Roman.Ticka

V červených číslech.

1 2 3 4 5 6 7 11 21 30 40
    • 30.8.2015  14:53
    Cop Car (2015)

Pomalu plynoucí příběh s minimalistickými prostředky a maximálními výkony pětice hrdinů, jež hráli naprosto realisticky, jak jen reálné bylo téma filmu a prostředí děje. Co do náhledu do čisté dětské naivní duše kdesi na zapadákově, nemá tento počin snad konkurenci. Vypiplaná každá scéna, vymazlený každý dialog a úhel záběru s lehkostí sobě vlastní, jak život plyne v krocích jeden po druhém, každý na sebe navazující. Naštěstí přišel závěr s otevřeným koncem na téma důsledků celé kauzy, kdy si každé z dětí muselo odnést doživotní trauma, přeskočit pár let napřed nebo spíše obojí zároveň. Ještě jeden pohled podtrhl zajímavý sociální rozměr snímku, a tím je posun vývoje v závislosti na zkušenosti. Jak si na začátku kluci ani nepodrželi navzájem ostnatý drát, tak si na konci vzájemně spontánně pomáhali jak o život! Miluju předvídavost logiky věci, viz "jak ven-pistole-okno-zpětný náraz-zranění", když se vzápětí vše do puntíku stane...;-)

• 29.8.2015  19:52

Někdy akce drhla na úkor zbytečných plků, ale celek působí kompaktně, precizně a velmi profesionálně. Jak jinak v případě maxstar Toma Cruise. Vedlejšáci Simon i Jeremy zdatně sekundovali a zejména Alec si střihl ironií nabitou roli pohlavára.☺ Záporák slizký tak akorát a agent v sukních pořádná šťabajzna. Zápletka zamotaná v mezích normy, takže suma sumárum uděluji zasloužené čtyři státní medaile.

• 23.8.2015  21:08

Zpočátku trošku zmatené, což oba velmi sympatičtí a navzájem pasující jedinci lehce vyvážili přítomností sebe sama, ale postupem času se rozjela hodně pohodová jednohubka, jejíž chuť je víc než příjemná a dlouhotrvající. Víc než slovy, kterých bylo opravdu hodně, se bohatě hovořilo neverbálně, což umocňovala celá řada lidem neodmyslitelných emocí. Kupodivu vše hezky dohromady rozehrálo pestrý koncert, který rozhodně nebyl ani bezvýznamný, ani určen vybrané cílové skupině diváků a posluchačů.

• 23.8.2015  20:56
    San Andreas (2015)

Film splnil veškeré atributy amerického klišoismu. Zkráceně řečeno to bylo plytké jak voda v lavoru a pateticky nabubřelé jak tsunami v San Franciscu. Dwayne se mi nějak do role hodných taťků a zhrzených manželů nehodí tolik, jako do akčňáku jedno či A, B, C, D nebo horší kvality, ale jeho nepřehlédnutelný imidž mezi troskami LA či SF je holt jednoznačně zařaditelný natvrdo jak skála.

• 17.8.2015  08:38

Až na ten třeskutě zpackaný závěr to docela ušlo. Přechytřelých kudlanek, jež přesně vědí, kdo na co má a nemá, čímž mu ze své neotřesitelné pozice ustřihnou křídla do budoucnosti, je všude přehršel. Ale vzhledem k závěru naprosto netuším k čemu je dobrá MU, když se lze do první ligy doškrábat skrze podatelnu!! Jestli je to žihadlo do světa intelektuálů či do všímprostupující korupce nebo se jedná o kostrbatou agitku na "jdi si za svým cílem bezohledu na cokoli" netuším a ponechám na volnomyšlence každého individua.

• 17.8.2015  08:26
    Ant-Man (2015)

Ale jo, nových hrdinů v produkci Marvelu není nikdy dost a myslím, že Antmani do této husté partičky každopádně patří...;-) Vedlejší poněkud natvrdlí hrdinové taktéž vtipně sekundovali, takže i o zábavu nebylo, kromě hlášek mistra Douglase, nouze: "...v Titaniku to zabilo DiCapria..." Zmenšené výlety mravenčí familie poskytly nový fantazijní pohled do života brouka, jak si jej průměrně dvoumetrový člověk těžko dokáže běžně představit, takže ano očekávám, že Ant-Man will be back.☺

• 10.8.2015  14:21

Je to téma víc než aktuální v době migrujících (e)migrantů, aniž kdo ví, kam se (po)hnou a co po nich zůstane. Jakoby toho nebylo dost i tak mezi domorodci. Evropo, semkni se už konečně a dokaž, že jsi Unie!!? K filmu jen tolik, že Tom podal tradičně výborný výkon a celkově byla atmosféra filmu hodně napjatá a precizně natočená. Moje obavy, jak tvůrci vměstnají vcelku jednoduchou zápletku do 134 minut, se rozplynuly jak oblaka nad Českem, aby tu byl hic jak v bakelitovém záchranném člunu i celém Somálsku v jednom.

• 8.8.2015  15:40

Opět slabší průměr jako Spy, oba jsou na podobné úrovni. Seana mám ráda, hraje dobře a stejně tak i vypadá, ale tady jako všichni dost hodně "přehrával" - nikdy jsem si nepomyslela, že zdejší oblíbené slovo použiji, ale nejlépe vystihuje situaci. Navíc se pro mě nejedná o nijak zvlášť intelektem nabitý scénář, spíš měl hodně děr či hluchých míst, čímž se snímek zařazuje mezi již druhý den zapomenutý balast. Film a já znamená pro spokojený úsudek jediné slovo: interakce!

• 8.8.2015  15:32
    Špión (2015)

Jak bych to zhodnotila, když díky 120 minutovému chaosu, to ani dost dobře nelze. Určitě chválím "proměnu" akčního Jasona v neohrabaného šaška, co rád jezdí do Itálie skrze jezera...☺Přestože o zábavné chvíle i zasmání nebylo nouze, celkově mě podivná překombinovaná, a na super akční si hrající, komedie moc nezaujala. Slabší 3*, kdy spolehlivě vynikaly a bavily slovní přestřelky dueta Jason a Melissa. K této herečce se raději vyjadřovat nebudu, jelikož nejsem ani útočná ani diskriminační a už vůbec nemíním místní komunitě vnucovat svůj jedinečný naprosto bezdiskuzní názor.

• 19.7.2015  19:41

Vypiplaná podívaná plná akce, drajvu a šílených zvrat(k)ů, kde se v deprimujícím prostředí vyprahlé pustiny bloudivých prázdných duší chodících mrtvol, dokonce slušně hrálo nejen na nervy a brnkalo nejen na basu. A kupodivu přes těžce postapokalyptickou dobu plnou beznaděje a bolesti, šlo o dost uvěřitelnou záležitost. Nadupaná crazy jízda, co mě oproti očekávání, dostala naplno a hodněkrát zvedla z polstrovaného měkce teplého sedla.;-)

• 19.7.2015  14:48

Asi jsem se včera dívala na jiný film nebo jsem byla prostě mimo ligu. Vůbec ale vůbec mě to nebavilo, nic nového oproti jedničce jsem neobjevila, takže kopie, ač obnovené typu lepší účinek a lepší obal, si vážně nechte pro prací prášek, vážení tvůrcové všeobecné zábavy. Občas jsem si připadala jak na tom pověstném písečku, kde si malí kluci navzájem bourali bábovičky, čímž nikdo nic neztratil ani nezískal. 3* dávám z milosti a sympatií k hrdinům i hercům nebo spíše jen tak z plezíru.

• 17.7.2015  23:04

Dnes mám dobrou náladu, a proto budu shovívavá. Dinosauří ságu mám ráda, protože jsou to tvorové tajemní, nedostižní, nevyzpytatelní a mají tak přirozený respekt. Vlastně i ze strachu, aby mě za nízké hodnocení nesežrali, pálím plný počet, raději nepodceňuji jejich inteligenci a vlastně už z principu...Teď vážně - bylo to přesně akční, dobrodružné, sci-fi a thriller, jak si představuji zábavu a poučení o tom, jak jsme malí a noví. Tohle zjištění nikdy znovu neuškodí nebo ano?!

• 13.7.2015  11:37

Pro fanoušky čistokrevné 80.-90. zábavy je tento oldschoolový kousek jasná páka. Prequel se režisérovi odkojeném na zlaté éře filmové tvorby jedním slovem povedl. Velkoplátnové 3 D - akční sci-fi zážitek umocnilo a titulky trefně podkreslily originální znění, nač plýtvat zbytečně slovy, zvlášť u robotů, především nepřekonatelného Terminátora v podání Arnoldova jasného vzkazu všem bez rozdílu: "I´ll be back..." Co dodat víc než napálit plnou palbu, i když jí legenda tentokrát umírněně šetřila, vzhledem k věku a situacím, což rozhodně nebylo na škodu, ale spíš naopak. Kvalitní klasika opět stála nad kolosální kvantitou. ;-)

• 10.7.2015  09:10
    Druhá míza (2015)

Tvoje jiskra ke mně Ale již nikdy nevyhasne, navíc tvé charisma je pořád silné jak z doby Michaela Corleone. Za toho ti ostatně budu vděčná navždy a ještě jednou děkuji a přehluboce se klaním.☺

• 22.6.2015  14:37

Taky lepší průměr jako minulý počin, ale bylo milé vidět Millu v odstupu času ve výraznější roli. Sice svým výrazným ksichtem by nebyla v reálu tak těžce "objevitelná", ale nebudu rýpat v žánru, kde se to jaksi nehodí a není ku prospěchu věci. Není nad patřičné odlehčení, což snímek ve stylu Run run, podal velmi dobře.

• 22.6.2015  14:13

Podobně vztahovo-mafiáno-genderových filmů jsou dnes již mraky a lepších. Ač se tvůrci snažili být styloví, přesto suma sumárum a kolem dokola, nedosáhli výše než na tři pěkné *. Dokonce ani střety dvou hereckých es Liama versus Eda pověstnou laťku nezvýšily, něco prostě ve scénáři chybělo, ale na jedno zkouknutí stačí.

• 22.6.2015  11:03
    Lorax (2012)

Pro mě zajímavé invenční pojetí ekologické agitky, mířené především k nejmenšímu divákovi, coby zachránci světa budoucnosti. Dle ohlasů dětského publika tomu tak skutečně je a pevně doufám, že nejen v rámci odvysílaných 86 min. Já, zarytý ekolog a milovník všeho léty prověřeného a fungujícího, jsem spokojena, bavilo mě to.;-)

• 24.5.2015  12:52
    Ex Machina (2014)

Okřídlené "Nikdy nevěř ženám" se klidně dá nahradit "Nikdy nevěř robotům". O co hůř, tady funguje obojí zároveň. Jen to ne říkám, ač jsem sama žena. Zásluhou mnoha chyb, nelogičností a podivného závěru, prostě nemůžu zvednout laťku. Navíc si režisér hraje na alternativního umělce, bohužel bez šance se jím opravdu stát, viz již dřívější zpackaný počin. Komu není shůry dáno...toho ani stroje nenahradí.

• 11.5.2015  21:28
    Divergence (2014)

V hloubce očí Shailene jsem se málem utopila a šarm Thea mi učaroval, až mě začaroval. Kolikrát jsem si vzdychla ach, och, ouvej...přesně můj typ. Něco mezi James Frankem a Enrique Iglesiasem. Doufám, že se nevidíme naposledy. Jinak čistokrevná vykrádačka 1984. Nic víc mě nezaujalo. I tak je to dost oproti jiným paskvilům a nudným příspěvkům do ničeho.

• 8.5.2015  20:33
    Hodná holka (2002)

O rozhodnutí dívat se na hodnou holku se zasloužila moje velká favoritka Jennifer, protože ji prostě žeru - celou.;-) Mile mě překvapilo civilní pojetí amerického středozápadu, či v které pudeli to bylo, protože vidět stereotypní nudu a všednost dnešních dnů taky za velkou louží, je docela uklidňující - pro našince zvlášť. Navíc jsem dost často v záři displeje viděla blikot zrcadla, což mě místy rozesmálo, místy opět uspokojilo v domněnce, že v tom nejsem zdaleka sama.☺

• 8.5.2015  20:24

Rozhodně svým přispěním do akčního žánru ostudu neudělal. Liam je natolik spolehlivý a charismatický hrdina, že mu stačí na plátně toliko pobývat a o kvalitě snímku není příliš pochyb. Až na škarohlídy všeho druhu, co vrtají ve všem a šťourají do všeho. Jejich problém.

• 1.5.2015  17:09
    Hacker (2015)

Strašně dlouhé a ukrutně nudné. Tím vším naprosto neosobní a nezáživné. Tři krásné * dávám za krasavce Chrise Hemswortha, jak jinak. Mann je možná dobrý rutinér, ale generačně dost mimo a je to vidět, proto bych příště sáhla do jiných tématických vod. Jen mě jímá hrůza, kam až technologická věda došla a aby stejně raketově civilizace nepošla. No vlastně to bude tak rychlé, že si toho nikdo ani nevšimne. Stačí pouhá jiskra a jedno mohutné bum.

• 19.4.2015  15:32
    The Gambler (2014)

Chytlavý snímek pro náročného diváka jak nápis Herna pro gamblera. Ovšem v tomto případě je to jen zástěrka pravé identity problému, na kterou nikdo zatím, viz komenty výše-níže, nepřišel. Vůbec mě to nepřekvapuje, spíš bych se tuze divila. Hrdina pod tíhou naloženého břímě rodinného impéria...ač nadprůměrně inteligentní, přesto některá daná pravidla coby kletby, se holt nedají obejít normální cestou, natož se s nimi rozumně poprat. Ono sebemrskačství v podobě boje proti xhlavému drakovi se dnes jaksi nehodí do krámu, tudíž se volí jiná cesta "spásy", např. gambling. Širší souvislosti jsou patrné z filmu, a proto se k nim nebudu vracet, natož je podrobně rozebírat. Linie psycho mě bavila, režijní pojetí na vysoké úrovni, hudební podkres velmi podmanivý. Celkově si snímek i díky výtečnému Markovi zaslouží plnou palbu, ale opět jsme u stejného amorálního tématu jako minule, takže 1* dole. Intelekt je předurčen najít nejoptimálnější řešení a ne jít nejsnadnější cestou hazardu. Můj osobní názor i vlastní zkušenost.

• 18.4.2015  19:46
    Focus (2015)

Žádné dostupné aktuální pecky nejsou k sázce pro jistotou, a proto jsem volila stylem volby indícií. Zde je tou pravou devízou Will, jelikož jsem ho dlouho v ničem novém neviděla, nějak to lajdá kluk ušatá. Musím uznat, že nám poněkud vy(do)zrál, zahrál to dost dobře do autu až i já mu skočila na špek, takže jen jemu uděluji řád zlaté hokejky za výherní zásah do branky. Jinak bych celkově amorální téma musela shodit do koše, možná i proto, že nějak nejsem nastavená na radost z umění okrádat lidi bez rozdílu a zároveň ještě prožívat nefalšovanou lásku s opravdovými city. Blbou bloncku rozebírat raději nebudu.;-)

• 6.4.2015  20:10
    Děti moje (2011)

Film jsem si vybrala cíleně, pochopitelně kvůli Clooneymu, jenž se dostal do okruhu mých oblíbenců definitivně podobně laděným počinem Lítám v tom. Tady v tom lítal ještě víc, naložil si toho chuděra na záda tolik, že by se normálně dávno prohnul, aniž by se ještě kdy narovnal. Stejně civilní vztahová dráma mě opět vtáhla celým mým já a ukázala mi svět, jaký opravdu je. Těm pokrytcům, co se snaží sobě i jiným namluvit, že tomu tak není a myslí si, že smrt je něco nehmatatelného, něco mimo realitu a podle toho se musíme strojeně chovat a tiše přešlapovat kolem dokola, film otevřeně servíruje skutečný pohled na věc. Stejně jako život je i smrt naší přirozenou součástí a zaslouží si naprosto stejný přístup. Chce to jen kapánek nadhledu. Závěr tento zkrácený výklad plně potvrdil. Z mé strany spokojenost nadmíru.

• 6.4.2015  20:01

Konverzačky obvykle vynikají nebo ztrácejí úrovní textu, což v tomto případě platí varianta číslo 1. Tak si říkám, že díky tehdejší upjatosti se jeden o tolik víc těšil na vše tajemné a zakázané, což dnes ani zbla nemůže platit, natož aby někoho něco, kromě krajních bizarností, nadchlo a nalákalo. Tomu se odb(p)orně říká POKROK.☻

• 4.4.2015  19:32
    Ranhojič (2013)

Klidně to mohlo být o hodinu kratší, ale co je hodina oproti ročnímu putování napříč kontinenty za vzděláním, nemluvě o dnešním srovnání v řádu několika hodin. Kam až se za 10 století posunula civilizace v technice a ve vědě, tam zamrzla ve víře, respektive šíření náboženství. Že se tehdejší neznalost sváděla na Boha v dobrém i zlém chápu, že se vedly války o území a moc ve jménu Krista, Aláha a i jiného Boha, je historicky doloženo. Proč se ale toto dogma nemění ani dnes, to už je s podivem. Bohužel.

• 30.3.2015  07:48

Pixarovské postavičky myluju už od hravých Toy Story a úžasných Úžasňákových a ani zde nejsem zklamaná. Naopak technicky-vtipně-pestrou invencí a milou klíčovou postavičkou jsem maximálně překvapena a potěšena. Téma geniality a fantazie bez hranic mě pravidelně dostává, takže už zbývá jen povzdychnout si - Taky bych doma chtěla jednoho určo menšího Baymaxe.

• 27.3.2015  10:11
    Burton a Taylorová (TV film) (2013)

Tolik emocí, vášně, lásky a jiskření mě doslova přibilo do křesla a zírala jsem na Burton & Taylor divadlo (životní i hrané) s otevřenou pusou a přiblblým úsměvem celých 90 min. Výtečné procítěné herecké výkony vzdaly hold této osudové partnerské dvojici, jejichž láska neznala hranic a trvá patrně dodnes. ET byla nejen lascívní poněkud labilní osůbka, jíž nešlo přehlédnout nejen pro prsa a mejkap, taktéž pro její osobitou auru vzhledu a vystupování, ale především uměla žít a život naplno prožít. Smekám a jen tiše závidím, není každému shůry dáno...

• 22.3.2015  19:06

Vybrala jsem si film kvůli mnou čím dál oblíbenější JM, abych nešlápla vedle v hledání kvalitního emocionálního prožitku. Ona ani jinak než s notnou dávkou emocí hrát neumí, je jimi doslova prošpikovaná, v dobrém slova smyslu pochopitelně. Hloubka závažnosti dané choroby, i když k ní mám obecně dost blízko, mi v podstatě došla (v rámci možností to nějak pochopit) až s Aliciným projevem na semináři a pak s postupným úbytkem kognitivních funkcí až k těm nejobyčejnějším činnostem jako je mytí zubů, či zavázání si tkaničky. Jedním slovem jde o nedobrovolnou DEGRADACI osobnosti, čemuž se obvykle dobrovolně podřizují osoby jinak zdravé, ale ovládané různými druhy závislosti. A o tom život je, o nespravedlnosti a věčném, často nenaplněném snění. Snad není konec světskému marnému snažení...

1 2 3 4 5 6 7 11 21 30 40