angloumene

angloumene

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 7.10.2018  13:58

Zcela nepokrytě šovinistická komedie s hřejivým polistopadovým feelingem. Trošku lenivý stréc ze vsi nabude neočekávaného bohatsví a překvapivě to nezkazí jeho charakter, ale charakter všech okolo. Proč ne, jako lehká zábava na dlouhý večer to stačí.

• 6.10.2018  10:57

Hollywoodská projekce zjevně zacílená na evropské publikum. Rozkošná Mila, která ve filmu pochybuje sama o sobě (a tím pádem je ještě rozkošnější) nabere svojí BFF a vyrazí na divokou evropskou cestu, kde odhalí své super-špiónské schopnosti a utuží přátelství. Cestou samozřejmě potkají nějakého toho maniaka, absolventa Harvardu a sexy alfa samce. Padne taky pár vtípků a proběhne i pokus a přečtení názvů několika českých měst. To všechno zní, jakože by se mohlo jednat o celkem zajímavou lehkou, letní zábavu. Jenže ono ouha. Film nedrží moc dobře pohromadě, je zbytečně předvídatelný a hlavně spousta vtipů vůbec nevyzní. Kdyby nebylo pěkného obličeje Mily Kunis, fakt by nebylo na co se dívat.

• 6.10.2018  10:47
    Máš ji! (2018)

Ideální (podkladová) komedie na večer strávený ve společnosti přátel. Lehká, místy zábavná, nenáročná a vůbec taková jednoduchá. Finální pointa o tom, jak je důležité zůstat v kruhu svých nejbližších nikoho nepřekvapí ani neurazí. Pár minut, kdy zrovna nesledujete obrazovku taky ničemu nevadí. Celkově se tedy jedná o fajn, letní snímek, který dokáže zahřát během chladnější noci, druhá projekce už ale potřeba určitě nebude.

• 6.10.2018  10:41

Lehké, příjemné, zábavné a zapomenutelné. Nic víc, nic míň Ten pravý, ta pravá nenabízí. Okouzlí všechny v povznesené náladě, která zrovna narušila jejich obvyklý úšklebek nad světem. Spousta konverzace bez jakékoliv hloubky sice není zrovna klasika, jednou za čas ale pobavit může.

• 18.9.2018  08:33

Limonádový Joe je pro mě naprosto nepochopitelné ikona české (československé) filmové tvorby. Ironický příběh přesně zapadající do mezí klasického dobrodružného filmu. Skvělá hudba, neskutečný humor a překvapivě originální vizuální zpracování, které toho nabízí hodně i po víc jak padesáti letech.

• 18.9.2018  08:25
    Most - Série 4 (série) (2018)

Čtvrtá série se vrací k hluboké detektivní práci a trochu méně tlačí na vztahy, což seriálu podle mě sluší víc. Nejedná se sice o žádné supr hluboké existenciální zamyšlení, ale jde o fajn krimi s nahlédnutím do života dvou tak nějak labilních jedinců. Finále je navíc opravdu nadprůměrně podařené. 79 %.

• 15.9.2018  09:47

Tvůrci asi moc nepochopili o čem byla jednička, jinak nerozumím, proč se tehle snímek jmenuje Sicario. Temný příběh je pryč, z nájemného vraha se stala citlivka a přibylo akce. Hodně akce, málo smyslu. Překvapivá pointa se nekoná, napětí taky ne. Jediné co zůstalo, je hudba. Jenomže když vlastně není co podkreslovat, tak ani ta tolik nevynikne.

• 8.9.2018  15:39
    Upgrade (2018)

Překvapivě zábavné akční sci-fi. Hlavní myšlenka je přes svou jednoduchost nosná a hlavně dává smysl (což u tohoto žánru není vždy pravidlem). Vyvážený poměr akce, humoru a napětí dávají vzniknout vydařené podívané. Temné ladění podtrhuje celkové vyznění a umě skryje nízký rozpočet. 80 %

• 8.9.2018  15:31

Další díl Mission Impossible nabízí kvalitní akci, neuvěřitelně dobře vypadajícího (56ti letého) Toma Cruise a vyladěnou dávku zábavy. Nebít mého vrozeného odporu k zmíněnému představiteli hlavní postavy a takových 30 minut natahované stopáže, šla bych s hodnocením výš.

• 8.9.2018  15:27

Moc nechápu, jak se tahle Bollywoodská produkce dostala do Evropy ale co už. Děj je přesně takový, jaký očekáváte. Jen na žádnou velkou romantiku nedojde. Vztahy jsou vykresleny křečovitě a hodně zkratkovitě. Objevuje se typické indické střídání nálad a žánrů. Máme trpět s hlavní postavou s obrovskými zafačovanými dlaněmi, jenže ono nic. Dohromady s opravdu optimalizovaným francouzským prostředím (hnědovlasá, hubená bruneta s mikádem jako možná partnerka, Provance a mnoho dalšího) a s nepravděpodobnými vztahy, vzniká cosi totálně nesourodého a nudného.

• 25.8.2018  13:19

Když vezmete všechny ozkoušené prvky surival hororu, tak z toho buď vznikne pěkný slátanina a nebo něco jako Tiché místo. To v žádném ohledu nepřekvapí, jede si pěkně tu svoji ozkoušenou a neudělá ani krůček vedle. Autoři tuhle sázku na jistotu ale vyhráli, jelikož se jedná o podařený, příjemně gradující snímek, který určitě dokáže zabavit. Že bych ale měla chuť vidět ho někdy znovu, to opravdu ne.

• 22.8.2018  16:21

Zajímavá žánrovka s hlubokým psychologickým přesahem. První třetina se zvolna rozjíždí a lehce brnká na struny divákova nepohodlí. Druhá už ale s plnou silou útočí na všechna očekávání, cíleně dupe po emocích a jde na až na hranu divácké příčetnosti. Do té doby bylo vše pořádku. Jenže poslední, hororová část, tak nějak smete všechno to postupně vybudované odcizení a dospěje do zbytečně velkolepého finále.

• 21.8.2018  08:35

Zábavná, jednoduchá zápletka o narušení soukromí podaná zbytečně vážným způsobem. Očekávaná témata jako nevěra střídají ta méně očekávaná, přesto ne neodhadnutelná. Autoři trpí nedostatkem invence a tak nejen, že se všechna odhalení týkají sexuality, ale navíc se všechny dvojice vzájemně zrcadlí, případně jsou v přímém protikladu. Ten který podvádí nejvíc je s idealistkou, mediátor skupiny žije ženou, která celou akci vyvolá atp. Film by se mi jevil mnohem zábavnější, kdyby se nebral tak vážně a zařadil se spíš do žánru komedie (třeba ve francouzském stylu) nebo kdyby autoři ukázali mnohem více vlastní kreativity a zapracovali na něčem víc, než jen na běžných stereotypech.

• 20.8.2018  20:22
    Vetřelci (1986)

Vetřelci neztrácí nic ani v dnešní době. Žánrově zcela odlišní od jedničky, a přesto stejně strhující. Zábava protnutá solidní dávkou osmdesátkového testosteronu, tentokrát víc než jen okořeněná důstejníkem Ripleyovou.

• 19.8.2018  20:39

Příjemná jednohubka, která zahřeje svým lehkým, prvorepublikovým nádechem. Kromě milého pohlazení po duši každého filmového fandy, už ale o moc navíc nenabízí.

• 18.8.2018  14:56

Největší problém Ghost Stories je jejich klamání názvem. Silně atmosférické příběhy s minimem skutečně strašidelných prvků využitých maximální možnou měrou nutně potřebují velkolepé finále. Jenže místo toho na diváka čeká jen jakási chytrácká pointa, divadelní hříčka a to je velká škoda.

• 13.8.2018  16:07

Kontroverzní téma s kontroverzním názvem slibujícím mnohé. Film sám se tak nějak přirozeně dělí na dvě poloviny. První je zábavnější a celkově více podařená. Ukazuje opětovné Hitlerovo objevení se v současném Německu. Sám v nové době tápe a dostává se do řady bizarních situací. Druhá, vážnější, poukazuje na novou vlnu extrémismu a její postupný návrat k moci. Nastíněná analogie je ale tak zjevná a prvoplánová, že diváka trochu nudí a trochu štve. Škoda.

• 12.8.2018  09:10

Po dlouhé době podařený snímek "z jedné místnosti". Jakob Cedergren předvádí svou roli suspendovaného policisty opravdu bravurně. Dokonce tak dobře, že v klidu strčí do kapsy i Toma Hardyho v jeho Noční jízdě. Ocenit si zaslouží i další tvůrci, kterým se podařilo z tohoto téma dostat opravdu všechno. Celých 85 minut je pořádně nabito emocemi. Od opovrhování hlavní postavou po strach o ohroženou ženu. Těch pár dalších zvratů vždy rozeznělo kinosál (rozohněným, znechuceným či dojatým) "oooh". Pokud máte náladu trošku rozbouřit své emoce, Tísňové volání nebude krok vedle :)

• 11.8.2018  19:28
    Léto (2018)

Velké překvapení karlovarského festivalu. Zdejší anotace mě totiž příliš nezaujala, a tak jsem nechala zhlédnutí až na Ozvěny. No a vyplatilo se. Hodně nezávislý, hodně jiný, hudební snímek o počátcích rockového undergraundu v Rusku (SSSR). Spíš než o dramatizaci jde o romantizaci celého období. Přesto v divákovi zůstává hořká pachuť nesvobody. Skvělá hudba, hravý vizuál nebo podmanivá romantická linka dohromady s příjemně ospalou náladou vrcholícího léta dávají vzniknout unikátnímu zážitku.

• 9.8.2018  19:47
    Nepřátelé (2017)

Velká očekávání vystřídalo velké zklamání. Ačkoliv společná cesta dvou celoživotních nepřátel a vzájemných bratrovrahů okamžitě vyvolává hluboké emoce, Nepřátelé sami působí jaksi sterilně. Po poměrně vypjatém úvodu následují dlouhé minuty vzájemného pochopení a mlčenlivého přijetí. Dobré herecké výkony a příjemně meditativní tempo filmu jej táhnou zpět do průměru, ale nic nezachrání zmařený potenciál.

• 8.8.2018  20:43
    Útěk (2018)

Zajímavý filmový experiment s pro mě trochu překvapivým vyvrcholením. Příběh nesympatické mladé ženy se ztrátou paměti a její bolestný, nejspíš dočasný návrat k původní rodině. Několik opravdu silných momentů (skvěle atmosferické zachycení společného tance nebo schizofrenní moment na pláži) střídají průměrně ztvárněné rodinné trable. Celkově se jedná o opravdu zajímavý snímek, kterému chybí jen malý krůček k pořádné zábavě.

• 7.8.2018  16:30
    Wildlife (2018)

Působivé drama o rozpadu vztahu položené na dost uvěřitelných základech a chování hlavních postav. Zprvu harmonický vztah se začíná hroutit kvůli zbytečné zatvrzelosti a pýše otce, které následně ještě přebije zhrzená matka. Všemu nemohoucně přihlíží mladý chlapec, který svou snahou o zlepšení situace nevědomě jen přilévá olej do ohně. Oba herci zvládají své role velice obstojně, ale dost vzájemného chladu přenáší i na diváka a tak film i přes svou depresivitu není vyloženě nervy drásající.

• 6.8.2018  22:12

Jednoduchá italská komedie s ještě jednodušší enviromentální zápletkou. Jediná komplikace je nečekaně agresivní Panna Maria. Skutečným kořením celého filmu je ale poměrně zábavný bývalý přítel, který se přese vše snaží vrátit ke své zjevně bláznivé ex. Jinak se jedná o čistý průměr, který sice dokáže zaplnit dlouhé odpoledne, ale ničím zvlášť nezaujme.

• 21.7.2018  10:14

Ostrá politická kritika dnešní doby, zahalená do hávu raných sedmdesátek. Ne zas až tak konfliktní střet členů ku-klux-klanu a radikálního černošského hnutí. Hluboké pozadí celého filmu dávají tušit hlavně rozhovory a krátké prostřihy na zjevnou zaslepenost obou stran. Vše vážné navíc kompenzuje humorně laděné vyznění celého filmu. Celkově se jedná o divácky příznivý snímek, který se ale i přes svou zdánlivou lehkost snaží vyvolat hlubokou diskuzi.

• 19.7.2018  08:37

Tradiční francouzská komedie, která staví dohromady nepravděpodobné situace s trochu podivnými postavami. Jak už to tak u francouzských komedií bývá, i tento snímek elegantně balancuje na hraně trapnosti, předvídatelnosti a vážnosti tak, že z toho vychází poměrně kvalitní zábava.

• 17.7.2018  08:42

Klasické rodinné drama, tentokrát bez velkých dramat. Autoři se asi snažili říct, že krizovým obdobím se dá procházet i bez velké hysterie. Teorie je to určitě pěkná, ale s přenesením na filmové plátno je to trochu složitější. Za to atmosféru ospalého přímořského letoviska se podařilo vystihnout velice pěkně. Na celou stopáž to ale nestačí.

• 14.7.2018  19:59

Intelektuální, konverzační drama pro všechny fandy hlubokých debat. Přes absenci "skutečné války" nás snímek provází její nejtemnější stránkou. Totiž zapomenutými zločiny páchanými na civilistech nejčastěji židovského nebo romského původu. Velký obdiv tvůrcům, že se pustili do tak kontroverzního projektu. Ono obviňovat vlastní národ z válečných zločinů přeci není jen tak. Koneckonců Rumuni nejsou jediný, kdo moderní historií neprošel se zcela čistým štítem. Vzpomeňme třeba na naše odsuny. Jsem opravdu ráda, že v dnešní době vznikají filmy, které zrcadlí nezkreslenou historii, polemizují s divákem a nechávají prostor pro vlastní názor. Snímek je svižný, hluboký, opravdu zábavný a navíc lehce okořeněný milostnou linkou.

• 12.7.2018  10:03

Po dlouhé době opravdu příjemné překvapení z řady Star Wars. Solo si na nic nehraje a přináší klasický dobrodružný příběh. Něco jako trochu odrostlejší Rychlé šípy, akorát v americkém kabátu. Příjemnou třešničkou je, že autoři se s hlavními postavami příliš nepářou a tak si opravdu nemůžeme být jisti, kdo vydrží až do konce (samozřejmě s výjimkou postav, které se objevují i v "následujících" dílech). Taky souhlasím s řadou zdejších komentářů v tom smyslu, že Solo potěší hlavně ty, kteří nepatří mezi sklaní fanoušky SW. Vůbec jsem neřešila, zda se Ehrenreich pitvoří málo nebo moc a v klidu jsem si mohla vychutnat film samotný. Celkově tedy Sola hodnotím jako podařený výlet do světa SW, který nás tentokrát nechá vydechnout od věčného (a taky trochu patetického) boje dobra se zlem. Vše je navíc naturalisticky okořeněno špetkou špíny, pachu smrti, sexuality, rovnoprávnosti a chudoby. Od Star Wars rozhodně mnohem víc, než jsem čekala.

• 10.7.2018  10:06

Lars spolu se svou známostí nabízí lehké pohlazení po duši všech nenapravitelných asociálů, podivínů a jiných pochybných individuí. Pomalu plynoucí pohádka o mezilidském sblížení vychází z bodu naprostého odloučení a s pomocí nafukovací panny plyne do očekávaného finále. Celý film utíká v mírně nostalgické, jakoby zastřené, trošku úsměvné náladě, která nám nenechá žádný prostor pro odsouzení podivného Larsova chování. Sám Lars je v Goslingově podání ztvárněný uvěřitelně a přes svou podivnou povahu velice příjemně. Myslím, že se jedná o ideální snímek pro zahřátí v sychravém podzimním odpoledni.

• 7.6.2018  08:54
    Deadpool 2 (2018)

Nečekala jsem mnoho a možná i proto mě dvojka Deadpoola dokázala překvapit. Rozhodně jsem ale podobné pocity neměla v průběhu celého filmu. Asi tak první dvacet minut jsem nedokázala pochopit, že tohle tvůrci opravdu myslí vážně. Jasně, můžu takové šikanování diváka totálně trapným a předvídatelným dějem brát jako další z řady povedených autorských vtípků. No jestli to tak je, tak šly rozhodně mimo mě. Na druhou stranu bylo dost těch, které se povedly a některé scény jsou jednoznačně legendární (třeba přistání týmu X). Je to škoda, takhle Deadpool 2 bilancuje někde na hraně průměru a nadprůměry, kdyby měl aspoň o půl hodiny kratší stopáž a méně natahovaných "romatických či dojemných" scén, byla by to pecka.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23