M.u.t.t.t.y

M.u.t.t.t.y

Maty Mažári

okres okres Praha
kinař a filmový marketér

9 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

  Napínavý a zábavný jak čip, druhý Cap dostál narozdíl od Iron Mana 3 přesně těm očekáváním, které vzbouzely trailery a spolu s Avengers se po právu dělí o post nejlepší Marvelovky. Rating je ždímán na maximum, temný kabát si série zasloužila a sluší jí. Evansův Steve Rogers se navíc stává sakramentsky zajímavou filmovou postavou, Falcon zdatně supluje Iron Mana a Scarlett Johansson je i navzdory nepovedenému účesu prostě super buchta. Henry Jackman po Kapitánu Phillipsovi znovu ukazuje, že je mladým Hansem Zimmerem (když už ne opět Silvestrimu, soundtrack k druhým Avengerům měli bez diskuzí svěřit jemu, nikoli nevýraznému Brianu Taylerovi). Viděno ve 2D v originále (není co vytknout) i ve 3D a dabingu. Dabing se dá přežít, Bouček mě za uši netahá. 3D překvapivě poměrně v pohodě, ani freneticky rychle sestříhaná akce se v něm nestává nepřehlednou a neztrácel jsem se ani v nočních scénách.

 • poster

  La La Land (2016)

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  "Some people just want to see the world burn." Počin, připomínající spíš Mannův nelítostný souboj, než barevné omalovánky, je dokonalý ve všech ohledech, od nesmrtelného výkonu Heatha Ledgera, přes nejlepší soundtrack z pera Hanse Zimmera, až po bezchybnou režii, spád, napěti a kulervoucnost. Tohohle Batmana (v čele se scénou s trajekty) už nikdo nepřekoná, i kdyby se měl Snyder s Affleckem rozkrájet - sorry. Shlédnutí původního Burtonova filmu s Jackem Nicholsonem fenomenálnost a osudovost Temného rytíře jen podtrhlo.

 • poster

  Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

  Kultovní epizodě, která se stala učebnicovým příkladem větších, lepších a temnějších sequelů, v podstatě není co vytknout, však také na podobně kvalitní díl museli fandové čekat několik dlouhých let, než měla premiéru Pomsta Sithů. Výměna režiséra a odsunutí Lucase pouze do pozice scénáristy sérii evidentně prospěla, nelze tudíž než doufat, že se J.J. pod taktovkou mocného myšáka popere se svou úlohou minimálně stejně dobře jako kdysi Irwin Kerschner.

 • poster

  Záskok (divadelní záznam) (1997)

  Navzdory všeobecné favorizaci Severního pólu jednoznačně nejlepší počin DJC, ve kterém Svěrák v roli Vavrocha definitivně prokázal, že na české komediální scéně je nekorunovaným králem. Nezapomenutelné.

 • poster

  Skyfall (2012)

  Vždycky jsem "craighovky" tak nějak přirovnával k Nolanovým Batmanům, kdy nové pojetí udělalo z relativně infantilní série dospělou realistickou a hlavně drsnou podívanou, a Skyfall tento můj názor pro mě ještě více potvrdil, neboť ona osudovost třetího filmu s blonďatým Bondem v hlavní roli pro mě disponuje podobnou osudovostí, jako Temný rytíř povstal. Po celou dobu relativně dlouhé stopáže jsem byl napjatý jak přetažená struna a nenudil se ani na vteřinu. A k tomu všemu naprosto bezchybní herci v čele s Judi Dench a Javierem Bardemem a fantastická kamera. Víc, víc!

 • poster

  Než si pro nás přijde (2007)

  Srdcovka. Nicholson i Freeman jsou dokonale uvolnění a jejich poslední jízda úžasně dobíjí pozitivní energií a chutí užívat si život plnými doušky.

 • poster

  Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

 • poster

  Chicago (2002)

 • poster

  To (2017)