Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Oblíbené filmy (10)

Pátý element

Pátý element (1997)

Čirá dokonalost. Alespoň pro mě. V tomto snímku se snoubí všechno, co na filmech zbožňuji (sci-fi, romantika, akční Bruce-téměř-McClane, futurismus, dokonalé kostýmy od J.P. Gaultiera, perfektní soundtrack, humor). Člověk by řekl, že je to překombinované, ale já se toho nedokážu dostatečně nasytit. Viděla jsem Le Cinquième élément asi 500x a díky poctivému sledování už od '97 ho znám nazpaměť vč. titulků. Někdy si přeji, aby mi ho někdo vymazal z hlavy jako Holymu Agátu Christie. Abych se na něho mohla dívat 500x znovu.

Pravdivé lži

Pravdivé lži (1994)

Hurry up, 'cause my horse is getting tired. Je to asi bez debat moje nejoblíbenější Arnoldovina od Camerona. Většina lidí Áčkovy komediální pokusy hrozně zavrhuje, ale mně to přijde tak vtipné, že prostě končíte. Arnold ala James Bond, smyslná Jamie Lee Curtis (lepší striptease jste nikdy neviděli!), to celé v duchu devadesátých let s ozvěnou Axla Rose a nemožností Billa Paxtona. A Juno Skinner je boží ikonou předovýchodní archeologie.

Terminátor 2: Den zúčtování

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Tuhle dokonalost lze popsat snad jen v heslech. Cameron. Postapo vize. Ženská (!) akční hrdinka Sarah Connor. No fate. Moje dětská láska Edward Furlong. Počátek 90. let. Motorky. Křiváky. Sluneční brýle i v noci. Rock 'n' roll. George Thorogood a jeho Bad to the Bone. Zbraně a růže a stejně tak Guns N' Roses a You Could Be Mine. Soundtrack Brada Fiedela. Tekutý dusík. Hasta la vista. No problemo. Arnold. A taky: „It would always be there. And it would die, to protect him. Of all the would-be fathers who came and went over the years, this thing, this machine, was the only one who measured up. In an insane world, it was the sanest choice."

Spaceballs

Spaceballs (1987)

Parodie na veškeré ikonické filmy minulosti. To vše ale se zdvořilostí a notnou dávkou sarkasmu. To už v dnešní době prostě nejde překonat. Je to jeden z filmů, které jsem za svůj život viděla nejvícekrát a osvojila si řadu hlášek do svého slovníku. Je tam tolik super věcí, že to snad nejde vyjmenovat. Rick Moranis, vousatá dáma a Alien na konci. Nutno říct, že i ten první český dabing byl super. "Kuřte, máte-li co!"

Banditi

Banditi (2001)

„I can't choose between you... because together you... you're the perfect man." A se zrzavou Cate Blanchett je to neuvěřitelně charismatické trio. Perfektní zápletka navozující dojem, že všechno na světě zapadá tam, kam má. A ty hlášky: „...Beavers and ducks!".

Věčný svit neposkvrněné mysli

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Vzpomínám si, jak tento film HBO neustále omílalo dokola a já ho nenáviděla. Hrozně nenáviděla. Při úvodních záběrech na ulici s titulky jsem hned přepínala. Ale pak jsem jednou vydržela až do konce a hořce litovala svého předchozího negativismu. Láska, která překoná i vymazání Lacunou, až ji chcete prožít znovu. Být zamilovaný a užívat si jen ve dvou ty dokonalé momenty, které ostatní nechápou. Ležet na ledu a koukat na hvězdy. Sdílet bolesti svého dětství. Kate Winslet opět jako bezprostřední děvče bez zábran s barevnými vlasy, jak moc se v ní vidím. Jim Carrey konečně ve vážné a své životní roli, jak moc mu to sedí. Všichni jeho odpůrci by se měli podívat na ESOTSM. A vlastně i všichni ostatní.

Vetřelci

Vetřelci (1986)

Jak shlédnutí na plátně úplně mění situaci! Aliens je moje srdcovka už od dětství, ale po promítání director's cut v kině jsem se do něj zamilovala znovu. Můj nejoblíbenější H R Giger na plátně, ženská akční hrdinka, která vám natrhne gatě v power loaderu a Cprl Dwayne Hicks z něj prostě dělají snímek, který musím mít v Top 10. Cameron z něj sice udělal více film pro rodinku, ale díky tomu se na něj musím dívat znovu a znovu. Kombinace Weaver - Biehn - Paxton je holt mocná.

Spiknutí

Spiknutí (1997)

Dlouho si probojovával cestu do mých Top 10. Nakonec to dokázal. Ta paranoia, že něco víte, ale nevíte vlastně, co přesně, a ostatní vás mají za blázna. Melovy modré oči. Ten dokonalý soundtrack od Cartera Burwella. Bože. ♥ Love gives you wings! GERONIMO!

Ztracený svět: Jurský park

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Nejlepší a nedoceněný dinosauří film. Asi proto, že zde odpadají annoying postavy jako Hammondova vnoučata a všude-jinde-lepší Sam Neill (promiň, Same). A teď přijde opět výčet úžasností od dino-fila. Boží scéna s compsognathy hned na úvod. Dechberoucí část od zalepení nožky mini T-Rexe žvýkačkou (vážně?) po praskající sklo v přívěsu. (Ještě) prdelatá Julianne se šťastným rancem, můj paleontologicko-archeologický zrzavý vzor. (Jestli byla někdy doba kdy byl) sexy Vince Vaughn! A ano, to nejlepší na konec. Jeff. Moje nejcharismatičtější židoláska. ♥ A taky je to od Spielberga! Ne vážně, ukažte mi lepší film s dinosaurama, vy hateři!

Pocahontas

Pocahontas (1995)

Que que Notura. Listen with your heart. První film, který jsem viděla v kině (nepočítáme-li Toma a Jerryho). A to z kabiny promítače! Kdo by si to potom nezamiloval (doteď piju kafe z hrnku s ní). Měla jsem Pocahontas na audio kazetě a pouštěla si ho tak asi každý den před spaním. Nejhezčí písničky. Ženská hrdinka od Disneyho, která je nezávislá a nečeká jen na zadku na svého prince. Učí všechny lásce a běhá po lese se zvířaty a jí zeleninu. Krásný pohled na indiánské respektování přírody, která je tu po našem boku, kterou nevlastníme. Odmítne jednoho z nejvíc sexy Disney mužů Kocouma, aby mohla být s modrookým Johnem Smithem. Okay, tak jistě chápeme, že modré oči a hlas Mela Gibsona je fair enough a víc než svaly. A taky mi dal největší radu do života hláškou: I've gotten out of worse scrapes than this. Can't think of anything right now, but... Druhý díl mi zlomil srdce a zničil všechny představy o lásce. Díky bohu, že jsem jej viděla až jako dospělá. Ale to už je jiný příběh.