Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Horor
  • Dobrodružný

Recenze (90)

plakát

Hobit: Bitva pěti armád (2014) 

Jako většina zastánců knižních podob asei zde uplatnilo tvrzení, že: "kniha je lepší než film." Opravdu mě to docela hodně zklamalo. Čekala jsem impozantnější bitvu, třeba takovou jaká byla ve třetím filmu trilogie následující po Hobitovi. Nevím asi jsem měla větší očekávání než mi mohl film nabídnout. Ovšem oceňuji snahu srovnat se k knihou a dosáhnout kvality Pána Prstenů, což se hodně dařilo v některých partech, hlavně okolo vztahu Bilba a Trpaslíků. Jinak film docela svižně plynul.

plakát

47 róninů (2013) 

Teď jsem se vrátila z kina. Musím říct, že mám z toho velmi smíšené pocity. Jedna strana byla spokojena, druhá zase ne. Příběh, který si filmaři vzali na paškál je sám o sobě hodně zajímavý a legendární (aspoň, co se Japonska týče). Vím, že mnozí tento příběh nezná, nebo o něm jen letmo slyšeli. Ovšem pro znalce Japonských dějin to byly dvě útrpné hodiny, při kterých se jim vařila krev, že tohle je špatně!!! Jenže tato produkce to pojala z té strany, ze které jsem to tušila, že pojme (už trailery trvající bezmála 3 roky mě v tom utvrzovaly). Aneb další Pán Prstenů, Alenka, Jack a fazole, etc. Ale abych nebyla tak přísná, některé scény to poměrně zachraňovaly, i když měly tedy, co dělat. Další menší plus bylo za herecké obsazení a výběr prostředí. Myslím, že klíč veškeré kritiky a neoblíbenosti filmu padá na tom, jak dlouho se film oddaloval. Nejdříve to měl být podzim roku 2012, pak znovu jaro 2013, pak podzim 2013 a náhle přelom 2013/2014 přinesl kýženou odměnu pro ty, kteří na to museli čekat. Konečný výsledek? Jsem docela i zklamaná, po dvou letech čekání jsem doufala, že z toho filmaři vytvoří větší dílo, než to, které nám představili.

plakát

G.I. Joe 2: Odveta (2013) 

Už jsem měla čest vidět. Páni, účast některých postav mě opravdu potěšila (Lee Byung Hun, Bruce Willis) a některé rozesmutnila (Channing Tatum). Opravdu mě tam chyběl rychlo-seznamovací začátek, kde by se ve stručnosti objasnilo, kdo je kdo. Ovšem nejvíc mě pobavily scény s tou kuchyní a tím pojízdným tankem. :D Přes některé přehnané scény tomu dávám za pět aneb Severní Korea byla prostě pravdivě vykreslena.

plakát

Jókai ningen Bemu (2011) (seriál) 

Stejně jako většina Kameho fanynek jsem se na to také dívala. Nepopírám, že největším lákadlem byl právě (polonahý) Kame. Znala jsem anime, mohla jsem aspoň zčásti tušit, jaké to bude, ale splnilo to všechny má očekávání. Ovšem mělo to jedinou vadu a to mě na této doramě - vlastně na celém příběhu - mrzí. Opětovné objevování a posléze "napravení" zla. Vím, že "zlo" tu bude stále. Jenže ne všechny zlé lidi (nebo zlo samotné) lze napravit.

plakát

Liu xing hua yuan (2001) (seriál) 

Přestože, tohle byla moje třetí verze, nepočítána manga, parádně jsem se zas a znovu bavila nad úžasnou debilitou Dao Ming Si ajeho trpitelskýma scénama, který mě absolutně emotivně vyčerpaly na samé dno. I když je fakt, že i Lee Min Ho v Korejské verzi a Matsumoto Jun v Japonské dávali maximum, tady mi to přišlo více reálnější a mě bližší. Délka mi vyhovuje tak akorát. Nevím proč, ale tohle zpracování ve mě zanechalo větší stopy, než Japonská a Korejská. Aneb single-cell creature is best!!

plakát

Paralelní světy (2012) 

Dávám čtyři hvězdy jen pro ten nápad a efekty, jinak film byl klasickou ukázkou pohádky, kdy princezna je "zachráněna" svým princem na bílém koni, tady spíše s růžovým pylem jako dědictví pro ni. Opravdu ten nápad s těmi světy se jen tak nevidí, bylo to něco nového, co tady delší čas nebylo. Takže pokud máte rádi "pohádky" je to stvořené pro vás. :-))

plakát

Králův dvojník (2012) 

Můj první Korejský film bez jakýchkoli titulků. Musím říct, že jsem to dávala docela dobře, ale výkony všechn herců byl naprosto parádní, hlavně není vůbec lehké hrát dvoj roli. Na sto procent nezůstane jen u jednoho podívání. Miluju filmy, kde se z ničeho nic stane ve vážné situaci vtipný moment. Tady jich bylo několik aneb miluju Korejský humor. :D Vřele doporučuji všem, kdo mají rádi styl Princ a chuďas. Takto to na mě působilo. ;-)

plakát

Jakalyi onda (2012) 

Oh my Gaksital!! Pecka!! Jako nevidí se každý den, aby váš bias byl unášen nebo byl terčem zabijáka. :D Miluju ten film. <3 Ta propojenost mě dostávala. Rozhodně se mrknu více krát. ;-)

plakát

Obeo deo reinbou (2006) (seriál) 

Nechci nějak rejpat, ale mohlo to být více jiné. Sice tam byla ukázaná popularita mezi fans, mínění veřejnosti, nějaká ta rivalita, ambice, romantika, ale cosi mě tam chybělo, co mělo Dream High. Z konce jsem nebyla vůbec nadšená... pro mě to byla slabší dorama. Bohužel můj názor, i přesto, že tam hrál Ji Hyun Woo sshi.

plakát

Priceless: Aru Wake Nedaro, Nanmon! (2012) (seriál) 

No, čekala jsem něco lepšího. Zvlástě, když hlavní prim měl v rukách Kimura Takuya a slušně mu sekundoval Fujigaya Taisuke. Takový slušný průměr. Pro je to jedna z těch doram. Jednou a dost. Gomen na, Kimura-san.

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama