Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Obsahy (7)

Dareka no manazashi (2013)

Aa-chan a její otec k sobě po letech odloučení znovu hledají cestu.

Dokud budu žít (2012)

Dělat radost ostatním. To je pro Samara velkou vášní, než pozná Meeru. Bezhlavě pro sebe vzplanou a rozhodnou se být spolu i přes to, že je Meera zasnoubená. Pár však rozdělí Samarova nehoda. Meera se modlí, aby přežil, a na oplátku slibuje, že si přestane zahrávat a už se se Samarem nikdy nesejde. Ten, zlomený, opouští Londýn a vrací se do Indie, aby to naopak osudu vrátil a pokoušel smrt každý den – jako pyrotechnik u armády. Cestu mu však zkříží Akira, která o jeho příběhu natočí dokument. To jej přivádí po 10 letech zpět do Londýna. Uzavře svůj příběh nebo se životu bude stále vyhýbat?

Keep the River on Your Right: A Modern Cannibal Tale (2000)

Dokument monitoruje návrat Tobiase Schneebauma, newyorského malíře a antropologa, na Novou Guineu za kmenem Asmatů, pro něž jsou přirozené bisexuální vztahy (potkává zde svého někdejšího milence Aipita), a ke kanibalistickému kmeni Arakmbutů v Peru, se kterými strávil několik měsíců v 50. letech. V rámci jedné výpravy (v domnění, že jde o lov) se zúčastnil vyvražďování sousední vesnice, která vyústila v pojídání poražených.
O svých zážitcích vydal stejnojmennou knihu, pročež je mu jednou z nejčastěji kladených otázek: „Jak chutná člověk?"

Stopy (2013)

Se šesti dolary v kapse přijíždí Robyn (Mia Wasikowska) do Alice Springs, odkud chce pouze se čtyřmi velbloudy (Dookie, Bub, Zeleika, Goliath) a fenkou Diggity podniknout cestu přes australskou poušť k Indickému oceánu, cestu dlouhou přes 1700 mil.

Příběh podle knižní předlohy Tracks od Robyn Davidson se skutečně udál v 70. letech. Robyn strávila dva roky na místních farmách prací s velbloudy a snažila se na cestu si sama vydělat, což se později zdálo jako nemožné, pročež požádala o pomoc National Geographic. Tak se do příběhu dostává i Richard Smolan (Adam Driver), fotograf, který její cestu zdokumentoval.
Děj zachycuje problematiku australského environmentu, život Aboriginů, se kterými Robyn strávila podstatnou část své pouti, ale stejně tak opravdové hodnoty, které člověk nalézá až ve chvíli, kdy je odkázán jen sám na sebe, odvrácen od dnešní společnosti, která na ně již zapomněla.

Robyn nikdy přímo neodpověděla na otázku, proč tuto cestu podnikla. Mnozí si do jejího příběhu vkládali sami sebe, ale její důvody byly prosté. Jednoduše to chtěla udělat, připadalo jí to jako jediná smysluplná a správná věc, což pochopí jen ti, kteří se někdy ocitli v podobné životní situaci.

Love Breakups Zindagi (2011)

Jai Malhotra (Zayed Khan) i Naina Kapoor (Diya Mirza) mají na první pohled spokojené vztahy. Avšak poté, co společně s přáteli navštíví svatbu Arjuna a Gayatri, se jejich životní postoj mění a získávají nový pohled na to, o co by ve vztahu (a hlavně v životě) mělo jít především. Po návratu do běžné rutiny se už nic nezdá jako dřív. Naina je nadšenou fotografkou, ale její přítel Dhruv (Vaibhav Talwar) se žene pouze za vlastní kariérou a nemá čas ani na její výstavu. Jaiova přítelkyně Radhika (Pallavi Sharda) zase mermomocí touží po svatbě a dítěti bez ohledu na to s kým. Jai i Naina najednou stojí před problémem, zda dodržet závazky nebo poslouchat srdce.

Tōi sekai (1999)

Uchvácení mladé lásky přináší pocity povznesení, ale i osamění a beznaděje.

Piktogram (2010) (studentský film)

O strastiplné cestě piktogramu k opětovnému shledání se svou vyvolenou.

Reklama

Reklama

Reklama