angloumene

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 11.12.2019  18:55
    Vlastníci (2019)

Vlastníci pracují s nejstarší uměleckou formou. Dávají dohromady několik základních předobrazů lidských charakterů a nechávají je spolu interagovat. Některé fungují lépe (homosexuál), jiné hůře (podnikatel ve všem). Snímek se cynicky točí v kruhu a s postupnou gradací vyhnívá to "nejlepší" z každého jednotlivce. Ačkoliv je toto opakování extrémně repetitivní, dokáže udržet divákovu pozornost. Snímek baví, ale nepřináší nic, než (tisíci) lety ověřenou zábavu. Aspoň půl * přidávám z laskavého patriotismu.

• 7.12.2019  21:36
    Parazit (2019)

Recenze slibovaly divokou jízdu po hraně rozevírajících se nůžek korejské společnosti. Naneštěstí jsem se nechala unést a moje očekávání byla přehnaně vysoká. Po slibném rozjezdu, kdy se párek chuďasů infiltruje do nepatřičně bohaté rodiny, snímek začíná ztrácet tempo. V protikladu k ostatním divákům mi dějové "zvraty" dávaly smysl, takže se nekonalo žádné velké překvapení. Škoda, Parazit by působil lepším dojmem, kdyby sociální propast představoval skrz komické situace. Dramatická část filmu má příliš hluchých okamžiků.

• 30.11.2019  09:54
    Joker (2019)

Tak tomuhle říkám parádní představení záporáka! Sedím v narvaném, ale dokonale tichém kině. Přede mnou se odehrává mrazivý, ale skvěle fungující příběh a v hlavě se mi točí: "Sakra ono to dává smysl, ono to dává fakt velkej smysl!". Běžte na to taky, děti nechte doma a své přecitlivělé já jakbysmet.

• 30.11.2019  09:29

Pravdivý příběh má potenciál, jenže by potřeboval režiséra, který ho posune o kus dál. V Gooldově podání sledujeme nepravděpodobně propletený život dvou osobností. Obě jsou vylíčeny až pedantsky neutrálně s celou šíří kladů i záporů. Tahle popisná struktura má diváka pobídnout k utváření vlastních závěrů, jenže pane Goolde, film přeci není odborný článek. S veškerou nezaujatostí snímku mizí i divákův zájem. Finále s celým odtajněním jenom vyšumí a zanechá pocit promarněného materiálu.

• 12.11.2019  21:53

Předvídatelná konverzačka, která má už tak trochu stereotypní Allenovskou pointu. Lehké, milé, tak akorát na nedělní odpoledne. Nic víc ale Vicky Cristina Barcelona nenabízí.

• 6.11.2019  17:41

Zajímavý příběh uchopený velmi neprofesionálním způsobem. Dokument ztrácí tempo, manipuluje divákem a podává zkreslené informace. Z dokumentární hlediska se jedná o naprosté dno, bohužel.

• 30.10.2019  20:53

Tým lovců sériových vrahů získává podporu shora a může se vrhnout na první celostátně sledovaný případ. Jenže tentokrát to není žadná hra na honěnou, ale setkání s pořádně mazaným manipulátorem. Jak by řekl Ed, psychologický profil je sice fajn, jenže je k dispozici jenom od zabijáků, kteří se nechali chytit... Mrtvých příbývá a opravdový podezřelí stále nikde. S tímhle tempem druhá série neztrácí krok za první. Nabízí o kousek víc ze soukromí vyšetřovatelů, s menším odklonem od Holdena. Ten postupně vystupuje jako větší a větší podivín. Psychologie týmu funguje skvěle a nechává mnoho prostoru pro další sérii. Stejně jako samotné pátrání...

• 6.10.2019  19:49
    Vox Lux (2018)

Vox Lux se přes svou dějovou přímočarost snaží obejmout řadu aktuálních témat. Naneštěstí vždy jen lehce nastíní problém a dál už vše nechává na divákovi. Nejasné směřování snímku se občas zvrtne v nudu. Přesto se jedná o vizuálně zajímavý film, kterému se daří předestírat mnoho problémů dnešního světa.

• 17.9.2019  21:16
    Slunovrat (2019)

Zajímavá analýza vztahů a egoismu. Skupina studentů, kde každý vidí jen špičku svého nosu, vycestuje do Skandinávie. Nepochopení a dysfunkce se stupňují s každou minutou strávenou ve velmi harmonické, ale záhadné švédské komunitě. Negativní emoce jako závist, sobectví, chtivost "normálních" Američanů ostře kontrastují s pochopením, sebeobětováním se a láskou "děsivých" Švédů. Snímek si po celou dobu drží tempo a baví. Halucinace jsou vizuální třešnička na dortu téhle emočně vypjaté, ale určitě ne strašidelné podívané.

• 10.9.2019  08:30
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Stejně plíživě jako radiace i Černobyl pomalu mění podstatu. Z klasického filmového zpracování pomalu přechází do čistě dokumentární podoby. Od emotivního až drásavého prvního dílu, kráčíme cestou zajímavých, i když někdy na sílu tlačených osudů lidí, kteří se (ne)pokojně rozejdou ve vysvětlujícím finále. Super je, že si Černobyl vcelku drží svou tvář, neupadá do patosu a diváka skutečně obohatí ze strany historie výbuchu elektrárny, ale také poodhalí odvrácenou stranu režimu v autoritativní světové mocnosti.

• 29.8.2019  11:48
    Devadesátky (2018)

Letní oddechovka jak má být. Ono teda žádné vyrůstání není lehká věc. Najít si nové přátele, poprvé se postavit matce, určit hranice staršímu bráchovi. Chce to pořádnou dávku odvahy, ale něčím takovým si musí projít každý. V Devadesátkách je navíc vše zahaleno do slunečných paprsků LA, kde vám v uších zvoní kolečka projíždějících skatů. A to je fajn.

• 29.8.2019  09:09

O Tenkrát v Hollywoodu jsem od začátku neměla moc vysoké mínění. Cože tak už i Tarantino se rozhodl vzdát nostalgický hold svojí filmové matičce! Ten Tarantino, co se posledně tak vyžíval v nesmírně zdlouhavých a zbytečně krvavých Osmi hrozných? Recenze ale byly vesměs příznivé, i když někdy trochu rozpačité. Poslušně jsem si tedy načetla, jak to tenkrát bylo s masakrem Sharon Tatové a vyrazila do kina. A neudělala jsem chybu! Pokud znáte příběh holywoodského masakru, celý film je o poznání napínavější a ucelenější. Pravdou ale je, že i bez toho má rozhodně co nabídnout a ani chvilku nenudí. Finální vyznění jen podtrhuje sílu a lidskost celého příběhu. Tarantino tedy rozhodně nezklamal.

• 14.7.2019  16:41

Hodně pomalá zombie komedie, kde svou pasivitou překvapí nejen hlavní postavy, ale i řada dalších. Bez ohledu na to, zda zrovna objednávají kafe nebo čelí davu masochtivých zombie, všichni mají náladu a čas na filozofické zamyšlení se nad podstatou života. Tahle jednoduchá hra by i celkem mohla fungovat, kdyby Jarmusch neopakoval to stejné dokola a zbytečně nevysvětloval, co bylo jasně naznačeno. Takhle snímek působí, jako kdyby někdo tvořil hlubokomyslný traktát jako obrázkovou knížku pro děti.

• 12.7.2019  14:29

Drama o cti a strachu o rodinu, které trpí věčným zadýcháváním. Pokaždé, když se děj už už začíná někam posouvat, tvůrci udělají malou kličku zpět a představí nám další detail z Buscettova života. To že je tam těch detailů a jmen trochu moc, to už zůstává na každém divákovi. Z mého pohledu je Poslední zrádce určený spíš pro informované italské publikum.

• 4.7.2019  09:33

Světlo mého života má velmi jednoduché poselství, přesto se nejedná o jednoduchý snímek. Po prvních pár minutách, kdy si vyslechneme podobenství o falešném Noemovi nás film pomalu vtahuje do postapokaliptického světa, ve kterém vymřely téměř všechny ženy. Jako divák jsem neustála bilancovala, kterým směrem se snímek vlastně vydá. Bude to dobrodružná až akční pecka o silném otci ne nepodobná Cestě? Bude to hloubavý film o odhalené lidské povaze? Přiznám se, že skutečný směr jsem neobjevila až do závěrečných minut a popravdě ve mně tohle Světlo stále ještě zraje. Těžko vyjádřit pozitivní pocity bez spoilerů, tak aspoň všem vřele doporučuji.

• 4.7.2019  09:22
    Papicha (2019)

Papicha ze všeho nejvíc nabízí opravdu silný příběh. Když milujete svoji zemi a ta vás za to nenávidí, není to snadná výchozí pozice. Přesto má smysl zápasit a nevzdávat se. Jestli to něco změní, to už nám Papicha neřekne, přesto diváka zalije energií pro boj za správnou věc. Škoda jen, že snímek občas sklouzne k přílišné předvídatelnosti, přesto se stále drží na špici.

• 4.7.2019  09:11
    Pašerák (2018)

Pašerák je ze všeho nejvíc pocta starým hrdinům. Jenže dnes už nežijeme v přímočaré době a to že někdo je vlastně klaďas, i když mu to občas trochu ujede, už dávno nemusí platit. Když někdo pašuje drogy nesoucítím s ním ani za mák, takže i když moc dobře chápu o co Eastwoodovi jde, tentokrát fakt ne.

• 1.7.2019  22:03

Rozhodně nepatřím mezi fanoušky fotbalu a asi jediné, co jsem o Diegovy věděla, byla jeho Boží ruka a to že je... no že je to celkem idiot. Snímek se nijak nesnaží očistit Maradonovu špatnou reputaci. Naopak nic neskrývá a diváka seznamuje s jeho záletnictvím, zapřeným synem, drogovou závislostí a také nečestností. Na druhou stranu také nabízí příběh o zázračném chlapci ze slumu, kterého pohltil velký svět. Co si po zhlédnutí odnesete, to už záleží na každém divákovi. Ať už je závěrečné poselství jakékoliv, vše je předáno zábavnou, pro fotbalového ignoranta pochopitelnou a uvěřitelnou formou.

• 1.7.2019  21:57
    Monzun (2019)

Na Monzunu bylo nejzajímavější znovu poznávat místa na kterých sem se taky ocitla během mého putování po Vietnamu. Počkat, není to trochu málo? Jo, to teda je. Chladné, nečitelné postavy, spousta nakousnutých témat, které jen vyplynou do prázdna, špatně napsané dialogy. K tomu všemu nuda, která se stihla dostavit i přes krátkou stopáž. Prostě není o co stát...

• 1.7.2019  21:54
    Lillian (2019)

Moje špička letošních Varů. Must see pro všechny pozorné milovníky dokumentárních snímků. Horvathovi se totiž povedlo něco neuvěřitelného. Skrze hraný film dokázal (dokumentárně) ztvárnit krajinu, život a taky zvyky napříč USA a kusem Kanady. Patrycja Planik nás tím vším provází jako nezdolný, tichý pozorovatel své vlastní cesty za lepším životem.

• 1.7.2019  21:48
    Yesterday (2019)

Yesterday je ze všeho nejvíc divácký film, Prvoplánovost, tlak na city a touha po rozněžlém aaach linoucí se celým sálem. Jo, je to hnus. Na druhou stranu sem se tahle už fakt dlouho nezasmála. Vtípek o coke, určitě ještě párkrát využiju. Co na to říct? Yesterday je dívatelný a i když to občas bolí, jindy zase dokáže opravdu zabavit. Hudba v pořádku, ale vlastně to ani není to hlavní.

• 1.7.2019  21:43
    Naše doba (2018)

Naše doba sice nabízí až odporně dlouhou stopáž, ale řeknu vám, dalo se. První polovina se rozjížděla poměrně pomalu a v náznacích připravovala prostor pro pořádně divné a pořádně zvrhlé rodinné drama. Druhá už mě i přes přirozený odpor k téhle mačistické onanii neuvěřitelně vtáhla. Řeknu vám, že možná ani z Ramba nestříká tolik potlačovaného testosteronu. Závěrečná býčí alegorie vše uvádí na pravou míru a dává zřejmou nápovědu k řešení tohodle neotřelého filmového románu.

• 30.6.2019  20:24

Tohle je láska je prostě další z řady francouzských festivalových filmů. Je o hledání sebe sama a svého místa ve společnosti. Stačí smířit se svou jinakostí... Nic nového, nic objevného. Jako odpočinkový snímek mezi nadupaným programem ale obstoji.

• 30.6.2019  20:20

Skryté město nabízí pohled na nejrůznější tunely ukrývající se pod Madridem. Někdy se v nich schovávají šváby, jindy se tam staví metro. Spíše než o strukturovaně uchycený celek se jedná o náhodnou mlčenlivou procházku. Doporučuji všem, která láká vizuálně zajímavá meditace bez děje a bez konceptu.

• 17.5.2019  15:27

Na premiéru Detektiva Pikachu jsem se pořádně těšila. Všechny ty seriály, hry a kartičky mého dětství konečně dostanou opravdovou, hranou podobu! Trailer neodradil a nabízel sebeironickou, zábavnou podívanou se spoustou fakt pěkně ztvárněných základních pokémonů. Navíc Ryan Reynolds jako samotný detektiv... to chceš! Bohužel trailer je na celém Detektivovi asi to nejlepší... Vystřílí zde většinu vtípků a překvapivých point. Film samotný pak nestojí za nic. Příběh se točí kolem hledání otce, který je už ale možná po smrti. Tisíckrát omílané zapření vlastní rodiny nezaujme snad už ani ty desetileté děti, na které snímek zjevně cílí. Hlavní postavy jsou nezajímavé. Jediným plus jsou fakt nádherní pokémoni. Jejich svět žije, chovají se přesně tak, jak byste čekali, vypadají jak mají, i když trošku víc realisticky. Prostě super. Škoda jen toho naprosto nevyužitého příběhu...

• 6.4.2019  17:42

Druhá série ztrácí mnoho z rozštěpených dějových linií a konečně se začíná pořádně soustředit na hlavní postavy. Tempo se zvyšuje, děj graduje. Jednotlivé linky smysluplně směrují až ke konečné pointě. Teda vlastně řadě point!

• 6.4.2019  17:40
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Němci ukazují své nejlepší já a předvádí, že i oni patří mezi seriálové velmoci. Téma meziválečného Berlína rozhodně stojí za zpracování. Jenom škoda, že tvůrci nezvolili trochu jednodušší cestu a rozvíjeli řadu pro děj ne až tak důležitých linií. Přesto se jedná o kvalitní zážitek, který hlavně s druhou sérií začíná pořádně gradovat. Celkově podařené krimi v oldschoolovém kabátku s řadou moderních a hlavně fungujících prvků. Super.

• 6.4.2019  17:34

Oproti jedničce došlo k obrovskému propadu v kvalitě. Přes lehké téma snímek pokulhává a táhne se do očekávaného finále jako porouchaná lokomotiva. Pointy jednotlivých vtípků jsou jasné ještě před jejich vyřčením a nebo jsou tak nezajímavé, že prostě nestojí za řeč. Velebení Francie je totální trapas. Čína lepší, tak čau.

• 6.4.2019  17:28

Zelená kniha je naprosto průměrný snímek ztvárnění zcela nadprůměrně. A to je to, co davy baví že jo. Téma diskriminace je tentokrát totálně okleštěné a navíc zabalené do hedvábného kapesníku. Také obě hlavní postavy tancují jakýsi sladěný valčík, který nedává možnost ani jedné vstoupit do šedé zóny lidské přirozenosti. Ačkoliv jde o snímek se spoustou make-upu, jehož hlavním cílem je oklamat diváka a jednoduše být líbivý, tentokrát se to opravdu povedlo. Ano přiznávám, párkrát jsem se i zasmála. Je mi to líto, ale musím uznat, že v Zelené knize určitá kvalita je.

• 6.4.2019  17:19

V posvátném jelenovy se najde víc známých tváří, ale že by dával větší smysl než Špičák to ne. Tentokrát alespoň můžeme pozorovat poměrně jasnou zápletku - otec se snaží chránit svoji rodinu. Ale nebyl by to Lanthimos, kdybychom se nedostali někam, kam jen tak někdo nezabloudí. Výsledek opět nechává diváka nejistého, zda v tom všem byla alespoň špetka smyslu nebo to byla jen kupa zneklidňujících obrázků...

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24