Ramirez85

homepage
Twitter: Ramirez0716

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 15.10.2018  16:06

Sice v tom hraje klasicky koktající Hugh Grant (máme rádi Hugh Granta), ale jinak má film neskutečně příjemnou atmosféru, podporovanou krásným prostředím jakéhosi zapadákova kdesi ve Walesu a pohodovým soundtrackem. Pokud máte, stejně jako já, rádi takové to trefně sarkastické strefování mezi Angličany a Velšany, nebo mezi Angličany a Skoty, anebo mezi, ehm, Angličany a Iry, tenhle malej snímek vás nemůže zklamat. A já se jdu pídit po knižní předloze, pač ta musí být boží.

• 15.10.2018  15:54

Pokud se vám film nelíbil, nebo pokud ho ohodnotíte méně než čtyřmi hvězdičkami, jste negramot. Pokud jste nikdy nečetli nic od Raye Bradburyho, jste negramot. Pokud vám na konci filmu neukápla slza, jste negramot. Pokud si nemyslíte, že je Bill Nighy největší frajer, jste negramot. A pokud si nemyslíte, že je knihkupectví nejlepší místo na zemi, jste, wait for it, ano, jste negramot.

• 7.10.2018  15:35

Výtečná komedie, která se může na první pohled zdát jako děsná kravina, ale ve skutečnosti má perfektní (inteligentní) humor a taky nějaké to životní poselství, že každý člověk má svojí cenu. Ono s takovým all-star týmem to ani jinak dopadnout nemohlo, přestože kromě Petera Sellerse a Ringa, kteří víceméně neslezou z obrazovky, tu je každý zhruba dvě minuty (v případě Johna Lennona, pokud to byl skutečný John Lennon, dvě vteřiny). Třešničkou na šmakózním dortu je pak soundtrack, psaný páně McCartneyovým (ano, tento film je hodně Beatles).

• 30.9.2018  19:51
    BLate Night Show (TV pořad) (2018)

Tukanův humor je mi blízký už od dob Score Live! (nebo od Game Page), kdo by dokázal zapomenout na jeho balení holek v bufetu (párky buhaha). BLate Night Show je ta správná směs nekorektního ale pořád inteligentního humoru, co zatuchlý vody YT potřebovaly. A spin-off o knížkách je, aspoň pro mě, ještě lepší. Fotbalová abeceda rules.

• 30.9.2018  12:57
    Wellington versus Napoleon (TV film) (2014)

Pěkný dokument, který se věnuje spíše osudům Wellingtona a Napoleona po bitvě u Waterloo než bitvě samotné. Nepřináší nic objevného, ale k seznámení střetu těchto dvou velkých vojevůdců nebo k oprášení znalostí této historické události poslouží slušně.

• 16.9.2018  19:39

Byl jsem v pokušení, jakožto fan United, tedy toho lepšího klubu z Manchesteru (shut up :-), mrsknout tenhle dokumentární seriál do odpadu!, ale jelikož nejsem cunt, tak musím zcela objektivně uznat, že se to těm bleděmodrým hlučným sousedům (zasvěcení vědí) fuckt povedlo. Samozřejmě to není materiál pro diváky ČT Art, ale fotbaloví fanoušci (nebo prostě lidi, co mají rádi sport) to určitě docení, pohled za oponu celého tohohle spektáklu. A já si můžu jen povzdechnout a dál ManCity závidět nejlepšího manažera na světě (Guardiola) a taky ten fakt, že jim fandí Liam a Noel Gallagherovi. A taky si představit, jak by tenhle seriál vypadal v podání ManUnited v té legendární sezóně 1998/99, protože fuck off City.

• 14.9.2018  20:59
    Wellington (TV film) (2015)

Zvláštní dokument, který mi ale vnuknul myšlenku na výborný historický velkofilm (Jákl my ass) o Iron Dukeovi (ano, tak by se ten film jmenoval, The Iron Duke, cool, isn't it?). Vévodu z Wellingtonu by hrál třeba Christian Bale, Napoleona, já nevím... Tom Hardy. A ta bitva u Waterloo by se zapsala zlatým písmem do dějin kinematografie. Natáčel by to Christopher Nolan, of course. A než by začaly závěrečné titulky, byl by tam ten jeho citát: "Mám zlomené srdce... po prohrané bitvě je druhým největším utrpením- vyhraná bitva", konec, zatmívačka, titulky, doprovodná hudba. Neznáte někdo číslo na Nolana? -.-

• 14.9.2018  16:49

Očividně do filmu kecali víc Irové než Amíci, a tak tu, naštěstí, máme silné drama zcela prosté jakéhokoliv hollywoodského plačtivého balastu. Ten film je tvrdej jak pěst irskýho boxera, nelítostnej jak jejich počasí, přesto, nebo právě proto, opravdovej jako Irsko samotné. Není nad to si jej v jednom upršeném podzimním dni vychutnat jako doušek Guinnesse... oukej, už těch přirovnání nechám :-) Krásný film, u kterého jsem si po celou dobu říkal, jak moc skvělá musí být i knižní předloha, přestože bych se musel obejít bez Roberta Carlyla nebo Emily Watson, a to by byla škoda.

• 7.9.2018  22:01

Film stejně rozporuplný jako Thatcherka samotná. Mrzet může člověka hlavně to, že režisérka dostala jeden velkej gift- Meryl Streep do titulní role (která je od skutečné Iron Lady takřka k nerozeznání), ale potenciál, kterej se z toho tak dal vytřískat, zdaleka nenaplnila. Film je hrozně nevyváženej, přeskakuje v čase, přeskakuje z polodokumentárního stylu do stylu rodinného dramatu, pak zas do psychologickýho dramatu, zmatek nad zmatek. Pokud se chcete o první premiérce, co kdy vládla v UK, dozvědět víc (nebo spíš pokud se o ní chcete něco dozvědět), sáhněte radši třeba po dvoudílném knižním životopisu od Charlese Moora. Scény z osmdesátých mají koule (často prokládány dobovými záběry), ale to je asi tak všechno. Samozřejmě kromě dvojice Jim Broadbent - Olivia Colman, kteří jsou zlatí as always.

• 7.9.2018  16:39

Není to bez chyb (hlavně děj moc velkou hloubku nevykopal), ale krásný kostýmy, trefná hudba a především skvělý herecký výkony z toho dělaj historickej biják víc než slušnej. A navíc tam hraje Doctor Who a taky Eric Cantona, kterej se tváří stejně ostražitě jako na hřišti ManUnited, takže to blbý být ani nemůže. No a Cate... závěrečná scéna je přesně taková, jaký dnešní filmaři už natočit neuměj. Za mě good.

• 5.9.2018  19:44
    Hitler versus Churchill (TV film) (2017)

Ten moment, kdy Ádovi při jednom z jeho plamenných proslovů přeskočil hlas do takové pěkné fistulky... divoch jeden. Winston si ho namazal na chleba, desátníka.

• 3.9.2018  15:15
    Jindřich VIII. (TV film) (2003)

Je to taková beťárovina, Britové natočili samozřejmě spoustu lepších historických filmů, ale na TV kousek proč ne (byť je sranda, když tam pochoduje celých deset vojáků a zní to, jako kdyby jich tam mašírovalo deset tisíc, o kvalitě CGI (Vatikán, např.) ani nemluvě, ale who cares). Plusem je samozřejmě obsazení, přestože se Ray Winstone většinu filmu tváří, jako kdyby k snídani snědl něco fakt hnusnýho, a Helenka, ač se jí jisté půvaby upřít nedají, kráse Anny Boleynové, jakožto jedné z nejkrásnějších dam té doby, takňák nedosahuje, ale ano- who fuckin' cares, ještě tu máme Marka Stronga a Davida "Hercule Poirot/Gríma Červivec" Sucheta. A moc se mi líbí Henryho kalhoty, asi si takový koupím B-)

• 26.8.2018  16:10

Taková jednohubka, u které se člověk Churchillova života neznalý moc chytat nebude. Ale někdo takový by si tohle pustil asi jen stěží. Gleeson perfektní, ale vzhledem k tomu, že v roli Winstona jsem už viděl mrtě herců (a minimálně mě čeká ještě Brian Cox), a všichni byli výteční, to u této role asi ani jinak nejde :-) "I may be drunk, Miss, but in the morning I will be sober and you will still be ugly."

• 26.8.2018  12:20
    Divy Velké Británie (TV seriál) (2014)

Takhle má vypadat dokument- plný zajímavostí, plný rozhovorů s "obyčejnými" lidmi, kteří mají co říct, a hlavně zábavný, se sympatickou moderátorkou Julií Bradbury. K Británii netřeba nic dodávat, nejkrásnější z nejkrásnějších.

• 25.8.2018  10:10
    Hell's Kitchen (TV pořad) (2004)

Za všechny pekelníkovi kuchyně, co jich tenhle kuchtík natočil. The F Word možná ještě lepší, ale tady to tak nějak začalo, že jo, Zdendo ;-)

• 12.8.2018  16:25

Tak trochu jiná fantasy, která se s tím, pravda, moc nesere, a na kterou by celej holý úd neměl koule. Ne tak Irové, se svým černočerným humorem, kteří do toho jdou po hlavě a neštítí se ani scén, kdy tam malej kluk dostává čočku pálkou na hurling (takovej národní irskej sport, vygooglujte si to), a kdy se tam všem dějou škaredý věci a vůbec je ten film svým způsobem takovej... škaredej. A já už teď vím, že Irové jsou vedle Britů, Australanů a Novozélanďanů nejlepší filmaři pod sluncem.

• 10.8.2018  23:13

Až se zas někdy budu chtít podívat na dokument o Velké Británii, určitě si nevyberu ten, který natočí Frantíci. Tohle byla jedna velká pruda, a když už se tam, krom nějakých vrtných plošin a dalšího průmyslu (who cares?!), začal řešit fotbal a legendární vítězství Lišek z Leicesteru, trvalo to asi pět vteřin. Každopádně se do Londýna musím dostat dřív, než ho celý koupí Rusko, Saudská Arábie a Katar, a než si tam postaví dalších padesát nevkusných skleněných mrakodrapů...

• 5.8.2018  15:09

Chápu, že se to současnýmu průměrnýmu divákovi musí líbit- je to barevné, hýbe se to (ve zběsilém tempu) a hlavně se u toho nemusí moc přemýšlet. Ale já bych od filmu chtěl přeci jen o trošku víc. Třeba nějaký příběh. Ta jedna hvězda za Duke Nukema, Laru Croft, T-Rexe, DeLorean, Jasona, Freddyho a za další pop kulturní odkazy, který jsou cool. Tenhle film není.

• 30.7.2018  15:23
    The Stag (2013)

Ten film je tak děsně děsně děsně děsně děsně gay. Možná je chyba ve mně, ale já tomuto humoru nerozumím. (Jedna hvězda spešl pro U2 a jejich dost možná nejhezčí písničku).

• 23.7.2018  16:05
    Britannia (TV seriál) (2018)

Jasně, je to taková blbinka, co se o historii otřela jen naprosto a úplně minimálně, ale who cares, když se na to tak dobře kouká, navíc se mi to trefilo do současnýho rozpoložení, kdy si po zhlédnutí jednotlivých epizod pouštím do uší Omnii nebo Heilung. Zkrátka pokud vás baví všechny tyhle keltský a druidský radovánky, tady vpravdě ve slušně naspeedovaném a halucinogenním podání, směle do toho. David Morrissey ruluje celej ansábl (to on měl být novým Doctor Who, you twats in BBC!), na Kelly Reilly se zas dobře kouká (byť o ní máte obavy, aby si tím lukem a šípem nevystřela oko). A to, že se to natáčelo i v ČR, je spíš mínusem, ač je Český ráj ráj to na pohled, přeci jen moc britsky nevypadá (ať už to znamená cokoliv). Whatever, zase po čase můžu napsat: moje osobní guilty pleasure.

• 25.6.2018  15:06

Já vím moc dobře, že nasednout do jiného vlaku, než kterej mě doveze tam, kam chci, je jedna z mých největších nočních můr. Tak jako tady pro Briana Stimpsona, který díky tomu unese svojí studentku a bývalou přítelkyni, ukradne poršáka, stane se mnichem... anebo je to všechno docela jinak? Pohodová letní komedie, se správně potrhlým Johnem Cleesem. Čtvrtá hvězda za ty anglický vesničky a maloměsta.

• 4.6.2018  13:05
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Tuš dobře to zrobili synci. Ondřiček sic od Samotařu nenatočil nic, co by stalo za pozornost, ale tadyte strašne udalosti postavil pomnik, ktery si to zasluži. Herci, tuš to je kapitola sama pro sebe- Taclik je možna s každym dalšim rokem ošklivějši a ošklivějši (až bude jednou uplně nejošklivějši), ale hereckymu ansablu tu zcela jasně vevodi. Těsně za nim je sestřenice Klary Issove. A ti dva mladi? Ob(z)jevy roku. No a Langošuv přizvuk asi tak věrohodny jako ten moj v tady komentaři, ale tak co už, s tim knirkem pornoherce z NDR mu to hraje edna baseň. Tuš televizni udalost roka, že i kinofilmy samou zavisti zezelenaly. A ještě si zaslouži zminku hudba Beaty Hlavenkove, bo tahle Baba, to je Hlava, hehe.

• 30.5.2018  20:01
    Tomb Raider (2018)

Snad se jednoho dne dočkám inteligentního, kvalitního, zábavného Tomb Raidera, kterýho vezmou filmaři seriózně a uvědomí si, jak moc zásadní tahle franšíza pro spoustu člověků je. Ty dvě pohádky s Angelinou se aspoň nebraly tak vážně jako tenhle trash, kterej je stupidní od počátečních titulků až do těch závěrečných.

• 22.5.2018  21:05

Až překvapivě dobrej dokument, záběry z koncertů Pistolí ze sedmdesátejch, rozhovory s lidma, co měli opravdu co říct (a navíc mluvili fakt záživně), k tomu interview s Lydonem, co jsem dodnes neviděl... Zkrátka nic objevnýho, ale na seznámení s tímhle fenoménem to vůbec nefunguje špatně. Jo a abych nezapomněl- Sid Vicious was innocent.

• 13.5.2018  15:11

Pokud máte rádi Sex Pistols, víte, že tenhle film je děsná stupidita. Radši si přečtěte nějakou biografii Johna Lydona a pusťte si k tomu Nevermind the Bollocks (nebo cokoliv od PiL), než ztrácet čas s tímhle. Jedna hvězda pro Sida. "Ever get the feeling you've been cheated?" Ten McLaren byl fakt hroznej čurák.

• 30.4.2018  22:07

Hraje v tom Helen Mirren, hraje v tom Jason Clarke, odehrává se to na začátku dvacátého století, odehrává se to ve velkým strašidelným baráku, vypadá to goticky, vypadá to nadějně... a ono NE. Mizérie nových hororů pokračuje, duchařský žánr je mrtvej.

• 24.4.2018  21:02
    Banik!!! (TV film) (2016)

Banik pyčo!!! Banik pyčo!!! FCB!!!

• 22.4.2018  16:08
    Oasis in Their Own Words (TV film) (2016)

"We are the best band on the Planet. And that's a fact." (Liam Gallagher, 1994)

• 20.4.2018  22:22

Jak Beatles změnili svět, a protože se natáčelo v americké produkci, a pro každého správného Američana svět začíná a končí v JůEsEj, dosaďte si za slovo Svět Amerika, tudíž How the Beatles Changed America. Ale to je tak jediná výtka, co k tomuto jinak kvalitnímu dokumentu o nejlepší kapele všetkých čias mám. Dotazovaní mluví záživně, navíc většina (nebo všichni?) jsou současníci Johna, Paula, George a Ringa, tudíž to máme z první ruky. A jak tedy Brouci změnili svět aka Ameriku? Zásadně. Naprosto. Úplně. Neoddiskutovatelně. Bez nich by tento i jinak shitty world stál ještě víc za vyliž. (A vzkaz pro uživatele netahlo: go fuck yourself. Nebo ten odpad! aspoň zdůvodni v komentáři, joudo).

• 9.4.2018  12:49
    Nádraží (TV seriál) (2017)

Spíš (horší) Tele Tele než Pojďte se mnou létat, ale i tak to svoje světlý (vtipný) chvilky má. Jen by měl někdo Sokolovi říct, že jako herec fakt není vtipnej. Slaboučké 3*.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42