Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi

Poslední recenze (5)

plakát

Thor: Ragnarok (2017) 

Nejzábavnější, nejbarevnější a rozhodně nejlepší Marvelovka, která doposud spatřila světlo světa. Od prvních scén jsem si čím dál častěji v hlavě opakoval, že miluju Waititiho styl. Poprvé jsem se s Taikou setkal (jako asi většina) u filmu "Co děláme v temnotách", kde jsem ocenil humornou stránku filmu a způsob, jakým parodoval upírskou tématiku. Další jeho film byl "Hon na pačlověky", kde zanotoval i na vážnější strunu, ale specifického humoru bylo stále nad míru a film mi příjemně sednul vedle Wese Andersony a Coenovic bratry. Na potřetí to bylo opravdu velké, protože Taika nám přinesl nového Thora. Na minimalistické scény z jeho předchozích filmů můžeme rovnou zapomenout, na humor však nikoliv! Ve filmu je tolik epických humorných scén, že nemá cenu o nich psát. Dovolím si odbočit na Chrisův starší film "Chata v horách", kde je scéna, kdy se jako pravý hrdina, snaží zachránit své kamarády tím, že přeskočí na motorce propast a dojede pro pomoc. To se mu však nepodaří, protože ve vzduchu nabourá do neviditelného silového pole a tím jeho postava končí. V té době mé srdce nad takovou scénou zaplesalo a radostně poposkočilo, protože scéna bortila veškeré klišé podobných filmů. V Thorovi je však takových momentů nespočetně a já si připadal jako by se mi splnil sen o tom, co na plátně chci vidět. Humorné momenty nenarušují příběh, skvěle ho doplňují a funguje to na výbornou. K tomu musím ještě pozvednout skvělou hudbu od Led Zeppelin, svižnou, přehlednou akci a v rámci žánru (po herecké stránce) zajímavou záporačku. PS: Postava "Kata" Karla Urbana si mě ve filmu získala snad nejvíc. Vůbec bych se nezlobil, kdyby někdo natočil sólovku ve stylu "Podfu(c)ku", nebo "Sbal prachy a vypadni" právě s Katem.

plakát

Single Man (2017) (seriál) 

Zatím si neodvažuji hodnotit celý seriál, krátce bych shrnul stávající epizody (komentuji po epizodě "Oči pro pláč"). Prve chci vyzdvihnout humor, který prostřednictvím Marka Taclíka udeřuje "hřebíček přímo na hlavičku". Prostřednictvím vypravěčských odboček se můžeme dočkat vtipných, krátkých skečů, které však jakkoliv nenarušují lineárnost děje a skvěle pasují do dané situace (nemluvě o - v rámci české produkce - originálním napojením jednotlivých scén). Příjemně mě překvapila dramatická nota, kterou nám přinesl druhý díl a jednoznačně seriál pozvedla. Paradoxně je totiž pilot spíše slabší, protože se autoři snažili zaujmout hlavně humorem, děj však zoufale zaostával. Pro mě je to po "první třetině" zajímavá záležitost, kterou budu i nadále rád sledovat. Zaručeně se (na rozdíl od ostatních "seriálů" z produkce Playtváku.cz) jedná o to lepší, co česká internetově-krátkometrážně-seriálová scéna nabízí.

plakát

Taxikář - Taxikářem proti své vůli (2017) (epizoda) 

Tak tento pilot se nepovedl. Po komediální stránce to bylo prázdné, Lukáš Pavlásek předvádí několikrát viděnou scénku jako vystřiženou z Na Stojáka a nic jiného s komickým nádechem už není. Logika dává vale, hlavní hrdina nemá jakýkoliv motiv k tomu, aby ukradl taxík a někam s ním odjel. Na začátku sice tvrdí, že urgentně spěchá na schůzku, následně se však podle toho absolutně nechová. Seriál mě svým pilotním dílem naprosto odradil od dalšího sledování.

Poslední hodnocení (2 434)

Bestie bez vlasti (2015)

18.06.2022

Barva z vesmíru (2019)

10.05.2022

Božská relikvie 2 (1991)

11.04.2022

Božská relikvie (1986)

11.04.2022

Zatracená práce (2021)

30.03.2022

The Batman (2022)

04.03.2022

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

15.02.2022

Smrtelné stroje (2018)

15.02.2022

Král psanec (2018)

15.02.2022

Reklama

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama