angloumene

angloumene

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 7.5.2018  08:58

Citlivý příběh o nesmělém seznámení se dvou pošramocených cizinců. Jednoho omezuje chromá ruka a druhého neobvykle silná společenská neobratnost. Tahle netradiční love story je zasazená mezi proudy kravské krve, což jenom vyzdvihuje křehkost rodícího se vztahu. O těle a duši určitě nabízí velice zajímavý romantický příběh. Podle řady recenzí jsem čekala, že celé dílo bude ještě těžší, nakonec ale spíš bilancuje na hraně nenaplněných očekávání a nesmělosti. Kromě pár neobratných, respektive dost předvídatelných obratů ve scénáři se jedná o originální, zajímavý a silný snímek.

• 1.5.2018  10:06
    Foxtrot (2017)

Foxtrot je další z řady originálně podané kritiky současného izraelského systému. Odosobnění od smrti a naprostá automatizace jejího oznámení, zbytečná šikana Palestynců na hranicích a samozřejmě také frustrace z naprosto nesmyslné (ne)činnosti. To vše zahaleno do zajímavého vizuálního hávu, kterému by ale přeci jen neuškodila ještě větší pestrost a autorská originalita. Takto všechna ta vážná témata se kterými se dnes tehle nový/starý národ vypořádává působí až moc splácaně a ztrácí tak trochu ze své hloubky.

• 1.5.2018  09:52
    Vetřelec (1979)

Úvodní díl budoucí velké série. Napětí a atmosféru jsem čekala trochu hutnější, i tak mě ale tehle sci-fi horor z konce 70. let dokázal vtáhnout.

• 24.4.2018  08:54

Rogue One nabízí naprosto standardní až typizovaný dobrodružný příběh ze světa Star Wars. Herci podávají dobrý výkon, vizuální efekty jsou na vysoké úrovni, závěrečná bitva je dostatečně velkolepá, jenže vše je do sebe poskládáno tak mechanicky, že divák o film v podstatě ztrácí zájem.

• 22.4.2018  18:44

Ztratili jsme Stalina je snímek s obrovským a bohužel nevyužitým potenciálem. Není ani dost vtipný, ani dost vážný. Působivé scény (hromadná zatýkání, střílení do davů) střídají nepochopitelně dětinské vtípky. Film ve výsledků není ani trochu vybalancovaný a působí neuceleným dojmem. Celkově 61 %.

• 19.4.2018  08:28

To, co krátkometrážní Kancelář Blaník dělá tak úspěšnou, vedlo v její prezidentské podobě k selhání. Ačkoliv se ve filmu vyskytuje spousta povedených vtípků, hravých a zábavných nápadů a hodně reálných setkání s politiky, vše jenom podtrhává jeho celkovou prázdnotu. Naprosto hloupý děj s ještě hloupějším vývojem hlavní postavy (vlastně jediné postavy, která má prostor se někam pořádně posunout), vše tak nějak naplácané na hromadě. Prostě cesta odnikud nikam, která někde uprostřed zapomněla být vtipná.

• 10.4.2018  11:25

A Quiet Passion nabízí životopis americké básnířky Emily Dickinsonové. Podobně jako mnoho jiných umělců i ona předběhla svou dobu a její obrovský talent byl světu odhalen až po její smrti. Snímek nás ale kromě krátkého nahlédnutí na autorčino ukončení studia provází jejím tvůrčím obdobím. Vzhledem ke společenskému odmítnutí spolu s Emily prožíváme samotu, nenaplněnou lásku, odloučení, smrt nebo boj za zařazení žen do společnosti. Vše je netradičně zprostředkováno převážně formou dialogů. Přes svou ne zcela tradiční formu snímek dokáže udržet divákovu pozornost. Kvalitní herecké výkony, nahlédnutí do života pro mě zcela neznámé americké básnířky a zajímavá debata nad řadou nekonvenčních témat tvoří zajímavý celek, který stojí za zhlédnutí.

• 10.4.2018  08:29

Kdyby se Tajný život mazlíčků scvrkl pouze na kraťas o typických a zároveň opravdu zábavně předvedených zvycích našich čtyřnohých kamarádů, bylo by to něco neuvěřitelně vtipného. Bohužel ale autoři natáhli celý film o nijak originální, místy překvapivě násilný děj. Celkově tak mazlíčci určitě nezaujmou odrostlejší publikum a nejsem si jistá, jestli je zrovna vhodný pro malé děti. Existuje spousta lepších variant. 48 %

• 8.4.2018  11:14

Purpurový vrch má tu nespornou výhodu, že je tak špatný, až je to občas celkem zábava, ale k věci. Pokud se chcete před kamarády vytáhnout, že koukáte na horory a zároveň z nich máte takovou hrůzu, že je pro vás zhlédnutí něčeho skutečně děsivého nereálné. Purpurový vrch je rozhodně ideální volba. Všechny rádoby děsivé scény (nebojte, moc jich není) jsou stylizovány s jakousi zvláštní dětskou hravostí, takže působí všelijak jen ne strašidelně. K příběhu toho asi nemá smysl říkat víc, než že zápletka alá telenovela nijak nepřekvapí. Celkově se tedy jedná o výrazný podprůměr, který zachraňuje jedině poměrně zajímavý vizuál.

• 7.4.2018  14:39

Tohle Chaplinovo dílko nenabízí silný ani originální příběh a skládá se spíš z řady jednotlivých gagů. Některé ale dokáží opravdově rozesmát i dnešního diváka. Celkově tedy film hodnotím jako ryze průměrný. Nenabízí nic navíc, ale dokáže mírně pobavit i ve své jednoduchosti.

• 5.4.2018  08:42

Pan Hudeček se opravdu předvedl. Americký styl mu zjevně dost sedí a tak tehle rychlo exkurz mezi hokejové hráče a nějakou tu okupaci uteče jako voda. Citlivě představuje určitý amatérismus našich hráčů, vyřazení favoritů a první porevoluční národní vzedmutí. Jsme sice malinký národ, ale i tak máme být na co hrdí a tady se to podařilo vyjádřit velice pěkně.

• 3.4.2018  20:37

Trailery a upoutávky mě vůbec nezaujaly, takže jsem s klidem vynechala první díl a ke zhlédnutí druhého jsem se dostala vlastně dost náhodou. O to větší bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že Gangster KA, je celkem koukatelné dílko. Tedy minimálně v porovnání s další českou produkcí. Pokud se tedy aspoň trochu zajímáte o české podsvětí, Gangsterka neurazí. Určitá scénáristická plochost a zjevná nevytěženost některých scén sice zamrzí, ale jinak film funguje jak má.

• 2.4.2018  20:09
    Noční hra (2018)

V rámci žánru jde o celkem vydařený kousek. Pár zábavných momentů se zde najde, jinak se ale nejedená o žádné velké překvapení. Oddechovka pro dlouhé odpoledne jako vyšitá.

• 26.3.2018  14:46
    Annihilation (2018)

Annihilation je každopádně divácky ne zcela přívětivý film. Ono to ale vlastně i dává smysl, když se celý děj odehrává během asi dvou měsíců a my spolu s Natalií vědomě prožijeme asi týden. V prvé řadě se ale jedná o snímek, který klade spoustu znepokojivých otázek a nenabízí téměř žádné odpovědi. Až nestoudně provětrává divákovi mozkové závity a zároveň ho děsí nejrůznějšími rostlino-zvířecími i lidskými mutacemi. Ony jsou to vlastně ve většině případů opravdu krásně věci, jenže jak postupujeme hlouběji a hlouběji do světa pod duhovou oponou, i nám se ztrácí základní kámen jistoty lidství. Annihilation tedy nabízí zajímavý mix sci-fi, hororu, intelektuálně laděného dramatu a v neposlední řadě také velice zajímavý vizuál. Pro mě zatím nejzvláštnější (v dobrém slova smyslu) snímek letošního roku.

• 21.3.2018  20:09

Tahle přízračná nit jemně splétá dva lidské osudy. Dva jednotlivce, které si lze jen těžko představit dohromady a přesto je zde tenká linka, která jejich životy osudově propojuje. Ovšem ani divákovi není hledání onoho propojujícího prvku nijak usnadněno a tak se často nechává nachýlit tu na jednu tu na druhou stranu. Jenže skutečná, hluboká láska se skrývá pod povrchem, pod který nenahlédne každý a tak se každý musí připravit na mírné tempo stehu za stehem, na spoustu nevyřčeného a pouze lehce načrtnutého. Přesto Nit z přízraků nabízí plnou a osobitou zábavu, která dokáže sametově pohladit svou vybroušenou stylizací a znepokojivě překvapit netradičním charakterem hlavních postav.

• 15.3.2018  21:10
    Coco (2017)

Krásná animace, dobrodružný, zajímavý příběh s poučením o podporující a milující rodině. Prostě podařená pixarovka tak, jak je známe. Dokáže zabavit děti, rodiče i ty mezi, takže ideální volba na trochu odpoledního oddechu.

• 1.3.2018  08:32

Zdejšímu vysokému umístění v kategorii nejlepší film se vůbec nedivím. Cesta do hlubin študákovi duše za těch 80 let totiž příliš nezestárla a má co nabídnout i dnešnímu divákovi. Příběh je velmi jednoduchý a nenabízí nic jiného, než několikadenní nahlédnutí chodu neurčeného gymnázia. Žáci občas zlobí, ale nad takovým chováním by zaplesalo srdce asi každého dnešního učitele. Ve výsledku tedy snímek působí jako takové romantické ohlédnutí za študáckými lety. Zabaví a lehce pohladí po duši.

• 27.2.2018  12:02
    Tvář vody (2017)

Výkony Guillerma del Tora prostě nejsou vyrovnané a dokazuje to i jeho nejnovější Tvář vody. Film nabízí zajímavý vizuál - prostředí americké vládní laboratoře umí zaujmout. Také němá uklízečka s prostými zvyky, osamělý homosexuál a samozřejmě tajemné monstrum z Amazonie dávají tušit, že nic nebude jen tak. Jenže ouha, tahle výprava za hledáním lidskosti ztrácí dech už ze začátku. Milostná linka je tuctová, všechny hlavní postavy s výjimkou Elisy jsou jen hrubě načrtnuté a jejich charakter se v průběhu filmu nijak nevyvíjí. Kde se tedy vzaly všechny ty oscarové nominace? Napadá mě snad jen ta zjevná pocta filmu a filmařství obecně. Takže se všichni pěkně poplácejme po zádech a pojďme se podívat na něco, co za to opravdu stojí.

• 19.2.2018  21:47

Kritika společnosti i slabosti jedince, který nedokáže odolat jejím svodům a tak se často dobrovolně vzdává osobní svobody. Na druhou stranu to není jednoduchý boj. Na cestě za vytouženým cílem čeká řada nástrah, vlastní ego nevyjímaje. Pouť je lemována hroby padlých spolubojovníků i příliš slabých jedinců. Každá z cest je jiná, jedinečná a stejně tak je i tento snímek poskládán z jednotlivých vcelku nesourodých částí. I když je to trochu zvláštní přirovnání Calamari Union na mě působí jako jakási filmová báseň. Jenže se cítím spíš jako dítko, které víc než osobní zpověď plná pohrdání lidskou přirozeností zaujmou třeba sprosté říkanky. Možná příště...

• 18.2.2018  18:41

Na Vincentovi mě zaujalo hlavně to obrovské množství práce velké skupiny evropských umělců, kterým se skutečně podařilo něco jedinečného. Velkým překvapením je, že film funguje dobře také z obsahového hlediska. Pátrání po Vincentově smrti má spád a divákovi nabídne řadu nejrůznějších pohledů nejen na umělcům odchod, ale také na jeho osobnost. Celkově se jedná o citlivé uznání Van Goghova génia, které je zároveň divácky velice přívětivé. ..."Myslím, že kdyby Van Gogh žil, byl by za takový film rád"...

• 18.2.2018  18:32
    Syn zmaru (2014)

Než aby riskoval až příliš fyzické sblížení s ostatními vězni, rozhodne se spojit s australskou zločineckou ikonou. Jak už to bývá, ani tahle dohoda není jednostranná a mladý JR se musí za svoji ochranu nějak revanšovat. No a tím pro mě skončila zajímavá část filmu. Zbytek je vlastně takové bilancování mezi láskou a penězi, které je občas proloženo celkem zajímavou akcí. Celkově se jedná o dílo, které má potenciál zaujmout, ale během cesty začne ztrácet dech.

• 29.1.2018  17:33

Super. McDonangh se předvádí ve své největší formě. Není přeci jen tak udělat film na hraně, který je tak vybalancovaný, že se od této pozice v podstatě ani na chvíli neodchýlí. Všechny postavy jsou plné a komplexní. Jasně, občas i dost karikaturní, ale pořád zůstávají uvěřitelné. Takže pokud toužíte po pořádné dávce emocí, ale i černého humoru, opravdu ale opravdu až ze dna společenského komfortu, Tři billboardy jsou přesně pro vás.

• 29.1.2018  17:23
    Prasomilové (TV film) (2018)

Režisér Oskar Reif se tentokrát rozhodl zabrouzdat do neprozkoumaných vod domácího chovatelství prasat. Když přijde řeč na toto téma, asi skoro každému se na tváři objeví tak trochu pochybovačný úsměv. No a Prasomilové to vlastně nechtějí ani nijak měnit. Ačkoliv je celý dokument pořízen v úzkém kroužku milovnic těchto štětinatých miláčků, rozhodně se zde nemluví v prasečí prospěch. Naopak z něj vyplývá, že každý by si takové pořízení "mini" prasátka měl dvakrát rozmyslet. Nejde ani tak o to, jestli se rádi cpeme klobáskami nebo ne, ale ono je prostě setsakramentsky těžké svého 150 kilového mazlíka vůbec někam dotáhnout. Prasata jsou navíc velice chytrá i bojácná, takže ne vždy jdou daleko pro fyzické vyjádření svojí dominance. Pokud se tedy někdo z vašeho okolí rozhoduje, jestli do domácího prasátka jít nebo ne, určitě stojí za to mu Prasomili doporučit ke zhlédnutí. Myslím, že se tomuhle dokumentu zcela podařilo naplnit své poslání alespoň trochu přiblížit slasti a strasti této domácí kratochvíle.

• 29.1.2018  17:04
    Ben Hur (1959)

Čekala jsem, že ty Oscaři budou vlastně hlavně za obrovský rozpočet. Jenže to pořád nebylo dost, abych nebyla zklamaná. Příběhově je totiž Ben Hur dost nedotažený. Psychologie postav také není zrovna silná. Pokud pominu prozření ve stylu Deus ex Machina, nikdo se vlastně nijak nezmění. Jedinou silnou scénou jsou koňské závody, které jsem ale opět nesla trochu nelibě. Zdálo se mi totiž zřejmé, že během natáčení museli uhynout nějací koně (internet se zmiňuje o pěti). Celkově se tedy jedná o velké zklamání. O hodně nepovedené náboženské agitce ani nemluvě.

• 21.1.2018  18:06
    Velká hra (2017)

Svá očekávání jsem přizpůsobila zdejšímu vysokému hodnocení, takže už to snad ani nemohlo dopadnout jinak než zklamáním. Velká hra je zajímavý film, jenže těch ústupků směrem ke klasickému hollywoodskému trháku je až moc. Ústřední postavě Molly je věnováno překvapivě málo času. Tedy na plátně ji můžeme sledovat téměř nepřetržitě, ale o jejím skutečném soukromí se toho příliš nedozvíme. Pokerové turnaje fungují dobře a dodávají filmu potřebné tempo. Jenže i v jejich případě časem nemůže přijít nic dalšího, ještě velkolepějšího a tak Velká hra ke konci znatelně svěžest. Třešnička v podobě slzopudného závěru ve mně zanechala hořkou pachuť.

• 21.1.2018  17:55
    Barton Fink (1991)

Barton Fink u mě potvrzuje, že Coenové nemusí být vždy můj šálek kávy. Bartonův příběh začíná vlastně celkem zajímavě. Sebestředný pisálek, který píše o obyčejných lidech, jenže si nevidí ani na špičky bot, natož aby skutečně prohlédl krásu i krutost obyčejného života. Pak se vše zamotá na můj vkus až příliš přehnaně absurdním způsobem a původní celkem hutná atmosféra se stočí zcela jiným směrem. Vzniknou dva pro mě tak trochu oddělené filmy, které samostatně dávají smysl, ale dohromady tak nějak popírají sami sebe.

• 7.1.2018  22:16
    Tři bratři (2014)

Od Tří bratrů jsem po té obrovské vlně negativních recenzí čekala hodně málo. Možná i to nakonec vedlo k tomu, že jsem si pohádku docela užila. Zejména dětské muzikály v poslední době za moc nestojí a tady je minimálne hudba docela fajn. Snímek nejde úplně zobecňovat, takže se podívám spíš na jednotlivé části. Úvod a závěr, kdy jsou bratři spolu a vystupují dohromady s rodinou funguje hodně dobře, takhle přesně může začínat řada pohádek a rozhodně to není vykročení špatným směrem. První pohádka o Šípkové Růžence je čistý průměr, nijak výrazně nezaujme, ale funguje jak má. Druhá pohádka o Červené Karkulce není moc dobře uvedená a i když je pak sama o sobě zábavná, hodně překvapí pedofilním vyzněním. No a posledni příběh o Dvanácti měsíčcích mě bavila hodně. Děj je klasicky a poctivě odvyprávěn, písničky nadprůměrně povedené. Snímek jako celek dokonce drží dohromady, celá stopáž mi utekla velice rychle, takže za mě nadprůměr.

• 7.1.2018  22:01

Posledního z Jediů musíte milovat nebo nenávidět. Teda aspoň pokud se řadíte mezi zástup fandů tohodle vesmíru. No a pokud patříte do skupiny lidí, kteří Star Wars berou jako takovou pohádku pro dospělé (nebo aspoň odrostlejší), myslím, že si můžete tehle nejnovější kousek s klidem užít. Jasně, o tom nekonečném množství nesmyslů, divně se chovajících nebo zbytečných postav asi neni moc potřeba diskutovat. Ty tam (včetně gravitace ve vesmíru) prostě jsou a taky budou. Co mě ale bavilo hodně, byla fungující chemie mezi ústřední dvojicí, kdy se najednou dobro nejeví tak bílé a zlo tak černé. Takže jo, cítím tam určitý návrat k půvdní podstatě a baví mě to.

• 7.1.2018  21:50

Starší verze této pohádky se mi vryla pod kůži svou temnou až hororovou podstatou a tak jsem čekala něco podObného i od tohoto novodobého nástupce. Opak je ale pravdou. Těchto sedmero krkavců stojí spíš na odhodlání a lásce a tak nenabízí mnoho příležitosti ke strachu. Přesto se snímek svou lehkostí snadno dostane do povědomí a tak dokáže diváka včetně jeho ratolestí upoutat po celou dobu stopáže.

• 7.1.2018  21:40
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Nejlepší přitel není zrovna originální nebo nepředvídatelná pohádka. Zato nabízí poctivě odehrané role, které diváka sice neohromí, ale ani neurazí. Celkově se jedná o čistý průměr. Těch pár desítek minut poměrně uteče, takže se nejedná o nijak promarněný čas.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22