Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Najlepšia na Mužoch v čiernom je vždy tá úvodná 20-25 minútovka kedy len jazdíme po New Yorku a objavujme kde všade sú ukrytý mimozemštania. Práve táto pasáž skrýva najviac kreativity a nápadov, To v tomto filme nie je.  Ústredná dvojica je ťažký downgrade a Hemsworthove neustále pokusy o vtipkovanie sú otravné a neúspešné. A ten zvrat je tak predvídateľný že tam prakticky žiadny zvrat nie je. Je to síce pozerateľné ale aj v rámci série ktorá má len jeden skvelý a potom maximálne priemerné diely to výrazne zaostáva.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Skvelý úvod! Po prvý krát v sérií som mal pocit skľúčenosti, zo zúfalej situácie kedy ľudstvo stálo nad konečnou priepasťou. Túto ťaživú atmosféru rozbila až akčná scéna v kancli, Druhý krát som podobný pocit zažil niekde okolo Mexického patu ale aj nasledujúca akčná scéna celú túto snahu zničila a do tretice sa ju už vybudovať nepodarilo. A to je škoda. Akcia bola okej ale okrem  Uncharted scény na konci, kde mohli byť uveriteľnejšie triky, si z nej prakticky nič, okrem toho že zabila najlepšiu a teda atmosferickú časť filmu, nepamätám. Dead Reckoning nie je najlepšou časťou série ale je spokojne usadená medzi priemernou trojkou a skvelým Národom grázlov, v nadpriemerných vodách.

Star Trek - Miri (1966) (epizoda)

Konečne mimo štúdio a vynikajúco fungujúce napätie až do momentu kedy zistíme o čo sa jedná a konfrontácia s domácim obyvateľstvom je poriadne nepríjemná, isto tomu pridáva aj vizáž Michaela J. Pollarda.

To se vysvětlí, soudruzi! - Ostře sledované UFO (2024) (epizoda)

Muž v ľade uprostred kruhu v obilí to je predsa skvelý začiatok, akurát škoda že tam všetko zaujímavé končí. Zvrhne sa to totiž v klasickú detektívku a to ani nie veľmi zaujímavú. Paranormálne javy idú bokom, podobne ako väčšina osadenstva ústrednej jednotky. Ty síce na prvý pohľad vyzerali zaujímavo, na ďalšie sa však už nedostalo.  Na klasické, teda vážne, vyšetrovanie paranormálnych záhad sa tu nedostane, rovnako tak ani na jeho odľahčenú verziu a aj keď to spočiatku vyzerá ako paródia, tak ani týmto smerom sa seriál nevydal. Tie pokusy o vtip tomu škodia, zbytočná angažovanosť detto. Absencia nápadov je sebazničujúca. Obrovské sklamanie.

WWE Money in the Bank (2021) (pořad)

Večer začal slušným Kick Offom ale hlavný program začal neslávne. Ženské MITB bola slabota a tragédia, výsledok však nevadí. RAW Tag team match to vytiahol aby následne prišiel pád v jednoznačnom Mužskom RAW Championship. Tu to bolo prakticky bez odporu takže aj nuda. Ženský titulový zápas to znovu vytiahol a potom prišiel najlepší zápas večera, mužské MITB. To bola špička. Záver potom znovu kvalitatívne klesal, chýbalo mu tempo a zaujímavá bola asi len posledná tretina tohto, viac než, polhodinového (33:10) zápasu. Celkovo sa jedná o mierne nadpriemernú PPV.

Ubal a zmiz (2021)

Variácia na Ritchieho ale koniec nemá takú silnú pointu ako by divák čakal.