angloumene

angloumene

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 19.8.2018  20:39

Příjemná jednohubka, která zahřeje svým lehkým, prvorepublikovým nádechem. Kromě milého pohlazení po duši každého filmového fandy, už ale o moc navíc nenabízí.

• 18.8.2018  14:56

Největší problém Ghost Stories je jejich klamání názvem. Silně atmosférické příběhy s minimem skutečně strašidelných prvků využitých maximální možnou měrou nutně potřebují velkolepé finále. Jenže místo toho na diváka čeká jen jakási chytrácká pointa, divadelní hříčka a to je velká škoda.

• 13.8.2018  16:07

Kontroverzní téma s kontroverzním názvem slibujícím mnohé. Film sám se tak nějak přirozeně dělí na dvě poloviny. První je zábavnější a celkově více podařená. Ukazuje opětovné Hitlerovo objevení se v současném Německu. Sám v nové době tápe a dostává se do řady bizarních situací. Druhá, vážnější, poukazuje na novou vlnu extrémismu a její postupný návrat k moci. Nastíněná analogie je ale tak zjevná a prvoplánová, že diváka trochu nudí a trochu štve. Škoda.

• 12.8.2018  09:10

Po dlouhé době podařený snímek "z jedné místnosti". Jakob Cedergren předvádí svou roli suspendovaného policisty opravdu bravurně. Dokonce tak dobře, že v klidu strčí do kapsy i Toma Hardyho v jeho Noční jízdě. Ocenit si zaslouží i další tvůrci, kterým se podařilo z tohoto téma dostat opravdu všechno. Celých 85 minut je pořádně nabito emocemi. Od opovrhování hlavní postavou po strach o ohroženou ženu. Těch pár dalších zvratů vždy rozeznělo kinosál (rozohněným, znechuceným či dojatým) "oooh". Pokud máte náladu trošku rozbouřit své emoce, Tísňové volání nebude krok vedle :)

• 11.8.2018  19:28
    Léto (2018)

Velké překvapení karlovarského festivalu. Zdejší anotace mě totiž příliš nezaujala, a tak jsem nechala zhlédnutí až na Ozvěny. No a vyplatilo se. Hodně nezávislý, hodně jiný, hudební snímek o počátcích rockového undergraundu v Rusku (SSSR). Spíš než o dramatizaci jde o romantizaci celého období. Přesto v divákovi zůstává hořká pachuť nesvobody. Skvělá hudba, hravý vizuál nebo podmanivá romantická linka dohromady s příjemně ospalou náladou vrcholícího léta dávají vzniknout unikátnímu zážitku.

• 9.8.2018  19:47
    Nepřátelé (2017)

Velká očekávání vystřídalo velké zklamání. Ačkoliv společná cesta dvou celoživotních nepřátel a vzájemných bratrovrahů okamžitě vyvolává hluboké emoce, Nepřátelé sami působí jaksi sterilně. Po poměrně vypjatém úvodu následují dlouhé minuty vzájemného pochopení a mlčenlivého přijetí. Dobré herecké výkony a příjemně meditativní tempo filmu jej táhnou zpět do průměru, ale nic nezachrání zmařený potenciál.

• 8.8.2018  20:43
    Útěk (2018)

Zajímavý filmový experiment s pro mě trochu překvapivým vyvrcholením. Příběh nesympatické mladé ženy se ztrátou paměti a její bolestný, nejspíš dočasný návrat k původní rodině. Několik opravdu silných momentů (skvěle atmosferické zachycení společného tance nebo schizofrenní moment na pláži) střídají průměrně ztvárněné rodinné trable. Celkově se jedná o opravdu zajímavý snímek, kterému chybí jen malý krůček k pořádné zábavě.

• 7.8.2018  16:30
    Wildlife (2018)

Působivé drama o rozpadu vztahu položené na dost uvěřitelných základech a chování hlavních postav. Zprvu harmonický vztah se začíná hroutit kvůli zbytečné zatvrzelosti a pýše otce, které následně ještě přebije zhrzená matka. Všemu nemohoucně přihlíží mladý chlapec, který svou snahou o zlepšení situace nevědomě jen přilévá olej do ohně. Oba herci zvládají své role velice obstojně, ale dost vzájemného chladu přenáší i na diváka a tak film i přes svou depresivitu není vyloženě nervy drásající.

• 6.8.2018  22:12

Jednoduchá italská komedie s ještě jednodušší enviromentální zápletkou. Jediná komplikace je nečekaně agresivní Panna Maria. Skutečným kořením celého filmu je ale poměrně zábavný bývalý přítel, který se přese vše snaží vrátit ke své zjevně bláznivé ex. Jinak se jedná o čistý průměr, který sice dokáže zaplnit dlouhé odpoledne, ale ničím zvlášť nezaujme.

• 21.7.2018  10:14

Ostrá politická kritika dnešní doby, zahalená do hávu raných sedmdesátek. Ne zas až tak konfliktní střet členů ku-klux-klanu a radikálního černošského hnutí. Hluboké pozadí celého filmu dávají tušit hlavně rozhovory a krátké prostřihy na zjevnou zaslepenost obou stran. Vše vážné navíc kompenzuje humorně laděné vyznění celého filmu. Celkově se jedná o divácky příznivý snímek, který se ale i přes svou zdánlivou lehkost snaží vyvolat hlubokou diskuzi.

• 19.7.2018  08:37

Tradiční francouzská komedie, která staví dohromady nepravděpodobné situace s trochu podivnými postavami. Jak už to tak u francouzských komedií bývá, i tento snímek elegantně balancuje na hraně trapnosti, předvídatelnosti a vážnosti tak, že z toho vychází poměrně kvalitní zábava.

• 17.7.2018  08:42

Klasické rodinné drama, tentokrát bez velkých dramat. Autoři se asi snažili říct, že krizovým obdobím se dá procházet i bez velké hysterie. Teorie je to určitě pěkná, ale s přenesením na filmové plátno je to trochu složitější. Za to atmosféru ospalého přímořského letoviska se podařilo vystihnout velice pěkně. Na celou stopáž to ale nestačí.

• 14.7.2018  19:59

Intelektuální, konverzační drama pro všechny fandy hlubokých debat. Přes absenci "skutečné války" nás snímek provází její nejtemnější stránkou. Totiž zapomenutými zločiny páchanými na civilistech nejčastěji židovského nebo romského původu. Velký obdiv tvůrcům, že se pustili do tak kontroverzního projektu. Ono obviňovat vlastní národ z válečných zločinů přeci není jen tak. Koneckonců Rumuni nejsou jediný, kdo moderní historií neprošel se zcela čistým štítem. Vzpomeňme třeba na naše odsuny. Jsem opravdu ráda, že v dnešní době vznikají filmy, které zrcadlí nezkreslenou historii, polemizují s divákem a nechávají prostor pro vlastní názor. Snímek je svižný, hluboký, opravdu zábavný a navíc lehce okořeněný milostnou linkou.

• 12.7.2018  10:03

Po dlouhé době opravdu příjemné překvapení z řady Star Wars. Solo si na nic nehraje a přináší klasický dobrodružný příběh. Něco jako trochu odrostlejší Rychlé šípy, akorát v americkém kabátu. Příjemnou třešničkou je, že autoři se s hlavními postavami příliš nepářou a tak si opravdu nemůžeme být jisti, kdo vydrží až do konce (samozřejmě s výjimkou postav, které se objevují i v "následujících" dílech). Taky souhlasím s řadou zdejších komentářů v tom smyslu, že Solo potěší hlavně ty, kteří nepatří mezi sklaní fanoušky SW. Vůbec jsem neřešila, zda se Ehrenreich pitvoří málo nebo moc a v klidu jsem si mohla vychutnat film samotný. Celkově tedy Sola hodnotím jako podařený výlet do světa SW, který nás tentokrát nechá vydechnout od věčného (a taky trochu patetického) boje dobra se zlem. Vše je navíc naturalisticky okořeněno špetkou špíny, pachu smrti, sexuality, rovnoprávnosti a chudoby. Od Star Wars rozhodně mnohem víc, než jsem čekala.

• 10.7.2018  10:06

Lars spolu se svou známostí nabízí lehké pohlazení po duši všech nenapravitelných asociálů, podivínů a jiných pochybných individuí. Pomalu plynoucí pohádka o mezilidském sblížení vychází z bodu naprostého odloučení a s pomocí nafukovací panny plyne do očekávaného finále. Celý film utíká v mírně nostalgické, jakoby zastřené, trošku úsměvné náladě, která nám nenechá žádný prostor pro odsouzení podivného Larsova chování. Sám Lars je v Goslingově podání ztvárněný uvěřitelně a přes svou podivnou povahu velice příjemně. Myslím, že se jedná o ideální snímek pro zahřátí v sychravém podzimním odpoledni.

• 7.6.2018  08:54
    Deadpool 2 (2018)

Nečekala jsem mnoho a možná i proto mě dvojka Deadpoola dokázala překvapit. Rozhodně jsem ale podobné pocity neměla v průběhu celého filmu. Asi tak první dvacet minut jsem nedokázala pochopit, že tohle tvůrci opravdu myslí vážně. Jasně, můžu takové šikanování diváka totálně trapným a předvídatelným dějem brát jako další z řady povedených autorských vtípků. No jestli to tak je, tak šly rozhodně mimo mě. Na druhou stranu bylo dost těch, které se povedly a některé scény jsou jednoznačně legendární (třeba přistání týmu X). Je to škoda, takhle Deadpool 2 bilancuje někde na hraně průměru a nadprůměry, kdyby měl aspoň o půl hodiny kratší stopáž a méně natahovaných "romatických či dojemných" scén, byla by to pecka.

• 7.6.2018  08:45
    Agnus dei (2016)

Agnus dei pro mě bylo opravdu velké překvapení. Malý velký příběh v prostoru starého kláštera, který obývá pár vystrašených jeptišek. Tyhle jeptišky, ale ukrývají tajemství, které by mohlo ještě více narušit nestabilní postavení poválečné polské církve. Z tohoto základu se pomalu začne odvíjet uhrančivé drama o milostné či mateřské lásce, lásce k bližnímu i k Bohu. Drama, které překvapí svou ve své jednoduchosti a zároveň hloubce.

• 7.6.2018  08:32

Zcela průměrný televizní film popisující první (k)roky dospělého Karla Marxe. Jeho myšlenky jsou zde pojaty nepříliš koncepčně, takže si nejsem jistá, jestli má v rámci politické osvěty nějakou přidanou hodnotu.

• 7.5.2018  08:58

Citlivý příběh o nesmělém seznámení se dvou pošramocených cizinců. Jednoho omezuje chromá ruka a druhého neobvykle silná společenská neobratnost. Tahle netradiční love story je zasazená mezi proudy kravské krve, což jenom vyzdvihuje křehkost rodícího se vztahu. O těle a duši určitě nabízí velice zajímavý romantický příběh. Podle řady recenzí jsem čekala, že celé dílo bude ještě těžší, nakonec ale spíš bilancuje na hraně nenaplněných očekávání a nesmělosti. Kromě pár neobratných, respektive dost předvídatelných obratů ve scénáři se jedná o originální, zajímavý a silný snímek.

• 1.5.2018  10:06
    Foxtrot (2017)

Foxtrot je další z řady originálně podané kritiky současného izraelského systému. Odosobnění od smrti a naprostá automatizace jejího oznámení, zbytečná šikana Palestynců na hranicích a samozřejmě také frustrace z naprosto nesmyslné (ne)činnosti. To vše zahaleno do zajímavého vizuálního hávu, kterému by ale přeci jen neuškodila ještě větší pestrost a autorská originalita. Takto všechna ta vážná témata se kterými se dnes tehle nový/starý národ vypořádává působí až moc splácaně a ztrácí tak trochu ze své hloubky.

• 1.5.2018  09:52
    Vetřelec (1979)

Úvodní díl budoucí velké série. Napětí a atmosféru jsem čekala trochu hutnější, i tak mě ale tehle sci-fi horor z konce 70. let dokázal vtáhnout.

• 24.4.2018  08:54

Rogue One nabízí naprosto standardní až typizovaný dobrodružný příběh ze světa Star Wars. Herci podávají dobrý výkon, vizuální efekty jsou na vysoké úrovni, závěrečná bitva je dostatečně velkolepá, jenže vše je do sebe poskládáno tak mechanicky, že divák o film v podstatě ztrácí zájem.

• 22.4.2018  18:44

Ztratili jsme Stalina je snímek s obrovským a bohužel nevyužitým potenciálem. Není ani dost vtipný, ani dost vážný. Působivé scény (hromadná zatýkání, střílení do davů) střídají nepochopitelně dětinské vtípky. Film ve výsledků není ani trochu vybalancovaný a působí neuceleným dojmem. Celkově 61 %.

• 19.4.2018  08:28

To, co krátkometrážní Kancelář Blaník dělá tak úspěšnou, vedlo v její prezidentské podobě k selhání. Ačkoliv se ve filmu vyskytuje spousta povedených vtípků, hravých a zábavných nápadů a hodně reálných setkání s politiky, vše jenom podtrhává jeho celkovou prázdnotu. Naprosto hloupý děj s ještě hloupějším vývojem hlavní postavy (vlastně jediné postavy, která má prostor se někam pořádně posunout), vše tak nějak naplácané na hromadě. Prostě cesta odnikud nikam, která někde uprostřed zapomněla být vtipná.

• 10.4.2018  11:25

A Quiet Passion nabízí životopis americké básnířky Emily Dickinsonové. Podobně jako mnoho jiných umělců i ona předběhla svou dobu a její obrovský talent byl světu odhalen až po její smrti. Snímek nás ale kromě krátkého nahlédnutí na autorčino ukončení studia provází jejím tvůrčím obdobím. Vzhledem ke společenskému odmítnutí spolu s Emily prožíváme samotu, nenaplněnou lásku, odloučení, smrt nebo boj za zařazení žen do společnosti. Vše je netradičně zprostředkováno převážně formou dialogů. Přes svou ne zcela tradiční formu snímek dokáže udržet divákovu pozornost. Kvalitní herecké výkony, nahlédnutí do života pro mě zcela neznámé americké básnířky a zajímavá debata nad řadou nekonvenčních témat tvoří zajímavý celek, který stojí za zhlédnutí.

• 10.4.2018  08:29

Kdyby se Tajný život mazlíčků scvrkl pouze na kraťas o typických a zároveň opravdu zábavně předvedených zvycích našich čtyřnohých kamarádů, bylo by to něco neuvěřitelně vtipného. Bohužel ale autoři natáhli celý film o nijak originální, místy překvapivě násilný děj. Celkově tak mazlíčci určitě nezaujmou odrostlejší publikum a nejsem si jistá, jestli je zrovna vhodný pro malé děti. Existuje spousta lepších variant. 48 %

• 8.4.2018  11:14

Purpurový vrch má tu nespornou výhodu, že je tak špatný, až je to občas celkem zábava, ale k věci. Pokud se chcete před kamarády vytáhnout, že koukáte na horory a zároveň z nich máte takovou hrůzu, že je pro vás zhlédnutí něčeho skutečně děsivého nereálné. Purpurový vrch je rozhodně ideální volba. Všechny rádoby děsivé scény (nebojte, moc jich není) jsou stylizovány s jakousi zvláštní dětskou hravostí, takže působí všelijak jen ne strašidelně. K příběhu toho asi nemá smysl říkat víc, než že zápletka alá telenovela nijak nepřekvapí. Celkově se tedy jedná o výrazný podprůměr, který zachraňuje jedině poměrně zajímavý vizuál.

• 7.4.2018  14:39

Tohle Chaplinovo dílko nenabízí silný ani originální příběh a skládá se spíš z řady jednotlivých gagů. Některé ale dokáží opravdově rozesmát i dnešního diváka. Celkově tedy film hodnotím jako ryze průměrný. Nenabízí nic navíc, ale dokáže mírně pobavit i ve své jednoduchosti.

• 5.4.2018  08:42

Pan Hudeček se opravdu předvedl. Americký styl mu zjevně dost sedí a tak tehle rychlo exkurz mezi hokejové hráče a nějakou tu okupaci uteče jako voda. Citlivě představuje určitý amatérismus našich hráčů, vyřazení favoritů a první porevoluční národní vzedmutí. Jsme sice malinký národ, ale i tak máme být na co hrdí a tady se to podařilo vyjádřit velice pěkně.

• 3.4.2018  20:37

Trailery a upoutávky mě vůbec nezaujaly, takže jsem s klidem vynechala první díl a ke zhlédnutí druhého jsem se dostala vlastně dost náhodou. O to větší bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že Gangster KA, je celkem koukatelné dílko. Tedy minimálně v porovnání s další českou produkcí. Pokud se tedy aspoň trochu zajímáte o české podsvětí, Gangsterka neurazí. Určitá scénáristická plochost a zjevná nevytěženost některých scén sice zamrzí, ale jinak film funguje jak má.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22