Ramirez85

Twitter: Ramirez0716

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 12.8.2017  12:59
    DVTV (TV pořad) (2014)

Veselovský je nejlepší moderátor v Čechách, Moravě a Slezku, který i tou nejjednodušší otázkou dokáže odstřelit kdejakého "myslitele". A v ČT jsou retardi, že se takového člověka zbavili. Amen.

• 7.8.2017  15:41

Tak tohle mi sedlo dokonale, jak Steve tak Rob jsou moje krevní skupina, tudíž jsem jejich rozmluvy a imitace různých filmových legend sledoval s úsměvem na rtech (ten film není žádná debilní potřeštěná komedie, ale prosluněný trip s lehkostí a šarmem Mini Coopera- ano, Mini, Itálie- The Italian Job, ale těch narážek je tam o mnoho víc). Film, co nemá žádný dramatický děj, film, který možná nemá ani scénář, ale o to lépe se na něj dívalo. O to spíš, jestli máte rádi anglický suchý humor a dokážete se naladit na jeho vlnovou délku. Plus samozřejmě bella Italia. Jen jedna věc- gosh, jak já se bojím krize středního věku, co vám po čtyřicítce zabuší na dveře... no ještě mi pár let "bezstarostného" mládí zbývá, che :-)

• 5.8.2017  20:53

Krásný romantický film o dvou milencích a jedné unesené. Unesené jejich láskou a vzájemným porozuměním (on toho čokla ukopat nechtěl, ale kálet v obýváku, to se prostě nedělá, no uznejte). Ona chuděra z rozvrácené rodiny, nepochopená, za to uchopená v řetězech a slzách. Den pomalu končí, azurová obloha se mění v indigovou modř osázenou hvězdami, a na bílém tílku se rozlívají skvrny červené jak vlčí máky v obilí... "Walk in silence. Don't walk away, in silence. See the danger. Always danger..."

• 4.8.2017  17:55

Blbý na novým Kongovi je, že si ty nejlepší scény vymlátí hned na začátku (myslím hrátky s helikoptérami), pak už je to celý jen "popojdi pár metrů, střílej na všechno, co se hejbe, popojdi pár metrů a tak pořád dokola", až jeden začne ztrácet pozornost a zájem. Ale na druhou stranu kvituju, že to rejža, na rozdíl od Petera Jacksona pár let nazpátek, vzal celý jako jednu velkou bžundu a pochopil, že točit seriózní film o přerostlým opičákovi je bulšit. Takže tu máme namáklej blockbuster, kdy mozek nechte za dveřma a jen se bavte, nebo se o to aspoň pokuste. Nějak takhle měl vypadat novej Jurskej park, teda pardón, svět. Ale i tak je to, stejně jako nová Godzilla, hrozná kravina. Ale docela zábavná.

• 30.7.2017  19:10

Mick je Rock, já jsem Roll." (Keith Richards). Hodně sexu, ještě víc drog a samozřejmě rock'n'roll, aneb dokument o natáčení slavné desky od Stones Exile on Main Street. Je až s podivem, v jakých primitivních podmínkách tenhle masterpiece vznikal (tu ve sklepě, támhle v kuchyni, nebo na chodbě). A jak říká Jack White, Stouni si touhle deskou vytřeli zádel se všema pisálkama a jejich potřebou škatulkování. Velké album.

• 29.7.2017  20:42

A o co, že to v Engelandu tenkrát takhle nevypadalo a že ti lidi tam tenkrát takhle nemluvili...? Ano, máme tu další z řady historických filmů, kde se postavy chovají naprosto současně (už jsem jen čekal, kdy vytáhne Art (ano, tady se i krátké jméno Artuš familiérsky zkracuje, aby to bylo husto-kruto-přísný, ehm) ajfoun a cvakne si selfíčko) a i tady to vypadá a zní naprosto kreténsky. Lawovi jsem nevěřil jedinej křivej pohled, Bana byl nějakej votrávenej a Charlie? Hele, mám tě rád, chlape, v SoA jsi byl skvělej, ale, himbajs šůviks, takhle ne... Jako letní brainwash budiž, ovšem tohle legendární téma si žádá serióznější uchopení, páč Guy Ritchie si možná přestal hrát (na Tarantina), ale dospět odmítá... (Vzkaz pro "ty víš koho": pokud budeš dávat bedlivý pozor a zbytečně moc nemrkat, tak tam toho Beckhama zaregistruješ ;-).

• 27.7.2017  21:25

Pod tíhou zážitku z Nolanova Dunkerku jsem si pustil jiný film o britské armádě během WW2, tentokráte o dvou zubařích, co zdrhli ze svý základny, přepluli do frickama pustošené Francie, sabotovali jim nějakou radarovou stanici (či co to bylo), to vše v televizním looku, zato s akcema jak z Call of Duty. Tohle je ale hlavně krásná dobová záležitost, s britským humorem, kde válka není ani krvavá ani zdrcující. A pokud je to opravdu inspirované skutečnými událostmi, tak hrdinným dentistům klobouček a respekt až na půdu Big Benu. A to i přesto, že ze všeho nejvíc připomínali Laurela a Hardyho, nebo minimálně Mr. Beana... "Pozor, Adolfe, zubaři přicházejí!"

• 23.7.2017  22:35
    Song to Song (2017)

Njn, zase se jednou objevil "tak trochu jiný" film, než je běžná soudobá komerční produkce, tak šup s tím do modré barvy... ale co už, na téhle databázi mě to nepřekvapuje. Fassbender tyhle arogantní zmrdy hraje natolik věrohodně, až má jeden obavy, jestli jeho jeden z nejoblíbenějších herců není arogantní zmrd i v běžném životě :-) Rooney Mara je čím dál tím krásnější a herecky zajímavější. Ryan Gosling i tentokrát nasadil výraz utrápeného baseta. A Portmanka byla tentokráte nějaká divná. Jak moc jsem naivní, když doufám, že to v opravdovském hudebním světě takhle nevypadá? Že mu nevládnou povrchní hovada? (Ano, prvně jsem chtěl napsat jakože überfestovní yntelechtuálskej komentář, ale slovy klasika: "screw you, guys").

• 23.7.2017  17:18

Mám rád FF, ale tenhle Grohlův pomník americký (nejen) rockový muzice mě moc nezaujal. Dílem tím, že spousta těch kapel mě jednoduše nebavila a dílem tím, že je to natočený děsně... nevím, nechci psát rovnou že pozérsky, ale prostě celkem fest nezáživně a jakoby na sílu cool. Jinak samotnej nápad, vydat se do míst, které mě hudebně ovlivnily, je super, stejně tak ten fakt, že jsem díky Sonic Highways objevil pár "nových" jmen, ale od někoho, kdo má za sebou natolik bohatou hudební historii, jsem čekal víc. Podobně natočené (aspoň vizuálem) Sedm epoch rocku je nesrovnatelně zajímavější. Edit: Tak druhá polovina lepší, o dost lepší, hlavně díl z Kalifornie a (samozřejmě) ze Seattlu. Zkrátka kdo má rád muziku, jako že opravdu rád, nejen jako kulisu při žehlení, tak je Sonic Highways dokumentem pro něj.

• 22.7.2017  20:20

Na klišé, že jestli "Coca-Colu nebo Pepsi- jedině Kofolu" jsem už alergickej, navíc je Kofola hnusný pití... no nic :-) Dokument je docela zajímavej, hlavně co se týče historie obou sodovkářských gigantů, legračně zajímavý byl i reklamní souboj černých limonád, jinak ale běžný, ničím extra zajímavej dokument. A jasně, Pepsi je lepší a měla vždycky i lepší reklamy :-)

• 21.7.2017  19:40
    Dunkerk (2017)

Ten nejintenzivnější válečný zážitek, jaký si jen umíte představit. Nolan z vysoka kašle na americkou masírku plnou patosu a klišé, místo toho vám vrazí do ksichtu tak neskutečně adrenalinem nabitý film, že ze z něj budete sbírat ještě za týden. Velkou, ale jako že fakt VELKOU měrou mu s tímto pomáhá maestro Hans Zimmer, který si soundtrackem k Dunkerk postavil svůj vlastní pomník, soundtrack, který už nemůže nikdy s ničím překonat. Protože tohle je nejvíc. Úvodní scéna na pláži, ale nejen ta, to prostě jen sedíte, zařezaní do sedačky a sotva popadáte dech. Nejednou jsem se přistihl, jak mám nuance se krčit podobně jako vojáci na tej zpropadenej pláži. O hercích těžko co psát, Dunkerk totiž není typickým válečným filmem, kde hrdinové jdou na své výpravě z bodu á do bodu bé, tohle snad ani žádný jakože d.ě.j. nemá, tohle je prostě hodinu a půl trvající inferno o jednom jediném- přežít. Ale Tom Hardy, jak už má dobrým zvykem, potěšil, hlavně jeho poslední scéna B-) Ještě si to budu muset nechat proležet, ale myslím, že jsem právě viděl nejlepší válečný film všech dob, sorry vojíne Ryane :-)

• 15.7.2017  21:49
    Jaromír Nohavica - Doma (koncert) (2006)

A fčil už to začlo! Vyšel na podyjum a byl to fakt on! Pozdravil se s nami a jakisyk cyp mu blisknul do oči. Tuž poděkoval a pravil, že na koncu se ho všecy možu vyfotiť. Taktak zme zadrželi Jarunu, kera přeslechla to “na koncu” a už se drala ku schodam. Kura, ten jak to valil v jedne solove vyhravce, to bylo tajak když nas rusacy osvobodili. A bylo fajně. A ni enem z te domacy slivki. Jak tam Jarek lupnul “Zatímco se koupeš”, až mi očiska zvlhly, bo sem se spomněl, jak sem to eště coby mlady mutant bekal na Žermankach u ohňa, jak zme se mačkali s moju prvni lasku, kera mi ukazala rozdily mezi chlopem a robu. A naraz to po sto rokach bekam zas! A naraz mě mačka Jaruna! Smol na to! Ja nejsem na fusate! Měl to fajně nastavene, synek. Bo po řachavych songach šly pomale, zamyšlene, klidnějši a aji trocha teho džezu tam byla. Ta hodina a půl uletěla jak sudanski prezydent. Jak se s nami ten naš zpěvavy ostravak lučil, něnapadně se zminil o Heligonce. Že je syce eště zavřena, ale jak pujdeme kolem, mame mrknuť do oken (jak ty chude děcka od Dykensa, spominatě?), bo je domluveny, že tam kvuli nam nechaju svitit. Jaruna, jak zme vyšli ven, viděla jedine osvětlene – Boltovku – a hned chvalila, jak je ten Nohavica šikovny, že ma ten svuj klub až na huře a s takim fajnym vyhledem. Nechali zme ju přy tym, bo ona už ina nebude. Přyšti tyden ju tam pošlem pro listki na zařyjove koncerty...

• 13.7.2017  21:26
    Rakka (2017)

A starej pán Ridley Scott šoupe nohama a jen čumí, jak ho ten mladej Jihoafričan vycvičil jako malýho uličníka. Až se bude za pár let točit remake remaku Predátora nebo Aliena, nechť to točí Blomkamp. Nebo nehraju.

• 10.7.2017  17:07
    Zakladatel (2016)

Pěknej zmrdeček tenhle Ray Kroc, ale jen díky němu si můžu jednou za půl roku (no tak dobře, dvakrát, dvakrát za půl roku) pochutnat na cheeseburgeru s křupavými hranolky a vychlazenou Coca-Colou... Film má přesně tu atmosféru, jakou od typově podobných snímků chcete, a už podruhé jsem se u životopisného kousku spletl- páč i tady, tak jako v případě Social Network, jsem si říkal, jakej smysl má točit filmy o podobných... entitách. Ale stejně jako u Finchera jsem se nechal strhnout od prvních minut a jen si lebedil, tak jako na tom nejlepších BigMacu (jo, já vím- laciné přirovnání :-). A Keatonovi dejte Oscara, ten jeho křivej úsměv by se měl přednášet na všech podnikatelských školách. Ale že ten původní McDonald's měl ale krásnou poetiku a genius loci...

• 7.7.2017  11:00

Nechci psát takové to klišé jakože "na český film dobrý", Muži v naději jsou totiž příjemnou svěží komedií evropského střihu, nic světoborného nebo nedej jehovo hlubokomyslného, ale filmová jednohubka s fajn obsazením a ne úplně vymletou zápletkou. Polívka s Macháčkem tvoří skvělou dvojici, ta komediální chemie mezi nimi prostě funguje. Ženské osazenstvo, a že nechci vyznít nějak šovinisticky, spíše pro potěchu oka, ale na jejich omluvu třeba dodat, že neměly moc co hrát. Závěr pak taky fajn, kdybychom točili takovéto moderní snímky, nemusela by být současná česká mainstreamová produkce synonymem něčeho podřadného a hloupého.

• 29.6.2017  16:07

Nine Inch Nails v Twin Peaks? Tak to je nejvíc... A vztyčený prostředníček Lynche všem, co si tenhle mástrpís dovolí kritizovat, protože to jejich soudobým "uměním" zdegenerovaná mysl nepobírá? Hell yeah and fuck you all!

• 28.6.2017  21:49

Mám rád dokumenty, ve kterých vystupují lidé, kteří umí muziku nejen dobře tvořit, ale stejně dobře (a poutavě) o ní i vyprávět. A u Nevermind je toho k vyprávění dvě prdele. Co na tom, že to není nejlepší album od Nirvany (nejlepší je In Utero, ofkórs), co na tom, že se Kurtovi jeho zvuk nelíbil (zdál se mu moc učesanej a uhlazenej), co na tom, že se z undergroundový kapely, co měla za sebou skvělou špinavou desku Bleach, stal popkulturní fenomén. Nevermind je kult. Je to album, které nemá slabé místo, žádná vata, song, který by tam smrděl jen proto, aby stopáž nebyla na hraně EPéčka. Zapomeňte na zprofanovanou Smells Like Teen Spirit (která má ale pořád skvělej drajv), Nevermind má v sobě lepší kousky, jako punkem zasmrádlou Territorial Pissing, Something in the Way, asi nejdepresivnější věc, co kdy Kurt napsal, In Bloom se skvělou basovou linkou, Come As You Are s divným zvukem elektrický kytary nebo Polly, věc pojednávající o holce, kterou někdo unesl z rockovýho koncertu a posléze týral (o tom příběhu v tomhle dokumentu mluví taky). Dokument jako takovej samozřejmě paráda, Butch Vig se nad mixážním pultem (btw nejlepší vynález dvacátého století) rozněžňuje i po víc jak deseti letech od nahrávání dost možná nejzásadnějšího alba let devadesátých... no minimálně na druhý straně Atlantiku (protože ano, v Evropě vznikly toho času desky jako OK Computer anebo (What's the Story) Morning Glory, že :-). "Tohle tam nechci." "Ale John Lennon to takhle dělal." "OK, tak jo."

• 28.6.2017  18:11
    Foo Fighters: Hyde Park (koncert) (2006)

Když už jsem nemohl být včera v Praze (kurva!), kde tahle banda hrála, tak aspoň takhle zprostředkovaně. Hyde Park je na podobný akce jak dělaný, skvělou stage umocňuje v pozadí západ slunce, parádní crowd a samozřejmě výkon kapely na hraně sebedestrukce. Dave si jede tu svojí písničku a jde mu to zatraceně dobře, on je jedním z posledních mohykánů opravdovskýho rockecu. Kdybych měl kytarovou kapelu, chtěl bych, aby vypadala jako Foo Fighters... "Were you born to resist or be abused? Is someone getting the best, the best, the best, the best of you?"

• 24.6.2017  21:55
    Jackass 3.5 (2011)

Mnohem lepší než Jackass 3D a možná jeden z nejlepších Jackass ever. Kurva a já si už myslel, že jsem na tohle starej... ááániii hooovnooo!!! Scény s trefováním baskeťáku do koulí se zapíšou zlatým písmem do dějin kinematografie.

• 21.6.2017  21:40
    Kocour Bob (2016)

Podobný případ jako nedávno viděné Psí poslaní, pokud máte pro tyhle chlupáče slabost, tak má film z půlky vyhráno, že vás zaháčkuje a už nepustí. O to spíš, když váš kočičí kámoš je na světě už sedmnáct let a překonal všechny nástrahy, co mu život postavil do cesty (tímto tě zdravím, cat named Kenny (ano, podle Kennyho ze SP :-). James Bowen je frajer, Bob ještě větší, a tenhle snímek, i díky parádnímu soundtracku, mě zas jednou (po dlouhý době) dostal... a do toho oka mi jen něco spadlo, fuckt, protože jsem kurva velkej kluk, co nebrečí... :-) Jdu si sehnat knižní předlohu ("Výborná knížka, jako kdybych prožil každou stránku." Jasně, Jamesi, poznal jsem tě, cha).

• 21.6.2017  16:03

Bál jsem se, když do toho strkal čumák Mickey Mouse, že to bude moc ňuňu, no moje obavy se naštěstí nepotvrdily, tahle Královna z Katwe je totiž tak akorát drama a tak akorát pohádka o jedné holce, co to z afrických slumů dotáhla až do... no, do Ruska, ehm :-) Samozřejmě hloubku tomu dává ten fakt, že je to, prej, celý podle skutečný události, a to vás vždycky tak jako zahřeje u osrdí, když to někdo z takových a makových poměrů dotáhne až na vrchol (teda v případě, že se vaše emancipace nezastavila někde na úrovni pařezu obrostlýho mechem). A Lupita, krom toho, že má cool jméno, je vážně hot :-)

• 17.6.2017  11:23
    Číslo 9 (2009)

Název: 9. Rok vydání: 2009. Délka: 79 min. Počet herců: 9. Cool, ale bohužel tady veškerá originalita (když pominu tu retro animaci) končí. Ten příběh je klišé pln až běda. Sice se snaží o nějaké poselství, ale předat ho divákovi se mu moc nedaří, navíc jsem měl velký problém sympatizovat s těma lichožroutama, ač jsou sebevíc ňuňu. Na druhou stranu je Devítka fajn protipól všem těm omalovánkám od Pixaru (o Disney nemluvě). Ale čekal jsem víc.

• 7.6.2017  15:27

Cápek s tučňákem nejlepší. Fajn dokument o tom, jak se celá tahle taškařice vlastně natáčí a jak složitý je někdy schovat videokamery a mikrofony při externím natáčení. Catherine Keener jsem v tom make-upu ani nepoznal, ale byla zlatá. Spike Jonze je blázen, dostat do rozpaků Knoxvilla, jo, to se jen tak někomu nepovede... :-)

• 31.5.2017  15:27
    Přízraky (1996)

Moc jsem si přál, aby se mi The Frighteners líbilo, už jen kvůli tomu, že "hororovej Jackson" mě baví víc než "blockbusterovej Jackson". Ono plusů to má hafo- skvělej Michael J. Fox, parádní triky, co za těch dvacet let skoro nezestárly, Jeffreyho Combse, co tady vypadá jak Jim Carrey na tripu a výtečný soundtrack od Elfmana. Jenže ten pitomej scénář... sorry, ale tohle bylo vážně hloupý, kdy úplnej závěr to celý jen podrthl. Ale jebat na to, co bychom za takovéhle hororové komedie dneska dali...

• 28.5.2017  22:13

"Vyber si iPhone z Číny vyrobený ženskou, která skočila z okna, a dej si ho do kapsy od bundy z jihoasijkého Firetrapu. Vyber si facebook, twitter, snapchat, instagram a tisíc dalších způsobů vyblejt svoje sračky na lidi, které neznáš. Vyber si aktualizovat svůj profil. Sděl světu, co jsi měla k snídani a doufej, že někde někoho to zajímá. Vyber si hledat staré známosti, když zoufale věříš, že vypadají hůř než ty. Vyber si naživo streamovat svůj život, od první hoňky do posledního dechu. Lidská komunikace snížená na nic víc než jen data... Vyber si nenaplněné sliby a přej si udělat všechno jinak. Vyber si a nikdy se nepouč ze svých chyb. Vyber si sledovat historii, která se pořád jen opakuje. Vyber si pomalé smíření se s tím, co můžeš mít, místo toho, co jsi vždy chtěl. Spokoj se s tím málem a statečně to maskuj. Vyber si zklamání. A vyber si ztrátu těch, které jsi milovala. A jakmile ti sejdou z očí, kus tebe s nimi umře... Vyber si život..." Tenhle Boyle, to je teda jako fakt kocour jak řikám no né, a jestli někdo od druhýho Téčka čekal stejnej kult jako byl ten starej, tak by to měl přestat jako fetovat. Ono to teda s tou knížkou, teda jako s tím Pornem, nemá skoro vůbec nic společnýho, ale tihleti kočkodani jsou po dvaceti letech zpátky a koho by to, jak by řekl starej Begbič, jako KURVA! nepotěšilo, no né. Takže Iggyho, teda Iggyho do uší a brzy to dát po druhý, po třetí... Film roku.

• 21.5.2017  22:43

Sračka no, jak jinak, když je to Asylum, navíc tady je CGI úplně všechno, včetně herců (i když při tom toporným hraní to ani nepoznáte), samozřejmě CGI jak vytažený z prdele. Na druhou stranu se nedá neocenit ten samotnej nápad a taky ten fakt, jo, sypu si popel ze zombie nácků na hlavu, že mě to chvilkama opravdu bavilo. Ale fakt jenom chvilkama... malýma. Robo-Hitlera netřeba komentovat, páč to už jsem byl v jakýmsi limbu.

• 17.5.2017  14:57

Tak trochu jsem nepochopil, o čem tenhle Ďáblův bonbonek měl vlastně být. Jako satanskej horor je to těžce mimo a ani v dalších žánrech se to nechytá. Nevím, třeba je to přednost, Byrne si to natočil po svém, ale ve výsledku je z toho těžce mimózní horor. Anebo jsem to jenom nepochopil :-) Průměrné tři hvězdy jsou tak hlavně za závěrečnou scénu (která ale i tak byla velkej WTF), za skvělej soundtrack a pak taky za postavu Ethana Embryho, co byl v tom svým looku á la Charles Manson děsivější než ten hlavní motherfucker. Inu halt to chtělo víc brutality, sexu a hnusu, buhaha.

• 15.5.2017  21:38
    Horem pádem (2004)

Bavilo, a to kupodivu obě hlavní dějové linie (co se v závěru tak vtipně protnou), jak ta vážnější se skvělým Formanem, tak ta, na první pohled, komediálnější s Macháčkem. Ono film jako takovej je vlastně děsně hnusnej, resp. všem se dějou v životě hnusný věci a ještě navíc tam jsou na sebe všichni hnusní. Ale možná právě proto mě tenhle Hřebejk potěšil, není to taková ta komédije, u který si můžete vyžehlit koš prádla, ale ani takový drámo, po kterým vám bude špatně jak v hlavě tak v žaludku. No a už chápu, proč Hřebejka nazývají sluníčkářem... njn, ještě to asi pár generací potrvá, než si i v naší republice uvědomíme, že člověk je člověk, ať už je bílej, žlutej nebo třeba fialovej...

• 15.5.2017  19:21

Filmu se nedá upřít nadhled, Marhoulovi zas dávka odvahy natočit v našich luzích a hájích něco takového. Herecky je to pecka, až je vám líto, že takovej Čtvrtníček nebo Macháček nedostanou víc prostoru. Hanák by mohl z fleku hrát v Halyvůdu. Cibulková by nemohla hrát v Halyvůdu, a z fleku už vůbec ne. Spousta khůl hlášek a dialogů. Ale stejně je to taková blbost... :-)

• 13.5.2017  11:52

S Underworldem je to jako s Resident Evil, víte, že další díl bude kokotina na entou, ale stejně neodoláte a podíváte se, a přestože to ta kokotina na entou opravdu je, stejně vás to nějakým zvráceným způsobem baví. Problémem Underworldu je to, že si ty předchozí části vůbec ale vůbec nepamatuju, žádná scéna, která by se mi aspoň trochu vryla do paměti, navíc ty díly jsou jeden jak druhej. Takže když tady mleli cosi o Selenině dceři, tak jsem jenom přemýšlel, jak moc srandovní je, že upíři cestují v Pendolinu... Co napsat k ději? Prostě na jedné straně upíři, na druhé straně vlkodlaci a po iksté válka mezi nimi (čti fighty, co vypadají jak ze Shreka). Nakonec tam přiběhne Gandalf bílý, teda Selene bílá, tedy Kate s odrostlým blond melírem a všechny je tam vykydlí. Amen. Už jsem jen čekal, kdy řekne: "My name is Alice and this is the final battle...", ne vážně, nechápu, jak to, že filmaře ještě nenapadlo natočit Účko vs. eReSko... A víte, co je blbý? Za týden už zas nebudu vědět, o čem Blood Wars bylo.

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39