• Thriller

Dlouhá cesta dolů (2014)

Čtveřice zoufalců, která se sejde na jedné střeše s úmyslem nechat svá těla působení gravitace a ukončit tak svá trápení. A pak se rozhodnou jinak a dají si lhůtu, do které budou ještě žít, a co se děje do té lhůty, o tom je tenhle v klidu zapomenutelný, dost nudný film.

Dvojník (2013)

Když se vezme trocha Davida Lynche a Franze Kafky, to celé zabalit do George Orwella, máme velmi lákavé ingredience. Jenže to je asi tak všechno. Výsledkem je zde hodně řídký pudink s pachutí čehosi promarněného. Ale co to bylo? Bůh suď.

Lov na boháče (2006)

V tomhle filmu se dá koukat leda tak na spoře oděnou Audrey Tautou. Ovšem má-li někdo radši bujnější tvary, tak tam pro něj není vůbec nic.

NON-STOP (2014)

Pointa sice nic moc extra, ale jinak vcelku solidní akčňák, který nepostrádá napínavost. Jistě, je tam toho spousta, co už bylo viděno jinde, ale ono to zas až tolik nevadí.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Mělo to švih a spád, nenudil jsem se a ono to někdy stačí. Prostě se kouknete na špionážní akčňák, který může být natočený blbě nebo dobře, a pak taky něco mezi, což je tento případ. Na předchozí filmy s Jackem Ryanem doporučuju nemyslet a nesrovnávat.

Lincoln (2012)

Zpočátku jsem si říkal, že je to pořád jen o politických řečech, které mi toho moc neříkají, a nebyl jsem si jistý, jestli těch 150 minut zvládnu. Jenže ono mě to začalo víc a víc pohlcovat, jak film stále gradoval a nakonec to bylo dost napínavé i přesto, že jsem věděl, jak to dopadne. Nevím, jak se jim to podařilo, ale u mě teda Lincoln ve výsledku hodně zabodoval.

Zlodějka knih (2013)

Je to zvláštní, ale navzdory tomu, kdy a kde se film odehrává (2. světová válka, Německo), jsem měl pocit, jako bych sledoval nějakou pohádku. Jistě, nijak rozjásanou a veselou, ale přesto to na mě tak působilo, i když téma také nijak pohádkové nebylo. Ač se nejedná o nějaký extra dobrý film, přesto je to vcelku příjemně strávený čas.

300: Vzestup říše (2014)

To, co fungovalo ve filmu 300: Bitva u Thermopyl, bylo tady už nudné a okoukané. Sotva jsem film dokoukal a málem jsem se uzíval.

Grandhotel Budapešť (2014)

Krásně barevný, barvitý a místy roztomile kýčovitý (nemyšleno pejorativně) je tenhle film plný jakési hravosti, která mě jako diváka udržovala v příjemné náladě. Všechno tam kupodivu perfektně funguje, ač by si člověk řekl, že se to musí zhroutit jak domeček z karet. Nic takového. Jen další a další povedená scéna a uspokojení z viděného.

Loupež na úrovni (2013)

Žádné veledílo není tenhle zlodějský film s komediálními prvky, rozhodně se nestane klasikou žánru. Ale také to není tak úplně zapomenutelné a nudné béčko. Jde o lehce nadprůměrný film, který se dá v pohodě zhlédnout a nemít pocit ztraceného času.