myst3ry

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 9.7.2013  19:36
    Chuck (TV seriál) (2007)

Po několika dílech první série 3*. Věřím tomu, že seriál si svého diváka najde. Já to však nejsem.

• 9.7.2013  10:37

Season 1 = 5*; season 2 = 3*

• 4.7.2013  14:37
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Season 1 = 4*; season 2 = 5*

• 10.11.2012  08:05
    Méďa (2012)

Jedna hvězdička z mého čtyř hevězdičkového hodnocení je za neuvěřitelně krásnou Milu Kunis.

• 11.10.2012  14:57
    Arrow (TV seriál) (2012)

Po zhlédnutí pilotu těžko hodnotit. Seriál může snadno sklouznot k podrůměru, ale stejně tak se z něj může vyklubat kvalitní podívaná. Uvidíme, co přinesou další díly. Trošku se obávám, že první díl rozehrál až příliš mnoho zápletek a vzhledem k tomu, že nás ještě nějaké další zvraty čekají, bojím se, aby to autoři nakonec trošku nepřekombinovali (jako například zmíněné Losty během večeře). Zatím se ovšem příkláním ke druhé variantě, proto pilot hodnotím ****.

• 26.7.2012  23:00

"When Gotham is ashes... you have my permision to die."

• 26.7.2012  22:42

"Why so serious? Let's put a smile on that face."

• 26.7.2012  22:38

"If you make yourself more than just a man... if you devote yourself to an ideal... and if they cant stop you... then you become something else entirely... a legend, Mr Wayne."

• 9.7.2012  21:51

Seattle 1989... Nejlepší (profesionálně zaznamenaný) koncert Metallicy a dost možná i nejlepší (profesionálně zaznamenaný) metalový koncert všech dob.

• 24.7.2011  12:27

Pro mě jedno z největších filmových zklamání, jaké jsem kdy zažil. Po skvělé jedničce jsem se těšil na dvojku - hlavně proto, že jsem slyšel, že autoři ji připravovali ještě před úspěchem prvního dílu, a tak jsem věřil, že druhý díl nebude jen vykradením prvního. Spletl jsem se, neboť se nejedná o nic jiného, než přenesení (skvělých) vtipů z jedničky do dvojky v zcela novém prostředí Bankoku. Stále je to sranda, to ano. Ale jet podle naprosto stejné osnovy, to mi připadá na tak očekávaný druhý díl málo. Nedá se říct, že by druhý díl neměl úroveň, ale prostě nepřináší nic nového. Vtipy jsou stále výborné, to jo, ale osobně jsem čekal mnohem víc.

• 19.7.2011  13:07
    Walker, Texas Ranger (TV seriál) (1993)

Chuck Norris zvedne nad hlavu židli, na které sedí!

• 17.7.2011  20:45

Že by nejlepší "béčko" všech dob? Tento film je prostě legenda, jak se sluší a patří.

• 28.5.2011  10:37
    Jackass 3 (2010)

Je to už třetí díl. Tak proč se na to dívají lidé, kterým se nelíbily ani ty předešlé dva??? Fakt nechápu. Asi si tim kompenzují velikost svého penisu - tím, že to tady zkritizujou, řeknou, jak je to low, jak je to nechutné, ubohé trapné a dají tomu odpad! ... Ano možná to je low, ale prostě je to tak neuvěřitelně srandovní. Trošku se to opakuje, ale tak ono už fakt není co vymyslet. A upřímně se divím, že všchni z těch bláznů jsou ještě ziví. (Edit: Už všichni bohužel mezi živým nejsou - R.I.P Ryan Dunn)

• 23.5.2011  08:25
    Mad Love (TV seriál) (2011)

Originality tento seriál příliš nepobral. Vliv HIMYM a dalších sitcomů je prostě zřejmý hned od první chvíle. To však z Mad Love nedělá špatný seriál. Ba naopak. Je škoda, že seriál nedostal více prostoru a že tedy bude muset po první sezóně skončit. U první série jsem se nasmál mnohem více než u šesté série již zmiňovaného HIMYM.

• 20.5.2011  16:12
    Metalocalypse (TV seriál) (2006)

Ačkoliv se považuji za příznivce tvrdé hudby, tento seriál mě neoslovil. Je hezky nakreslený a muzika je zde dobrá, ale nějak nevím, o co tu vlastně jde... Nezasmál jsem se ani jednou. Bohužel.

• 2.5.2011  14:35
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Něco za něco... svoboda slova za reklamy. Nedá se nic dělat - svobodná show bez reklam prostě nepůjde. Stále tedy 4*, protože je to pořád Kraus a jeho talk show, což je v sočasnosti jeden z mála pořadů, na který se dá v televizi dívat.

• 1.5.2011  09:47
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Vezměte hrst American Pie, smíchejte s Heroes, přidejte špetku brtiského humoru a filmařského stylu a vznikne Vám Misfits. Seriálu roste díl od dílu úroveň a časem se z toho stává velmi kvalitní podívaná. Jsem zvědav na třetí sérii, ve který prý nebude Nathan, čehož se docela obávám. První dvě série jsou však rozhodně lepší 4*.

• 29.4.2011  18:22
    Planeta opic (1968)

Výtečné, nadčasové a legendární sci-fi, na kterém jsou po vizuální stránce sice již stopy času vidět až příliš. Tyto stopy však zakrývá brilantní děj (s filozofickým rozměrem), výtečná atmosféra a famózní pointa. Škoda, že dnes se tomuto filmu blíží jen hrstka snímků.

• 28.4.2011  09:07
    Riziko (2000)

Boiler Room mě jednoho pozdního večera velmi mile na tv Nova překvapil. Je to sice v podstatě tuctovka, která tady již byla několikrát, ale kouká se na to celkem dobře.

• 26.4.2011  11:55
    Štamgast (1987)

S tímto filmem je to těžké. Stejně tak je to těžké s Bukowskim - Někteří ho milují, někteří jim opovrhují. Já patří do té první skupiny, tudíž se mi film moc líbil. Chápu ale, že tohle prostě není podíváná pro všechny. Na to, aby se vám tento film líbil, musíte mít prostě už něco ve svém životě odpito... Taky jste měli chuť se během filmu opít? Já teda jo! :)

• 7.4.2011  08:42

Zvládl jsem jenom dva díly. Na jednu stranu se "dokument" dotýká poměrně zajímavých témat - a to jak méně známých (HAARP), tak i porofláknutých (9/11 - kupodivu i v 9/11 je pro mě stále co objevovat, protože o chybejících černých skřínkách z letadel jsem například nevěděl). Co však nemůžu strávit je forma, jakou je dokument udělán. Je to prostě až moc americké, zaměřeno na konzunáho diváka (což by konspirační dokumenty dle mého názory neměly být - i když konzumní divák je hlupák, a tak to zas bude žrát všechno i s naviákem, no je to prostě těžké...:)) - akce, vrtulníky, tajní agenti, spojky, práskačí, kteří se rozhodli vyzradit zásadní tajemnství... to vše zásadně ubírá na "věrohodnosti". Navíc se také nemohu zbavit dojmu, že sleduju až příliš špatné herecké výkony... Suma sumárum, dokázal bych z patra vyjmenovat alespoň deset lepších konspiračních dokumentů, tomuhle se raději vyhnětě. Odpad to není, ale víc než 1 hvězdička taky ne.

• 27.3.2011  19:14

Rok 2012 je pěkná blbost, která má vystrašit lidi. S vystrašenými se pak lépe manipuluje. "Dokument" sám o sobě připomíná spíše film, ve kterém hrají hodně špatní herci. Na druhou stranu musím přiznat, že mám slabost pro proctví všeho druhu - jsou tak trošku mysteriózní, což jak napovídá můj nick, je přesně má kategorie. Tady jsem se však nemohl zbavit dojmu, že je s nimi manipulováno až přespříliš - jednotlivé věci prostě jdou tězko dohledat (zajímalo by mne, odkud je pání specialisté tahají. Ještě k tomu je tahají jako králiky z klobouku). Lidstvo jistě spěje do záhuby, ale pokud se tak stane v 21. 12. 2012, bude to sakra velká náhoda.

• 22.3.2011  21:40
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Band of Brothers je bezpochyby výjimečným seriálem, který stojí za to vidět. Svou strukturou spíše připomíná film, který je rozkouskován do deseti částí. Efekty jsou na seriál na velmi vysoké úrovni. Troufám si tvrdit, že co se týče efektů, zpracování apod., nemá seriál obdoby. Herecké výkony jsou také výtečné. U některých scén (objevení lágru) mi běhal mráz po zádech. Ve výčtu pozitiv bych mohl pokračovat do nekonečna. Co se týče negativ, mám jen jedno – seriál jsem zatím viděl jen jednou (je jisté, že se k němu v budoucnu opět vrátím), a tak jsem se v jednotlivých postavách trošku ztrácel – kolikrát jsem se přistihl, že když bylo řečeno nějaké jméno, netušil jsem, o koho se jedná do chvíle, než se objevil na obrazovce (kolikrát jsem to nevěděl ani pak). To je však maličkost, která na mé pětihvězdičkové hodnocení nemůže mít žádný vliv. ...we lucky few, we band of brothers...

• 21.3.2011  20:06

Taková průměrná česká blbůstka. Kouká se na to celkém příjemně, ale v podstatě je to o ničem. Donutil je sice (jako vždy) výtečný, ale je na to bohužel sám...

• 9.3.2011  13:30
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

Někdy je to drsné, někdy je to milé. Někdy je to zábavné, někdy je to nudné. Earl neurazí, ale taky ani nenadchne, nic méně se na to dá koukat a příjemně to vyplňuje volnou chvíli. Rozhodně to však není seriál, u kterého bych "musel" vidět více dílů po sobě. Lepší tři hvězdičky.

• 6.3.2011  18:10
    Digimon (TV seriál) (1999)

Už jako dítěti, které vyrůstalo na Pokémonech, mi to přišlo neskutečně debilní...

• 6.3.2011  08:59
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Spartacus má tak trošku pomalý rozjezd. Nic méně s postupem času se začíná velmi slušně odkrývat příběh - celkový i jednotlivých postav (vedlejší příběh postav asi žeru na Spartakovi nejvíc) a to pak povznáší Spartaka do naprosto jiné dimenze. Zhruba první tři díly jsou velmi divné a připomínají jakousi vietnamskou napodobeninu Gladiátora, 300 a soft(gay)porna. Poté však ubývají béčkové triky (které mě zprvu celkem dost vytáčely - autorům asi dlouho neodpustím ty neuvěřitelně debilní "záběry" do Crixovy respektivě Spartakovy přilby během jejich souboje v aréně) a ze Spartaka se stává velmi slušná, až návyková podívaná. Snad bude třetí série pokrčovat v duchu předšlých dvou.

• 3.3.2011  20:48
    Česká soda (TV seriál) (1993)

Bezkonkurenčně nejlepší český pořad. Skupina okolo Čtvrtníčka se prostě s nikým nesrala. Asi to bylo dáno tím, že přišli se správným pořadem ve správný čas... "Miloš Zeman - státník... Jan Zákopčaník - hydrometeorolog... Ladislav Winkelbauer - vrah... Vlasta Štěpová - politik... Jan Kavan - KATO... Vladimír Mlynář - politik... Marta Kubišová - zpěvačka... Julius Fučík - komunista... Jaroslav Foglar - jestřáb... VŠECHNY TYTO DĚTI BYLY PĚKNÝ SMRADI."

• 16.1.2011  10:11
    Californication (TV seriál) (2007)

Upozorňuju, že tento komentář není smysluplný text - je to spíše jen takový můj tok myšlenek či body, které objasňují, proč Californication tak žeru... 1) David Duchovny - tahle role mu prostě neuvěřitelně sedla. Díky tomuto seriálu ho již nebudu mít zaškatulkovaného jako agenta Fox Muldera, ale bude pro mě jednou provždy Hank Moody. 2) Hank Moody - prototyp chlapa 21. století. Jakkoliv je to smutné či veselé... je to prostě tak. Odraz doby, ve které žijeme.3) Další postavy - ať je to Karen, Becca, "masturbátor" Charlie Runkel, Mia či kdokoliv jiný... každá postava je prostě brilantní.4) Rostoucí úroveň seriálu - většina seriálů dnešní doby má problém, že nasadí laťku moc vysoko. Californication nasadil laťku vysoko, ale je stále schopný překonávat sám sebe. Důkazem jsou například první dva díly 4. série (aktuální díly v době, kdy píšu tento komentář). Tyto díly dávají tušit, že vrchol seriálu teprve příjde a to je po třech našlapaných sériích sakra dobrý signál. 5) hlášky - uvedu jednu - "Let's rock out with my cock out..."6) Pěkné ženy To asi nemá cenu rozvádět.7) Rocková hudba - miluju všechny ty odkazy na rockové hvězdy apod.... Sečteno a podtrženo, tenhle seriál doporučuju každému neboť je to jeden z nejlepších seriálů současné doby.

• 11.1.2011  18:29

Film je svým příběhem určitě v kategorii pěti hvězdiček. Jediné, co mě tak trošku obtěžovalo, bylo neustálé vzájemné poučování se o tom, jak se k sobě mají páni porotci chovat. Opakovalo se to během filmu tolikrát, že jsem uvažoval o snížení hodnocení na čtyři hvězdičky. Finále mě však naprosto dostalo - roztrhání fotky syna a naprosté zhroucení se toho největšího zastánce trestu smrti bylo prostě velkolepé. Tato scéna mě o těch pěti hvězdičkách naprosto přesvědčila.

<< předchozí 1 2 3 4 5