechá pocit promarněného materiálu.

• 12.11.2019  21:53

Předvídatelná konverzačka, která má už tak trochu stereotypní Allenovskou pointu. Lehké, milé, tak akorát na nedělní odpoledne. Nic víc ale Vicky Cristina Barcelona nenabízí.

• 6.11.2019  17:41

Zajímavý příběh uchopený velmi neprofesionálním způsobem. Dokument ztrácí tempo, manipuluje divákem a podává zkreslené informace. Z dokumentární hlediska se jedná o naprosté dno, bohužel.

• 30.10.2019  20:53

Tým lovců sériových vrahů získává podporu shora a může se vrhnout na první celostátně sledovaný případ. Jenže tentokrát to není žadná hra na honěnou, ale setkání s pořádně mazaným manipulátorem. Jak by řekl Ed, psychologický profil je sice fajn, jenže je k dispozici jenom od zabijáků, kteří se nechali chytit... Mrtvých příbývá a opravdový podezřelí stále nikde. S tímhle tempem druhá série neztrácí krok za první. Nabízí o kousek víc ze soukromí vyšetřovatelů, s menším odklonem od Holdena. Ten postupně vystupuje jako větší a větší podivín. Psychologie týmu funguje skvěle a nechává mnoho prostoru pro další sérii. Stejně jako samotné pátrání...

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25