liborzel

liborzel

<< předchozí 1 2
    • 31.3.2016  14:14
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Pod vlivem docela nudného filmu jsem dlouho odolával kamarádovým doporučením. Nakonec jsem ale podlehnul a od prvních dílů jsem hltal seriál jako malý kluk a od té doby se StarGate pro mě stal nejlepším sci-fi seriálem všech dob. Genialita Jackova sarkasmu je totiž přesně můj šálek kávy. Samantha v podání Amandy Tapping je velice roztomilá až k sežrání. R.D.Anderson je jako Jack dokonalá volba a gen. Hammond je lidsky báječný velitel-pro USA bohužel dost netypický. Ačkoli Asgardi jsou bezpochyby úžasní, tak mojí nejmilejší postavou je báječná, něžná a křehká kráska - laskavá a moudrá Laya. Tu Noxskou dívku mám ze všech mimozemských tvorů nejraději. A přestože se najdou díly, které jsou tak trochu o ničem, tak si musíme uvědomit, že seriál má těch dílů přes 200 a i scénaristé jsou jen lidi. Jen je škoda, že v pozdějších řadách se místo Jacka stane velitelem Mitchel. Ten je se svými pokusy o vtip spíš trapný - i s tou svojí babičkou. Ale Vala to docela vykompenzovala. Já zkrátka na tento seriál (i na Atlantidu) nedám dopustit a žádné StarTreky atd. jej v mých očích nepředčí. Seriál mi dal další várku přesvědčení, že ve vesmíru nejsme sami. Jsem o tom na 100% přesvědčen. Jenže jsme v takové části vesmíru,kde o nás nikdo neví,nebo o nás zkrátka nejeví zájem.

• 24.1.2016  21:26
    Lovci zločinců (TV seriál) (2011)

Po necelých třech shlédnutých sériích konstatuji, že je to nejlepší seriálový thriller jaký jsem viděl. I když se rozjížděl trochu pomaleji, tak nabral brzy strhující grády. Od chvíle, kdy se objevila Amy Acker však hltám díl za dílem se zatajeným dechem. Úžasná role a úžasně zahraná. Ta její něžná a nádherná tvářička s bezelstným úsměv v každé situaci mě prostě bere. Tak jsem zvědavý na další série. Jen jedna věc by mě zajímala-jestli si autor uvědomuje, že zase není tak daleko od skutečnosti.

• 24.10.2015  13:55
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Zatím jsem viděl první sérii a jsem z ní nadšený. Velmi vtipná oddechová záležitost. Kat je skvělá a Beth je až neskutečně nádherná. Tak nějak vypadá můj ideál dívčí krásy. Všechny hlavní postavy jsou přirozeně vtipné a není to tak umělé jako v jiných seriálech. Fakt se dost bavím těmi vtipnými dvojsmysly a ještě na blonďaté Beth můžu oči nechat. Doufám jen, že v dalších řadách seriál příliš neztratí na na vtipu ani na půvabu.

• 18.10.2015  00:28
    Děsivá předpověď (TV film) (2009)

Tak za tyto úžasné efekty by se nemuseli stydět ani Japonci v šedesátých letech minulého století. Další americká megalomanská sračka. Rádoby dramatické scény byly velice snadno předvídatelné. Chybělo tomu snad úplně všechno-včetně sympatických hlavních postav. A to je katastrofický žánr mým nejoblíbenějším.

• 4.10.2015  17:35
    Johanka z Arku (TV film) (1999)

Pro mě je příběh Jany z Arku příběhem největší osobnosti v lidských dějinách. Vůbec mě nezajímají názory dementních rádoby historiků hovořících o tom, že byla šílená, že měla na mozku nádor a díky němu měla ona zjevení. Důvod totiž vůbec není důležitý - důležitý je odkaz této úžasné ženy. Většina válek byla vždy vedena pouze božím jménem za účelem dobývání. Ona se vydala válčit za účelem osvobození a sjednocení svého lidu. A doplatila opět na církev a víru, v jejímž jménu bojovala. Tento film je až na pár věcí nádhernou 3 hodinovou podívanou nutící nejen k zamyšlení. Je hrozné si uvědomit, že se vlastně spousta věcí do dnešní doby bohužel vůbec nezměnila. Mám pocit, že by bylo dobré spojit tento film s filmem Luca Bessona a zvolit jakýsi průměr i z důvodu historické věrohodnosti. V každém případě tento televizní film je mi bližší i díky skvostnému výkonu hlavní představitelky. Jen je pro mě s podivem jedna skutečnost, která s filmem nesouvisí - že Jana z Arku byla kanonizována až po 500 letech. Inu církev je církev a nerada přiznává historické a neomluvitelná zvěrstva páchaná ve jménu BOHA.

• 3.10.2015  23:16

Já si už ani nepamatuji, kdy jsem byl českým filmem tak okouzlen a nadšen. Nádherný, něžný a vtipný film u kterého mi bylo úplně jedno, jestli tam jsou nějaké chyby či nelogičnosti. Když se mi film líbí, tak ho sleduji se zatajeným dechem a po žádných chybách vůbec nepátrám. Mádl je skvělý a i ostatní herecké obsazení je tu výborné. A musím se přiznat, že jsem už také přemýšlel o tom, jak by se mi líbila taková příležitost, jakou dostal hrdina filmu. Možná i proto se mi film tolik líbil - že aspoň ve filmu to je možné a hrdinovi to nakonec vyšlo. Je to snad jakési blýskání na lepší časy české komedie? No kéž by.

• 11.4.2015  20:15

Neotřelé téma-pilotní díl výborný,pár dalších dílů klidnějších a zbytek seriálu strhující a do poslední chvíle napínavá podívaná.Mnozí tu volají po pokračování-ale ten 21.+22. díl jsou tak dokonalé,že se obávám,že by pokračování mohlo celkovému vyznění seriálu jen uškodit.Asi jsou všichni zvyklí na happyend,ale mě ten závěr uspokojil tak jak byl.Vše na tomto seriálu bylo nadprůměrné-od hereckých výkonů po režii.Tak si jen mohu přát víc takových seriálů.

• 2.4.2015  16:09
    Terra Nova (TV seriál) (2011)

Obrovský tematický potenciál sice ne zcela využitý-ale mě se to dost líbilo.Casting velice dobrý,děj napínavý.Dinosauři sice někdy až moc viditelně trikoví,ale nějak mi to nevadilo.Takže jediným mínusem je to, co je pro spoustu amerických seriálů typické - "to be continued" - a dál nic v tom nejlepším. Inu co čekat od Fox

• 19.3.2015  23:25
    Interstellar (2014)

Nezlobte se, ale vůbec nechápu těch 85%.Za co? I když patřím mezi ty, kteří fyzikální zákony neberou jako dogma, tak tohle je moc i na mě. Nejdřív jen velká nuda potom trochu menší nuda a nakonec chuť utrhnout si hlavu a hodit ji do černé díry. Nezbývá než souhlasit s tím, že autoři museli být při psaní scénáře zhulení jak kráva. A asi na tom byli stejně i ti, kteří filmu dali 5*. Asi je to moje chyba, že jsem film sledoval střízlivý.Nic mě na filmu nezaujalo a ještě těch dlouhých, ubíjejících 2 3/4 hodiny. Tak musím mít obě oči zavřené, když dávám 2* za robota a za vyřčení té pravdy, že tato planeta bohužel v nedaleké budoucnosti skončí nějak podobně.

• 11.2.2012  23:37
    Jack Bull (TV film) (1999)

Jak nadčasové.Jakoby vystřižené z dnešní doby,kdy stejně jako tehdy peníze a politická moc dělají právo.A stejně jako ve filmu je bohužel málo takových lidí jako soudce v podání Johna Goodmana.Taky musím vyzdvihnout krásu těch dvou vraníků,kvůli kterým vše vlastně vzniklo.

• 1.2.2012  20:33

No-je to tak-australané tyhle filmy o koních prostě náramně umí-jako třeba Phar Lap.A není se co divit,když je to v podstatě jejich národní sport.A stejně jako Phar Lap je i tento silně emotivní film natočen podle skutečnosti.Naštěstí Velký závod nemá konec tragický.Já se vždy těším na každý film o koních a světě okolo nich.Media Puzzle-nebo spíš ten jeho koňský představitel-byl nádherný-vlastně asi všichni koníci ve filmu.

• 22.1.2012  16:23
    Ve jménu cti (TV film) (1995)

Pro nás milovníky zvířat dost drastický film.Jelikož je to podle skutečnosti,tak je to jen další důkaz o nechutných praktikách armády USA,když se jim něco nebo někdo stane nepohodlným.Nejvyšší velení debilních zelených mozků bez kousku cti a úcty k jiným-ať už lidem nebo zvířatům.Naštěstí se i zde najde dost čestných a odvážných lidí,kteří se vzepřou naprosto idiotským rozkazům "velkého" Douglase MacArthura a řady jeho podřízených důstojníků.I přes ty drastické záběry jsem viděl velice působivý snímek o velké úctě hrstky lidí ke koním-ke svým druhům v boji.Takoví chlapi nebo ženy (nechci zapomenout na krásnou plukovníkovu dceru) mají moji úctu a hluboký obdiv.Není toho moc,co by se dalo filmu vytknout-takže velmi dobrý film.Něco jako historický dokument.A navíc-hóóóódně krásných koní.

• 20.1.2012  22:53

Velice hezký a laskavý film.Jakmile tam je tak nádherné zvíře jako Felicitina klisnička Penny,tak nemohu moc ubírat na hodnocení.Ale líbilo se mi to celkově,nejen kvůli koni nebo nádhernému srdci Felicity.Hezká hudba,výborná kamera i herecké výkony.

• 20.1.2012  00:51
    Zaina (2005)

Další z řady hezkých filmů s nádherným koněm.Mě tohle úplně stačí.Nemohu si pomoci,ale pro mě je kůň nejvznešenějším,nejušlechtilejším tvorem na zemi.Tak až na ten nepochopitelně zmatený a krátký závod na konci (-*) -absolutní spokojenost.

• 19.1.2012  18:37

Tenhle film je fakt síla.Psychologicky ohromně silný příběh o tom,jak lze obrovskou trpělivostí a vůlí dokázat vyléčit koně i jeho jezdce hlavně psychicky.Skláním se před lidmi,kteří dokáží něco podobného jako Tom.Kéž by jich ale bylo na světě víc.Robert Redford dokázal,že je vynikající nejen jako herec,ale i jako režisér.Spolu s Clintem Eastwoodem je Robert Redfort můj nejoblíbenější herec.Sympaťák každým coulem.Nevím,že by někdy jako herec natočil nějaký špatný film.Tento film mu byl doslova šitý na míru-Redford byl tak věrohodný,až se zdálo,že se neživí jako herec,ale že skutečně pracuje jako odborník u koní.Celé to sice mohlo působit zdlouhavě-ale o to přesně jde-jen trpělivost a vytrvalost-nesmí se spěchat na koně,ani na jezdce.Prostě nádherný film z nádherného prostředí.

• 19.1.2012  02:37
    Kůň pro Danny (TV film) (1995)

Mytologie napsal:Neurazí,nenadchne.Ano-mě film skutečně neurazil,ale zato mě zcela nadchnul.Miluji tenhle druh filmů o lásce mladého,nezkaženého a bezelstného človíčka ke koni-o opětované lásce a důvěře jednoho k druhému.Moc se mi líbilo,že 11ti letá dívenka v podstatě "vychovávala" svého strejdu.Paleček byl kouzelný a prostředí dostihového sportu samozřejmě taky.V podstatě nemám co bych tomuto tv. filmu vytknul.Dokonalý herecký výkon Leelee Sobieski předčil výkony dospělých herců.A když hlavní postavu nadabovala svým kouzelným hlasem Tereza Kerndlová....

• 19.1.2012  02:19

Russell Crove velice věrohodný.Hudba krásná.Příroda nádherná.A koně?Úžasní.A tak nádherně zbarvení,že by mě jen zajímalo,jak moc byli ve filmu "napajcovaní".Zlatá,Stříbrný i jeho otec měli neskutečně krásné zbarvení.A tak mi na filmu vadil jen trochu nepřirozený způsob vyprávění a ten konec jsem předvídal dlouho před tím,než Stříbrný opravdu skočil.Nicméně je to smutný fakt,že člověk je největším nebezpečím a škůdcem pro nádhernou divokou přírodu.

• 18.1.2012  00:23
    Ruffian (TV film) (2007)

No jo-tak jsem zase brečel jako malý Jarda.Další nádherný,ale nesmírně smutně končící film podle skutečné události.Příběh dostihové královny Ruffian je vyprávěn tak úžasným sugestivním způsobem,že se na něj stále nemohu vynadívat.Navíc podmanivá krásná hudba dodává příběhu ohromnou sílu.Další obrovská sportovní tragédie famozního koně.Podobně jako u Phar Lapa.Tady to vypadalo,že ji vyvedli z míry ti pitomí holubi.Na televizní film je to úžasný počin.Asi díky tomuto filmu budu muset přehodnotit některé své názory.Dlouho jsem si myslel,že nejskvělejším koněm všech dob byl Phar Lap,ale...Ruffian je jediná neporažená ve špičkových dostizích-od prvního do posledního závodu vyhrávala.To nedokázal Phar Lap ani Secretariat.

• 18.1.2012  00:11

Moc hezký a poetický film.Další z řady filmů o vzájemném přátelství a úctě člověka a nejušlechtilejšího tvora-koně.Úplně mě dostal ten závěr s vypuštěním stovek a stovek nádherných mustangů zpátky do přírody.To obrovské stádo bylo fakt působivé.

• 18.1.2012  00:04
    Seabiscuit (2003)

Ano-přesně podle čertíka "jsem malej ale šikovnej".Co je malý to je hezký.Vůbec to neznamená,že by měl i malé srdce-naopak-tento téměř už ztracený hřebeček dokázal co znamená vyhrávat a nevzdávat se ani v těžkých chvílích.Nebýt toho začátku,kdy hodně dlouho trvalo,než to začalo být o Seabiscuitovi,tak bych dal plný počet.Už jsem to skoro chtěl vzdát a vypnout to,ale nakonec se vyplatilo počkat.Další z řady krásných filmů o úžasných a nádherných koních a lidech okolo nich.

• 16.1.2012  15:18
    Phar Lap (1983)

Samozřejmě-americký svi*ně-kdo jiný by mohl stát za smrtí tohoto nádherného "obra" ?Chamtiví,bezcitní,sobečtí maniaci z oné "země neomezených možností".Ve filmu tomu decentně říkají "syndikát".I když tu generalitu australského dostihového sportu bych taky nejraději postavil ke zdi....Nádherný film o skvělé kariéře a tragickém konci fenomenálního koně-smutný-moc smutný konec.Podle všeho je Phar Lap stále nejlepším koněm všech dob. "V roce 2006 přišli vědci s převratným důlkazem o tom, že Phar Lap zkonzumoval arzen asi 35 hodin před smrtí." Co víc k tomu dodat?

• 14.1.2012  01:35

Nádherná klasika se skutečně skvostným hřebcem.Jen pár míst by asi mohlo být trochu méně na efekt.Samozřejmě Black vévodil celému filmu.Nemohu si odpustit poznámku k někomu,kdo tu píše,že má rád filmy se zvířaty a tento krásný film nakonec označí jako odpad.Takovým lidem nerozumím.

• 11.1.2012  20:28
    Bobby (2005)

Ale jo-takové filmy můžu.Trochu ve stylu Hachiko o věrnosti psa k jeho mrtvému pánovi.Ale-Hachiko je jen jeden a tomuhle přeci jen něco chybělo.A naopak tam bylo něco nevěrohodného.Tak třeba když jsem viděl spravedlivého a čestného lorda primátora,tak jsem si hned vzpoměl na soudruha bývalého primátora Béma,jak čestně a spravedlivě by se zachoval on-a musel jsem se jen hořce pousmát.

• 11.1.2012  10:41
    Dr. Dolittle (1998)

Docela hezká oddychovka hlavně díky Eddie Murphymu.A zvířátka taky perfektní.Miluji tygry a tak jsem byl potěšen i touto nádhernou kočkou.Je to komedie a tak nemůžeme očekávat nějaké filozofické obohacení.Tak film může vyvolat jen lásku ke zvířatům a potřebu jim více porozumět.A to se myslím tomuto snímku dokonale podařilo.

• 11.1.2012  10:32

Naprostá slátanina.První dva díly byly perfektní,další dva ještě ušly-ale tohle byla jen hovadina z debilního Hollywoodu.Jen za Kylu Pratt a některá zvířátka jedna hvězdička.Bez Eddieho to už lepší nebude.

• 8.1.2012  02:27
    Oko delfína (2006)

No-nedávno jsem četl článek a v jeho nadpisu byla otázka "Jsou delfíni opravdu jen zvířata?" Odpověď je jednoduchá.Na rozdíl od člověka delfín určitě není žádné zvíře,ale nejvyvinutější inteligentní forma života na této planetě.Naopak člověk je ta nejhorší verbež,jaká se kdy na této planetě mohla objevit.Delfín neničí životní prostředí,nekácí deštné pralesy metr po metru,nedrancuje přírodní bohatství,nevyhubil spoustu živočišných druhů a spoustu dalších nepřivedl na pokraj vyhynutí-a to vše jen pro svoji zábavu a obohacení.Ne-tohle všechno ale "dokázal" tvor zvaný člověk.To,že si člověk o sobě ve své aroganci zaslepeně myslí,že je nejinteligentnějším tvorem na planetě,to jen dokazuje,že tomu tak není-skutečně inteligentní tvor by takto neuvažoval.Problém delfínů tkví pouze v tom,že jsou ve své inteligenci příliš dobrosrdeční,bezelstní a vůči lidem bohužel až naivně důvěřiví.To,že se delfín vůči lidské pakáži nedovede účinně bránit pro něj může mít katastrofální důsledky.Vyvražďování tisíců a tisíců delfinů skutečně svědčí o úrovni inteligence člověka.Tak mi nezbývá,než si přát,aby se tento úžasný tvor co nejdříve naučil bránit co nejúčiněji onomu údajně nejinteligentnějšímu zvířeti zvanému člověk.Já osobně se velice stydím za to,že jsem člověkem a chci se delfínům aspoň na dálku omluvit.Filmu dávám plný počet hlavně za to,že poukazuje na potřebu lidí zneužívat delfíny kde se jen dá.A nádherná kukadla Carly Schroeder podtrhují půvab filmu,v něm oni delfíni jsou tím nejpůsobivějším prvkem celého filmu.Pro filmy s delfíny mám slabost a to nezmění ani špatné hodnocení některých lidí,kteří asi ani nevědí,co píší.

• 5.1.2012  22:15

Hodnocení stejné jako u jedničky-byla to taková kravina,až to bylo hezké a docela jsem se pobavil ještě víc,než u prvního dílu.Opět dobrá kamera.

• 5.1.2012  22:07

To je tak blbý,až je to hezký a docela jsem se i bavil.Ti Němečtí ovčáci byli nádherní.

• 5.1.2012  15:19
    K-9000 (TV film) (1991)

Mě se ten film docela líbil.Takový nenáročný,oddychový snímek.Mám ale ten samý problém jako Campbell-proč se ten bezesporu nádherný hafan objevil ve filmu tak pozdě.Do té doby to bylo tak trochu o ničem.Ale ten hafan tomu dodal šťávu.Na rozdíl od jiných filmů,kde mají zvířata nepřirozené vlastnosti mi to tady nevadilo,protože to tu bylo aspoň vysvětleno,jak k nim přišel.V jiných filmech je to prostě "normální",když pes hraje basket,fotbal,nebo hraje na banjo.Tady psí herec naprosto předčil své lidské kolegy-i když doktorka byla velice půvabná-ale to bylo vše.

• 2.1.2012  20:05

Těžko se mi hodnotí tento film tak brzy po jeho shlédnutí.Je to totiž nádherný film s nejsmutnějším koncem,jaký si dovedu představit.Další úžasný příběh o oddané lásce dvou tvorů-psa a člověka.A další ukázka toho,že je bohužel spousta lidí,kteří jsou ta nejhorší pakáž. Primitivní,zlomyslná a bezcitná sebranka,která si nezaslouží být nazývána člověkem.A o to více vyniká opačný pól-nezištná a obětavá nádherná studentka Dáša (asi spíš Dasja) i Bimovi dětští kamarádi.Nádherný a hlavně plně realistický snímek-nepřikrášlený-i s tou ironií na občanskou "uvědomělost".Kam se hrabou ty americké hovadiny,kde psi hrají baseball apod.Z tohoto snímku by si měli vzít příklad všichni filmaři,než začnou točit "zvířecí" film.Ten konec je ale až srdcervoucí a to já nemám rád-nedělá mi to dobře-jsem takovej citlivka.Na začátku to vypadalo,že z Bima bude nějaký ošklivý "vořech" a nakonec z něj vyrostl nádherný hafan.Ve filmu podal nejpozoruhodnější výkon-vše bylo tak věrohodné,až z toho mrazilo.Sympatický byl i Vjačeslav Tichonov a půvabná Irina Ševčuk v roli Dáši.Dlouho jsem měl k tomuto filmu nedůvěru jen kvůli tomu,že je to sovětské-no a své nedůvěry dnes mohu jen litovat-tímto bych se chtěl tvůrcům filmu aspoň na dálku za nedůvěru omluvit.

<< předchozí 1 2