Pítrs85

Twitter: Ramirez0716

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 9.5.2020  22:06
    3 from Hell (2019)

Je to prostě to, co to je, na nic si to nehraje a to se mi na Robovi líbí. Navíc je fajn spolehnout se i v tom dnešním světě ještě na některé jistoty, pač Rob Zombie, na rozdíl od takového Tarantina, má pořád koule točit si filmy podle svýho a celýmu dementnímu Hollywoodu, se všema jeho korektníma číčovinama, ukázat zdvižený prostředníček. Jasně, že třetí díl už nemá ten drajv a (až dětské) nadšení dílu prvního, ani nemá takovou úroveň jako díl druhý, ale pořád je to správně špinavý, ulítlý (to asi nejvíc, pač Zombie v posledních letech přešel na něco hodně kvalitního, co si rve do rypáku) a zkrátka takový, jaký jsem očekával. Vlastně ještě lepší, pač jsem od toho, po těch letech, nečekal skoro nic. A i když se pocitu, že to měli natočit o pár let dřív, zbavit nedokážu (na Sida Haiga je smutný pohled, na Sheri Moon ještě smutnější :-), za třetí část jsem vlastně rád.

• 5.5.2020  18:38
    Putování s párou (TV seriál) (2020)

Od jisté doby se i pro mě stal vlak synonymem pro cestování, a že jsem jím za posledních cca šest let už nacestoval kilásků po té naší krásné zemičce. Dokumentární cyklus Putování s párou se mi naprosto strefil do mého vkusu, pač mašinky mám rád už od dětství (Pohádky o mašinkách definují můj život tak do osmi devíti let, to a otravování rodičů, že přeci nejlépe se volný čas o víkendech tráví sledováním vlaků projíždějících přes nedaleký most), a že jsem si jich tu užil, těch historických a nádherných... Ale seriál není jen o mašinkách, ale i o zajímavých místech a zajímavých lidech. A jako třešnička na dortu je Josef Polášek, který je přesně tak empatický a sympatický, jak si to tento pohodový dokumentární seriál zaslouží. "Tak se mi, prosím Vás, opatrujte, a nezapomeňte, že nejkrásnější pohled na svět je z okna vlaku."

• 22.4.2020  11:47
    Mistři zastavárny (TV pořad) (2009)

Vím, že jsou ty aukce (aspoň většina z nich) předem domluvený. Vím, že spousta těch věcí je prostě nahraná na kameru. Ale who fuckin' cares, když je to jako celek slušně návykový, edukativní (fuckt), ale hlavně děsně zábavný. Aneb to pozitivní, co mi ta karanténní doba přinesla.

• 4.4.2020  18:36
    Dycky Sunderland (TV seriál) (2018)

I když já jsem spíš United 'Till I Die, je nakonec úplně jedno, jakému fotbalovému klubu fandíte, ať už Manchesteru United, Sunderlandu, Spartě nebo Dolním Měcholupům, abyste se v tomto, pro lidi "z venčí" bláznivým, světě poznali. Sunderland 'Till I Die (distributore, za ten českej název bys zasloužil proplesknout) nakonec bavil ještě o dost víc než nedávno viděný dokument o Manchesteru City. I tím, že je to prostě shit club, a s takovými většinou sympatizujete víc, pač se v těch životním strastech zkrátka vidíte. A že má těch strastí Sunderland AFC na svých bedrech víc než dost, až mi tu bylo těch lidí, brečících jak spadli z Premier League do druhý ligy, fakt líto, vzhledem k tomu, kde se Mackems nachází dnes (třetí liga).

• 30.3.2020  21:07
    Hra z Anglie (TV seriál) (2020)

Výborný dobový seriál z viktoriánské Anglie o prvopočátcích fotbalu (a samozřejmě nejen o tom). Krásné exteriéry a interiéry, skvělí (spíše méně známí) herci, báječná atmosféra... tohle má náběh na seriálovou událost sezóny a těžkou závislost (btw ta taktika/rozestavení 2-2-6 měla něco do sebe :-). Edit: Hodnocení o jednu hvězdičku snižuju, pač se seriál, jeho dějová linie, zhruba v polovině bohužel posune směrem, který mě až tak nebavil. No zkrátka takhle to dopadne, když seriál o fotbalu točí režisérka :-)

• 21.3.2020  11:25

Njn, jednou to muselo přijít... Poslednímu Tarantinovi se nedá upřít jeho obrovskou lásku pro fenomén FILM (ale o tom ani nikdo nepochyboval), dá se mu chválit úžasně vyobrazená atmosféra let šedesátých (vážně, takhle věrohodnou dobovou atmosféru jsem už dlouho neviděl). Once Upon a Time in Hollywood má všechny ty libůstky, blbůstky (Quentinovi fetiše), co od psychopata z videopůjčovny očekáváte. ALE. Ale ten film je tak děsná nůůůdaaa. Nuda, kterou ještě víc zabíjí svým neherectvím nejpřeceňovanější "herec" posledních dekád Leonardo DiCaprio, protože to jeho afektované přehrávání, to je prostě k zblití. Bohužel o moc pozadu nezůstávají ani ostatní herci (na jejich obranu však nutno napsat, že neměli moc co hrát). A za co bych na Kentána poslal negry s letlampama nejraději, je to jeho přepisování historie, protože tohle se Charliemu Mansonovi nedělá :-) Anyway, s Tarantinem končím, děkuju mu za výborné Gaunery, nepřekonatelné Pulp Fiction, ale tohle už vážně ne.

• 16.3.2020  13:57

Je skoro až neuvěřitelný, jak v případě těchto filmů platí jasná přímá úměra- čím víc dinosaurů, tím větší pičovina, taková, jakou (jurskej) svět ještě neviděl.

• 9.3.2020  17:45

Po Čertím brku druhá "hustá" pohádka, která jestli je pro děti, tak jen pro ty statečnější, co neusínají s méďou pod polštářem. Infantilnost se tomu, naštěstí, vyhnula širokým obloukem. A tam, kde pokulhává scénář, to tahají herci, v čele s Janou Plodkovou. Každopádně plusový body za pokus o originalitu a režisérce za to, že si to natočila tak nějak po svým, na většinovýho diváka nehledě.

• 5.3.2020  18:22

Ani tak nehodnotím obsah, resp. nechci rozporovat nebo naopak slepě věřit tomu, co zde Arnošt Vašíček a spol. předkládá, jako spíš zpracování, a to se mi líbilo velice, tedy kamera, hudba, mluvící hlavy, zkrátka formát, co sice nedosahuje kvalit podobných dokumentů z dílny takové BBC (samozřejmě), ale řekl bych, že na českou televizní produkci je to prostě nadprůměr (v rámci podobně zaměřených dokumentů). Navíc první díl, jeho příběh a téma, jsem měl tu možnost slyšet naživo přímo od pana Vašíčka, a k Veveří a VŠB-TU mám (z různých důvodů) osobní vztah. Tudíž 4* a těšení na další díl.

• 16.2.2020  22:23
    Krysař (divadelní záznam) (2000)

Těžko toto hodnotit, původní verzi, s Landou, Bílou, Vojtkem, Finkovou ad. jsem někdy od roku 1998-99 slyšel (bohužel jenom slyšel, neviděl) už asi tisíckrát, a jak mě muzikály jinak moc neberou (spíš vůbec), tak Krysař je prostě jiný, správně špinavý a tak nějak... nemuzikálový v broadwayském slova smyslu. Navíc má v sobě ještě onen přesah (za který dostal Landa v době vzniku za uši), zkrátka to nejsou nějaký hloupý zpívánky a tanečky od Michala Davida. Ohledně této verze, kterou v roce 2000 natočili bratia Slováci... takhle, není to špatné, navíc je to prostě TEN Krysař, se všemi těmi písničkami, co znám nazpaměť a ke kterým jsem si konečně mohl přiřadit i vizuální stránku, ale není to zkrátka ono (navíc, i když klobouk dolů, že se to slovenští herci naučili česky, ten slovenský přízvuk prostě tahá za uši). Ale i tak jsem rád, že tento záznam existuje- zaprvé protože naši byli natolik hloupí a původní verzi nenatočili (nebo??) a zadruhý pořád je to lepší, než současná (2018) česká verze. Nadčasový příběh, krásné muzikálové provedení, o Landovi si můžete (opravdu můžete) myslet cokoliv, ale tohle je prostě legenda a k respektu k ní hodnotím 4 hvězdičkami.

• 12.2.2020  16:46

Anglie osmdesátých let vystajlovaná naprosto přesně (takhle má vypadat dobová atmosféra a ne jak ten shit Stranger Things). Herci parádní (Thomas Turgoose je neskutečnej, o to spíš, že to bylo tenkrát takový malý pako. Josepha Gilguna jako Woodyho byste zas chtěli mít za svýho kámoše). Příběh oukej, nečekejte hollywoodský drámo typu Kult hákovýho kříže, ale uvěřitelnej sociální vhled do chudší části Anglánů (kde kurva brali prachy na všechny ty Marteny, Beny Shermany apod.? :-). Hudba přesně taková, jakou Pítrs může. A přestože se mi na týhle subkultuře líbí maximálně tak móda (Dr. Martens, bombery, Harringtonky, košile Ben Sherman, polo Fred Perry, ohrnutý levisky a kšandy) a hudba (protože jsem kurva individualista, kterej se na všechny klany dívá s despektem), příběhově mě to zkrátka chytlo, Shane Meadows (kterej čerpal i ze svých vlastních zkušeností) má tenhle typ filmu v malíku.

• 3.2.2020  21:28
    Báječné krajiny (TV seriál) (2017)

/Za díl o Skotsku/ Filmaři si pro filmy o Harry Potterovi nemohli vybrat lepší místo, pač žádná jiná země v sobě neskloubí magičnost, tajuplnost, krásu a lyričnost v takové míře jako právě Skotsko. Samotný dokument je pak trošku něco jiného, než co člověk očekával, HP tu funguje jen jako jakási berlička (nebo vábnička se na dokument vůbec podívat, že :-), ale to koneckonců nevadí, pokud máte, tak jako já, pro zemi dudáků, pijanů whisky a vůbec pro nejkrásnější místo na světě taky takovou slabost, bude se vám tento dokumentární film líbit. Ale fanoušci Pottera musí hledat spíše jinde. (Kavárna, kde JK Harryho, aspoň teda první díly, psala, je zde samozřejmě zmíněna taky, bohužel z vlastní zkušenosti vím, že dostat se dovnitř, neřku-li přímo k TOMU stolečku, je jaksi nemožné, pač japonští turisté :-). (Mé 3000. hodnocení. Cha!)

• 12.1.2020  15:57
    Yesterday (2019)

A cenu za nejvíc promarněnou šanci vyhrává... film Yesterday! Aneb za režiséra máte Dannyho Boyla, scénář vám napíše Richard Curtis a samozřejmě máte katalog písní od The Beatles a natočíte... toto. Upřímně Yesterday není úplnej propadák, má ty správný vtípky, jaké od něj očekáváte (hudebním geekům mého ražení udělal radost třeba ten o Oasis, cool! :-), ale prostě čekáte tak nějak víc než romantickou komedii amerického ražení, co jich v Halyvůdu serou dvanáct do tuctu. Šel jsem do toho s předsudky, to přiznávám, protože Beatles jsou modla a na ty se, jak známo, nesahá. Nakonec z toho byl menší průser, než jsem očekával a čeho jsem se obával, oba hlavní protagonisté fajn (těm debilům, co nadávají na to, že hlavní roli hraje barevnej, jen vzkazuju, že to byl (původem) Ind a Indie a The Beatles... chápete...?), ale prostě tohle mohlo mít náběh na kult. Scéna s Johnem Lennonem to mrazení vyvolala, to zas jako jo. A herečku, co hrála tu hudební producentku, bych podrobil nějaké tvrdé tortuře, hodinu v kuse poslouchat Eda Sheerana, třeba. Třetí hvězda za ty úžasné songy, které už nikdy nic nepřekoná. Dovedete si představit svět bez The Beatles?

• 11.1.2020  12:15
    Miro Žbirka Happy Birthday (koncert) (2012)

"Miro, ty jednou uděláš kariéru. Máš úžasný obličej do rádia." Meky slavil, ale dárečky jsme dostali my, posluchači a jeho fanoušci. Skvělý gig, jestli se někde hodí slovní spojení -hudební vkus a vysoká úroveň-, tak právě tady. A já si Mira přidávám na svůj seznam "must see naživo".

• 26.12.2019  12:25
    Čertí brko (2018)

Po té bídě současných pohádek (se světlou výjimkou v podobě pohádek od Jirky Stracha) zase jednou taková, u který jsem se necítil trapně za herce i sám za sebe, že se na to koukám (a bavím se). Zkrátka pohádka, co netrpí infantilností těch Troškových, prvoplánovou ztřeštěností těch Janákových, ani nudou těch Zelenkových. Punková čertovská jízda s božím Budařem.

• 5.12.2019  19:32

Kdyby jste se chtěli dozvědět, jak vymřeli dinosauři... Výborné, klasický Rowan Atkinson, klasický britský humor, prostě takové, jaké to má Pítrs rád. Ten slet po sobě jdoucích dobře vypointovaných gagů, to by se mělo vyučovat na vysoké škole komedie.

• 2.12.2019  19:49
    Empatia v Londýně (TV film) (2011)

V Londýně je člověk empatickej, i kdyby nechtěl :-) A já už teď vím, že se do anglický metropole musím jednou vrátit... protože jak jsem mohl kurde zapomenout navštívit místa, kde se natáčel začátek Perného dne (a kudy nás Miro provází)?! Fajnový dokument, o to spíš, když máte rádi jak Žbirku, tak Beatles, tak i Londýn.

• 2.12.2019  19:44
    Miro Žbirka v Abbey Road (TV film) (2015)

Slovákům závidím dvě věci- jejich zdravej nacionalismus (ke kterýmu nepotřebují retardy typu Ortela a spol.) a pak Mekyho Žbirku, dost možná největšího sympaťáka na poli česko-slovenský pop-music. Tenhle minifilm je jednak pro fanoušky samotnýho Žbirky, tak i pro fanoušky The Beatles, jejichž největším fanouškem je právě Miro. Nahrávat ve stejné místnosti, kde nahrávali Brouci... Co může být víc?

• 29.11.2019  20:38
    Bizarní jídla (TV pořad) (2006)

Hodnotím za díly z Londýna (fish&chips), Edinburghu (whisky), Dublinu (Guinness) a Prahy (Roman Vaněk? Really?). Každá kuchyně má to svý, na tomhle pořadu se mi líbí, že i když jím provází Amík (tedy zástupce země, co dala světu na poli jídla... no krom burgerů asi nic), tak nic neuráží ani neshazuje, ale celkem vtipnou a zajímavou formou ukazuje, co kterou danou zemi definuje ohledně jídla.

• 17.11.2019  15:10
    Bottom (TV seriál) (1991)

Punkový hadry zmizely, ale pořád je to anarchistická jízda dvou anglických twats, humor, co sic není pro každýho, ale pokud se vám Young Ones (nebo třeba i Velký blázinec v malém hotelu) líbilo, budete se řezat i u tohohle. Na ty držky by měli mít oba copyright :)

• 31.10.2019  21:03
    Halloween (2018)

Další z řady (nepřiznaných) remaků, další z naprosto zbytečných filmů. Do odpadu se mi to házet nechce (na rozdíl od nové Blair Witch), z respektu k legendě Michaela Myerse, ale na víc než na 1* to fuckt není. Nerad to píšu (jako někdo, kdo byl ještě docela nedávno schopen sjet deset hororů za týden), ale horror movie is dead. Happy Halloween!

• 7.10.2019  16:47
    The Girl in the Café (TV film) (2005)

Sic je to spíše pohádka, musím říct, že mi The Girl in the Café vyloženě sedlo, včetně toho emocionálního přesahu (nebo chcete-li poselství), a to jsem jinak cynickej cunt. Samozřejmě za to mohla ústřední dvojice, Bill Nighy je největší frajer-herec a Kelly Macdonald zas nejsladší herečka, včetně (hlavně) jejího, vím, opakuju se, skotského přízvuku. To, že to napsal mistr Ian Curtis, jsem se dozvěděl až u úvodních titulků, což byl další příjemný bonus. Navíc se to skoro celé odehrává na Islandu, a přestože mám k této zemi, z osobních důvodů, ryze negativní postoj, země je to nádherná a dechberoucí. Jop, tyhle good feelin' filmy Pítrs může, kafe po ruce a tvářit se blaženě.

• 6.9.2019  14:13
    Odhalené Skotsko (TV seriál) (2009)

Pohodový dokument se sympatickou Vanessou Collingridge. O Skotsku netřeba cokoliv psát, nejkrásnější země na světě, a kdo tam někdy byl, těžko se mu odtama vrací.

• 26.8.2019  15:13

Příjemná svěží komedie, která zůstala ve stínu Sellersových legendárních filmů, stejně jako jeho postava knihovníka Johna Lewise. Tenkrát nejspíš průměr, v dnešní jalový době určitě nadprůměr, už jen pro ty hravé dialogy a vůbec tamější atmosféru. "It is not observed that librarians are wiser men than others."

• 25.8.2019  15:21

Nic objevného, navíc když na úplném začátku zněli The Real McKenzies, obával jsem se, že film bude asi tak skotský, jako je tahle kapela. Naštěstí má film tu pravou britskou atmosféru, zde navíc odlehčenou, s lehkým úsměvem po třetím panáku té pravé skotské whisky, rozumíme si, aye? :-) Plusem pak jako vždy charismatický Robert Carlyle, osobním plusem pak pocit, že před Westminster Abbey jsem stál a Stone of Destiny (společně se skotskými korunovačními klenoty) na hradě v Edinburghu osobně obdivoval. A i když člověk dopředu ví, jak celá tahle eskapáda dopadne, má to i tu správnou dávku napětí. Na horké nedělní odpoledne film jako stvořený (a nic na tom nemění ani to, že hlavního skotského rebela tu hraje Angličan, ani legrační snaha Američanky Kate Mara o skotský přízvuk).

• 18.8.2019  11:36

Begbie a Sick Boy, Walliams a Lucas (v té době natolik slavní, že ani nebyli v závěrečných titulcích), středověkej rock'n'roll (no, spíš rave), zkrátka film co se s tím, i přes občasné zaškobrtnutí scénáře, fuckt nesere. Inu musím to počase zase jednou napsat- devadesátky byly cool as fuck. Ježiš, jak si moje duše, čím dál tím víc alergická na hollywoodský mainstream, u tohoto undergroundem a punkem líznutého filmu lebedila.

• 4.8.2019  16:20
    Thunderball (1965)

Těžko vybírat mezi Conneryho Bondama toho nejlepšího, ale v konkurenci skvělých Srdečných pozdravů z Ruska a ještě lepšího Goldfingera je pro mě tím nejlepším Agentem 007 (a to myslím tím úplně nejlepším ever) Thunderball. Tahle Bondovka má prostě všechno, skvělou akci, zajímavý děj, krásné Bondgirls, parádní ústřední píseň od Tygra z Walesu Toma Jonese a Conneryho ve své životní roli už suverénně zabydleného. Tak dlouho jsem se tomuto fenoménu vyhýbal, až jsem se na tom stal silně addicted. Klasika. (Mých 5* zvedlo hodnocení z 78 % na 79 %, wuhůů!).

• 29.7.2019  22:07
    LOVEní (2019)

Ten důvod, proč jsem si tenhle film pustil, je, že se natáčel v mých oblíbených Pardubicích (i když pořád nechápu, proč se romantické filmy nemůžou točit v mé rodné Jihlavě...), které jsem letos konečně navštívil a chtěl jsem se tak znova podívat na všechna ta cool místa, co východočeská metropole nabízí. A ona tam byla! Ehm, k filmu... Když protrpíte první půlhodinu... tak to nepřestane být méně trapný, ale nějakým (mně) záhadným způsobem to funguje... tak nějak. A proč celý tři hvězdy v hodnocení? Jedna je za příjemný doprovodný soundtrack (indie pop!), druhá, ehm, za ty Pardubice, a třetí bych si dovolil dát sám sobě, že jsem to dokázal dokoukat až do konce. I proto, že českou romantickou komedii jsem si nepustil dobrých deset let. A předtím taky ani jednou...

• 26.7.2019  15:02

Jsem zvrácenej, když jsem z celý tý tamější squadry nejvíc sympatizoval s (notně ďábelskou) máti (adoptovaného) rodu? Agathou Christie jsem stále nepolíben (přestože znám někoho, kdo by se dal nazvat jako Agatha Christie Hard Addicted, někoho, jehož jedinou přečtenou biografií (v jinak bohatém čtenářském životě) je právě ta o královně detektivek) a očividně dělám velkou chybu, protože Ordeal by Innocence je dost možná to nejlepší, co jsem za posledních pár let viděl. Bez přehánění. Úžasní herci (do jednoho), úžasné exteriéry a interiéry (ten dům je boží), úžasná hudba a hlavně úžasná předloha, která je tak inteligentní, jak jen literární/filmová detektivka být může. Navíc natočeno moderně a (hlavně) klasicky zároveň. A to je v dnešní povrchní době velká vzácnost.

• 26.7.2019  13:46

Přestože pro mě byli, jsou a budou Blur vždycky až "ti druzí" (po Oasis), musí se tomu Albarnovi nechat, že na co sáhne, promění ve velmi kvalitní hudební stuff. A i když on sám už je dneska velkej kluk, co na celej Britpop hledí s despektem, musí i on sám uznat, že devadesátky byly poslední dekádou, kdy hudba, a to hlavně ve Velké Británii, ještě za něco stála (ano, včetně perverzní slabosti Britů pro přiteplené boybandy). Navíc od dob Beatles a jejich, stejně uměle vytvořeného žurnály, souboje se Stones tu nic tak zábavného, jako Britpop Battle Oasis vs. Blur, nebylo. Samotnej dokument je pak stejně teatrální jako sám maestro, kterýho dnešní omladina zná jen jako malovanou postavičku z kapely Gorillaz- ne, děti, tohle je pravej Damon Albarn! Závěr pak patřičně emocionální. A doprovodný gig z Hyde Parku ukázal, že i když si o reunionech pořád myslím svý (hudební skupiny by se, poté, co se rozpadnou, neměly zase dávat dohromady, protože to gró, ten spirit, co z nich dělal to co byly, se už pak prostě nikdy nevrátí), návrat Blur zas takovej rubbish nebyl.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44