• Thriller

Oldboy (2013)

Hodně se mi líbil původní korejský film, takže jsem byl dost zvědavý na americký remake. Vůbec jsem nebyl zklamaný a myslím, že si s tím Spike Lee dobře poradil. Josh Brolin hraje, co může a může toho vskutku dost, takže se svému korejskému předobrazu s přehledem vyrovná. S výsledkem jsem tedy velmi spokojený.

Životní šance (2013)

Paul Potts byl jeden z těch esteticky nevydařených nýmandů, kteří přišli do talentové soutěže, a jakmile otevřeli hubu, vyskočili diváci ze sedadel, porotci vytřeštili oči a už tu byla ona stará známá pohádka o ošklivém kačátku. Mohl by to být extra debilní film, ale není. Nekonají se slzopudné scény a nelétají tam roje slov, která nechcete slyšet, protože by se vám navalilo. Jde o docela normální film o jednom vcelku normálním klukovi, který měl rád operu a rád zpíval.

Fair Play (2014)

Není to špatné. Dobré herecké výkony, dobrá režie. Scénář to možná chtělo kapku víc vybrousit, ale třeba se mi to jen zdá. Takže tu máme lehce nadprůměrný film s tématem, které tu ještě v takové šíři nebylo a které je stále aktuální.

Nejvyšší nabídka (2013)

Esteticky velmi vydařený film se skvělým Geoffreyem Rushem v hlavní roli. Samotný příběh nijak zvlášť originální není, ale to mi v tomto případě vůbec nevadilo. Jsou holt případy, kdy vyhraje forma nad obsahem, aniž by nějak utrpěla celková kvalita filmu.

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Obával jsem se nějaké trapárny, ale ta se naštěstí nekonala. Nicméně něco extra dobrého to taky není. Spíš docela průměrná komedie bez nějakého nápadu. Takže zkouknout se to dá, ale rychle to zas vyšumí do nenávratna, aniž by zanechalo něco zapamatovatelného.

Avengers (2012)

V rámci žánru asi dobré, ale mě to nijak zvlášť nezaujalo. Na druhou stranu nemohu říct, že bych se nějak výrazně nudil, takže jo, dá se na to koukat.

Konzultant (2013)

Drsný je svět obchodníků s drogami, a když se něco posere, je úplně jedno, kdo za to může. Kartel nezná slitování. Možná trochu pateticky vyjádřené, ale o to v tom filmu jde. Je to tvrdé, krtuté, možná to nejde až na dřeň, ale šťourá to hodně hluboko. Chlad čiší všude kolem, ač teplota vzduchu je kolem třicítky mexických stupňů Celsia. Možná nejde o nějaký extra dobrý film, ale u mě rozhodně zabodoval.

Špinavý trik (2013)

Film, který nám chce natlačit, že je něčím víc, než je. Jenže divák není blbec, a tak sleduje dobré herce plácající se jak příslovečná nudle v bandě v tomto scénáristickém vakuu, do kterého byli nasáti. Tady se neskutečně promrhala šance na opravdu dobrý film. Holt, co je to platné mít kvalitní náboje, když střelný prach zvlhl. To je pak docela průser.

jOBS (2013)

Film mi toho o Stevu Jobsovi moc neřekl, což je docela problém, když to byl film o něm. Vlastně ani nevím, nakolik se Ashton Kutcher svým hereckým výkonem přiblížil ztělesňovanému předobrazu. Mám ale takové tušení, že při svých ne moc dobrých hereckých schopnostech zvládl jen poněkud zvláštní Jobsovu chůzi. No, sečteno podtrženo, Steve Jobs by si zasloužil lepší film a třeba se ho někdy v budoucnu dočkáme. Tohle bylo jen takové dost průměrné.

Nikdo nepřežije (2012)

V podstatě docela obyčejná vyvražďovačka bez nějakého výraznějšího nápadu, který by film nějak ozvláštnil.