Ilicka

okres Opava
Studentka!?!

1 2 3 4 5 11 22 32 42
    • 11.10.2014  08:57

Nostalgická, poetičtější verze Vyprávěj, která vyniká v jednotlivých epizodkách, ale vůbec nedrží pohromadě jako celek. (5/10)

• 8.10.2014  08:48

Chtěla jsem zhlédnout ze studijních důvodů, po pár minutách jsem ale zbaběle zjistila, že na stejné martyrium jako u jedničky nemám a nikdy mít nebudu dost síly...

• 7.10.2014  12:25

Hrozně divná pohádka, která vypadá mnohem starší než ve skutečnosti je.

• 7.10.2014  12:01

Žádný zázrak se nekonal, na druhou stranu však ani průšvih. Slušná dynamická žánrovka - teen komedie, u které jsem dokonce téměř neměla pocit, že je to český film... Slušní herci, řemeslo a dokonce i vtipy, které byly vtipné. 5/10

• 28.9.2014  18:01
    Babovřesky (2013)

eh... Smutek a zoufalství nad "lidovým humorem", "pohodovými postavami" v "typické jihočeské vísce" ve " "filmové" komedii tak trochu ze života".

• 30.8.2014  10:05

Když se organizace festivalu vymkne z ruke, může to být průšvih... a nebo legendární setkání téměř půl milionu lidí. Film na okraji Woodstockého festivalu a pocta jeho náhodnému organizátorovi Elliotu Tiberovi. Imelda Staunton je naprosto dokonalá.

• 26.8.2014  22:39
    Lucy (2014)

Narozdíl od tematicky příbuzné Transcendence se Lucy nebere vůbec vážně a je proto stoprocentně zábavnější. S tím, že jsem v kině dostávala záchvaty smíchu (Morganu Freemanovi by ale člověk sežral úplně všechno), se mohu jen podepsat pod Douglasův komentář.

• 8.6.2014  16:05
    Philomena (2013)

Film Philomena, stejně jako jeho hlavní hrdinka, vypadá, že tíhne k reader's digest melodramatu o padlé ženě a jejím ztraceném synovi. Ve skutečnosti překvapila, je však podstatně chytřejší i emotivnější, než se na první pohled jeví. Navíc Judi Dench v hlavní roli dokazuje, že je stále královnou.

• 8.6.2014  16:00
    Smrtihlav (1998)

Ta všudypřítomná temnota a deprese mě táhla ke spánku navzdory zajímavému příběhu a postavám.

• 8.6.2014  15:52
    O líném Honzovi (TV film) (1977)

Pohádka pro všechny malé i velké vorvaně. Poučení: Ležte za pecí, pokud máte zabít draka a vzít si princeznu, tak se to stane bez ohledu na to, jestli vyjdete štěstí naproti. Kouzelný Marek Eben.

• 10.4.2014  08:58

Někdy už je šílených nápadů na jeden film příliš a čekání na velké finále se tak natahuje až nekonečně - poklesy tempa však více než vyvažují energická taneční čísla, neúnavný zápal hlavních hrdinů pro fonetiku (spelling bee :-D ) a nedorozumění.

• 29.3.2014  08:01
    Popelka (TV film) (2011)

Uwe Janson, pohádkový Uwe Boll?

• 14.3.2014  22:58
    Křivdila mu (1933)

Kult Mae West jako herečky úplně nechápu, její námět a dialogy, prošpikované sexuálními narážkami v pokodexovém Hollywoodu naprosto nepřípustné, jsou však patřičně šťavnaté. Film jako celek průměr - s vyhlídkou na noční můry z chůze Lady Lou nacpané do obskurních šatiček.

• 14.3.2014  22:52
    Nepohodlný (2005)

Podmanivé vizuály (fotogenická Keňa), výborní herci a postmoderně odvyprávěný příběh. Zahradník mi sedl, vyhovovalo mi pomalejší tempo, vícevrstevnatý příběh, volné prolínání vzpomínek do současnosti... Kameraman a střihači odvedli skvělou práci (barevné stylizace, kontrasty, rozzáběrování...). Hudba rovněž výborná.

• 14.3.2014  08:59

To dítě není moje! Dostala jsem ho jako vánoční dárek. Vtipná lehká komedie plná omylů, které sympatické hrdiny přivede k sobě. A navíc ten Silvestr!

• 22.2.2014  18:09
    Baby Face (1933)

Nebýt toho uslzeného cukrkandlového konce, byl by provokativní příběh mladé zlatokopky perfektní.

• 29.1.2014  22:46
    Bony a klid (1987)

Mám dojem, že Frankie Goes to Hollywood už v životě nepotřebuju slyšet. Film šílený jako doba jeho vzniku, ale svým způsobem funguje. Rozhodně lepší než pozdější Olmerova Nahota na prodej nebo cokoli dalšího z jeho dílny. Bony? Relax!

• 26.1.2014  22:05

I believe I've seen hell. And it was... this. Myslela jsem, že Westernstory v této pětiletce nic netrumfne, ale stalo se. Obsah Magnuskova filmu nedává smysl, jeho sledování navíc provází fyzické utrpení ze scén, které tvůrci zamýšleli jako vtipy (?), ale nedá se jim při troše zdravého rozumu zasmát, také z naprosto nezvládnutého střihu, který dává vzpomenout na počátky kinematografie (viz Fuxoft: http://www.youtube.com/watch?v=EYBjxbVg_-E ) a pekelného mixu zvuku. PS: Pointa v tomto případě zabíjí.

• 20.1.2014  09:52
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Na první letmý pohled vizuální klon Spartakův, více z blízka jsou ale Vikingové sympatický projekt stanice History Channel s uvěřitelnými postavami (Ragnar Lothbrok!!! Athelstan, Lagerta!!!, Rollo), který si vystačí bez zpomalovaček a digitálního pozadí. Jako bonus: výborná titulková sekvence. V tomto ohledu nezklamala ani druhá sezóna, spíš posunula očekávání pro další rok zase o úroveň výš.

• 19.1.2014  08:16

Woody Allen o klamech, sebeklamech a depresi, s výbornými postavami. Cate Blanchett naprosto vynikající ve všech polohách deprimované Jasmine, stejně tak Sally Hawking jako Ginger, která bohužel zůstává i herecky trochu ve stíni své "sestry".

• 12.1.2014  21:30

Lock Up - Donald Sutherland + Arnold Schwarzenegger + superloď = Escape Plan

• 6.1.2014  17:21

Hororová pohádka se skvělou hudbou.

• 9.12.2013  11:24

Předtím, než se Martin Freeman stal Johnem Watsonem a Bilbem, tak jako sucharský neurotický učitel nenáviděl Vánoce v účelové vánoční komedii, kde především potěší sympatické dětské obsazení.

• 7.12.2013  22:21
    Felidae (1994)

O Kočkovitých bez humoru a roztomilého předení. Strohá animace podtrhuje noir atmosféru Pirincciho knihy, kterou film poměrně věrně adaptuje,

• 7.12.2013  22:15
    Elysium (2013)

Akční pohádka o chudém dělníkovi, který ve futuristickém království nastolil sociální spravedlnost. Blomkamp ji ale podává dostatečně (filmově) zábavně a přesvědčivě, aby se nezvrhla ve frašku.

• 6.12.2013  22:57
    DC_Release (2007)

Oproti ostatním screensaverům z dílny generative arts ve mně DC Release vyvolal alespoň nějaké emoce.

• 6.12.2013  22:54

Podmanivé obrázky zasněžené finské krajiny a legenda o svatém Mikuláši (finský Ježíšek).Nejzajímavější bylo postupné vytváření mýtu a ustálování zvyku vánočního obdarovávání.

• 6.12.2013  07:01

O Vánocích je třeba na chvíli zapomenout na vzájemnou rivalitu a užívat si svátků, což zjistili i Tom s Jerrym :-)

• 23.11.2013  16:07
    Metráček (1971)

Hláška: No co-co-cooo? musela být svého času nesmírně oblíbená, vzhledem k tomu, v jaké kadenci jí užívají postavy v Metráčkovi.

• 16.11.2013  17:00

Ha-ha-ha, přebírání celých scén a kódů, pitomé vtipy za hranici v kusu a neinvenční naplácání blockbusterových postav do jednoho mišmaše ještě nedělají dobrou parodii. Jedna hvězda je za fórek s Avengers.

1 2 3 4 5 11 22 32 42