Pítrs85

homepage
Twitter: Ramirez0716

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 28.4.2019  14:12

Moje první lekce skotštiny, což se bude v Edinburghu za pár měsíců hodit... Dám vám tři rady (a že jste to vy, tak for free), kdyby jste se náhodou chtěli na tento parádní snímeček taky podívat, ať nejste tak nepřipravený jako já. Tedy nepouštějte si ho, pokud: a) nemáte doma zásobu whisky, b) ze skotského přízvuku vám padají uši, c) nebaví vás něco, v čem nikdo nepobíhá v kreténským oblečku a kolem nějž nic nevybuchuje. V opačným případě si jej užijete, včetně výborného soundtracku.

• 5.4.2019  21:28

Přesně před pětadvaceti lety se v Seattlu zastřelil Kurt Cobain. A před pětadvaceti lety vznikla v San Piegu kapela, která by, ač se spíš hlásí k Pixies, bez Cobainovi Nirvany nikdy nezněla tak jak zní. Vypsaná fiXa, podle mého neskromného názoru, nejlepší česká koncertní grupa, s nejlepšími fans, co dělaj stage diving i v mezerách mezi songama. Takže bacha na heroin a neusnout ve vaně.

• 12.3.2019  19:35
    After Life (TV seriál) (2019)

Pokud vás Gervais nepřesvědčil o tom, že má velký srdce, už seriálem Derek, tak vás o tom najisto přesvědčí seriálem After Life, i když tak činí způsobem, že vás nejdřív pošle do prdele. Po první epizodě zatím spíš očekávání, než nekritické nadšení, ale jak toho anglickýho génia znám, tak už teď vím, že si mě, jak budou epizody přibývat, zase omotá kolem prstu. A kdo dá méně než 3*, tak je tubby little ginger cunt.

• 4.3.2019  15:51

Paul se svojí slavnou Höfnerkou (a se svojí neslavnou Heatherkou:-), v doprovodu skvěle sehrané kapely, seká hity napříč celou svou kariérou, od Beatles, přes Wings, až třeba po tehdy aktuální krásnou písničku složenou speciálně pro svojí tehdejší manželku Heather Mills ("Heather"). Americké publikum mi sice přišlo jak sjezd pacientů s Downovým syndromem (Tom Cruise tam byl taky!), ale vynahrazují to všechny ty kozatý Američanky a Jack Nicholson, John Cusack nebo Michael Douglas. Uplynulo dalších 17(!) let a Macca jede dál. Legend.

• 3.3.2019  13:06
    Hilda (TV seriál) (2018)

Už dlouho jsem neviděl seriál (hraný nebo animovaný), který by byl až takhle feel good. Komiksovou předlohu samozřejmě znám (bez ní bych nepřišel na to, že existuje i seriál), je, taky samozřejmě, ještě tak o dva levely lepší, ale to nic nemění na tom, že se přidávám do Hildina fandomu a budu se těšit na všechno nové, co tuhle dobrodružnou holku čeká, ať už v komiksové, knižní nebo seriálové podobě. Btw ta animace je neskutečně cool, stejně tak hudba nebo i dabing Hildy.

• 24.2.2019  17:53

Když je Británie vaše srdeční záležitost, odpustíte filmu pojednávajícímu o této zásadní historii britských dějin i to, že je jako celek... nevím, těžko uchopitelný. Ronan zcela zásadně zastiňující Robbie, přestože měla Margotka mnohem výraznější roli (tak, jak to královna Alžběta uměla). Závěrečná scéna to pořádné mrazení v zádech navodit dokázala, především pak díky vynikající hudbě. A oblíbenec Tennant se proflákl jen podle hlasu, jinak k nepoznání. Ale jo, v kině nacházejícím se v díře, co se zove Chotěboř, to mělo svoje genius loci, proto to nadprůměrné hodnocení.

• 17.2.2019  15:32

Neděle, venku, i když je půlka února, počasí jako malované, po ruce šálek Earl Grey a skotské máslové sušenky... to se pak i taková cynická mrcha jako já dokáže dojmout u tohoto skrz naskrz britskýho filmu, co bych si dokázal představit jako parádní divadelní hru, se vskutku inteligentním scénářem a fajn herci. (S těmi 58 % v hodnocení dětedoprdele).

• 7.2.2019  16:44

Dal bych celou svojí sbírku knížek (včetně těch dvaceti o Beatles), kdybych tam tenkrát mohl být. Protože chápete, ne? Paul -> Liverpool -> Cavern Club... I'm not crying, you're crying.

• 3.2.2019  11:57

R.I.P. Dolores, one and only.

• 2.2.2019  19:47

Anarchy in the MK. Koncert si nepouštějte, pokud trpíte epilepsií. Koncert si nepouštějte, pokud se váš hudební vkus zastavil u intelektuálního progres-gay-art rocku. Koncert si nepouštějte v devět ráno, pokud máte nechápavý sousedy. I peklo má svůj soundtrack.

• 31.1.2019  18:39
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Ne tak dobré jako jsou pekelné kuchyně Mr. Ramsayho, často jednotlivej díl smrdí předpřipraveným scénářem, sem tam slabej díl, často hospoda/restaurace plná dementů, ale jinak asi to nejzábavnější, co v české reality-show kdy vzniklo- jako že s velkým náskokem. Pohlreich sérii od série sice měkne, ale nezřídka kdy zábavnější než jeho slavnější kolega za kanálem La Manche. A hlášek má skoro tolik jako Bosák.

• 20.1.2019  16:11

Ty chvíle, kdy tam mluví o muzice, nahrávají desky nebo (a hlavně) koncertují, jsou zábavné a celkem věrohodné, ale jakmile se film otočí k dramatické rovině, začne být (samozřejmě nechtěně) děsně vtipný (nebo za to může ten cynik ve mně?). Nevím, ale tady to imho scénáristé těžce nezvládli a BR je tak pln stokrát omletého klišé. Scéna, kdy Freddie Mary oznamuje, že je bisexuál, nebo když jde z nemocnice, kde mu oznamují, že je nevyléčitelně nemocný, jsou... no prostě těžce lame. Problém (a to celkem zásadní) mám i s Malekem v roli Mercuryho, protože ať jsem se snažil sebevíc, pana Bulsaru v něm nevidím ani náhodou (Gwilym Lee jako Brian May naopak dokonalý), škoda toho Cohena. Nechci tu polemizovat o tom, jak moc se film držel (nebo spíš nedržel) skutečných reálií (to nechám na fanoušcích), dobová atmoška byla totiž na vysoký úrovni, tak jako závěrečný koncert na starém dobrém Wembley. Ale jinak, lidi, 92 %? Jako really? I těch 83 %, co má Bohemian Rhapsody na imdb, mi přijde přestřelených. Ode mě 2* + 1* za tu nikdy nestárnoucí hudbu (i když Bohemian Rhapsody pro mě už navždy bude znamenat toto (jop, ta scéna s Myersem byla vtipná).

• 18.1.2019  16:13

Takhle nějak má vypadat hudební dokument, bez ohledu na to, jestli se vám ta daná kapela líbí nebo ne. S Coldplay to mám tak, že jejich indie začátky, řekněme první dvě desky, mě celkem braly (i když si vždycky radši pustím třeba Travis), ale někdy od X&Y to šlo směrem dolů (až na pár jednotlivých písniček), kdy poslední dvě desky řadím někam k produkci Džastina Bíbra nebo Rijány (tedy shit). Ono vůbec mám s Coldplay ten problém, že jsem je vždycky bral jako takovou kapelu pro gymnazisty (no spíš pro gymnazistky), a tudíž si já, jakožto working class hero, radši pustím svoje cunts Oasis nebo Petea Dohertyho. Na druhou stranu jim nelze brát ten fakt, že jsou, spolu s Muse a U2, momentálně asi nejlepší koncertní skupinou (přestože mě všechna ta duhová světla, všechny ty ohňostroje nebo konfety hrozně serou, dobrá kapela se bez toho lehce obejde a soustředí pozornost jen na svoji hudbu... ale proti gustu...). A Chris Martin je přesně ten pohodovej týpek, kterýho byste chtěli mít za kámoše. Čtvrtá hvězda v hodnocení speciálně pro Noela Gallaghera a jeho pětisekundové učinkování v tomto zajímavém, barevném, rozjuchaném a vůbec hodně Coldplay dokumentu.

• 11.1.2019  17:24
    Venom (2018)

Já při sledování Venoma. "Vypusťte drony!"

• 6.1.2019  21:19

Hrdinou toho dne byl Chuck Berry, který je tam všechny strčil do kapsy (ano, včetně legendy Lennona). Blbcem dne pak zvukař, za to, že nevypnul Yoko mikrofon. Určitě ne nejlepší Johnův koncert, ale poslouchat všechny ty starý rock'n'rolly od vašeho úplně nejvíc nejoblíbenějšího muzikanta- priceless. A Yoko měla zůstat schovaná v tom pytli a nevylejzat, už nikdy nevylejzat. To by teprv bylo Ono, teda ono.

• 7.12.2018  21:47

Pokud se budou točit filmy typu Kobry a užovky nebo tady Úsměvy smutných mužů, pak má českej film smysl, škoda jen, že na tyhle kvalitní kousky se vždycky najde pět naprostých shitů. Velkej palec nahoru za to, že to Dan Svátek natočil bez kompromisů, a i těch pár vtípků, co tam je, je spíš legrace přes slzy beznaděje. Alkohol je prostě svinstvo a kdo chlastá, je lůzr. Herci do jednoho výborní, stejně tak hudba a vůbec se to celý tak nějak sešlo. Proč takových kvalitních filmů není víc?

• 30.11.2018  15:36

Skvělý atmosférický skorohoror z viktoriánského Londýna, plnýho mlhy, špíny, hnusu (čti krásy) a vraždiček. IMHO The Limehouse Golem je o mnoho lepší než profláknutější Z pekla. Na pět hvězd to není, ale když vidím to hodnocení na zdejší databázi znásilněný všema těma debilitama z Hollywoodu, říkám screw this a pětihvězdu tomu jebnu. Navíc Bill Nighy se mračil tak, jak to umí jenom on a Olivia Cook byla tak sladká, jak to umí zase jenom ona.

• 25.11.2018  15:18
    Dítě v pravý čas (TV film) (2017)

Docela odvážný film, odvážný v tom, že je celý takový... jiný. A to já jen kvituji, v dnešní šablonovité době dvojnásob. Herci hrají jak o život (především Cumberbatch), exteriéry Londýna nebo i toho anglickýho zapadákova totally lovely, jen tu vedlejší dějovou linii jsem úplně nepobral (měla to být nějaká symbolika s tou dějovou linií hlavní?), ale možná že to byl účel. Fanoušci (nebo spíš fanynky) Bena Cumberbatche budou mít Vánoce, pač ten víceméně nesleze z obrazovky/monitoru. A hraje fakt výtečně. Nejzvláštnější film, co jsem letos viděl. (Skotský přízvuk Kelly Macdonald bych dokázal poslouchat hodiny a hodiny ♥ :-).

• 24.11.2018  11:36

Nevěděl jsem, že Mr. Bean umí česky :-o

• 19.11.2018  13:05

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (zdá se ten název ujetej jenom mně?) nejsou špatný film, to rozhodně ne, ale v porovnání s prvním dílem jde přeci jen o kvalitativní sešup. No a pokud to srovnáme se spřízněnou sérií o Jindrovi Hrnčířovi, Fantastická zvířata prohrávají na celé čáře. JK je bezesporu talentovaná spisovatelka, ale co se týče scénáře, tam asi nějaké ty mezery v jejím potenciálu přeci jen budou. Problém mám hlavně s tím, že postav je ve filmu neurékom, ale většina z nich, jejich osudy, mi je totálně volná. Pak člověk dostane goosebumps jen při záběru na Bradavice za zvuků TÉ hudby... Jinými slovy tam kde Fantastická zvířata bodují (herecké obsazení, humor, triky a žvížátka), tam ztrácejí (příběh, příběh a zase příběh). Ale pořád je to kvalitní fantasy podívaná, která si to nejlepší třeba schovává na příště.

• 11.11.2018  18:14
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Symbolicky v den stoletého výročí od konce první světové války jsem si pustil tento televizní film (jo, já vím, tohle je o pilotech RAF z WWII, ale who cares) a nelituju, Česká televize natočila další výtečný snímek, co by si nic nezadal s tvorbou BBC. Kvalitní scénář hraný kvalitními herci, dobová atmosféra v pořádku, zkrátka pomníček našim pilotům na úrovni a bez patosu.

• 9.11.2018  17:12

Juliet, Naked patří mezi ty slabší romány od Nicka Hornbyho (no horší už je jenom Dlouhá cesta dolů), film je pak, bohužel, ještě tak o dvě patra níž. Velkým plusem je výběr herců, jestli jsem si tenkrát při čtení knižní předlohy představoval Tuckera Crowa jinak než s obličejem Ethana Hawka, tak jsem byl blázen. Rose Byrne je sladká jako vždy. Ale všechny je, jak jinak, válcuje Chris O'Dowd (Který fanboy by se v něm nepoznal? Já až nepříjemně často, byť jsem až takovým obdivovatelem nikdy nikoho nebyl, ani Beatles, ani Oasis). V rámci žánru tomu filmu asi není moc co vytknout, ale jak už jsem psal- ze slabší knižní předlohy pecku nenatočíte (teda většinou). Příště bych si raději prosil zfilmovat Nickovu knížku Jak být dobrý. I když v dnešní feministické "MeToo" době snad raději ani ne. Plusem Juliet, Naked je samozřejmě soundtrack. Třetí hvězda pak speciálně pro můj milovaný Londýn a za to, že mě tam filmaři vrátili zase zpátky.

• 4.11.2018  20:21

Holka s kytarou. Holka s kytarou a kérkama. Krásná holka s kytarou a kérkama. Krásná skotská holka s kytarou a kérkama. Není zas tak těžký se zamilovat, a to i do jejího úžasnýho skotskýho přízvuku. Pohodový gig se sympatickou Amy a žijícíma prvníma pěti řadama. Zbytek jsou zombies, co si přišli natočit video na JůTjůb. Asi jako v devíti koncertech z deseti. Prostředí dodává koncertu na působivosti.

• 4.11.2018  16:01

Je to celé takové fest naivní, od samotného příběhu, přes herecké výkony až po levně vypadající CGI. Jako kdyby si pár dvanáctiletých dětí přečetlo knížku o RAF a polských (a českých) pilotech, co za něj létali, a rozhodli se o tom natočit film. To, že je to technicky low, by mi ani tak moc nevadilo (když holt není pořádný budget), ale absence té "správné" atmosféry a pořádného scénáře, ta mi vadí. Na druhou stranu film nijak zvlášť neurazí. O skoro dvě dekády starší Tmavomodrý svět je ale jinde. SPOILER(?): Hádkova smrt samozřejmě nejsměšnější ze všech... :-) (uživatel Big Bear- skvělý komentář).

• 4.11.2018  10:40
    Hotýlek (TV seriál) (1975)

To, že je to uřvané, absurdní a přehnané, je to nejlepší, co se tomu mohlo stát. Cleese je můj nejoblíbenější Python a i tady ukazuje proč- lidi, kteří vypadají takto distinguovaně, jsou při plazení po zemi, mlácení hlavou o zeď nebo při házení držkou vždycky vtipnější než lidi, co vypadají jak retardi :-) Klenot z bezedné pokladnice britcomu.

• 1.11.2018  16:21
    Churchill (2017)

Ne tak dobré jako nedávno viděný Churchill v podání Gleesona, ale i tak se jedná o velice zdařilý životopisný snímek, který se může směle rovnat se známějším The Darkest Hour. Kdybych měl porovnat herce, kteří největšího Brita ztvárnili, viděl bych to následovně: Brendan Gleeson (Into the Storm), Gary Oldman (The Darkest Hour), Brian Cox (Churchill), John Lithgow (The Crown).

• 21.10.2018  15:06

Jestli jde Anglánům něco vskutku dobře, tak životopisné filmy. A ty o slavných a historicky zásadních spisovatelích obzvlášť. Medvídka Pú jsem, asi jako 99,99999 % procent malých soplů, miloval, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že jak pro autora, tak pro jeho syna byl tenhle chlupáč ze Stokorcového lesa spíše prokletím. Nebudu tu nic vypisovat o úžasném soundtracku, výtečných hereckých výkonech (ta Margot Robbie byla ale pizda!) nebo o čarokrásném prostředí, protože to už je tak nějak jistota. Má to atmosféru, má to silný příběh s /SPOILER/ dobrým koncem a má to, jako vždy úžasnou, Kelly Macdonald, co chtít víc. Nevíte, který příběh Medvídka Pú (myslím samozřejmě ten literární) je nejlepší? Jen tak... se ptám :-)

• 15.10.2018  16:06

Sice v tom hraje klasicky koktající Hugh Grant (máme rádi Hugh Granta), ale jinak má film neskutečně příjemnou atmosféru, podporovanou krásným prostředím jakéhosi zapadákova kdesi ve Walesu a pohodovým soundtrackem. Pokud máte, stejně jako já, rádi takové to trefně sarkastické strefování mezi Angličany a Velšany, nebo mezi Angličany a Skoty, anebo mezi, ehm, Angličany a Iry, tenhle malej snímek vás nemůže zklamat. A já se jdu pídit po knižní předloze, pač ta musí být boží.

• 15.10.2018  15:54

Pokud se vám film nelíbil, nebo pokud ho ohodnotíte méně než čtyřmi hvězdičkami, jste negramot. Pokud jste nikdy nečetli nic od Raye Bradburyho, jste negramot. Pokud vám na konci filmu neukápla slza, jste negramot. Pokud si nemyslíte, že je Bill Nighy největší frajer, jste negramot. A pokud si nemyslíte, že je knihkupectví nejlepší místo na zemi, jste, wait for it, ano, jste negramot.

• 7.10.2018  15:35

Výtečná komedie, která se může na první pohled zdát jako děsná kravina, ale ve skutečnosti má perfektní (inteligentní) humor a taky nějaké to životní poselství, že každý člověk má svojí cenu. Ono s takovým all-star týmem to ani jinak dopadnout nemohlo, přestože kromě Petera Sellerse a Ringa, kteří víceméně neslezou z obrazovky, tu je každý zhruba dvě minuty (v případě Johna Lennona, pokud to byl skutečný John Lennon, dvě vteřiny). Třešničkou na šmakózním dortu je pak soundtrack, psaný páně McCartneyovým (ano, tento film je hodně Beatles).

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43