Ilicka

okres Opava
Studentka!?!

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 20.2.2017  20:09
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Kdyby část dějových linek nevyšuměla do ztracena, část postav bez vysvětlení nemizela z epizody na epizodu a podařilo se více akcentovat ty příběhy, které v sobě nesly dramatický potenciál (narození malého Nového, soud s Burianem), určitě by nebylo tak obtížné dobdít každou epizodu až do konce. Tezovitost a faktografická nepřesnost byly nakonec docela podnětné, protože jsem alespoň měla motivaci si problematiku Barrandova přípomenout.

• 7.12.2017  21:41
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Další Bruce Wayne zachraňuje své město aneb kterak sympatické postavy bojují s komiksovým klišé na třetí...

• 12.2.2017  12:31

Další v dlouhé řadě marvelovských originů těží především z charismatu Benedicta Cumberbatche a dostává se tak velmi vysoko. Vymazlená je vizuální stránka, především ohýbání reality, škoda je potom nevýrazného protivníka. Jak je ale zřejmé z potitulkové sekvence, další záporák by mohl stát za víc.

• 29.1.2017  21:03
    Učitelka (2016)

S určitou tezovitostí se u Hřebejka s Jarchovským musí počítat, jinak se ale jedná o příjemné překvapení, sevřené drama, kde se Dolores Umbridge potkala s rozhněvanými rodiči. Sympatické rovněž je, že narozdíl od jiných slovenských filmů nebyla Učitelka předabovaná do češtiny.

• 29.1.2017  21:05
    Padesátka (2015)

Něco tak strašidelného jsem v kině neviděla už dlouho.

• 7.12.2017  21:45
    Poldark (TV seriál) (2015)

Aidan Turner! Spousta kamerových obletů kolem Cornwallských útesů - a tak intenzivní melodrama, že jsem sotva stíhala shánět další epizody. Třetí sezona je bohužel trochu jalovější, ale první dvě mají na historickou telenovelu neskutečný spád...

• 19.6.2015  09:20
    Popelka (2015)

Kdo potřebuje novou Popelku, že? Nad tímto jsem uvažovala, když jsem viděla trailer, který hrál především na magickou notu příběhu. Kenneth Branagh ji však pojal trochu jinak, jako velkolepé kostýmní drama a poctu Disneymu i filmu z padesátých let, prohloubil motivace postav a přidal politický kontext. Dojem velkoleposti kazí jen nepřirozené digitální efekty. Přes tuto výtku známá látka, která na první pohled nemá čím překvapit a ohromit, baví. Především valčík z plesu je nádherný.

• 8.10.2014  08:48

Chtěla jsem zhlédnout ze studijních důvodů, po pár minutách jsem ale zbaběle zjistila, že na stejné martyrium jako u jedničky nemám a nikdy mít nebudu dost síly...

• 1.2.2015  08:14

Výpravná muzikálová parodie na pohádky, která se odvažuje za happily ever after) mě dlouho nechávala na pochybách, nakolik je brána navážno. Sodheimova nemelodická hudba je boží (především Prolog mi pořád zní v hlavě). Jen na okraj: Oskarová nominace pro Meryl Streep je vyloženě vtipná.

• 9.1.2015  09:21

Tak to máme za sebou. Třetí díl přinesl očekávanou bitvu, emoce se však ztratily někde v průběhu osmihodinového putování - ono je totiž těžké sledovat pět hodin takřka nesmrtelné postavy a následně akceptovat, že přece jenom musí zemřít jen proto, že si to žádá předloha. Hobit byl od počátku rozmazlená produkce, kterou Jackson popřel to, co následně (a vlastně deset let předtím) budoval v Lotrovi. HFR, 3D, digitální triky zastínily fakt, že putování Bilba Pytlíka mělo být jen epizodickou báchorkou pro malé hobity. Škoda též extrémně zkratkovitého závěru, kdy jakoby režisér ztratil zájem o globál bitvy a soustředí se jen na Thorina, kterému následně nedopřeje ani důstojný pohřeb.

• 20.11.2014  10:43

Tušila jsem, že rozdělení třetí knihy na dva díly bude průšvih, ale netušila jsem, že doslovná adaptace z filmu udělá až takovou komedii. Teprve teď, po opuštění arény se v plném světle ukazuje, jak naivní vizi a kritiku totality předkládá Collinsová, jak se postavy chovají nelogicky a blbě (vrcholem budiž odpal přehrady a následný výpadek elektřiny, který možná trvá a možná ne) a navíc se berou nesmírně vážně. Právě vážnost, sebedůležitost a nátlak na emoce mě štvaly nejvíc. Natočeno to ale není špatně, některé akce vypadaly jako ze solidního válečného filmu, a proti hercům samostatně vlastně nic nemám, Donald Sutherland je správný uhlazený bastard, Woody Harellson sympatický syčák, Jennifer tentokrát hodně brečí, ale pořád hraje poměrně dobře. Tahle předehra k velkému finále mě ale rozhodně na další díl moc nenalákala.

• 9.12.2014  22:48

Je hrozně škoda, že byl Rukojemník z jakéhosi důvodu pro českou distribuci přejmenován a předabován. (Čára se tam hraje všehovšudy dvakrát, zmíněna nebyla ani jednou.) Dabing je povětšinou pekelný. Příjemným překvapením byly naopak výkony dětských herců - ti dokonce působili mnohdy lépe a přirozeněji než přehrávající Libuše Šafránková. Krásná je výprava a poetická kamera, nostalgii se daří navodit bezchybně. Bohužel se něco pokazilo ve fázi scénáře a dramaturgie, protože občas to, co se děje na plátně nedává úplně smysl, i některé nahozené dějové linky vyšumí do ztracena. Přesto je Rukojemník jedním z lepších letošních filmů a po dlouhé době filmem o dětech, ze kterého mám relativně dobrý pocit.

• 21.11.2014  18:52

Víc draků, víc akce, více rodinných hodnot, méně zábavy, nepřesvědčivé rodinné twisty na idylické dračí Pandoře. Animace je ale vynikající a zajímavá je i dynamická dračí obdoba famfrpálu.

• 27.2.2015  10:01

Bezmezně nadšená jsem nebyla, dobrou zábavu ale Matthew Vaughn natočit umí. Výborná parodie na bondovky, která naprosto přehodnotila můj postoj k ohňostrojům. Při pohledu na zacvičování Tarona Egertona jsem jsem si chvílemi říkala, jak super by mohla být pořádná adaptace Alexe Ridera, kterého v roce 2006 pohřbil nemastný neslaný první díl. Nemůžu říct, že by Kingsman neměl žádná hluchá místa, ale za vymazlenou akci a eleganci staré dobré Anglie (COLIN!) si v nadprůměru být zaslouží.

• 26.12.2014  22:37

Trochu promrhaný potenciál - nejfilmovější pohádka letošních Vánoc (malebné slovenské exteriéry, realistické kostýmy), zároveň ale snad nejutahanější adaptace Twainova Prince a Chuďase, kterou znám. Samotná expozice trvá téměř 50 minut a ani během následující hodiny divák nedostane nic navíc oproti očekávání, jen enormně řídkou historku o záměně, lásce na první pohled a potrestaném zlu. Nevýrazné postavy a nejasně motivovaní antagonisté taky nepotěší.

• 26.8.2014  22:39
    Lucy (2014)

Narozdíl od tematicky příbuzné Transcendence se Lucy nebere vůbec vážně a je proto stoprocentně zábavnější. S tím, že jsem v kině dostávala záchvaty smíchu (Morganu Freemanovi by ale člověk sežral úplně všechno), se mohu jen podepsat pod Douglasův komentář.

• 22.12.2014  19:41
    Vinaři (TV seriál) (2014)

Masivní kampaň navazující na Bařinovy Bobule a příslib seriálu natáčeného mimo studio a herecké obsazení slibovaly mnohé, Vinaři však nabídli pouze kolísavou nekvalitu jednotlivých epizod, děsivé postavy (Postránecký byl podle mě naprostý záporák), trapné vtipy a nesnesitelné zneužívání leteckých záběrů na vinohrady.

• 1.11.2014  22:06

Nebýt občasné vizuální (a zvukové!) bašty v podobě pořádného řádícího supertornáda, byl by tento film dokonalým naplněním škatulky televizního katastrofického odpadu... Postavy už nemohly být více papírovými šablonami v předvídatelných situacích. Dokonce ani charisma Richarda Armitage tentokrát vůbec nezafungovalo...

• 7.12.2017  21:47
    Whiplash (2014)

Hlavní postavy byly tak ošklivé, až fascinující. Takové bubenické Rekviem za sen...

• 25.12.2014  16:54

Víc divadelní hra než funkční film, přesto se zajímavými momenty a scénami, např. poslední scéna. Postava Nevěsty je na hraně snesitelnosti. Plusové body přidávám za to, že se film odehrává v hypotetickém prostoru poblíž mé rodné vísky :-)

• 7.10.2014  12:01

Žádný zázrak se nekonal, na druhou stranu však ani průšvih. Slušná dynamická žánrovka - teen komedie, u které jsem dokonce téměř neměla pocit, že je to český film... Slušní herci, řemeslo a dokonce i vtipy, které byly vtipné. 5/10

• 28.9.2014  18:01
    Babovřesky (2013)

eh... Smutek a zoufalství nad "lidovým humorem", "pohodovými postavami" v "typické jihočeské vísce" ve " "filmové" komedii tak trochu ze života".

• 6.10.2013  07:50
    Croodsovi (2013)

Rodinný animovaný Avatar. Příběh patří k nejklasičtějším - konflikt mládí a stáří, tradice a pokroku, otce s rebelující dcerou - ale upevňování rodinných hodnot při pravěkém tripu za sluncem doprovází nádherné a vymazlené obrázky fantaskního pravěkého světa a humor, za který se divák při sledování nemusí stydět.

• 7.12.2013  22:15
    Elysium (2013)

Akční pohádka o chudém dělníkovi, který ve futuristickém království nastolil sociální spravedlnost. Blomkamp ji ale podává dostatečně (filmově) zábavně a přesvědčivě, aby se nezvrhla ve frašku.

• 10.6.2015  08:14

Dospělejší, přehlednější, naboostované větším rozpočtem. První část z dvanáctky a vítězné tour výborná, vražedná aréna trochu slabší.

• 15.5.2013  22:37
    Iron Man 3 (2013)

...aneb jak byl tentokrát hrdinou Tony Stark, nikoli Iron Man... Krutý pád na dno, zpochybnění vlastního statutu superhrdiny a hledání sebe sama v souboji s opravdu nepříjemnými padouchy. Úplné nadšení však brzdily neodbytné otázky, jako například: Kde se flákal Shield, když se Tony topil v největším průšvihu své Iron-Maní existence?

• 12.7.2013  09:05
    Jack a obři (2013)

Velké zklamání, když v pohádce mezi ústřední dvojicí naprosto neproběhne jiskra, Evan McGregor s pitomě napsanou rolí je největší tahoun a v průběhu člověk zjistí, že jediný, komu se dá logicky fandit jsou obři, které lidé vyhlazují, podvádějí, okrádají, zneužívají - a považují to za naprosto správné. Trošku respektu, ne?

• 19.1.2014  08:16

Woody Allen o klamech, sebeklamech a depresi, s výbornými postavami. Cate Blanchett naprosto vynikající ve všech polohách deprimované Jasmine, stejně tak Sally Hawking jako Ginger, která bohužel zůstává i herecky trochu ve stíni své "sestry".

• 26.1.2014  22:05

I believe I've seen hell. And it was... this. Myslela jsem, že Westernstory v této pětiletce nic netrumfne, ale stalo se. Obsah Magnuskova filmu nedává smysl, jeho sledování navíc provází fyzické utrpení ze scén, které tvůrci zamýšleli jako vtipy (?), ale nedá se jim při troše zdravého rozumu zasmát, také z naprosto nezvládnutého střihu, který dává vzpomenout na počátky kinematografie (viz Fuxoft: http://www.youtube.com/watch?v=EYBjxbVg_-E ) a pekelného mixu zvuku. PS: Pointa v tomto případě zabíjí.

• 12.4.2013  20:32

Vlastně neskutečně hloupý a děravý příspěvek do kategorie transformované pohádky pro dospělé. Ale narozdíl od Červené karkulky a Sněhurky krátký, svižný a se super úvodními titulky.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42