Ilicka

okres Opava
Studentka!?!

1 8 9 10 11 12 13 14 21 31 41
    • 1.8.2011  20:55

Nečekaně vtipná černohumorná komedie s geniálním ústředním triem. Samozřejmě relativně předvídatelná, ale to bylo to nejmenší. Rupert Grint vedle Nightyho a Blunt obstál se ctí, i když jeho role je výrazně prolezlá Ronem.

• 1.8.2011  14:44

- I am a man! - Well, nobody's perfect! Příjemná převleková komedie s rychlým tempem, ale taky s poněkud přetaženou stopáží.

• 31.7.2011  15:21

Neskonale pošmourný a deštivý film, dědic poetického realismu, který mě bohužel nijak zvlášť neohromil. (LFŠ 2011)

• 31.7.2011  14:51
    Sabrina (1954)

Navzdory silné herecké sestavě - Hepburn, Bogart, Holden - mnohem slabší než jsem čekala.

• 31.7.2011  11:17

Absurdní situační komedie s náloží vypointovaných gagů ve stylu němých grotesek. (LFŠ 2011)

• 31.7.2011  11:00

Přestylizovaný zbytečný film (LFŠ 2011)

• 31.7.2011  10:01
    Byt (1960)

Vynikající film. Zábavné i posmutnělé, komediální i dramatické, o lidech, kteří hledají a nenacházejí, honí se za prázdnými hodnotami a zapomínají proto žít. Nechybí znepokojivé Wilderovské podtóny, které narušují konvence romantické komedie/dramatu. (LFŠ 2011)

• 31.7.2011  09:55
    Stalag 17 (1953)

Černohumorná, třeskutě zábavná a zároveň vlastně mrazivě děsivá komedie o zajateckém táboře pro americké seržanty, se stala jedním z nejlepších zážitků na LFŠ. Vulgární, vypointované vtípky, napínavé hledání zrádce, hon na čarodějnice, herecký koncert Williama Holdena a mnoho dalšího... (LFŠ 2011)

• 31.7.2011  09:45

Jedna žena, dva muži, nevyslovené křivdy. Herecký koncert ústřední trojice a lekce z francouzské tradice kvality. (LFŠ 2011)

• 30.7.2011  23:21

Poválečné shrnutí působení Československa za druhé světové války. Vím, že z dostupného materiálu to jinak vyrobit nešlo, ale film vypadá, jako by čeští vojáci celou válku pořádali nekonečné přehlídky. Dokument je taky dost podřízen dobové atmosféře a náladám v Československu 1945. (LFŠ 2011)

• 30.7.2011  23:13

Asi bych hodnotila třemi, nebýt živého doprovodu - neortodoxní hudby Pavla Fajta. (LFŠ 2011)

• 30.7.2011  23:10
    Lidice (2011)

Po projekci mi Chris, nizozemský spoludivák řekl: "Very Professional Movie, isn't it?" Souhlasím s ním a je mi poněkud líto, že nejvíc emocí ve mě vyvolala Šímova osobní tragédie a seznam jmen běžící vedle závěrečných titulků. A hudba. (LFŠ 2011)

• 22.7.2011  10:26

Velmi matně působící francouzské béčko, na kterém je nejsympatičtější využívání velkého množství jazyků.

• 16.7.2011  08:49

Se spoustou výhrad a povzdechů nad pekelným dabingem dávám čtyři. (A nemyslím si, že by titulky můj názor změnily). Naštěstí jsem byla připravena na to, že scénáristicky to dobré tak úplně nebude. Až na výjimky nebylo, postavy se objevovaly na absurdně krátkou dobu a v absurdních situacích (na jakékoli vysvětlení kolem znenadálého objevení Percyho se rezignovalo), ale filmově se mi to dost líbilo. Ten oblíkací oblet byl možná trochu přepálený, ale průlety Bradavicemi byly monumentální... Výborně gradovaná scéna je ta, kdy je bitva téměř ztracena a ústřední trio spěchá bojištěm do loděnice. Jen mi přišlo škoda, že emoční vrchol filmu přišel v závěru druhé třetiny filmu (výborně zpracovaný Princův příběh, o který jsem trnula od doby, co jsem ho četla poprvé), a že třetí třetina se mu ani zdaleka nepřiblížila, ač mělo jít o všechno. On ten souboj Harry/Voldemort úplně postrádá onu osudovost, kterou jsem milovala u Pána Prstenů, kdy je si divák naprosto vědom, o co všechno jde. PS1: Desplat mě příjemně překvapil. Není sice nikterak originální, ale aspoň je účelný a budí emoce. PS2: Je nutné, aby se každý záporák ve fantasy rozpadl na prach?

• 7.7.2011  22:00
    Chaplin (1992)

Famózní Downey v roli komediálního velikána němé éry a příjemná procházka po cestičkách Hollywoodu 20. let. Ač samozřejmě nikdo nemohl prostorem pro rozehrání postavy konkurovat Chaplinovi, tak mě velmi příjemně potěšil Kline v roli idola dobrodruha - Douga Fairbankse. Takhle nějak jsem si toho chlapa představovala, když jsem znova a znova sjížděla Zloděje z Bagdádu

• 30.6.2011  13:28

Christoph Waltz převálcoval nejen Pattisona ale vlastně celou tuhle posmutnělou pohlednicovou romanci z cirkusového prostředí, která se snaží být něčím čím není. (Drsná sonda do krutého života potulných kejklířů za dob hospodářské krize, osudová romance...) PS SPOILER: Je mi líto, že nakonec slonice převálcovala Christopha Waltze a vlastně si tak vybojovala místo v titulu...

• 23.6.2011  12:54
    Děrsu Uzala (1975)

Nejnejaponštější a nejumírněnější Kurosawův film = jeden z vrcholů jeho tvorby. Doufám, že mu o sedmnáct let později Costern libal nohy. :-)

• 23.6.2011  12:51

Bilancování života pod hrozbou atomové války, generační a kulturní propasti. A jedna omluva Američanů, kterou musel natočit japonský režisér, protože nikdo jiný by to neudělal.

• 23.6.2011  12:12

Intenzivní, rezonující po delší dobu a rozhodně znepokojivé. Vynikající mladý Joseph Gordon-Lewitt.

• 23.6.2011  12:11
    Hanna (2011)

Hanna je divná. Má skvělou premisu, která by zpracovaná někým jiným mohla být zběsilou akčňárnou nebo psychologickým dramatem nebo mrazivým thrillerem a kdoví čím ještě. Bohužel zůstává zaseknutá, jak už zde někdo vtipně poznamenal, na půl cesty mezi artem a nízkorozpočtovým béčkem. A proto, navzdory neutuchající snaze Saoirse Ronan vzbuzovat v divákovi zájem o její postavu, o její osud a minulost, opakuju, že Hanna je divná. A dost.

• 23.6.2011  12:03
    Kagemuša (1980)

Nebýt té kurosawovsky nekonečné stopáže, byl by to neuvěřitelně úderný a působivý film. I tak, závěrečná scéna rezonuje ještě několik dní po zhlédnutí.

• 22.6.2011  18:13
    New Amsterdam (TV seriál) (2008)

Silnější tři nebo slabší čtyří... Kriminálka s přesahem do historických epoch New Yorku, dlouhověký detektiv s fasádou cynického drsňáka a hledání té pravé. To ve velmi kvalitním provedení Foxů. Zrušení seriálu bolí. Rozhodně.

• 19.6.2011  12:03
    Protiúder (TV seriál) (2010)

Jednodenní záležitost s neodolatelným Richardem Armitagem, kterého MI6 vysílá do nejnemožnějších a nejšílenějších misí pod sluncem. Irácké trauma, které provází jeho postavu, můžeme brát v úvahu pouze první půlhodinku, potom dojde k transformaci v dokonalého válečníka. Hlavní téma, které prochází všemi misemi, otázka viny a vyrovnávání se s ní v podání dvou vojáků, je dostatečně nosné, aby tuhle šestidílnou sérii utáhlo. Povedlo se i typové obsazení jednotlivých postav a scénáře jednotlivých misí. Jen finále je poněkud na hlavu padlé a hlavní sezónní konfrontace tím trpí. Což mi však nezabrání v tom, těšit se na další sérii. PS: Druhou sérii nebrat... Kvůli Hobitovi došlo k překopání hereckého obsazení, což mě věru nenadchlo.

• 1.6.2011  22:16
    Divoška (2008)

Čekala jsem mnohem nesnesitelněší šablonovitou pohádku o zkrocení zlé ženy, proto jsem byla relativně příjemně překvapená, ačkoli jsem v podstatě dostala šablonovitou pohádku o zkrocení protivný sprostý holky. Myslím, že v tom musí mít prsty Alex (Rider) Pettyfer.

• 31.5.2011  11:31

Putování Kurosawova alterega životem, představami a osobními přáními. Mými osobními favority jsou Broskvový sad, Vrány, Hora Fiji v červené a závěrečná Vesnice vodních mlýnů.

• 20.5.2011  15:38

K filmu se mi moc vyjadřovat nechce. V kině mi bylo fajn, ale deset minut po filmu jsem měla problémy si zrekonstruovat příběhovou linku. Jen jedna technická: Mám na 3D relativně dobré oko i u 2D projekce a opravdu netuším, co by mě u čtvrtých Pirátů mělo přesvědčit, abych si to pade připlatila.

• 20.5.2011  13:51
    Všemocný (2011)

První polovinu vynikající, relativně chytré, dynamické a vizuálně dravé se sympatickým loserem, který se (ne)zaslouženě vyhrabal na vrchol. Zhruba někdy v hodině se to zlomí, a tak zábavné a chytré už se to nejeví. Za porušení pravidel přírody nepřichází žádný odpovídající trest (naznačený v případě Vernonovy sestry) a Brandon Cooper se s dílčími problémy profetuje až k senátorskému závěru a všechno mu dosti nepochopitelně projde. PS: Jak už tady jeden z uživatelů poznamenal: Perfektní 3D ve 2D.

• 12.5.2011  18:52

Film, který rostl s přibývající stopáží. Z lehce utahané divadelní adaptace se proměnil v osudové a krvavé drama se strhujícím závěrem.

• 11.5.2011  09:26

Vypalovačka, která nepobrala nějak extra rozumu, ale zároveň je nejzajímavější a nejdospělejší z celé, prozatím pětidílné série a stejně jako předchozí díl je ukončena ukázkovým cliffhangerem, který mi dává chuť se do roka a do dne opět přibrzdit v kině. Vin Diesel stále machruje se svými třemi výrazy, Paula Walkera čas ošlehal do přijatelnější podoby, už se nejedná o toho kudrnatého hezounka. Navíc jejich partu prohání ďábelský terminátor The Rock, proti kterému i Vin vypadá jako párátko. Akce je typicky over-the-top (guilty pleasure momenty jsou zastoupeny Paulem Walkerem plachtícím na sporťáku řítícím se do jezera), ale extrémně vtipná, i když ze své podstaty velmi hypotetická, jako třeba průjezd městem s trezorem zapřaženým za dvěma sporťáky. Lin si dost vypomáhá roztřesenou ruční kamerou ve stylu jízd agenta Jasona Bournea a vychází mu to. Trochu zamrzí sladkobolné pokusy o zvážnění, snaha dodat už od prvního dílu jednorozměrným postavám trochu hloubky pomocí vážně míněných kýčovitých debat. Ale k téhle partě trocha kýče patří. Stejně jako mohutná vlna nostalgie, která se s nimi žene a připomíná, že od chvíle, kdy Paul Walker poprvé sedl za volant uběhlo už 11 let. Nečekala jsem, že se tahle série ještě vytáhne, ale pokud bude tato vzestupná tendence pokračovat i v dalším díle, máme se na co těšit.

• 28.4.2011  09:09
    Thor (2011)

Čtyři hvězdy navzdory lehce ironickému úsměšku, který se mi kradl na tvář pokaždé, když Thor popadl do rukou kladivo a tvářil se, že není vyrobené z plastu. Branagh trochu selhává v akčních momentech, především v kontaktních bojových scénách, ale jinak se mu Shakespearovské dilema: kterého ze svých nehodných synů by měl velký Ódin usadit na trůn, povedlo nastínit krásně, proměna Thora v pozemských podmínkách sice poněkud drhne, jak je náhlá, ale ono to nevadí, protože nejistý dojem spláchně nějaká luxusní akční scéna s velkým kladivem.

1 8 9 10 11 12 13 14 21 31 41