Ramirez85

homepage
Twitter: Ramirez0716

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 13.5.2018  15:11

Pokud máte rádi Sex Pistols, víte, že tenhle film je děsná stupidita. Radši si přečtěte nějakou biografii Johna Lydona a pusťte si k tomu Nevermind the Bollocks (nebo cokoliv od PiL), než ztrácet čas s tímhle. Jedna hvězda pro Sida. "Ever get the feeling you've been cheated?" Ten McLaren byl fakt hroznej čurák.

• 30.4.2018  22:07

Hraje v tom Helen Mirren, hraje v tom Jason Clarke, odehrává se to na začátku dvacátého století, odehrává se to ve velkým strašidelným baráku, vypadá to goticky, vypadá to nadějně... a ono NE. Mizérie nových hororů pokračuje, duchařský žánr je mrtvej.

• 24.4.2018  21:02
    Banik!!! (TV film) (2016)

Banik pyčo!!! Banik pyčo!!! FCB!!!

• 22.4.2018  16:08
    Oasis in Their Own Words (TV film) (2016)

"We are the best band on the Planet. And that's a fact." (Liam Gallagher, 1994)

• 20.4.2018  22:22

Jak Beatles změnili svět, a protože se natáčelo v americké produkci, a pro každého správného Američana svět začíná a končí v JůEsEj, dosaďte si za slovo Svět Amerika, tudíž How the Beatles Changed America. Ale to je tak jediná výtka, co k tomuto jinak kvalitnímu dokumentu o nejlepší kapele všetkých čias mám. Dotazovaní mluví záživně, navíc většina (nebo všichni?) jsou současníci Johna, Paula, George a Ringa, tudíž to máme z první ruky. A jak tedy Brouci změnili svět aka Ameriku? Zásadně. Naprosto. Úplně. Neoddiskutovatelně. Bez nich by tento i jinak shitty world stál ještě víc za vyliž. (A vzkaz pro uživatele netahlo: go fuck yourself. Nebo ten odpad! aspoň zdůvodni v komentáři, joudo).

• 9.4.2018  12:49
    Nádraží (TV seriál) (2017)

Spíš (horší) Tele Tele než Pojďte se mnou létat, ale i tak to svoje světlý (vtipný) chvilky má. Jen by měl někdo Sokolovi říct, že jako herec fakt není vtipnej. Slaboučké 3*.

• 1.4.2018  18:55

Král zombie hororů Džord Roméro se svýho času nechal slyšet, že Soumrak mrtvých je nejlepší zombie film ever. To sic nevím, ale v dokonale vydojeném subžánru se jeví jako takový malý zázrak. A kdybych tolik nesympatizoval s hlavním hrdinou, (ne)mladým a (ne)klidným třicátníkem Shaunem, užil bych si to snad ještě víc, kurde! Každopádně "Queen" scéna rules i po stopadesáté, stejně jako celej zdejší hereckej ansámbl. A Shaun of the Dead nejlepším filmem Cornetto trilogy- absolutelně.

• 31.3.2018  21:56
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Kdybych to srovnával s originálem (Life on Mars), vyšel by z toho Svět pod hlavou... no asi takhle- srovnávat britskou verzi s českou je jako srovnávat Audi Quattro (kterým se vozí Angláni) se Škodou Garde (ve které jezdí naši). Nebo jako srovnávat Bowieho s Uriel. Chápeme se, ne? Ale! Ale když se na srovnávání vykašlu, vyjde mi z toho, že se s tím soudruzi z ČT vypořádali víc než se ctí. Vyloženě kvituju, že se nesnažili kopírovat originál scénu od scény, ale naopak si to, v rámci možností, natočili po svém. Dobová atmosféra v pořádku, Václav Neužil se stává čím dál tím zajímavějším, Trojan klasicky výborný a Budař... jo, Budař si toho svýho dementa, teda Klementa vyloženě užíval.

• 25.3.2018  10:21
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Ne, nebudu originálně psát, že Čtvrté hvězdě střelím čtyři hvězdy... :-) Prušinovský si Okresním přeborem nastavil hned na začátku svojí kariéry laťku pěkně vysoko, ale, jehovo div se, Čtvrtou hvězdou ji plavně, s grácií Bubkovou, přeskočil. Václav Neužil se stává pakem desetietí ("Hou, maličká, hou"), Ivan Trojan je slizkej jak hovado, do toho teplej Taclík, nemluvný Tichý Krobot, smutný Smutný Plesl, polskej výtah... no nápadů, že by z toho Ulice vyžila dalších padesát tisíc dílů. A když už si myslíte, že to nemůže být lepší, přijdou závěrečný titulky s hudbou maestra Kata. "Fuck Prague!"

• 24.3.2018  22:29

Pamatujete na ty časy, kdy byl Insidious opravdu děsivý? To se psaly roky 2010 a 2013 a James Wan oživil docela skomírající duchařský žánr. Podle mě jen díky němu vznikl třeba neméně děsivý Sinister. Jenže jak už to tak bývá, točí se díky/kvůli tomu i spousta odpadu, ať už filmy na originální franšízu nenavazující nebo spin-offy, či rovnou přímé pokračování. A tyhle filmy pak celej subžánr posílají do prdele. A to je případ i tady Insidious. Druhý díl (který měl pod palcem pořád James number Wan), dovysvětlující události dílu prvního, svoje opodstatnění (a důvod, aby vznikl) ještě měl, navíc, a to je hlavní, pořád dokázal vystrašit. Jenže pak přišla trojka a člověk chtěl toho debila Whannella zabít. Po čtyřce už to vím jistě- Leigh Wannell will be dead! Plíís, už žádný další Insidious netočte! Nikdy! Plííííííís!!!

• 19.3.2018  15:24

Tak nakonec spíš zklamání. Těšil jsem se sice na pohádku, ale na pohádku s dobrodružnou výpravou a příjemným nádechem fantasy, ale nakonec jsem dostal plytkou řachandu, vedle které i naši Tři bratři vypadají jako... no jako pohádka s dobrodružnou výpravou a příjemným nádechem fantasy :-) Navíc bych, stejně jako Němcům, zakázal Skandinávcům používat ve svých filmech humor, protože tyhle národy ftipní FAKT nejsou. Na druhou stranu norská příroda nepřestane uchvacovat, trollík byl taky docela fajn... a pořád jsem očekával, jestli ve filmu zazní tahle skladba, když už je to ten Mountain King... a dočkal jsem se, navíc v asi nejvíc cool scéně. Slabé 3*.

• 18.3.2018  14:36
    Případ pro exorcistu (TV seriál) (2015)

Český seriál žije, a může za to Česká televize. Sic se nemůže měřit s produkcí BBC nebo HBO (a kdo jo?), ale buďme rádi, že se na našich jinak žumpovitých programech najde takovýto materiál. Skvělé herecké obsazení (Krobot- ten chlap je zabiják), zajímavý příběh a výtečná hudba. A těch 55 %? Na zdejším popcornově-blockbusterově-komiksovém webu mě to vůbec nepřekvapuje.

• 12.3.2018  12:30

Největší sportovní vítězství naší země si k dvacátému výročí zasloužilo řádně kvalitní dokument. A tady ho máte. Zápasy proti USA, Kanadě nebo Rusům jsem viděl častěji než kdejaký film, tudíž jsem si myslel, že už mě nemá šanci nic překvapit, ale režisér, nevím odkud, vytáhl záběry, které tu snad do teď nikdy nebyly. Navíc doprovodné rozhovory bývalých hokejistů, velkých hvězd, tomu dodávají punc světového formátu (a poslouchat, jak Kanaďany semifinálová prohra bolí i po dvaceti letech... rajská hudba pro moje uši). A nikdo mi nevymluví, že tenhle turnaj, nejlepší v historii hokejové i olympijské, byl napsán tím nejlepším dramatikem- vyřadit postupně nejsilnější týmy- USA, Kanada a Rusko, čtvrtfinálový proslov o první přestávce, semifinálové nájezdy, a finále, jenž rozhodne emigrant se jménem Svoboda, navíc proti prašivým Rusům? Priceless. Aneb každý Čech ví, co dělal v neděli 22. února 1998 po páté hodině ranní...

• 11.3.2018  15:44
    Labyrint - Série 1 (série) (2015)

A cenu pro nejlepšího českého současného režiséra vyhrává... prosím virbl... chvíle napětí... Jiří Strach! Aneb režisér, který ať už točí pohádky nebo thrillery, nikdy není výsledný počin trapný nebo směšný, jak to bývá u jeho režisérských kolegů. Labyrintu sice chybí chemie mezi postavami, kterou se mohla pochlubit ať už Ďáblova lest nebo Ztracená brána, ale i tak je seriálem na vysoký úrovni a snese srovnání se současnou evropskou TéVé tvorbou. Jen houšť.

• 9.3.2018  20:59
    Trpaslík (TV seriál) (2016)

V dnešní hyperkorektní době je Trpaslík skoro jako zjevení. A kdo tu nadsázku nepochopil, nech si ráčí vytáhnout z prdele pravítko a přestane se brát tak děsně vážně.

• 9.3.2018  20:43

Důvod, proč tomu neplesknu pětihvězdu, je ten, že filmový Spalovač je až moc doslovný přepis knižního Spalovače, tedy má vše krom toho nejzásadnějšího- užitého krásného jazyka, jímž se může Fuksovo dílo chlubit (ano, měl jsem silnou potřebu vám sdělit, že jsem přelouskal knižní předlohu :-) a u které mi má přebujelá fantazie jela na plný pecky. Samozřejmě Herzova verze má zase Rudolfa Hrušínského, jehož Kopfrkingl je tak skvěle úlisný, až budete mít po filmu nutkání jít si stopnout aspoň na půl hodiny pod sprchu. Ale kniha je minimálně o level lepší. Každopádně černobílá tomu sluší, hudba je totální psychárna a Spalovač mrtvol film, ke kterému se současná česká produkce ani nepřiblíží.

• 6.3.2018  20:46

Tenkrát v tý Brixton Academy to musel být asi jinej nářez, ale i v ostravským kině Luna to mělo svůj genius loci, navíc člověku nehrozilo, že dostane od někoho loktem přes držku nebo že ho John Lydon poplive. Sedačka pod zadkem vibrovala, Rotten házel držky na všechny strany, i nějakej ten pankáč se v sále našel. Zkrátka žádné "No Fun", tohle byla řádná prdel.

• 19.2.2018  14:10

V podstatě hrozná pakárna, ale situační humor páně Smoljaka a nenucené herectví Abrháma, Hrušinského a dalších z toho dělá příjemnou komedii, od které by se ty dnešní číčoviny mohly z fleku učit. Ale ony se radši učí od Halyvůdu...

• 18.2.2018  15:46

Hereckej koncert Robina Williamse, protiválečnej kousek o týhle stupidní válce, romantika, trochu toho hraní na city, rock'n'roll a samozřejmě US ARMY, bitches! Goooood Mooooorning, Vietnaaaaam!

• 11.2.2018  14:16

Film, který se mi svou atmosférou přesně trefil do nálady- umírněné emoce, na klišé, nebo nějaké hlubokomyslné projevy rovnou zapomeňte, tenhle film je v jádru chladný jako led, přestože se odehrává v tropických džunglích. Charlie Hunnam zas a znova dokazuje, že roste do 1.A herecké třídy, kdo však překvapil, je Robert "jak si se Stmíváním zkurvit kariéru" Pattinson, tyhle dramatické role mu svědčí. Perfektní, skoro až old-schoolovej snímek, který jde proti proudu současné dementní mainstreamové produkci.

• 29.1.2018  15:47
    Počesku (TV pořad) (2000)

Pro člověka, co sám tu naší republiku rád projíždí křížem krážem, perfektní pořad. Žmolík sympaťák, Fialova znělka pohodová jako pořad sám. Jó, to byly časy, kdy pustit si televizi neznamenalo nutně ztrátu času...

• 29.1.2018  15:43
    Ladí neladí (TV pořad) (2002)

Když vás ten pořad baví, i když jsou tam zrovna exoti typu Znouzecnost nebo Michael's Uncle, tak už to o něčem svědčí. Fili a Kaščák (sami frontmani úspěšných kapel, Mňága a Žďorp, resp. Bez ladu a skladu) byli moderátory na svém místě, ty kecací části jsem měl v každým díle vždycky nejradši. No a Komárek (ať je mu země lehká) byl vždycky neskutečnej pozér. A Nanoru kokot. Deset let bylo akorát, i když mi takovýto pořad (podobně jako Noc s Andělem) dneska chybí.

• 20.1.2018  21:50
    Berlin Job (2012)

Možná tak před deseti léty (kdy jsem tyhle filmy žral, hlavně ty s Danny Dyerem), ale dneska už fakt nee... Pokud se vám líbily filmy typu Football Factory (jo, ten borec, co si tohle natočil a obsadil do hlavní role, tam hrál taky) nebo (a spíš) The Rise of the Footsoldier, bude vás určitě bavit i toto. Zkrátka klasická novodobá britská gangsterka, co není ani tak chytrá a zábavná jako filmy Guy Ritchieho, co nemá tak hravý scénář a vychytané dialogy, a co místo toho nabízí sex, drogy a fotbal. Ale jo, cockney bude vždycky cool, tak jako anglická metropole aka nejkrásnější město na světě. Plusem je i zdejší obsazení větších či menších britských hvězd. Ale kam s tím na mě dneska...

• 20.1.2018  10:55
    Odpor (2008)

Kvalitní film, prostě kvalitní herci, kvalitní scénář (to obzvlášť a to se v dnešní době, kdy scénáře píše většinou houf cvičených opic, cení dvojnásob), kvalitní hudba... i když pro spoustu lidí asi těžko stravitelný, páč Odpor se většinovému diváku fakt zalíbit nechce, nečekejte žádné berličky, nebo že by vám dal film vydechnout, tohle je deprese obalená ve špíně a s jen malou špetkou naděje- inu, jako samotná druhá světová na divokém východě. A Mie Wasikowské to sluší, i když je celá od hlíny, s rozcuchanými vlasy a v hadrech, co by ani její babička neoblíkla.

• 19.1.2018  19:36

Tak to bylo, tak to je... A Chinaski v časech, kdy Hankovi nedělali ostudu.

• 15.1.2018  16:45
    Jak se kalila hudba (TV seriál) (2016)

(Po prvním dílu): Pokud populární hudbu nejen rádi posloucháte, ale rádi o ní i debatujete a hlavně se o ní chcete dozvědět víc, než jen co zas za nový skandál ten a ten hudebník ztropil, je tahle dokumentární série přímo pro vás. To si jen tak sedíte a se zatajeným dechem visíte na rtech (nejen) George Martinovi, který popisuje, jak vznikala třeba taková Yesterday (která v začátcích zněla krapet jinak). Ale takových příběhů, kterak se formovala muzika, je tu hafo moc. A já už vím, že nechci být ani Johnem Lennonem, ani Mickem Jaggerem, já chci být George Martinem. Nebo aspoň Rickem Rubinem.

• 5.1.2018  22:37

Ty Vozku, v tom Valmezu... hotovej Cavern. Jak nastoupí TenSyčák, začne PartyHard. Fili s lehkým úsměvem po pětadvaceti letech protřelýho mazáka. A já se toužím prokopat ven, na cestě nahoru potkávám ty, co už padají dolů, už chci jen svatej klid, a, lidi, spaste svoje duše. Všichni jsme Mňága, jen někteří Ždorp (zasvěcení vědí). A nezapomeň- když jsi v tísni, řekni to písní... ne, teď ne, až jindy. A kdy? Na svatýho Dyndy.

• 4.1.2018  21:58
    Beatles vs Stones (TV film) (2016)

Klasickej neautorizovanej dokument, takže když se řekne, že skladba "Satisfaction" v soutěžení Beatles a Stones všechno změnila, tak namísto ní zní jakási "no name" písnička. Což prostě tak trochu ruší. Ale jinak zajímavý film, dobové záběry mě budou bavit vždycky, o to víc, když jsou v jednom takovém vedle sebe ikony Lennon a Jagger. A kdo tedy onen souboj vyhrál? No... nikdo, protože on to ve skutečnosti nikdy žádný souboj nebyl.

• 31.12.2017  10:19
    Sněhulák (2017)

Emocionálně prázdný film, scény na sebe naházené bez ladu a skladu, divák knižní předlohy neznalý si sympatie k hlavním postavám najde jen stěží, problémový casting (i přes oblibu pana Fassyho), kdy Harry Hole má být dvoumetrový, fotbalovýho chuligána připomínající, respekt vzbuzující asociální alkoholik, a ne věčně se usmívající sympoš. Tak nám po Olsenovi znásilnili dalšího špičkového autora severských detektivek. Třeba příště.

• 30.12.2017  19:56

V době všech těch Star Warsů, DC, Marvelů a podobných shitů má své místo na slunci i film, který je o skutečných lidech pro skutečné lidi. A že je to v porovnání s Obecnou školou dvakrát vylouhovaný čaj? A co? Svěrákova poetika bude mít v mém srdci své místo navždy, i když vypráví svůj příběh malinko povšechně a bez ladu a skladu. Vetchý nepřekvapivě výtečný, Voříšková překvapivě snesitelná. A Zdeňka Svěráka naklonovat nebo vymyslet lék na nesmrtelnost. Druhý takový se tu už totiž nikdy nenarodí.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41