Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Obsahy (25)

The Cry

The Cry (2018) (TV seriál)

Mladý pár prožívá typické starosti s čerstvě narozeným dítětem. Náročná cesta ze Skotska do Austrálie skončí velkým neštěstím, které prověří nejen jejich vztah, ale zasáhne do životů mnoha ostatních. Složité vyšetřování a zpytování svědomí spolu s nekonečným žalem ze ztráty nejbližšího člověka rozvine celou řadu otázek a pochybností za jediným účelem – najít odpovědi a dopátrat se pravdy. Vyjde pravda najevo? A jaká je vlastně pravda?

Weakness

Weakness (2010)

Minimalisticky podaný vztahový film o citlivém tématu rodinných a pracovních propletenců a problémů s tím spojených staví na kvalitním scénáři a výborných hereckých výkonech. Střet světů milovaného učitele, volnomyšlenkářské manželky, násilnického bratra autisty, umírající matky, svůdné kolegyně, temperamentního řemeslníka v konfrontaci s chaotickým světem mezilidských vztahů dneška, který je zároveň zamyšlením nad funkcí člověka a jeho schopnostmi ovlivnit svůj vlastní osud.

Woman Thou Art Loosed!: On the 7th Day

Woman Thou Art Loosed!: On the 7th Day (2012)

Manželé Kari a David Amesovi žijí spolu se šestiletou dcerkou svůj dokonalý život. Temná minulost Kari dostihne v okamžiku únosu dcery. Pomalu zjišťuje, že není jediná, kdo má své tajemství. Zoufalé hledání manželů odhaluje během sedmi dní plných napětí skryté pravdy, prověřuje charaktery a jejich život se začíná vymykat kontrole. Najít ztracenou dceru není jediný problém, když je v sázce udržení nebo rozkol manželství. Dostane rodina ještě šanci zůstat pohromadě?

Naposledy bez tebe

Naposledy bez tebe (2011)

Německý obchodní manažer Niklas (Ken Duken) se během jednodenní služební cesty do New Yorku zamiluje do písničkářky Leticie (Nicole Beharie). Ta mu představuje Brooklyn, svůj svět a emoce, jaké dosud nikdy nezažil. Nezávislý film v produkci společnosti Cicala Filmworks, producentů a scénáristů Silvera Stepherda, Christopha Silbera a nezávislé produkční Diane Crespo, byl představen na světových festivalech a v zahraničních kinech, kde sesbíral 4 výhry a 2 nominace na ceny.

Zachraňte Lincolna

Zachraňte Lincolna (2013)

Téměř úplně pravdivý příběh prezidenta Abrahama Lincolna a jeho samozvané tělesné stráže, amerického maršála a advokáta Warda Hilla Lamona, na banjo hrajícího Jižana, který zmařil několik pokusů o atentát na prezidenta a chránil jej v nejtemnějších hodinách občanské války.

Prezidentské volby

Prezidentské volby (2012) (TV film)

Film podle stejnojmenné knihy novinářů Johna Heilemanna a Marka Halperina dokumentuje republikánskou stranu v průběhu prezidentských voleb v roce 2008, s výrazným zaměřením na okolnosti kandidatury tehdejší guvernérky Aljašky Sarah Palin (Julianne Moore) na viceprezidentku Spojených států amerických.

Chytit vítr

Chytit vítr (2001) (TV film)

V atraktivním prostředí současnosti - v redakci novin a dostihovém areálu - dochází k osudovému střetnutí otce a syna. Problémem není ryze generační konflikt a "boj" o ženu, ale především se jedná o střet silných a slabých osobností. Podaří se Petrovi vystoupit ze stínu otce a začít vlastní život? Zvítězí zodpovědnost nebo láska?

We Are the World

We Are the World (1985) (koncert)

Dokument mapuje příběh písně "We Are the World", kterou v roce 1985 napsalo duo Michael Jackson a Lionel Richie v rámci organizace pomoci USA pro Afriku, sdružující 47 předních, převážně amerických umělců. Píseň vznikla se záměrem charitativní pomoci lidem postiženým hladomorem v Etiopii v důsledku velkého sucha v letech 1984-1985.

7 životů

7 životů (2017)

Futuristický thriller podle scénáře Maxe Botkina je o skupince identických sedmerčat, která se ukrývá v přelidněném světě, kde zákon nedovoluje víc než jedno dítě v rodině. Situaci zkomplikuje zmizení jednoho z nich a ostatní se jej snaží najít bez ohledu na hrozící nebezpečí. Znamená Monday jméno nebo přezdívku chybějícího sourozence? Co mají názvy dnů v týdnu a jména bratrů společného než chronologické pořadí v kalendáři?

Inside Moves

Inside Moves (1980)

Po neúspěšném sebevražedném pokusu se částečně zmrzačený Rory (John Savage) ocitne ve zchátralém domě v kalifornském Oaklandu. Je častým hostem baru, který je plný podobně postižených lidí, včetně barmana Jerryho (David Morse) s nemocnou nohou. Jerryho štěstí se otočí, když mu profesionální basketbalový hráč poskytne finance na operaci. Nejenže se uzdraví, ale stane se basketbalovou hvězdou a splní si svůj sen. Jak se ale postaví ke svým starým kamarádům z barové společnosti?

Irreconcilable Differences

Irreconcilable Differences (1984)

Příběh o zaneprázdněných rodičích, pro které je jejich kariéra přednější než vlastní dcera, o kterou rozvodem nečekaně přijdou. Ta je svěřena do péče své chůvy. Teprve v průběhu soudu, kdy jsou dcerou konfrontováni s dosavadním způsobem života, si uvědomí pravé životní hodnoty. Film poukazuje na důležitý fakt, že rozvodem dvou dospělých nemají trpět jejich nevinné děti.

Kuchař srdcem

Kuchař srdcem (2009)

Kuchař Samir (Aasif Mandvi) opouští luxusní restauraci po neshodách s nadřízeným a plánuje studium vaření ve Francii, když se dozví o nemoci otce, který vlastní malou indickou restauraci Tandoori Palace. Je nucen opustit své plány a nastoupit na otcovo místo, jenže mu moc nejdou indická jídla a restauraci hrozí úpadek. Když zaměstná podivného taxikáře Akbara, velkého znalce kulinářského umění, postupně se změní jeho život a možná jej potká i nečekané štěstí.

Únos Elvise

Únos Elvise (1988)

Svobodná matka dvou dětí se stane obětí autonehody, kterou zapříčinil opilý muž. Na oslavě jejích narozenin v pizzerii dojde k záhadnému únosu jejího syna a Elvise Presleyho (David Keith), kteří se octnou spolu v penzionu. Přes původní nevraživost ze synovy strany, dojde nakonec ke sblížení obou a Elvis dokonce zazpívá s chlapcovou kapelou v jedné talentové soutěži.

Listen Up: The Lives of Quincy Jones

Listen Up: The Lives of Quincy Jones (1990)

Dokument v produkci Courtney Sale Ross, který osvětluje život a ducha hudebníka Quincy Jonese, a ukazuje vývoj afroamerické hudební tradice. S ohledem na změny v popu v průběhu let Quincy říká: "Pokud existují nějací společní jmenovatelé, pak je to duch a muzikálnost. Půjdu na hudbu, která mi způsobí husí kůži, která se dotkne mé duše a mého srdce".

Real Life

Real Life (1979)

O vlezlém filmařském oportunistovi, který chce zdokumentovat život typické předměstské rodiny veterináře (Charles Grodin), jejíž snem je vyhrát dvě ceny Oskara i Nobelovu cenu. Film se stal pilotním základem pro pozdější vznik reality show.

Dill Scallion

Dill Scallion (1999)

Fiktivní dokument o zpěvákovi country hudby alias inteligentní satira vysmívající se fenoménu country a některým aspektům maloměstského života na americkém Jihu.

Confessions of a Sexist Pig

Confessions of a Sexist Pig (1998)

Příjemná, nezávislá komedie o ukázkovém sexistovi Jackovi, hvězdě mýdlové opery, který se zamiluje do své nové kolegyně. Nejdřív se zdá, že jí jeho "mužné" manýry nevadí, ale Jack se brzy nestačí divit.

NewsRadio

NewsRadio (1995) (TV seriál)

Sitkom o skupince kolegů z newyorského rádia, o jeho zákulisí, o tom, jak to funguje v rádiovém zpravodajství, o vztazích na pracovišti, kde se každý trochu přetvařuje a trochu intrikuje.

Good Company

Good Company (1996) (TV seriál)

Sitkom Good Company pojednává o osobních i pracovních problémech několika přátel z manhattanské reklamní agentury.

She's Been Away

She's Been Away (1989) (TV film)

Drama podle scénáře britského dramatika Stephena Polliakofa o bolestném zobrazení současné lékařské byrokracie, která zničila jeden lidský život a skoro zabila další dva, v nezapomenutelném představení dvojice hereckých es Peggy Ashcroft a Geraldine James.

Reklama

Reklama

Reklama