Ilicka

Studentka!?!

1 2 3 4 5 6 7 11 22 32 42
    • 13.3.2013  10:05
    Shane (1953)

Já prostě pro ty studiové westerny z padesátých let s plakátovými tvářičkami hrdinů a upevňováním rodinných hodnot nemám pochopení. Shane by mohl být zajímavější, ale jen v případě, že by jej natočili nejméně o 15 let později.

• 28.2.2013  18:24
    85. Annual Academy Awards (TV pořad) (2013)

Žádné velké nadšení z výsledků ani průběhu galavečera se nekonalo. Bohužel. Chci zpátky Hugh Jackmana!

• 28.2.2013  18:21

Koketování nadějného debutanta s Malickem a Boylem a naprosto neuvěřitelná Quvenzhané Wallis v hlavní roli.

• 6.2.2013  10:33

Ulítlé krasobruslení a netradiční pairing vs. schéma sportovního filmu ověšeno všemožnými klišé. Nestihla jsem se nudit. Akorát tedy triky u krasobruslařských čísel nebyly vůbec dobré. Takže výsledek : 6.0 za umělecký dojem 4.9 za technické provedení.

• 6.2.2013  10:13

Další z variant filmu z roku 1974. Oproti té Sandlerově je drsnější a trochu krvavější a méně humorná. Ale díky posunutým pravidlům měl i evropský fotbal konečně grády. PS: Navzdory tomu, že Sandlerova verze je ze tří téměř stejných filmů nejmladší, považuju ji za nejlepší.

• 4.2.2013  11:24

No, jako odkaz k severské krimi film tak úplně nefunguje, nesluší mu stopáž hodiny a čtvrt ani televize. A taky je děsně prvoplánový, protože totožnost vraha se dala odhadnout (narozdíl od většiny severských kriminálek) zhruba vteřinu po té, co se objevila. Ale díky Sedláčkovu civilnímu pojetí se občas povedlo z nějaké scény vykřesat i nějaké emoce a Langmajer se Stránským by skoro i mohli konkurovat Blomkvistovi nebo Holeovi.

• 2.2.2013  10:39

Dokud Simon Pegg běhá, je to sranda. Když začne zachraňovat manželství a rodinné hodnoty, tak už ne... Film na půl cesty mezi Velkou Británií a Hollywoodem zachraňuje suchý humor a Dylan Moran - z druhé strany ho zabíjí schematismus a sladkobolnost.

• 18.1.2013  17:03
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Pohlreichova křížová výprava proti Katovým šlehům a kečupu v omáčkách, která navzdory původním předsudkům vůči televizním pořadům, je nečekaně zábavná a dynamická. A epizoda o Bohémě si nezadá s thrillerem.

• 11.1.2013  19:27
    Lincoln (2012)

Ten film je především pro Američany, které jistě okolnosti ratifikace 13. dodatku ústavy zajímají podstatně víc než průměrného Evropana. Ale Spielberg jej natáčí tak hladce a lehce (ač realisticky, předpokládám), že baví a napíná i neznalého diváka (divadlo, hlasování, kapitulace). Když pak "svatokrádežně" vypustil samotný atentát, vlastně si mě i získal, protože se snažil téma podat neprovařeně, trochu jinak. A... Oscara pro Tommy Lee Jonese, prosím.

• 11.1.2013  18:58

Když už bylo zábavnější a atmosféričtější životopisné drama, než film o lovu upírů, něco je špatně. Timur po Wanted nějak ztratil švih a utopil talent v krvi a samoúčelných zpomalovačkách. A casting (nejen) hlavního představitele byl fail, největší sympaťák je tak hlavní záporák s tváří Rufuse Sewella.

• 10.1.2013  23:51
    Argo (2012)

Skutečné události nakonec někdy vyzní absurdněji než fikce. Affleck zachraňuje a zarýpe si u toho do řevnivosti mezi tajnými službami i Hollywoodských mechanismů. A navzdory danému rozuzlení umně stupňuje napětí.

• 9.1.2013  19:38
    Dredd (2012)

Hollywoodská 3D verze The Raid. Jednoduchá, oldschoolová a "erkově" zábavná videohra, která trpí nedůstojnou likvidají hlavního padoucha - zjizvené Cersei Lannisterové.

• 9.1.2013  13:18
    Bídníci (2012)

Jauvajs. Po skvělých emotivních trailerech jsem měla velká očekávání, která film bohužel nenaplnil. Hooper sveřepě točí melodrama plné not jako realistickou sondu do života chudiny na počátku 19. století, čemuž naprosto odporují vzletné texty písní a bohaté melodie. Obzvláště tedy, když texty herci sveřepě notují do kamery, která zabírá jejich obličeje ve stále stejných kompozicích. Jen v několika scénách dojde na dynamiku, bohužel - a nápad natočit film komplet podle muzikálu, ale bez muzikálové stylizace (vyjma Heleny a Sachy, kteří přitančili odhadem ze Sweeneyho Todda), vyznívá nezáměrně... směšně. Opěvují se tak ideály, které jsou už od začátku mrtvé a malí kluci dělají velkou revoluci, která ale nikam nevede. České titulky zase bodují...

• 4.1.2013  12:33
    Dech života (1987)

Československá pasáž je naprosto perfektní, především pro Čechy a Slováky, kteří docení podivný mix češtiny, slovenštiny a ruštiny, stejně tak jízda na Stradivárkách do Rakouska, bohužel po polovině film rychle ztratí tempo a už jej znovu nenabere. Dalton jako Bond mi nevadí, ale favoritem není.

• 3.1.2013  21:14

Srdečně z Ruska Severozápadní linkou. Opravdu špionážní Bond, nezapomenutelné sekvence (fight tureckých cikánek, antré Táni), stejně jako u Dr. No však mučivě pomalý rozjezd.

• 3.1.2013  18:53
    Dr. No (1962)

První Bond ještě neměl žádné vychytané hračičky, jen starou dobrou Berettu a schopnost zvládat krizové situace. Rozjezd filmu je sice trochu pomalejší a trvá asi hodinu, druhá polovina filmu je už pak svižnější a napínavá. A Sean Connery JE Bond, omylný, chybující, ale také houževnatý a lidský. Hudba legendární.

• 2.1.2013  22:45

Jednoznačné zklamání - od Gabora Csupa jsem po Terabithii čekala velké věci - rozhodně však ne sterilní pohádku, která ze všeho nejvíc připomíná černou tradici českých televizáren - zmatená, nudná, bez atmosféry.

• 1.1.2013  11:13

K filmu mě přivedl naprosto perfektní trailer, který lákal na nápad, zajímavou vizualitu, osudovou lásku a Jima Sturgesse. Naprosto jsem nemohla odolat... Bohužel samotná realizace dojíždí na naprosté nelogičnosti vytvořeného světa a v závěru na příšernou zkratkovitost. Vizuálně však super.

• 29.12.2012  09:36

Hobit m připadá jako vymazlené a hýčkané děťátko, u kterého se však výchova vymkla z rukou a které si ve finále dělá jen to, co samo chce. Co u Pána prstenů fungovalo bezprostředně, u Hobita je děsně chtěné, stopáž je o hodinu přepálená, hudba i kamera kopírují prstenovské vzory (Misty Mountains byl dobrý nápad, pouze však do doby než se jako hudební téma opakoval co chviličku), Radagast naprosto mimo mísu, stejně tak bitva hromů, která vypadá, jako kdyby se Peter Jackson zhlédl v Transformers. Jednotlivě některé epizodky fungují výborně (Večeře, Trollové, Hádanky), ale film úplně nefunguje jako celek a díky přemrštěnému času, který divák tráví v kině, působí napoprvé únavně i brilantní Hádanky ve tmě. Proto je první Hobit zklamání, navzdory výbornému castingu (McKellen, Freeman, Armitage) a tomu, že mě zase na chvíli vrátil do Středozemě... Co ale z toho, když přetrvávající pocit z filmu je potřeba pustit si po dvacáté rozšířené verze Pána Prstenů?

• 26.12.2012  15:14

Nečekaně sympatický objev letošních Vánoc. Dickensovský příběh o kominickém učni a jeho složité cestě ke štěstí. Nepamatuji se, že bych kdy tuto pohádku viděla v televizi, což je škoda, protože je výborná a i formálně vysoko nad průměrem. Důkaz, že i bez čertů a ušišlaných záporných postav to jde.

• 26.12.2012  13:51

Sněhurka a sedm trpaslíků proti blonďatému teroru, americká moderní variace na klasickou pohádku - funkční tak napůl. Nenadchla, ale vlastně ani neurazila.

• 26.12.2012  10:49
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Příjemně nahláškovaná pohádka s tradičně výborným Ivanem Trojanem, problém jsem viděla především v opravdu chudé výpravě - přitom, kdyby Strach dostal Janákův rozpočet, vypadalo by to jistě lépe.

• 26.12.2012  00:03
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Jau. Tak tahle bolela. Karel Janák se snažil zkřížit Vorlíčkovu Popelku, Troškovo Z pekla štěstí a své vlastní Snowboarďáky a na 90% zklamal už castingem, kdy mladíka Karla hraje čtyřicetiletý Vojtek, který se chová naprosto stejně jako Karel z Vyprávěj. Jediná pozitiva spatřuji v tom, že se povedlo alespoň do postav měsíčků obsadit dobré herce, a taky, že vložené peníze byly na filmu relativně slušně vidět. Nevím ale jestli by ČT neudělala líp, kdyby napříště investovala radši do Stracha. PS: Kdo byl vlastně králík? Vládce nad měsíčky, kouzelník nebo prostě králík? A měl tento odkaz něco společného s Matrixem?

• 23.12.2012  13:22

Parádička Howarda Hawkese o odtržení teorie od praxe a vztahu, který naprosto nemá šanci. Navíc s rozkošným lingvistou Gary Cooperem v hlavní roli, který i box studoval z odborné literatury.

• 20.12.2012  22:06
    Les Misérables - koncert z Londýna (divadelní záznam) (2010)

Naprosto perfektní muzikál, plný složitých instrumentací a silných emocí.

• 20.12.2012  17:14

Těžkotonážní čtyřhodinové melodrama o zániku starého dobrého Jihu, kde nechybí naprosto nic - láska, válka, smrt, nenávist, pokrytectví... Zprvu mě trochu zarazilo sympatizování s otrokářským systémem, vynahradil mi to ne až tak idealizovaný pohled na jižanskou společnost, jejíž sešněrování konvencemi si nezadá se středověkou Evropou. Scarlett byla rozkošná prospěchářská mrcha, u které jsem měla především poslední dvě hodiny pocit, že si Rhetta naprosto nezaslouží. Technicky je film na svou dobu dokonalý - hudba, barevná kamera, epická výprava... k dokonalosti mu však chybí trochu menší stopáž.

• 15.12.2012  13:14

Nikdy jsem nečekala, že TEN Král Šumavy bude taková pecka - až taková, že mi vlastně nevadila ani ta všudypřítomná ideologizace.

• 8.12.2012  18:44

Dynamicky natočená akční blbina, na kterou se nemůžu zlobit, neb jsem kdysi dávno žrala Semira Gerkhana na kolečkových bruslích v obdobné roli. Joseph Gordon-Levitt se začíná transformovat v akčního hrdinu. Chvályhodné.

• 7.12.2012  22:41

Zajímavý obrazový experiment na pomezí výtvarného umění a filmu, který padá s přespříliš digitálním vizuálem.

• 7.12.2012  22:32
    Prosba (1967)

Vizuálně nejsilnější Abuladze ve hře světla a stínu, konkrétna a abstraktna, který mě obsahově (narozdíl od Stromu přání) bohužel naprosto minul.

1 2 3 4 5 6 7 11 22 32 42