Zombieland (2009)

Filmová pohodička mezi zombíky. Nápadité, vtipné a milé. Tak milé, jak může být milé namlouvání mezi vystřelenými zombie mozky. Hodnocení je maličko nadsazené, za příjemnou atmosféru u projekce.

Expendables: Postradatelní (2010)

Esence osmdesátek natočená ve stylu let současných. Jednoduché, úderné, efektivní, zábavné a bohužel, i navzdory 100 minutám, neuvěřitelně krátké. Parta starých známých sympaťáků a hrdinů pohádek pro dospělé. Dolph a Sly projednou (téměř) na stejné straně. Příjemné překvapení. Jen je mi líto, že jsem při sledování traileru pojala podezření, že by ten film mohl obsahovat i jistou filozofickou hloubku.

Saltová (2010)

Vlastně jsem viděla jen desetivteřinové intervaly v rychloposuvu. Stačilo mi to ke zjištění, že můj život bez znalosti tohoto filmu změněn k horšímu nebude.

Počátek (2010)

Čisté potěšení z filmu. Nolan špatně točit neumí, takže jsem dvě a půl hodiny (nyní již dvakrát) seděla jako přivařená k sedačce a snila cizí sny. Typická Nolanova preciznost a nápaditost se spojila s hereckými kvalitami všech aktérů výletu do lidských podvědomí a dechberoucí hudbou Hanse Zimmera, která se k mému obrovskému překvapení skvěle poslouchá i sama o sobě. Ironická tečka (nebo spíše otazník) už je jen bonbónkem na výborném dortu. Letos mě zklamali pánové Jackson i Scott, Chris Nolan však drží laťku stále vysoko.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Kdyby to Slade pojal jako parodii a nemusel se striktně držet pohledů raněných laní na lince: Koho já sakra miluju a proč mě milují samé pochybné bytosti?, bylo by to snesitelnější. Náznaky tam byly, ale nebylo povoleno je rozehrát. Většina výtek patří předloze, kterou jsem nečetla, ale cítím ji pomalu z každého záběru. Jiskření mezi Pattisonem a Lautnerem jako vedlejší produkt nijakost Stewartové hodnotím velice kladně. Proto dvě hvězdy.

Chvilka poezie (1968) (pořad)

V rámci LFŠ 2010 jsem zhlédla sestřih toho nejlepšího. Komedie.

Kanárská spojka (1993) odpad!

Odpad nebo plný počet, tady je to zřejmě jedno.

Souboj Titánů (2010)

Percy Jackson pro dospělé a dospívající. Hlavní hrdina Percy není syn Poseidona, ale Dia, taky o tom dlouhou dobu neví, a když to potom zjistí, sezná, že z toho koukají jen samé problémy. Dostane se do křížku s Hádem, který by rád ublížil bráchovi, který ho kdysi zradil. Dostane úkol zachránit svět, aby pak mohl žít s nejkrásnější ženskou v Řecku. Liam Neeson jakožto pán bohů ho sice zve do nebe, ale ta nejkrásnější ženská v Řecku je přílišné pokušení. Méně šílené než Percy Jackson, ale srovnatelně nudné.

Air Force 2 (2006)

Cheap Bruce Willis, cheap story, cheap work...

Na sv. Valentýna (2010)

Americký odvar z Lásky nebeské. Not particulary good, not even bad... Několik dobrých nápadů a linií celek nezachránilo od neškodného průměru...