Roman.Ticka

Roman.Ticka

♥Milka K♥

okres Frýdek-Místek
V červených číslech.


58 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 31.1.2019
  The Cry (TV seriál) (2018)

  Mladý pár prožívá typické starosti s čerstvě narozeným dítětem. Náročná cesta ze Skotska do Austrálie skončí velkým neštěstím, které prověří nejen jejich vztah, ale zasáhne do životů mnoha ostatních. Složité vyšetřování a zpytování svědomí spolu s nekonečným žalem ze ztráty nejbližšího člověka rozvine celou řadu otázek a pochybností za jediným účelem – najít odpovědi a dopátrat se pravdy. Vyjde pravda najevo? A jaká je vlastně pravda?

  • 8.3.2012
  Weakness (2010)

  Minimalisticky podaný vztahový film o citlivém tématu rodinných a pracovních propletenců a problémů s tím spojených staví na kvalitním scénáři a výborných hereckých výkonech. Střet světů milovaného učitele, volnomyšlenkářské manželky, násilnického bratra autisty, umírající matky, svůdné kolegyně, temperamentního řemeslníka v konfrontaci s chaotickým světem mezilidských vztahů dneška, který je zároveň zamyšlením nad funkcí člověka a jeho schopnostmi ovlivnit svůj vlastní osud.

  • 4.3.2012
  Woman Thou Art Loosed!: On the 7th Day (2012)

  Manželé Kari a David Amesovi žijí spolu se šestiletou dcerkou svůj dokonalý život. Temná minulost Kari dostihne v okamžiku únosu dcery. Pomalu zjišťuje, že není jediná, kdo má své tajemství. Zoufalé hledání manželů odhaluje během sedmi dní plných napětí skryté pravdy, prověřuje charaktery a jejich život se začíná vymykat kontrole. Najít ztracenou dceru není jediný problém, když je v sázce udržení nebo rozkol manželství. Dostane rodina ještě šanci zůstat pohromadě?

  • 4.3.2012
  Naposledy bez tebe (2011)

  Německý obchodní manažer Niklas (Ken Duken) se během jednodenní služební cesty do New Yorku zamiluje do písničkářky Leticie (Nicole Beharie). Ta mu představuje Brooklyn, svůj svět a emoce, jaké dosud nikdy nezažil. Nezávislý film v produkci společnosti Cicala Filmworks, producentů a scénáristů Silvera Stepherda, Christopha Silbera a nezávislé produkční Diane Crespo, byl představen na světových festivalech a v zahraničních kinech, kde sesbíral 4 výhry a 2 nominace na ceny.

  • 4.3.2012
  Zachraňte Lincolna (2013)

  Téměř úplně pravdivý příběh prezidenta Abrahama Lincolna a jeho samozvané tělesné stráže, amerického maršála a advokáta Warda Hilla Lamona, na banjo hrajícího Jižana, který zmařil několik pokusů o atentát na prezidenta a chránil jej v nejtemnějších hodinách občanské války.

  • 28.2.2012
  Prezidentské volby (TV film) (2012)

  Film podle stejnojmenné knihy novinářů Johna Heilemanna a Marka Halperina dokumentuje republikánskou stranu v průběhu prezidentských voleb v roce 2008, s výrazným zaměřením na okolnosti kandidatury tehdejší guvernérky Aljašky Sarah Palin (Julianne Moore) na viceprezidentku Spojených států amerických.

  • 4.1.2012
  Chytit vítr (TV film) (2001)

  V atraktivním prostředí současnosti - v redakci novin a dostihovém areálu - dochází k osudovému střetnutí otce a syna. Problémem není ryze generační konflikt a "boj" o ženu, ale především se jedná o střet silných a slabých osobností. Podaří se Petrovi vystoupit ze stínu otce a začít vlastní život? Zvítězí zodpovědnost nebo láska?

  • 23.12.2011
  We Are the World (koncert) (1985)

  Dokument mapuje příběh písně "We Are the World", kterou v roce 1985 napsalo duo Michael Jackson a Lionel Richie v rámci organizace pomoci USA pro Afriku, sdružující 47 předních, převážně amerických umělců. Píseň vznikla se záměrem charitativní pomoci lidem postiženým hladomorem v Etiopii v důsledku velkého sucha v letech 1984-1985.

  • 16.12.2011
  7 životů (2017)

  Futuristický thriller podle scénáře Maxe Botkina je o skupince identických sedmerčat, která se ukrývá v přelidněném světě, kde zákon nedovoluje víc než jedno dítě v rodině. Situaci zkomplikuje zmizení jednoho z nich a ostatní se jej snaží najít bez ohledu na hrozící nebezpečí. Znamená Monday jméno nebo přezdívku chybějícího sourozence? Co mají názvy dnů v týdnu a jména bratrů společného než chronologické pořadí v kalendáři?

  • 12.12.2011
  Inside Moves (1980)

  Po neúspěšném sebevražedném pokusu se částečně zmrzačený Rory (John Savage) ocitne ve zchátralém domě v kalifornském Oaklandu. Je častým hostem baru, který je plný podobně postižených lidí, včetně barmana Jerryho (David Morse) s nemocnou nohou. Jerryho štěstí se otočí, když mu profesionální basketbalový hráč poskytne finance na operaci. Nejenže se uzdraví, ale stane se basketbalovou hvězdou a splní si svůj sen. Jak se ale postaví ke svým starým kamarádům z barové společnosti?

  • 25.11.2011
  Irreconcilable Differences (1984)

  Příběh o zaneprázdněných rodičích, pro které je jejich kariéra přednější než vlastní dcera, o kterou rozvodem nečekaně přijdou. Ta je svěřena do péče své chůvy. Teprve v průběhu soudu, kdy jsou dcerou konfrontováni s dosavadním způsobem života, si uvědomí pravé životní hodnoty. Film poukazuje na důležitý fakt, že rozvodem dvou dospělých nemají trpět jejich nevinné děti.

  • 2.11.2011
  Kuchař srdcem (2009)

  Kuchař Samir (Aasif Mandvi) opouští luxusní restauraci po neshodách s nadřízeným a plánuje studium vaření ve Francii, když se dozví o nemoci otce, který vlastní malou indickou restauraci Tandoori Palace. Je nucen opustit své plány a nastoupit na otcovo místo, jenže mu moc nejdou indická jídla a restauraci hrozí úpadek. Když zaměstná podivného taxikáře Akbara, velkého znalce kulinářského umění, postupně se změní jeho život a možná jej potká i nečekané štěstí.

  • 13.10.2011
  Únos Elvise (1988)

  Svobodná matka dvou dětí se stane obětí autonehody, kterou zapříčinil opilý muž. Na oslavě jejích narozenin v pizzerii dojde k záhadnému únosu jejího syna a Elvise Presleyho (David Keith), kteří se octnou spolu v penzionu. Přes původní nevraživost ze synovy strany, dojde nakonec ke sblížení obou a Elvis dokonce zazpívá s chlapcovou kapelou v jedné talentové soutěži.

  • 4.10.2011
  Listen Up: The Lives of Quincy Jones (1990)

  Dokument v produkci Courtney Sale Ross, který osvětluje život a ducha hudebníka Quincy Jonese, a ukazuje vývoj afroamerické hudební tradice. S ohledem na změny v popu v průběhu let Quincy říká: "Pokud existují nějací společní jmenovatelé, pak je to duch a muzikálnost. Půjdu na hudbu, která mi způsobí husí kůži, která se dotkne mé duše a mého srdce".

  • 26.8.2011
  Real Life (1979)

  O vlezlém filmařském oportunistovi, který chce zdokumentovat život typické předměstské rodiny veterináře (Charles Grodin), jejíž snem je vyhrát dvě ceny Oskara i Nobelovu cenu. Film se stal pilotním základem pro pozdější vznik reality show.

  • 11.8.2011
  Dill Scallion (1999)

  Fiktivní dokument o zpěvákovi country hudby alias inteligentní satira vysmívající se fenoménu country a některým aspektům maloměstského života na americkém Jihu.

  • 11.8.2011
  Confessions of a Sexist Pig (1998)

  Příjemná, nezávislá komedie o ukázkovém sexistovi Jackovi, hvězdě mýdlové opery, který se zamiluje do své nové kolegyně. Nejdřív se zdá, že jí jeho "mužné" manýry nevadí, ale Jack se brzy nestačí divit.

  • 11.8.2011
  NewsRadio (TV seriál) (1995)

  Sitkom o skupince kolegů z newyorského rádia, o jeho zákulisí, o tom, jak to funguje v rádiovém zpravodajství, o vztazích na pracovišti, kde se každý trochu přetvařuje a trochu intrikuje.

  • 11.8.2011
  Good Company (TV seriál) (1996)

  Sitkom Good Company pojednává o osobních i pracovních problémech několika přátel z manhattanské reklamní agentury.

  • 3.8.2011
  She's Been Away (TV film) (1989)

  Drama podle scénáře britského dramatika Stephena Polliakofa o bolestném zobrazení současné lékařské byrokracie, která zničila jeden lidský život a skoro zabila další dva, v nezapomenutelném představení dvojice hereckých es Peggy Ashcroft a Geraldine James.

  • 22.5.2011
  Arthur (2011)

  O rozmařilém playboyovi (Russell Brand), kterému hrozí ztráta pohádkového dědictví kvůli tomu, že se zakoukal do dívky (Jennifer Garner), která je však nepřijatelná pro jeho rodinu.

  • 19.2.2011
  Somnolence (2011)

  V roce 2031 jsou nenávratně vyčerpána fosilních paliva. Svět je na pokraji zhroucení, státy celého světa vytvoří koalici a tzv. „Manhattan projekt“ za účelem získání čistých obnovitelných zdrojů energie. Když se experiment pokazí a ohrozí lidskou existenci, jsou David Canterra a tým elitních vojáků vysláni nepříznivý vývoj zastavit. Ocitnou se v alternativní dimenzi a jejich jediná cesta domů je přes strukturu času.

  • 4.1.2011
  1 proti 100 (TV pořad) (2006)

  Vědomostní kvíz vznikl v Nizozemí a dále se vysílal v mnoha zemích Evropy. U nás jej uvedla televize Nova v roce 2004 a těšila se vysoké sledovanosti a oblibě bohužel jen krátce. Soutěž o miliónové výhry moderoval známý zubař z pořadu TABU Roman Šmucler. Zajímavostí bylo zde, oproti jiným soutěžím, spojení soutěžících s diváky a jejich vzájemné až mostní spojení, které bylo hlavním pilířem šance na výhru jednotlivce.

  • 2.1.2011
  Bingo (TV pořad) (1994)

  V roce 1994 začala Nova vysílat nový televizní pořad BINGO, který fungoval na principu loterie v podobě nákupu tiketů zajišťujících účast ve hře. Necelý rok trvání populárního a velmi sledovaného pořadu bylo následkem zmanipulování losování výher počítačovými hackery a zároveň došlo k největší kauze v historii českých televizních soutěží.

  • 12.11.2010
  Michael Jackson: Making Michael Jackson's 'Thriller' (1983)

  Tato videokazeta vyšla 14. prosince jako vůbec první ve své kategorii. Jen za první měsíc se prodalo 500 000 kusů a celkově s více jak milionem prodaných kopií se stala nejprodávanější videokazetou všech dob. Film zachycuje Michaela a jeho tým v zákulisí, v tanečním studiu s Olou Ray i v maskérně, kde se postupně za pomoci složitého líčení promění ve vlkodlaka. Film doplňuje videoklip s bratry Jacksonovými k písni Can You Feel It a písně z alba Off The Wall.