Roman.Ticka

♥Milka K♥

okres Frýdek-Místek
V červených číslech.

• 22.6.2012  10:21

Když se na jednom randeti sejdou moji oblíbenci, je jasné, že budu shovívavá a prominu spoustu kiksů, ne-li všechny. Když herec dokáže sám utáhnout skoro celý film, vždycky má u mě zelenou. Chlapcům to spolu klapalo, chemie fungovala, Jude byl Robíkovi jen malinko ve světlém stínu, ani holku nepotřebovali. Ostatním nezbylo než zůstat ve stínu temném, dokonce i Noomi. Mám sice raději Gájovu mafiánskou ságu, ale neremcám, vše s pokorou přijímám, predikce a zpomaleniny fakt umí, potvrzuje tím svou geniální univerzálnost. Krásnou hudbu, našlapaný akční děj, zajímavé scenérie a záběry se smyslem pro detail a jemnocit můžu jen ocenit, nemám námitek. A The End? NeverEnding Story.

• 20.6.2012  09:47

Kdyby se přidalo víc na výpravnosti, byl by to unikátní velkofilm. Ale evidentní rukopis Ričiho dával tušit, že půjde víc o ujetost, styl a zábavu, než o klasiku, natož historii s vážnou tváří. Téma nepatří k mým oblíbeným, všecky ty standardní krimošky, vyšetřovačky, opakující se tlamy a postupy mi nic neříkají, spíš se jim vyhýbám. Ale herecké obsazení se povedlo, Bobíček opět potěšil, bude se hejbat topkou, už bylo načase. Nechyběl špičkový Záporák manipulátor, typická kráska, ani chytrý příběh. Co na tom, že v moderním pojetí, když režisér umí. Nejvíc mě pobavil začínající neherec Gladston. "He killed the dog. Again."☺☺ Holt experimenty přinášejí oběti, jinak nepřijde silně návyková změna ani (ne)žádoucí pokrok.

• 19.6.2012  10:18
    Stud (2011)

Neříkám, že to bylo vyloženě špatné, spíš místy nudné, ne úplně jasné co do pohnutek jednání hlavních protagonistů. U nich naopak vyzdvihuji skvělé herectví, neměli to lehké ve svých neobvyklých rolích. Carey se mi líbila ještě o něco více než Michael. Nechce se mi zabředávat do nitra prázdného současného člověka, ani se moc pitvat v jeho minulosti, i když tyto souvislosti jsem postrádala nejmarkantněji. Vzkaz Sissy Brandonovi o tom, že nejsou špatní, jen žijí v nevhodné době nebo na špatném místě, má určitě zásadní význam. Nezvykle otevřený film měl několik pikantních scén, které se mi docela zamlouvaly, např. speciální bytové vybavení nebo vzájemná sousedská výpomoc. Když se jeden nechá unášet bezmyšlenkovitým proudem, dá se tím získat i zvláštní bonus navíc...

• 18.6.2012  10:55

Panenko skákavá, to vám zas byl zážitek se skákavou kamerou. Např. bušení sekyrou do podlahy brala kamera s takovou kadencí, až mi skákal rozlitý mozek v hlavě a šikmé oči lezly z jednoho důlku. Určitě to nebylo náhodou, přece se točí, a když akce, tak joooo. No a ve stejném duchu probíhal celý film, no občas ještě byla tma, a i když nebyla, tak bordel v tom zbytečném zatuchlém paneláku stejně nešlo nijak nasvítit, takže tma nonstop. Hlavní hrdina byl sympaťák, pro něj dávám hvězdu, ale neměl šanci oproti té skákající poloopici s devíti životy. Až jsem měla sto chutí vzít z linky sekáček na maso a projít obrazovkou. Určitě bych to zvládla, přece kung fu nemůže být tak těžké. Další hvězdu dávám za akci, ta tam fuckt byla pořádná a poslední nevím proč, páč se mi chce, jak by řekli někteří zdejší uživatelé. No chválím sebe, ale bez hvězdy, za duchaplný vyčerpávající koment, víc jak hodinu mi trvalo ho sesmolit. Uf, jsem dobrá no.

• 14.6.2012  09:40

Bonnie a Clyde více realisticky převedena do současného konzumu. Joel zahrál svůj part bravurně, opravdu mě nadchl svým melodickým barytonem. "Proč máme civilizaci, když už se civilizovaně nechováme?" Jasně, že to mouchy mělo, ale taky dost inteligentních a dobře natočených scén, originalitu a kvalitu rozhodně. Docela chápu pohnutky hrdinů jednat, jak jednali, i když to bylo pochopitelně přehnané, snažím se to brát s nadhledem. Závažnost situace nelze přejít nevšímavě, mor se šíří rychle. Stejně jako Frank v něčem s tou dnešní prázdnou nejen mediální verbeží souhlasím. Např. aby se snižovalo zbrojení. Stačí, že nákaza debilitou a blbostí má účinek a sílu zbraní hromadného ničení. Třikrát sláva sebedestrukci. God Bless World. God Bless Civilization.

• 11.6.2012  09:18
    Prometheus (2012)

Jsem fanouškem Vetřelčí ságy. Ale Scottovi došla inspirace nebo jej postihla pošetilost mocných. Obsazení Noomi slibovalo akční podívanou, role povelového Árijce padla jedině Michaelovi, potud je to triviální a předem jasné. Napadá mě vtip o Pepíčkovi. Ptá se paní učitelky: "Kdo byl náš stvořitel, ten obrovský nekomunikativní týpek s lidským DNA, přerostlá sépie nebo obojí v jednom? Proč zkázonosná mise v minulosti nedopadla, došel štrum nebo palivo?" Paní učitelka: "To nevím Pepíčku, nerozumím tomu. Ale už vím, proč naši neandrtálci tak rádi mačkají čudliky. Žádné vítání chlebem a solí, s čudliky na ně, nezdvořáky!" P.S. z důvodu ochrany osobních údajů jsem ve slově čudlik použila krátké i, aby nedošlo k nepovolenému kopírování, viz komentář k X menům. Bližší podobnost s filmem je čistě náhodná.☺

• 10.6.2012  16:44
    Světák (2006)

Musím uznat, že toto antižánrové dílko bylo zvláštně originální. Jak je mým zvykem, dívám se na podrobnosti až po skončení projekce, a tak už vím, kdo za těmi zmatky stojí. Binder, co si zahrál jednu z hlavních šaškovských rolí a vypadal stejně zmateně. Ovšem všecky zdejší mouchy vychytal ve snímku o rok později. Tady mu ještě zřejmě úporná snaha o sociální tragikomedii nevyšla. Ben mě nezklamal, pořád ten inteligentní kukuč a Rebecca byla prudce neodolatelná. Tak úplně bezcenný film není, jako prostředek k sebereflexi působí znamenitě.

• 9.6.2012  16:58

Historie se s Vaughnem opakuje, opět je tu nabušený ohňostroj, sice hezky vypadá, má pěkné efekty, dobře mu to střílí, svítí, prská, hudba jede na plné koule, ale kde nic tu nic, najednou je po všem. Přesně to trefili Radek99 (po kantorsku) a hirnlego (po mutantsku). Jen doplním, že tomu chyběl punc hravosti a zábavy, což je pro mě zásadní deficit. Spíš naopak nadbývalo otřepaných klišé o zabedněncích v kuklách, kteří rádi a bezduše mačkají čudlíky, začíná to nudit. Já se tedy dobrovolně přidám k lize výjimečných, kterým velí Herr Komander, jehož závěrečná scéna s mincí a na pláži neměla chybu. Tentokrát bych nejradši zmáčkla čudlík pro změnu já, ať je už s těmi neandrtálci jednou provždy konec. Škoda, ale jednou to přijde, už brzy ;-) I prefer MAGNETO!

• 9.6.2012  16:40

Sice se to rozjelo až od druhé půlky, ale pak to chvílema stálo za to. V životě by mě nenapadla taková souvislost sejra s neprůchodností vaječníků, musím se nad tím vážně zamyslet. A další věta do studnice moudrosti: "Před svatbou jsem zvracel tejden každej den. Samozřejmě se ukázalo, že mě její matka chtěla otrávit."☺☺☺Každopádně doporučuju tuhle konverzačku všem, kteří se rozhodují vstoupit do svazku manželského. Myslím, že statistika rozvodovosti poleze raketově nahoru (v lepším slova smyslu).

• 6.6.2012  08:56
    Iron Man 2 (2010)

Ještě lepší jak jednička. Hodně mě rozesmály scény jako Tonyho poslední leč "Myself", (non)verbální setkání záporáků v hangáru, rozjímání v koblížku atd. a moc potěšilo ústřední trio Bobík-Miki-Sam. Režie tradičně na vysoké úrovni, tvrdá muzika a bezchybná mystifikační jízda od začátku do konce. Krásně se tu potvrdilo, že celé to primitivní pachtění po zbrojení a vojančení souvisí s věčnou touhou malých velkých chlapečků po neustálých soubojích v mužnosti. Proto mě zaráží zdejší nízké hodnocení. Výjimečně dám vzácnou radu - nezapírejte dítě v sobě, určitě ho tam máte. Nezbývá než konstatovat, že tahle peprná kličkovaná byla výhradně určena elitě formátu Tonyho Starka.(nad 4hvězdy) Na velikosti záleží, obvzlášť ve filmu. "Highway to Hell" A závěr po titulcích? Thor. Zábava pokračuje...☺

• 5.6.2012  10:55
    Iron Man (2008)

Po čase jsem opět vypálila 5hvězdu bez dlouhých cavyků. Bobajz si to plně zaslouží, jeho role mi imponuje plus nezměrné charisma, které jsem dřív nechtěla vidět. Právě proto miluju filmy a proto, že mě kromě zábavy navedou na nový směr. Takže Bobajz už jsi v mé milosti, neboť přesně týpky tvého formátu - génie, požitkáře, gurmány, rebely, frajery, hláškaře, narcisy, seladony, kurevníky a prostě milovníky krás života v celé jeho šíři a nabízených možnostech - naplno žeru! Líbila se mi i režie a rockovější hudba, na závěr tomu dali Sabati (po)řádný metalový říz. A poslední Tonyho stylová improvizace? Megaúrovňová slast.;-)

• 4.6.2012  08:53

První co mě zaujalo byla hudba, ta snímku přidala na hodnotě. Tvůrci zvládli vizualizaci převedení složitého mechanismu PC sítě do filmově stravitelné podoby na jedničku. Světýlka, linky, mikrosvět, souboje, křehcí panáčci, všecko to fungovalo i pro člověka, který v životě nedržel herní konzoli v ruce.☺Děj chytře balancoval mezi snovostí a realitou a divák se tak mohl připojit k hravé vlně s lehkostí uživatele. Herci sympatičtí, Jeff si může s klidem odfrknout a neřešit svůj věk a ti dva mladí působili hezky přirozeně. Povedlo se to až tak, že chci taky jeden zářící obleček, asi napíšu Ježíškovi.

• 3.6.2012  11:29

Jednoznačně nejhorší díl trilogie, pro mě pořádné zklamání. Hlavní postava Lisbeth byla upozadněna do špitálu, a tím veškerá její aktivita skončila. Politické šachy mezi neviditelnými mocihráči a viditelnými nacipenzisty mě fuckt nezajímají, to si můžu klidně několikrát denně pustit xxx krimošek z L.A., K.O., O.O., které rozlišuje leda tak koncový název, jinak jsou zralé na spláchnutí. No jo, když se jeden příliš těší, dopadne to takhle. Možná to bude i režií, už to zdaleka není to co bývalo za Opleva (tajemno, napětí, akce, emoce). Tak snad příště, někdy...

• 1.6.2012  10:23
    Matrix (1999)

Pořád je to jeden z nejlepších scifáčů, ne-li nejlepší, ať obsahem (nadčasové), formou (invenční) nebo trefou do černého (doslova) hereckého výběru. Kíenu Rívs je charismatický bourec vyvolený, který snad zastavil čas, v jeho případě určitě. Prdel maková je v tom, že ač se snažili tvůrcové o velikou honosnou myšlenku žít skromně s pokorou, stejně vsadili nejvíc na cool styl akci, která je funkčně namakaná dodnes. Lidský virus je beztak nepoučitelný, vždycky (ne)bezpečně šáhne po tom krásném, pohodlném, půjde přímou cestou do pekel a jak rád. Kdyby nebylo té proklaté lásky, jak by bylo teploučko v blažené nevědomosti. Červík vrtáček se ptá: "Co je to realita?";-)

• 28.5.2012  12:40

Čistě ze zvědavosti jsem se velkoryse chtěla přesvědčit, jestli se nemýlím ve svém úsudku a instinktu. Úsudek zahrnuje mírnou averzi vůči hlavním hrdinkám a instinkt mi ji už dlouho předtím zdůvodňoval. Míjet dál tento snímek bych udělala úplně nejlíp. K historii mám spíše vlažný postoj, takže můžu hodnotit leda casting. Snažím se o maximální nezaujatost a často ráda měním názory na herce, ale tady se víc než jinde potvrdilo, jak na mě kočeny působí. Natálka jako intrikánská mrcha a Scarlettka jako nána s výrazem pololeklé ryby. Nějak se nám současný trend vkusu zaklikatil, ale budiž. Zřejmě teď naseru zhruba 99,9 % zdejších jejich příznivců, ale přece musím být korektní ne?! Ještě že to nikdo nečte. Uf! To mi spad balvan ze srdce o velikosti anglikánské církve.☺

• 26.5.2012  22:42

Mel se vždycky vymykal, časem mu narostly pořádné koule a teď si ještě nasadil hroší kůži. Patří mezi mé favority, i když dva z jeho počinů pravděpodobně nikdy neuvidím, nemám dost odvahy. Zato on jí má na rozdávání, a taky tak činí a svoje pocity směle vytrubuje do světa. Už úvodní scéna slibovala parádní jízdu plnou drsné, originální, riskantní, stylové cool akce. Filuta se nebojí najmout nováčka režiséra stejně jako ukázat prohnilý systém, kterému víc velí money než samotní lidé. Ti jsou překvapivě jakoby v pozadí, semletí ve vlastních sračkách, v kolotoči rostoucího zla. Mel je inovátor každým coulem, rebel bez příčiny, bezservítkový gauner a setsakra dobře ví, co dělá. Ten prevít dal otevřenému násilí vyšší level, nejen tradičně šokuje ale hodně sděluje. Do Mexika fuckt nepojedu. Tak si říkám, co kdo vlastně o něm něco doopravdy ví?!;-)

• 26.5.2012  15:24

Čekala jsem větší pecku. Jako karikaturu, melodrama, grotesku a hlavně oslavu cynismu film beru, opravdu daná kritéria splňoval. Ale nedal mi očekávané, já zůstanu u klasiky typu Kmotra. Chvílema mě bavily konverzačky, herecké obsazení, ale jinak jsem se nenašla v žádném výše uvedeném žánru. Vyšel mi chaotický čtyřmix, ve kterém jednotlivě chyběla hlavní zásada vyvážené chuti a následného požitku. Kdyby se Jackova rodina ubírala touto cestou - "Heller ho musel odkrouhnout, tudíž ty odkrouhneš Hellera." "Tak jo." - vypila bych celou flašku bez rozmýšlení a ještě bych žádala přídavek.

• 23.5.2012  11:44
    Diktátor (2012)

Nalákal mě trailer a sluší se vyzkoušet každý druh humoru. Zrovna Cohenovic humor je těžce identifikovatelný, ale ujetost mu uznat musím. Navíc Arabáši a jejich svět je pro nás takové tabu, že vidět i jen kousek pohádkového bohatství, je radost převeliká. Vtipy určité kategorie nemám ráda obecně, ale výběr byl široký a dostatečný, takže jsem se slušně bavila. Naštěstí nám imbecil a kokot v jednom naplno sdělil vtipnou formou závažnou situaci dneška, čímž potvrdil mé vlastní přesvědčení. Ani se nedivím, že mu bylo dovoleno, jedině britský Semita může ostře hovořit o 1% rodinné nadvládě nad světovou ekonomikou, případně o (ne)rozdílech mezi diktaturou a demokracií. Situační humor viz vyhlídkový let, summit s proslovem a splnění dvojníkova poslání být střelen do hlavy (mozku)☺, můžu v nekonečných dávkách. Arnolde styď se, no fuj!

• 20.5.2012  13:33

Při vší snaze se bavit to nešlo, nejsem cílová skupina, zato koukat bylo na co. Jonah šel hodně do sebe, ale ještě musí ke své dokonalosti použít skřipec. Uvidíme příště, dnes je možné všechno. A teď k jeho slabšímu kolegovi. Už několikrát jsem přemýšlela nad tím, proč se krasavec Channing ve filmech tak krčí a tváří nezúčastněně, nenápadně. Konečně se mi rozsvítilo. Kdyby svůj nevídaný dar rozbalil naplno (včetně odhalení pupíku), měl by účinek vypuštěného Džina z láhve. Vidím dlouhou frontu a zástupce obou pohlaví, každého věku a orientace. A těch rozličných přání, co si jen prostá duše smrtelníkova dokáže představit!! Že jo paní učitelko...♥♥ Toť vše, co mi z filmu uvízlo až kdesi v hloubi.☺

• 20.5.2012  13:10

Teď to byla vyloženě variace na knihu, kterou jsem nečetla. Protože tolik zvláštností, úchylek, zmrtvýchvstání, rodinných prokletí a "náhod" život jen tak nevymyslí. Každopádně potěší známé prostředí a známí herci, sympatický Michael a Noomi opět potvrdila nejlepší volbu pro rozervanou Lisbeth, mimochodem nejsympatičtější postavu. Ostatním nedala téměř šanci, ale i tak o napětí a emoce nebylo nouze. Další silná kriminálka se vším všudy. Výsledek se neminul účinkem jak diváka zaujmout a filmově nasytit. Nádherný byt s výhledem bych brala okamžitě.

• 18.5.2012  09:27

To se jednou zřejmě unavený Fincher posadil ke své kopírce s originální předlohou a jal se copy(u)lovat. Všecko hezké švédské zůstalo v jejích útrobách, časem došel toner a papír. Výsledná kopie je zprasená, totálně bez emocí, bez severského looku a hutné atmosféry, kde se napětí dalo krájet a závěr ji poslal rovnou do šrotovačky. Trefný je jen Stellan, bohužel dostal minimum prostoru, ale aspoň přinesl trochu čerstvého původního vzduchu. Craig mi připomínal baseta, co neumí stopovat ani zaštěkat. Rooney se přiblížila Noomi vzhledem a rozhodně byla nejlepší ze všech, vlastně jediná držela potřebný akční náboj. Tuším, kdo tady měl hlavní slovo - vodka samohonka, doslova a do písmene.

• 16.5.2012  19:36
    Rain Man (1988)

Snímek má časem už dost ořezané rohy, ale pořád věrně odráží postupné narovnání pokřiveného charakteru. Někomu k tomu stačí 6 dní, někdo googluje marně dodnes. Oba hráli naplno, Dustin byl za bouchače, Tom za frajera a občas si role přehazovali jako karty. Atmosféra trvá, osmdesátá válcujou veškerá klišé a hudba má pořád nezapomenutelné kouzlo. "Seznámil ses s nejznámější štětkou z Las Vegas." "Jo." "Něco ti prozradím. Kmart je šunt." "Jo." Tak nějak to funguje globálně.

• 15.5.2012  21:49
    Avengers (2012)

V podstatě souhlasím s Cervenakem, tupoučký příběh s ničím převratným zalepila partička výjimečných na školním srazu. Teprve hromadná závěrečná akce tomu dala tu správnou rotaci a šmrnc. Možná jsem přebožstvená, možná mi úplně nesedlo 3D, ale hodně mě překvapil ústřední tahač Bobík a to tak, že si na něj brzy vezmu lupu. Ostatní chlapci klasický příjemný standard i Scarlettka v pohodě. Takže 4-, ale protože mám dneska taky extra výjimečný den, ráda přimhouřím oboje oči.

• 14.5.2012  20:07
    Harry Brown (2009)

Celým filmem se táhne všeobecná bezmocnost a beznaděj. Vzhledem k záměru tvůrců natočeno velmi autenticky a sugestivně, silné emoce zasáhly snad každého, kdo má jen trošku svědomí. Prostě ukázkové drama na dané téma, které je aktuální, varovné a alarmující. Nevím, komu nestačila akce, spíš sebeobrana v podání Cainea, dnes už pána v letech. Myslím, že ze sebe vymáčkl maximum, aby to nevypadalo trapně, ale věrohodně. I policie byla vykreslena tak nějak v mezích, v současných možnostech. Že jí chybí potřebné kompetence je známá věc a už načase něco změnit. Právě působivá opravdovost a realita jsou důvody, pro které nemůžu jít výš. Nejhorší scény - policejní výslech, drogové doupě a odporná iniciační vražda.☻

• 13.5.2012  16:45
    Majestic (2001)

Jeden z filmů, který za svou načančaností skrývá mnohem závažnější záměr. Někteří naivkové si myslí, že Darabot vybočil z řady, ale není tomu tak. Pomalu plynoucí epická freska o jedné osudové události, která změnila život pár lidičkám je příjemná na pohled a vyvolává pocit sladkého nevědomí. Taky jsem se nechala nachytat skvělým výkonem Jimyho co umí okouzlit nejen širokým americkým úsměvem. Do této zdánlivé idylky režisér umně zakomponoval historickou podstatu fungování mašinérie politické zvůle. Ona symbolika perzekuce a manipulace, které krásně nahrává pokrytecké davové šílenství, jsou motory k udržení moci stejně silné jako čistá a nehynoucí láska, která je tou pravou svobodou a smyslem života. Protože ta jediná je opravdová (snad). Nejlepší scéna - vroucné objetí hlavních hrdinů v kině s kulisou krvavého válečného konfliktu.

• 11.5.2012  14:48
    Lovci hlav (2011)

Filmy které mi převrátí mé chabé vnitřnosti naruby, nemyslím násilím ale důmyslným scénářem, si zaslouží jedině plnou nálož. O precizní filmařině včetně soundtracku ani nemluvě. Už v průběhu jsem si skládala plno chytropouček o napoleonském komplexu, blbé blondýně, namyšleném Holanďanovi, kterému zavoněly norské broskve a zabedněných policajtech. Až na jednoho fízloskřeta, který před komplexy upřednostnil školu hrou. Ten brzy odpad a rozviklal mi tím první zoubek, pak děj gradoval až nabral obrátky, které mě smetly, zmátly a všecky zuby jsou venku. Jak bylo nenápadně řečeno na začátku, všechno podstatné stojí a padá na slově REPUTACE. Tak tak a néé že néé jinak.;-)

• 8.5.2012  15:58

Bylo to takové svěží jak Ali Larter, dějem přímočaré, jen občas se zákrutami jak severoamerická železnice, snadné jak tenkrát na západě vyloupit banku a hlavně funkční ať psanými či nepsanými zákony nebo slovem chlapa znamenajícím totéž co jeho činy. Celkově nenadchlo ani neurazilo, ale kvůli trojlístku Farrel-Macht-Dalton, For Me lehce nadprůměrné. Jinak se shoduji s alunou v postřehu o podobnosti dvou z herců, což jsem si nezávisle uvědomila u scény v žaláři. Jak asi Dalton snáší nemilosrdné plynutí času při pohledu na Colina, coby svého následovníka i konkurenta. Asi dobře, když si do čuně nakonec nedali, naopak se elegantně parťácky dohodli. No jo Střelci a nejen jako pistolníci.;-)

• 7.5.2012  10:45

Moje srdce opět zaplesalo nad přehlídkou ušlechtilých hodnot, podrobněji viz pozitivní psychologie (Seligman), v podání, které mě ani minutu nenudilo. Moje první setkání s Rebelem, ale vůbec nelituji, ostatně všichni byli výborní a uvěřitelní. Takové množství humanismu v drobnohledu z té lepší stránky dnes abys Hubbleovkou pohledal a to žijeme v odstupu doby, vzhledem k existenci lidstva, prakticky bezvýznamném. A co teprve technická realita, kam až...?! Budiž mi k dobru, že k pochopení problematiky nepotřebuji odkazy v Bibli, ani jiné teoretické žvásty, stačí doširoka otevřít oči a duši bezbřehému vnímání. Ono taky osobní zkušenost není k zahození, není nad spálení vlastních milovaných prstíků. Dost umravnostňování, líbilo, povedlo se.

• 6.5.2012  12:45
    Jackie Brown (1997)

Kdybych měla hledat mezi filmy ten nej kultivovaný, stylově na úrovni, zvolím Jackie. Je to typické tarantinovské záměrné vrstvení a proplétání detailů a celků, opakující se analýzy a syntézy, za pečlivého výběru hudby, kamery, kostýmů, castingu. Vše se točí kolem mafiánských praktik sekáče Ordella a především Jackie, která je snad nejlepší propagandou smyslnosti, ženskosti a lascivnosti bourající veškeré klišé kolem stárnutí. Dalším neméně důležitým prvkem byla ukázka rovnosti mezi národy, anulace rasismu jako společenského problému. Nechtěla jsem se v tom Orwellovsky pitvat, ale tady vidím hlavní hodnotu filmu. Nedávno jsem si střihla svou Jackie u nás v Albertu. Svádivý pohled, dokonalý úsměv, čupr účes, pohodový výraz a nenápadné šilhání na přítomné mužské osazenstvo. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat, pánové se pomalu chytali, rajcovní oční šermink vraceli s čím dál větším zájmem. Než přišel On, mezi všemi šampión a nebyl to nikdo větší než místní Bezdomovec. Nejdřív somroval 5 Kč, nakonec chtěl zaplatit polívku, nedostal nic, i když to byl zřejmě poslední skaut a mezi "chlapy" jednooký král.☺

• 3.5.2012  10:25

Všecko špatně a ještě naruby, míchání žánrů, nelogičnosti až trapnosti, zcestné vkládání detailů s nulovým účinkem, nevhodní herci, co 3 min. nová písnička a ne vždycky vhodná s funkcí dorazit rozviklaný hřebík, který né a né se zarazit. Pegg mi až tak nevadí, ale Davida jsem viděla snad jednou v Přátelích a je to pořád stejné prkno jak poleno. Neznámý rejža se snažil prorazit mezi hvězdné kultovní režiséry, ale s určitostí neznámým zůstane, nula od nuly pojde. Tu první hvězdu dávám za nulový efekt, druhou rozhodující přidávám ke korunce Miss Poupě Wyomingu či Oklahomy, když měla tak krásný den, že jako bonus dostala pěkný výlet do Oregana a zaslouženě. Nefungovalo to, čekala jsem houby s voctem, ale film pro mě skončil současně s titulkama a už o něm nevím nic, leda tak velké h...