Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Dobrodružný

Manhattan (1979)

Nejlepší ze všeho je jít na film poprvé v Budapešti a pak zjistit, že je nadabovaný. Na rozdíl od většiny filmů tu není snad jediný vizuální gag, tak jsme si odnesli jen fakt, že Diane Keatonová neumí správně vyslovit jméno Van Gogha.

Krvavá neděle (2002)

Tady si nejde říct: "To nic, je to jen film."

plakát

Když v ráji pršelo (1987) odpad!

Film nemá s knihou mnoho společného a závěrečná scéna jde naprosto proti smyslu knihy. To jsem se zas jednou rozčílila!

plakát

Něco na té Mary je (1998)

Žasla jsem ovšem, nad jakými drsárnami jsem se mohla smíchy umlátit - likvidace zabitého psa

Zvětšenina (1966)

Tak tenhle film jsem viděla několikrát a pokaždé jsem ho vnímala trochu jinak. Asi počtvrté mi ho do zcela jiné roviny hodila stará tetička, která mi v jeho průběhu kladla otázky: Kam jde? Co to dělá? Proč to dělá? Vzhledem k tomu, že už to bylo asi čtvrté zhlédnutí, přijala jsem tento způsob spíš jako kuriozitu než jako nepříjemné vyrušování.

Banditi (2001)

Měla jsem tu do včerejška hvězdičky 4, po včerejším druhém zhlédnutí přidávám pátou. Humor mi nepřijde slaboučký, ale úsměvný a lehce skrytý. A když už víte, o co jde, všímáte si napoprvé třeba přehlédnutých detailů.

Osudový dotek (2004)

Film měl natočené dva různé konce a obě verze se dostaly do oběhu. Protože film mnozí chválili a já se k němu znovu přichomýtla, posadila jsem se a koukala. A nestačila jsem se divit. Můj obvyklý "vtipný" dotaz na diváka po návratu ze sledování již známého filmu: "Tak co, dopadlo to stejně jako posledně?" se tak dočkal záporné odpovědi!