Ramirez85

homepage
Twitter: Ramirez0716

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 12.8.2018  16:25

Tak trochu jiná fantasy, která se s tím, pravda, moc nesere, a na kterou by celej holý úd neměl koule. Ne tak Irové, se svým černočerným humorem, kteří do toho jdou po hlavě a neštítí se ani scén, kdy tam malej kluk dostává čočku pálkou na hurling (takovej národní irskej sport, vygooglujte si to), a kdy se tam všem dějou škaredý věci a vůbec je ten film svým způsobem takovej... škaredej. A já už teď vím, že Irové jsou vedle Britů, Australanů a Novozélanďanů nejlepší filmaři pod sluncem.

• 10.8.2018  23:13

Až se zas někdy budu chtít podívat na dokument o Velké Británii, určitě si nevyberu ten, který natočí Frantíci. Tohle byla jedna velká pruda, a když už se tam, krom nějakých vrtných plošin a dalšího průmyslu (who cares?!), začal řešit fotbal a legendární vítězství Lišek z Leicesteru, trvalo to asi pět vteřin. Každopádně se do Londýna musím dostat dřív, než ho celý koupí Rusko, Saudská Arábie a Katar, a než si tam postaví dalších padesát nevkusných skleněných mrakodrapů...

• 5.8.2018  15:09

Chápu, že se to současnýmu průměrnýmu divákovi musí líbit- je to barevné, hýbe se to (ve zběsilém tempu) a hlavně se u toho nemusí moc přemýšlet. Ale já bych od filmu chtěl přeci jen o trošku víc. Třeba nějaký příběh. Ta jedna hvězda za Duke Nukema, Laru Croft, T-Rexe, DeLorean, Jasona, Freddyho a za další pop kulturní odkazy, který jsou cool. Tenhle film není.

• 30.7.2018  15:23
    The Stag (2013)

Ten film je tak děsně děsně děsně děsně děsně gay. Možná je chyba ve mně, ale já tomuto humoru nerozumím. (Jedna hvězda spešl pro U2 a jejich dost možná nejhezčí písničku).

• 23.7.2018  16:05
    Britannia (TV seriál) (2018)

Jasně, je to taková blbinka, co se o historii otřela jen naprosto a úplně minimálně, ale who cares, když se na to tak dobře kouká, navíc se mi to trefilo do současnýho rozpoložení, kdy si po zhlédnutí jednotlivých epizod pouštím do uší Omnii nebo Heilung. Zkrátka pokud vás baví všechny tyhle keltský a druidský radovánky, tady vpravdě ve slušně naspeedovaném a halucinogenním podání, směle do toho. David Morrissey ruluje celej ansábl (to on měl být novým Doctor Who, you twats in BBC!), na Kelly Reilly se zas dobře kouká (byť o ní máte obavy, aby si tím lukem a šípem nevystřela oko). A to, že se to natáčelo i v ČR, je spíš mínusem, ač je Český ráj ráj to na pohled, přeci jen moc britsky nevypadá (ať už to znamená cokoliv). Whatever, zase po čase můžu napsat: moje osobní guilty pleasure.

• 25.6.2018  15:06

Já vím moc dobře, že nasednout do jiného vlaku, než kterej mě doveze tam, kam chci, je jedna z mých největších nočních můr. Tak jako tady pro Briana Stimpsona, který díky tomu unese svojí studentku a bývalou přítelkyni, ukradne poršáka, stane se mnichem... anebo je to všechno docela jinak? Pohodová letní komedie, se správně potrhlým Johnem Cleesem. Čtvrtá hvězda za ty anglický vesničky a maloměsta.

• 4.6.2018  13:05
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Tuš dobře to zrobili synci. Ondřiček sic od Samotařu nenatočil nic, co by stalo za pozornost, ale tadyte strašne udalosti postavil pomnik, ktery si to zasluži. Herci, tuš to je kapitola sama pro sebe- Taclik je možna s každym dalšim rokem ošklivějši a ošklivějši (až bude jednou uplně nejošklivějši), ale hereckymu ansablu tu zcela jasně vevodi. Těsně za nim je sestřenice Klary Issove. A ti dva mladi? Ob(z)jevy roku. No a Langošuv přizvuk asi tak věrohodny jako ten moj v tady komentaři, ale tak co už, s tim knirkem pornoherce z NDR mu to hraje edna baseň. Tuš televizni udalost roka, že i kinofilmy samou zavisti zezelenaly. A ještě si zaslouži zminku hudba Beaty Hlavenkove, bo tahle Baba, to je Hlava, hehe.

• 30.5.2018  20:01
    Tomb Raider (2018)

Snad se jednoho dne dočkám inteligentního, kvalitního, zábavného Tomb Raidera, kterýho vezmou filmaři seriózně a uvědomí si, jak moc zásadní tahle franšíza pro spoustu člověků je. Ty dvě pohádky s Angelinou se aspoň nebraly tak vážně jako tenhle trash, kterej je stupidní od počátečních titulků až do těch závěrečných.

• 22.5.2018  21:05

Až překvapivě dobrej dokument, záběry z koncertů Pistolí ze sedmdesátejch, rozhovory s lidma, co měli opravdu co říct (a navíc mluvili fakt záživně), k tomu interview s Lydonem, co jsem dodnes neviděl... Zkrátka nic objevnýho, ale na seznámení s tímhle fenoménem to vůbec nefunguje špatně. Jo a abych nezapomněl- Sid Vicious was innocent.

• 13.5.2018  15:11

Pokud máte rádi Sex Pistols, víte, že tenhle film je děsná stupidita. Radši si přečtěte nějakou biografii Johna Lydona a pusťte si k tomu Nevermind the Bollocks (nebo cokoliv od PiL), než ztrácet čas s tímhle. Jedna hvězda pro Sida. "Ever get the feeling you've been cheated?" Ten McLaren byl fakt hroznej čurák.

• 30.4.2018  22:07

Hraje v tom Helen Mirren, hraje v tom Jason Clarke, odehrává se to na začátku dvacátého století, odehrává se to ve velkým strašidelným baráku, vypadá to goticky, vypadá to nadějně... a ono NE. Mizérie nových hororů pokračuje, duchařský žánr je mrtvej.

• 24.4.2018  21:02
    Banik!!! (TV film) (2016)

Banik pyčo!!! Banik pyčo!!! FCB!!!

• 22.4.2018  16:08
    Oasis in Their Own Words (TV film) (2016)

"We are the best band on the Planet. And that's a fact." (Liam Gallagher, 1994)

• 20.4.2018  22:22

Jak Beatles změnili svět, a protože se natáčelo v americké produkci, a pro každého správného Američana svět začíná a končí v JůEsEj, dosaďte si za slovo Svět Amerika, tudíž How the Beatles Changed America. Ale to je tak jediná výtka, co k tomuto jinak kvalitnímu dokumentu o nejlepší kapele všetkých čias mám. Dotazovaní mluví záživně, navíc většina (nebo všichni?) jsou současníci Johna, Paula, George a Ringa, tudíž to máme z první ruky. A jak tedy Brouci změnili svět aka Ameriku? Zásadně. Naprosto. Úplně. Neoddiskutovatelně. Bez nich by tento i jinak shitty world stál ještě víc za vyliž. (A vzkaz pro uživatele netahlo: go fuck yourself. Nebo ten odpad! aspoň zdůvodni v komentáři, joudo).

• 9.4.2018  12:49
    Nádraží (TV seriál) (2017)

Spíš (horší) Tele Tele než Pojďte se mnou létat, ale i tak to svoje světlý (vtipný) chvilky má. Jen by měl někdo Sokolovi říct, že jako herec fakt není vtipnej. Slaboučké 3*.

• 1.4.2018  18:55

Král zombie hororů Džord Roméro se svýho času nechal slyšet, že Soumrak mrtvých je nejlepší zombie film ever. To sic nevím, ale v dokonale vydojeném subžánru se jeví jako takový malý zázrak. A kdybych tolik nesympatizoval s hlavním hrdinou, (ne)mladým a (ne)klidným třicátníkem Shaunem, užil bych si to snad ještě víc, kurde! Každopádně "Queen" scéna rules i po stopadesáté, stejně jako celej zdejší hereckej ansámbl. A Shaun of the Dead nejlepším filmem Cornetto trilogy- absolutelně.

• 31.3.2018  21:56
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Kdybych to srovnával s originálem (Life on Mars), vyšel by z toho Svět pod hlavou... no asi takhle- srovnávat britskou verzi s českou je jako srovnávat Audi Quattro (kterým se vozí Angláni) se Škodou Garde (ve které jezdí naši). Nebo jako srovnávat Bowieho s Uriel. Chápeme se, ne? Ale! Ale když se na srovnávání vykašlu, vyjde mi z toho, že se s tím soudruzi z ČT vypořádali víc než se ctí. Vyloženě kvituju, že se nesnažili kopírovat originál scénu od scény, ale naopak si to, v rámci možností, natočili po svém. Dobová atmosféra v pořádku, Václav Neužil se stává čím dál tím zajímavějším, Trojan klasicky výborný a Budař... jo, Budař si toho svýho dementa, teda Klementa vyloženě užíval.

• 25.3.2018  10:21
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Ne, nebudu originálně psát, že Čtvrté hvězdě střelím čtyři hvězdy... :-) Prušinovský si Okresním přeborem nastavil hned na začátku svojí kariéry laťku pěkně vysoko, ale, jehovo div se, Čtvrtou hvězdou ji plavně, s grácií Bubkovou, přeskočil. Václav Neužil se stává pakem desetietí ("Hou, maličká, hou"), Ivan Trojan je slizkej jak hovado, do toho teplej Taclík, nemluvný Tichý Krobot, smutný Smutný Plesl, polskej výtah... no nápadů, že by z toho Ulice vyžila dalších padesát tisíc dílů. A když už si myslíte, že to nemůže být lepší, přijdou závěrečný titulky s hudbou maestra Kata. "Fuck Prague!"

• 24.3.2018  22:29

Pamatujete na ty časy, kdy byl Insidious opravdu děsivý? To se psaly roky 2010 a 2013 a James Wan oživil docela skomírající duchařský žánr. Podle mě jen díky němu vznikl třeba neméně děsivý Sinister. Jenže jak už to tak bývá, točí se díky/kvůli tomu i spousta odpadu, ať už filmy na originální franšízu nenavazující nebo spin-offy, či rovnou přímé pokračování. A tyhle filmy pak celej subžánr posílají do prdele. A to je případ i tady Insidious. Druhý díl (který měl pod palcem pořád James number Wan), dovysvětlující události dílu prvního, svoje opodstatnění (a důvod, aby vznikl) ještě měl, navíc, a to je hlavní, pořád dokázal vystrašit. Jenže pak přišla trojka a člověk chtěl toho debila Whannella zabít. Po čtyřce už to vím jistě- Leigh Wannell will be dead! Plíís, už žádný další Insidious netočte! Nikdy! Plííííííís!!!

• 19.3.2018  15:24

Tak nakonec spíš zklamání. Těšil jsem se sice na pohádku, ale na pohádku s dobrodružnou výpravou a příjemným nádechem fantasy, ale nakonec jsem dostal plytkou řachandu, vedle které i naši Tři bratři vypadají jako... no jako pohádka s dobrodružnou výpravou a příjemným nádechem fantasy :-) Navíc bych, stejně jako Němcům, zakázal Skandinávcům používat ve svých filmech humor, protože tyhle národy ftipní FAKT nejsou. Na druhou stranu norská příroda nepřestane uchvacovat, trollík byl taky docela fajn... a pořád jsem očekával, jestli ve filmu zazní tahle skladba, když už je to ten Mountain King... a dočkal jsem se, navíc v asi nejvíc cool scéně. Slabé 3*.

• 18.3.2018  14:36
    Případ pro exorcistu (TV seriál) (2015)

Český seriál žije, a může za to Česká televize. Sic se nemůže měřit s produkcí BBC nebo HBO (a kdo jo?), ale buďme rádi, že se na našich jinak žumpovitých programech najde takovýto materiál. Skvělé herecké obsazení (Krobot- ten chlap je zabiják), zajímavý příběh a výtečná hudba. A těch 55 %? Na zdejším popcornově-blockbusterově-komiksovém webu mě to vůbec nepřekvapuje.

• 12.3.2018  12:30

Největší sportovní vítězství naší země si k dvacátému výročí zasloužilo řádně kvalitní dokument. A tady ho máte. Zápasy proti USA, Kanadě nebo Rusům jsem viděl častěji než kdejaký film, tudíž jsem si myslel, že už mě nemá šanci nic překvapit, ale režisér, nevím odkud, vytáhl záběry, které tu snad do teď nikdy nebyly. Navíc doprovodné rozhovory bývalých hokejistů, velkých hvězd, tomu dodávají punc světového formátu (a poslouchat, jak Kanaďany semifinálová prohra bolí i po dvaceti letech... rajská hudba pro moje uši). A nikdo mi nevymluví, že tenhle turnaj, nejlepší v historii hokejové i olympijské, byl napsán tím nejlepším dramatikem- vyřadit postupně nejsilnější týmy- USA, Kanada a Rusko, čtvrtfinálový proslov o první přestávce, semifinálové nájezdy, a finále, jenž rozhodne emigrant se jménem Svoboda, navíc proti prašivým Rusům? Priceless. Aneb každý Čech ví, co dělal v neděli 22. února 1998 po páté hodině ranní...

• 11.3.2018  15:44
    Labyrint - Série 1 (série) (2015)

A cenu pro nejlepšího českého současného režiséra vyhrává... prosím virbl... chvíle napětí... Jiří Strach! Aneb režisér, který ať už točí pohádky nebo thrillery, nikdy není výsledný počin trapný nebo směšný, jak to bývá u jeho režisérských kolegů. Labyrintu sice chybí chemie mezi postavami, kterou se mohla pochlubit ať už Ďáblova lest nebo Ztracená brána, ale i tak je seriálem na vysoký úrovni a snese srovnání se současnou evropskou TéVé tvorbou. Jen houšť.

• 9.3.2018  20:59
    Trpaslík (TV seriál) (2016)

V dnešní hyperkorektní době je Trpaslík skoro jako zjevení. A kdo tu nadsázku nepochopil, nech si ráčí vytáhnout z prdele pravítko a přestane se brát tak děsně vážně.

• 9.3.2018  20:43

Důvod, proč tomu neplesknu pětihvězdu, je ten, že filmový Spalovač je až moc doslovný přepis knižního Spalovače, tedy má vše krom toho nejzásadnějšího- užitého krásného jazyka, jímž se může Fuksovo dílo chlubit (ano, měl jsem silnou potřebu vám sdělit, že jsem přelouskal knižní předlohu :-) a u které mi má přebujelá fantazie jela na plný pecky. Samozřejmě Herzova verze má zase Rudolfa Hrušínského, jehož Kopfrkingl je tak skvěle úlisný, až budete mít po filmu nutkání jít si stopnout aspoň na půl hodiny pod sprchu. Ale kniha je minimálně o level lepší. Každopádně černobílá tomu sluší, hudba je totální psychárna a Spalovač mrtvol film, ke kterému se současná česká produkce ani nepřiblíží.

• 6.3.2018  20:46

Tenkrát v tý Brixton Academy to musel být asi jinej nářez, ale i v ostravským kině Luna to mělo svůj genius loci, navíc člověku nehrozilo, že dostane od někoho loktem přes držku nebo že ho John Lydon poplive. Sedačka pod zadkem vibrovala, Rotten házel držky na všechny strany, i nějakej ten pankáč se v sále našel. Zkrátka žádné "No Fun", tohle byla řádná prdel.

• 19.2.2018  14:10

V podstatě hrozná pakárna, ale situační humor páně Smoljaka a nenucené herectví Abrháma, Hrušinského a dalších z toho dělá příjemnou komedii, od které by se ty dnešní číčoviny mohly z fleku učit. Ale ony se radši učí od Halyvůdu...

• 18.2.2018  15:46

Hereckej koncert Robina Williamse, protiválečnej kousek o týhle stupidní válce, romantika, trochu toho hraní na city, rock'n'roll a samozřejmě US ARMY, bitches! Goooood Mooooorning, Vietnaaaaam!

• 11.2.2018  14:16

Film, který se mi svou atmosférou přesně trefil do nálady- umírněné emoce, na klišé, nebo nějaké hlubokomyslné projevy rovnou zapomeňte, tenhle film je v jádru chladný jako led, přestože se odehrává v tropických džunglích. Charlie Hunnam zas a znova dokazuje, že roste do 1.A herecké třídy, kdo však překvapil, je Robert "jak si se Stmíváním zkurvit kariéru" Pattinson, tyhle dramatické role mu svědčí. Perfektní, skoro až old-schoolovej snímek, který jde proti proudu současné dementní mainstreamové produkci.

• 29.1.2018  15:47
    Počesku (TV pořad) (2000)

Pro člověka, co sám tu naší republiku rád projíždí křížem krážem, perfektní pořad. Žmolík sympaťák, Fialova znělka pohodová jako pořad sám. Jó, to byly časy, kdy pustit si televizi neznamenalo nutně ztrátu času...

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42