jarkolar

Student

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 13.9.2013  19:28
    ATM (2012)

Film plný hloupostí, ať už menších (ale přesto k zamyšlení), tak přímo do očí bijících. Já obvykle nejsem ten, co chytá každou scénu za racionální konec, ale tohle mi prostě nedalo a nad některými situacemi a rozhodnutími postav jsem se musel pozastavovat. Onen záhadný věznitel nepůsobil moc děsivě a nijak moc se v průběhu filmu nepředvedl, což jsem čekal do poslední chvíle, že se stane. Samotné trio pak není nijak zvlášť trýzněno během svého pobytu, takže pokud čekáte skupinu lidí, která bude trpět a strádat, tak tady se toho nedočkáte.Koukatelný to bylo, ale že bych to musel někdy vidět znovu, to opravdu ne.

• 1.7.2013  17:22
    Ať žijí rytíři! (TV seriál) (2009)

Nad tímhle musí kroutit hlavou i ty děti ...

• 27.1.2013  23:00
    Autopsy (2008)

Zde je naservírováno vše, co můžete od nemocničního prostředí čekat. Hromada orgánů, amputace, odběry tekutin, injekce vrtačky a kolem toho všeho známá červená tekutina, kterou se opravdu nešetří. Věřte mi, že obsah zní mnohem hůř, než to doopravdy je. Když k tomu přistoupíte s touhou se bavit a nehledat v tom bůhvíco, budete určitě spokojeni + jedna vtipná scéna, která nemá chybu.

• 16.4.2013  23:38
    Avatar (2009)

Film, kterému jsem se po dlouhou dobu úspěšně vyhýbal, ačkoliv jsem o něm moc dobře věděl. Důvod byl ten, že se mi nelíbil humbuk, jaký kolem něj byl a jak o něm všichni mluvili a všude byl samý odkaz a reklama, což mě prostě znechutilo a vytvořil jsem si tak trochu averzi, aniž bych k tomu měl objektivní důvod. Vydrželo mi to 3 roky, než jsem se k tomu dokopal a dohnal tuto mezeru. A tak se stalo, že ačkoliv jsem k filmu přistoupil negativně, což se mi stává málokdy, byl jsem uchvácen prakticky od začátku a nechal se vtáhnout do dějě. Ten byl sice tak naivní, že jsem si to v průběhu uvědomil hned několikrát, ale i tak mě to hrozně bavilo. Efekty, herci, hudba, k ničemu nemůžu utrousit negativního slova. Jeden z těch, kde jsem o udělení ***** vůbec nepochyboval.

• 5.11.2013  21:24
    Big Lebowski (1998)

Takovou pohodu jsem z filmu už dlouho necítil. Dudea si prostě nešlo nezamilovat a já mám hned chuť podívat se znovu. Ten koberec se tam hodil, stejně jako Jeff Bridges.

• 18.2.2013  00:08
    Blood Beach (1980)

Před 30 lety to někoho možná pobavilo, nicméně mě to naopak unudilo. Samotný pohlcení pískem, což je velmi dobrý a originální nápad, je bez šťávy a nebaví. Děj ve filmu se hýbe dopředu jen minimálně, vše je pořád stejné = pohlcení pískem - dialogy, ze kterých plyne, že nic nevíme - pohlcení - dialogy - pohlcení - dialogy a když už si říkám, že bude zajímavý alespoň to, co z toho písku nakonec vzejde, jsem zklamanej. Nedoporučuju ...

• 16.7.2013  22:08
    Brass Eye (TV seriál) (1997)

Prozatím viděny 4 díly a z toho se mi 3 víc než líbily, takže prozatím dávám plnej počet a uvidím, jak u mě dopadnou poslední dva. Tohle je přesně ten humor, co mám rád ... parodující, trefný, na hlavu postavený, iracionální. Jediné, co mě mrzí je to, že nechápu úplně všechny souvislosti, a proto mi ne každá scéna dojde.

• 9.2.2013  00:18

Tento film přesně vystihnul moje předsudky proti Brazílii a celé Jižní Americe obecně. Drogy, dětský gangy, nepořádek, marné hledání pomoci a hysteričtí místní, to je pro mě děsivá kombinace. Proto slyšet větu jedeme do Brazílie, ve mně samo o sobě vyvolá nepřijemnej pocit. My sledujeme skupinu amerických turistů, jejichž výlet neproběhne podle jejich plánu. Atmosféra je dobrá, navzdory tomu, že akce se během celého filmu moc neděje. Co je velkým plusem, je herecké obsazení, které za mě nemá chybu. V tomto případě bych spíš ocenil klasický únos kvůli výkupnému a ne takovou hloupou zápletku, ale s tím nic nenadělám... PS. scény ve vodě byly opravdu nádherné a je to jedna z mála věcí, co si z tohoto filmu určitě zapamatuju.

• 5.12.2012  14:46
    Brutal Relax (2010)

Přímořskej plážovej masakr :D já se luxusně pobavil. Pěkný efekty (roztržení chlápka vejpůl například) a pořádnej drive tomu nechybí :). ****

• 24.1.2014  12:19
    Bunraku (2010)

Vizuální stránka je dost netradiční a pro mě asi největší plus filmu. Bohužel všechno ostatní včetně příběhu a postav na mě nezabralo a když pominu pár povedených akčních scén, tak jsem se nudil.

• 24.12.2013  00:51
    Captifs (2010)

Inu, bylo hezké poslouchat češtinu v původním znění, ikdyž to byly jen nadávky a výhružky §x). Samotný film byl pro mě průměr. Postavy byly fajn, takže jim člověk docela i fandil. Krve moc neproteklo a ani atmosféra nebyla taková, abych tomu dával víc jak 3. Žádná zapamatování hodná exekuce se nekonala a konec nebyl taky ničím zvláštní. Bylo to příjemný koukání, ale na další podívání už to rozhodně není.

• 30.8.2013  15:30

Docela slušná podívaná, která si drží svou zábavnost po celých 110 minut na stejné, z mého pohledu nekolísavé úrovni. Hlavní postavy jsou sympaťáci, ale zároveň ve svých rolích vcelku uvěřitelní. To, kam se bude děj vyvíjet, jsem docela odhadnul a byl jsem moc rád za to, jaký spád věci dostaly.

• 29.8.2017  23:19
    Coherence (2013)

Skvělý atmosferický film plný napětí. Já tyto kousky spolu s Triangle nebo Timecrimes vážně můžu a zrovna tyto patří mezi ty, které nejsou překombinované a poskytnou rozumné vysvětlení. Zde je nám to naservírováno pod nos a vlastně to vůbec nevadí, protože to na ničem neubírá. Jak zde už spousta lidí napsalo, pro ty, kteří čekají lekačky, akci a nebo spoustu krve to ale není.

• 21.5.2012  21:27
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Jak mě doposud mohl tento seriál úspěšně míjet, to netuším, ale rozhodně jsem rád, že mám nyní většinu dílů stále před sebou a určitě se mám na co těšít. Zatím viděna 1. série a zaujalo mě to jako jen málo seriálů doposud. Postava Arnolda Rimmera prostě nemá chybu.

• 23.6.2014  00:00
    Death Ship (1980)

Pro horory odehrávající se na lodích mám slabost. Samo přostředí má obrovskej potenciál a pomoc tu není na dosah. Viděl jsem 3 horory podobného ražení a ani jeden nezklamal. Tenhle vidím ve svých očích na stejný úrovni jako Triangle, ale doba vzniku je znát. Postavy jsou ok, narozdíl od dněšních hororů tam nejsou zapotřebí dementní náctiletí, aby bylo koho zabíjet, ale o tom tenhle film celkově není. Já jsem dostal všechno co jsem od toho čekal a komu se líbil Ghost Ship nejspíš taky nesáhne vedle =).

• 26.1.2014  02:00
    Děti (2008)

No to nám tedy byl zase jednou pěkně hloupoučkej horůrek. Banda malých parchantů, jejichž průměrný věk je zhruba 10 let díky jakémusi syflu zterorizuje své dospělé. . . Díky tomu, že mezi staršími převládá naprostá demence, chybí normální úsudek a náznak logického uvažování, tak se jim to i (kupodivu!) podaří. Já osobně děcka v hororech v 99% nesnáším a tohle se zařadí s přehledem mezi to, co bych rád co nejdřív vymazal ze svý paměti. No a rozhodně to není jen tím, že se to točí kolem dětí, protože mám spoustu oblíbených hororů točících se kolem dětí (Orphan, Eden Lake) , ale tohle bylo něco neskutečnýho. Exekuce v podobě dětí byly tak směšný, jako když by měly dospělýho člověka utýrat veverky, ale sestříháno by to bylo tak chaoticky, že byste to málem i snědli. Být to pořádně seříznutý do komedie, možná by to i bavilo, ale tohle je pro mě totálně neuchopitelný.

• 17.7.2013  21:48
    Det okända. (2000)

Námět je teda hodně okoukaný, ale příklad uvést nemohu, protože bych vyzrazoval souvislosti =). Prostředí je krásný, Skandinávii mám hodně rád a les je jedno z mých nejoblíbenějších hororových prostředí vůbec. Herci jsou docela fajn, SPOILER ale trochu mě mrzí, že na nich nešla moc poznat ona změna a pak taky odlišná délka proměny u jednotlivých členů (ikdyž o době napadení se dá u Thomase spekulovat) ... KONEC SPOILERU Ze zkušenosti s podobnými snímky se mi zdá, že když je to vedeno pouze formou zážitku a nejsou nám oznámeny skutečnosti kolem, je to lepší. Forma natáčení, kdy je to vedeno ve stylu přítomného kameramana, který ale není jednou z postav, má svoje klady i svoje zápory. Co se kladů týče, mizí tím otázka, proč to daná osoba točí, ikdyž jí už jde o život a taky můžeme sledovat dění nehledě na to, kde se pohybují ostatní postavy. Atmosféra byla výborná ale k plnýmu počtu tomu chybělo z mého pohledu trochu více agresivity, strachu a špetka něčeho, čím by se mi to výrazněji zapsalo do paměti.

• 11.4.2012  18:53

horor bez napětí, bez akce bez jakékoliv smyslnosti a plný nepřesností a naprosto stupidního chování postav ...

• 14.10.2013  21:39

Tak tohle byla parádička, sotva jsem začal smutnit, že jsem od svého oblíbence Louise C.K už viděl úplně všechno a že se nic nového v nejbližší době nechystá, objevím tohoto týpka, kterej je stejně přísnej a ještě k tomu v úplně jiných tématech. Jsem moc rád, že všechny ostatní vystoupení mám ještě před sebou a už teď mám jasno, že mě čeká 7 hodin zábavy. Sprostej, cynickej, bez hranic.

• 17.10.2013  14:44

No, já viděl tohle vystoupení jako druhé v pořadí (po Complaints and Grievances) a přišlo mi to, narozdíl od ostatních, o něco slabší. Výbornej byl začátek o válkách a pak taky konec, ale prostředek mi přišel trochu hluchej . . .

• 14.10.2013  20:54
    Hatchet III (2013)

Komu se líbily předchozí díly, rozhodně zklamanej nebude. Efekty jsou slušný, krev teče hektolitrama, lidé umírají po tuctech =)).

• 21.11.2014  18:09
    Hněv duší (2004)

Ještě poměrně nedávno jsem měl z hororů, který se odehrávají v týhle době docela negativní předsudky a tak nějak jsem se jim vyhýbal. Nyní můžu říct, že jsem musel obrátit názorově o 180° a naopak, když má nějakej tvůrce tu odvahu se pustit dodobě do jiného než posledního století, tak to stojí za to. O tom mě přesvědčili v minulosti už Dravci a teď i tohle. Řekl bych, že v tomto filmu všechno funguje jak má. Herci jsou víc než obstojní, jejich chování je uvěřitelný a stupňování napětí je přesně podle mýho vkusu. Z mojí strany byla trochu obava, jak se jim to podaří zakončit, ale ta se nenaplnila, takže veká spokojenost.

• 29.10.2011  21:09
    Hondo (1953)

Western, který se mi trefil do noty. Já sice nejsem fanouškem tohoto žánru, ale na Hondo jsem se při přepínání programů už dodíval. Není příliš agresivní, hrubý a přitažený jako to mají některé westerny ve zvyku. Žena na ranči mi akorát moc neseděla, ale to je možná jen můj pocit ... jinak moc hezký film na sobotní odpoledne.

• 28.3.2014  18:08

Film má už od začátku docela dobrej spád a moc se s tím nepárá, což je velký plus. Hlavní hrdina v roli tatíka je docela uvěřitelnej a náležitě nekompromisní, a to je potřeba. Skvělej revenge na jedno pokoukání.

• 31.7.2012  11:51
    Hostel (2005)

Začátek je podle mě opravdu hodně slabej. V první půlhodině se prakticky nic neděje, teda kromě toho, že míchají opět Rusy, Čechy, Slováky a Ukrajince dohromady, jakoby to bylo úplně jedno. Co mě ale zase zaujalo byla poslední půlhodina a scény v podzemí (nebo co to bylo). Miroslav Táborský působil v roli policisty tak jako kdekoliv jinde, ato nudně, komicky a přitrouble. Ten konec si ale zaslouží jít s hodnocením o něco výš, takže nakonec za ***.

• 7.2.2015  13:03
    Hrajeme s Alim (TV pořad) (2015)

Nezlobte se na mě, ale tohle je celý o hovně. I kdybyste si domů pozvali 6 náhodných lidí z ulice a pak na sebe koukali, bylo by to záživnější než tahle zbytečnost. Přetrpěl jsem to do konce, protože jsem u toho zrovna obědval a říkal si, že když už to teda nakonec ohodnotím, tak alespoň jeden celý díl, nicméně bylo to utrpení.

• 19.6.2012  22:08

Dát tomuhle hodnocení není pro mě jednoduchý. Hlavně proto, že na mě jednotlivý části filmu působily každá jinak :(. Efekt a krvavý scény jsou ovšem ve všech výborný a ohledně této stránky nemám co vytknout. Nejlépe na mě působila prvních cca 40 minut, který bych zhodnotil na ****. Pak se to celý ale komplikuje a my se setkáváme se strejdou němčourem, což je dost překombinovaný a mě to vůbec nesedlo. Pak ještě ty řeči o mísení rasy a vztahy mezi členy rodiny ke konci a to už bych zase dal na pouhou * hvězdu, tím spíš ta konečná čistě ženská scéna :(.

• 14.7.2013  23:38
    Humongous (1982)

Když to řeknu blbě (ale pravdivě), tak jediná zajímavá scéna je ta znásilňovačka na úvod. Pak je tu nezáživný tlachání a brázdění vod a prakticky nic, co bysme potřebovali doopravdy vědět až do doby, než dojde k uvíznutí na ostrově. Nenechte se zmást popisem, je mnohem dobrodružnější než celý film. Pro mě to bohužel byla jedna velká nuda a to jsem se snažil vcítit do atmosféry. Efekty jsem nezaznamenal snad žádný ... Jedinej rozdíl mezi živými a následně mrtvými návštěvníky ostrova bylo pár čmáranců krve po jejich obličeji. Samotný mutant mi pak přišel jako "medvědí Ivánek" z Mrazíka, protože s ním sdílí jak vzhled, tak zvukový projev. Když mi tahle souvislost došla, závěr filmu jsem si s úsměvem nakonec i užil.

• 21.1.2014  16:34
    Chained (2012)

Velmi příjemný překvapení. Obě hlavní role jsou zahraný fakt skvěle a uvěřitelně. Už úvodní scéna dává tušením jakým směrem se bude film ubírat . . . "Máma už se nevrátí, začni si zvykat." Neměl jsem problém vžít se do situace a děj pěkně ubíhal, prokládaný scénama, který se jen tak nevidí (společné umývání, hra s kartama obětí). Konec to celé jen hezky dovršil, ačkoliv jsem měl v koutku duše představu i o trochu jiným směru. Silný * * * *

• 10.3.2015  21:40
    Chappie (2015)

Přesně na něco takového jsem měl náladu. Polovážné, pravidelně odlehčované vtípky a srandičkami ze strany Chappieho a skvěle podkresleno hudbou tradičně výborného Hanse. Bohužel tam byly scény, kterých jsem se obával, jako pohádka v posteli, které mi kromě pár nelogičností hlavně brání dát plný počet. Celkově jsem byl příjemně překvapenej, protože jsem čekal víc útoků na city a moralizace.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6