Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

 • Komedie
 • Animovaný
 • Dokumentární
 • Drama
 • Akční

O mně

Jsem milovník filmů, seriálů a pořadů. Z Evropy dávám přednost hlavně britským filmům, ovšem nepohrdnu filmy ani z Francie. Nejvíce sleduji americké filmy, seriály, pořady i televizní show. Jako malý jsem vyrůstal na různých amerických animácích a na ty nedám dopustit do dneška. Co se týče seriálů, vyhledávám spíše sitcomy, komediální a historické seriály. Česká tvorba mě nikdy moc nenadchla a opravdu u té si hodně vybírám, co možná nejkvalitnější projekty, i když najdou se samozřejmě vyjímky jak u filmů, tak i u seriálů. 

 

V poslední době se hodně zaměřuji na dokumenty o umění a umělcích, jako malíři, sochaři a architekti. Znovu jsem se vrátil k pořadům jako Štíty království českého nebo Krajinou příběhů českých hradů známých i neznámých. Takovýchto pořadů by mělo být více, kort, když žijeme v zemi, která oplývá nádhernými památkami. 

 

Hodnocení

 • *****........ Absolutní top film, seriál, ke kterému se vracím pravidelně. 80-100%
 • ****............. Film, seriál, ke kterému se jednou za čas rád vrátím, ale něco mu už chybí. 60-70%
 • ***................... Průměrný film, seriál, který neurazí ani nezaujme. 50% 
 • **........................ Film, seriál, který není ničím výjimečným, slabší scénář, myšlenka herecký výkon. 30-40
 • *............................. Film, seriál, který je hrozný, jednu hvězdu dávám díky herci. 10-20%
 • odpad!....................... Film, seriál, tak strašný, že by nikdy neměl být v televizi. 0%

 

Žánry filmu

Co se týče mého nejoblíbenějšího žánru filmu, tak to nedokážu rozhodnout, který z nich to je. S určitostí vím, že to nejsou novodobé horory, které nesleduji a proto nenaleznete v mém hodnocení žádný takový film. Ale jinak rád se kouknu na fantasy nebo dobrodružný film, nepohrdnu ale ani válečným nebo životopisným filmem. Mám rád také komedie, ale i drama. Dost mám v oblibě i filmy ze sportovního prostředí, nicméně tam už je to podle příběhu a většinou se rád podívám pokud tématem filmu je baseball, basketbal nebo box. Samozřejmě nesmím opomenout akční filmy, na ty se taky rád kouknu.  

 

Žánry seriálu

Mojím nejoblíbenějším žánrem u seriálů je rozhodně sitcom, nicméně nutno zmínit, že hlavně staré sitcomy, které mají vtipy... V dnešní době je stále těžší a těžší najít něco kvalitního a plného humoru. Čili rád se vracím ke starým sitcomům. Nové sitcomy vynechám, nestojí za nic a jsou trapné, obzvlášť ty z USA. Ohledně dalšího žánru seriálů, určitě mám rád historický a dobrodružný. 

 

Co opravdu nesnáším:

Propagandistické filmy, Horory, Telenovely, Německé romantické filmy a kriminálky, Český seriály typu Ulice, Ordinace. 

Novodobé americké seriály a filmy, plné nevkusného humoru, postavené jenom na sprostých dialozích. V poslední době mám doslova alergii na Disneyho, který totálně przní filmy. 

 

Seriály aneb totální dno televize

Zcela nově americký seriál Will a Grace a Zlatá Maska. K prvním zmiňovanému se dá říct, že je to rádoby česká telenovela, která spadá dialogy, herckými výkony na samé dno české filmografie, stejně jako Ulice nebo hůř Ordinace, i odpad je dát málo. Druhý seriál, americký seriál je opravdu jeden z nejtrapnějších seriálů, který kdy mohl vzniknout, nevtipné, nevkusné a dost stereotypní postavy... Navíc to vše je doplněnou o strašné herecké výkony hlavních protagonistů a ještě příšernější český dabing, který byl snad zplácaný během 1 dne.... Odpad je málo, dno je málo... Takový seriál by se neměl vůbec nikdy dostat do televize a lidem na oči. Zlatá Maska je nový pořad, vysílán v hlavní vysílací čas, na jedné nejmenovaném kanálu a je to toální nesmysl, americká i britská verze jsou strašné, nesmyslné, ale česká verze je ukázka totálního dna s naprosto nesympatickou porotou. Odpad. 

 

V současné době se těším na toto: 

poster poster poster poster

 

Málokdy doporučuji filmy, ale rozhodně koukněte se na tento úžasný dokument, který se nazývá Moje učitelka chobotnice. Je to absolutně top dokument.

Poster undefined     Moje učitelka chobotnice 

Reklama

Reklama