Ramirez85

homepage
Twitter: Ramirez0716

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 10.12.2017  19:41

Vlastně prequel Dickensova díla a asi nejzábavnější a nejlepší Vánoční koleda, jakou jsem zatím viděl. A už bych si měl konečně udělat čas a tohle skvělé Atkinsonovo dílo komplet nakoukat.

• 30.11.2017  16:42
    Stalingrad (1993)

Bylo nebylo v zemi Dědy Mráze okupované nacisty... Filmů z pohledu armády Třetí říše není mnoho, resp. těch lepších, takže plus pro Stalingrad. Minus pak v tom, že je to ší-le-ně dlouhé, ani by mi tak nevadilo, že víc než akčních a bojových scén je tu pohled do ztrápené duše vojáka Wehrmachtu. Jenže tady se často jen prázdně plká, popojde kousek dál za jiný zasněžený val nebo za další (rozuměj stejný) rozbořený barák, a zase plká. Ale svoje kvality film má, ani moc nezestárl, jen jsem měl pořád problém soucítit s lidmi, kteří celej tenhle bordel rozpoutali. Každopádně nečekat žádný happy-end, tady, v zemi Ivana, byla 'naděje' sprostý slovo...

• 23.11.2017  20:02
    Hrdinové 2. světové války (TV seriál) (2011)

To jen sedíte, posloucháte ty šílený příběhy vojáků, co se bojů ve druhé světové osobně účastnili a říkáte si, že všichni ti Ryanové nebo Bratrstva neohrožených jsou drsné asi tak jako příběhy včelích medvídků... Bylo to peklo, co si nikdo z nás neumí ani v nejmenším představit. No more.

• 19.11.2017  14:55

Přiznám se, že jsem šel do novýho filmu se Spider-Manem s velkýma předsudkama, přeci jen současná komiksová nadprodukce je něco, co mě sere už z principu. Ale pro Spíďu jsem měl vždycky slabost, Raimiho trilogii mám rád dodnes (a spolu s Nolanovou trilogií o Temném rytíři jsou to jediné filmy podle komiksu, který beru na milost, s ohledem ke všem těm Kingsmanům, Kick-Assům nebo Watchmenům, který možná nejsou tak dementní jako hlavní proud Marvel či DC, ale přeci jen...), Garfieldova Spider-Mana naopak nesnáším, tak mě zajímalo, co na to Jon Watts a Tom Holland. Na začátek musím říct, že Holland je nejlepší Peter Parker, resp. se svému předobrazu nejvíc podobá. Jenže to je rovnou asi tak všechno. Ten film totiž absolutně nefunguje! Nefunguje v komediální rovině (fakt někomu tyhle ultrasračkoidní vtípky připadají legrační?), ale co hůř, nefunguje ani v té akční. Záporák přišel o kšeft, bůbů, pojďme za to odjebat celej New York. Tetička May, ta charakterní postava, je total dirty MILFka. Kde je Harry Osborne? Kde je MJ? Oukej, slibuju, že tohle byl poslední film-komiks, kterej Ramirez viděl.

• 18.11.2017  12:24

Neskutečná produkce, u některých scén si až říkáte- WTF?! Jak to, že to v tom seriálu vypadá tak reálně, když je to přitom jen papír nebo dětské koupelové bublinky. A herci dostali dobře do těla, jestli si někdy zasloužili svůj honorář, tak určitě při natáčení Band of Brothers. A vsadím se, že na tohle natáčení vzpomínají všichni do jednoho dodnes.

• 10.11.2017  18:35
    Garfield a přátelé (TV seriál) (1988)

Už podle mého avataru je asi zřejmé, že Garfield, ten cynický, sebestředný, líný a sarkastický kocour, je můj životní vzor, a Daviesovi komiksové stripy patří mezi to nejlepší, co dokážou komiksy nabídnout- miluju ten humor. Z něho toho v tomto seriálu moc nezbylo, inu tvůrci (a hlavně producenti) si řekli, že dětský divák by takovou várku ironie asi nerozdýchal a tak udělali z Garfielda jen tak trochu nerudného kocoura. Jenže v porovnání s tím, co za zrůdnosti udělali z toho tlustýho kocoura soudruzi po roce 2000, je toto ještě pořád masterpiece. Navíc miluju dabing Vladimíra Čecha, i ze samotných stripů na mě Garfield promlouvá přesně jeho hlasem.

• 9.11.2017  16:04

Dokument informacemi nabytý tak akorát, aby diváky Stones nepolíbené nezavalil informačním balastem a fanouškům připomněl, proč má tyhle wankers tak moc rád. Dobové záběry doprovázené komentářem jednotlivých členů kapely, k tomu divoké koncerty (jestli jste si mysleli, že měli Beatles šílené fanynky, tak to byly, v porovnání s fanynkami Stones, jen taková mazlivá morčátka... vážně, ženská část obecenstva se na koncertech Stounů samým vzrušením počůrávala- do you believe it? :-), upřímné zpovědi o drogách nebo i o Brianu Jonesovi. Ale jo, na oprášení informací o vaší druhé nej kapele slouží tenhle dokument kvalitně. (Navíc Paint it Black zní naživo... no, moje uši toho moc lepšího v životě neslyšely, tuhle píseň psal sám ďábel, muhaha.).

• 31.10.2017  21:34

Čekal jsem, že to po těch letech, co jsem to viděl poprvé, zestárne, že se u sledování budu cítit trapně a že budu ronit krvavý slzy za Michaela... a vono ne! H20 (žeru českej dabing: Halovýn HádvěÓ- wtf! :-)) se může směle postavit bok po boku prvnímu Vřískotu a.k.a. nejlepšímu slasheru let devadesátých, a baví i po dvaceti letech (shit, ono už je to fakt 20 let, neskutečný). Hereckej ansábl, to je hotovej all-stars, příběh správně jednoduchej, jen těch mordů je jaksi podlimit, Ale nevadí, krvavý jatka nám za pár let přinesl Rob Zombie. A baví taky.

• 29.10.2017  22:45
    Frankenstein (1994)

Tož dobré to bolo, všici jsou tam děsně hnusní, a když je přešijou, tak eště hnusnější, všecim se tam dějů hnusné věci a vůbec jsou všeci děsně depresivní. Robert De Nirů byl bórec, že na tuten kývl, Branagh je intouš, že i sexuální radovánky v jeho podání vypadají jak vědecké bádání, no a Helenka ex-Burtonů je psychopatka, džast psychopatka. Nevím, ale Karloff byl přeci jen víc ňuňu... Ale já jsu spokojen, henten horor se líp natočit asi nedá.

• 27.10.2017  22:02

Njn, co jinýho od podobných "hororů" v dnešní době čekat? Ano, správně- nic. Annabelle jede v zajetých kolejích Jamese Wana, jenže co fungovalo před pár lety (a před pár typově podobnými filmy), už dneska neplatí, a tam, kde Kuba number Wan bodoval s atmosférou a jakous takous originalitou, už zbývá jen křeč a snaha zalíbit se dnešnímu mainstreamovýmu divákovi. No škoda přeškoda, to pako Sandberg měl po ruce skvělé herce (třeba ty malý, a větší, holky hrály fantasticky), skvělej óbr barák, navíc, jak to má Ramirez rád, děj zasazenej někde za půlkou dvacátýho století. A takhle to posrat... Děcka, už se na ty duchařiny fakt vykašlete... Cože? Že nás čeká čtvrté Insidious? Třetí The Conjuring? Spin-off The Nun? Spin-off The Crooked Man? Ou šit, dobří s námi a zlí pryč :-/

• 14.10.2017  21:13
    Smrtihlav (2017)

Dalo se to natočit dvěma způsoby- buď seriózně, kde by atmosféru tvořily samotné pohnuté dějiny, anebo na sílu, na první signální. Bohužel Frantíci s anglickými herci v rolích Čechoslováků a Němců to natočili druhým způsobem (až se nechce věřit, že tohle není hollywoodský film). Jason Clarke se na roli Řezníka z Prahy hodí jen o něco lépe než Kenneth Branagh (tudíž pořád vůbec (sakra, filmaři, víte vy vůbec, jak Heydrich vypadal?)), no a zbytek ansáblu tu už jen tak přicmrndává, aby se neřeklo (včetně mojí oblíbené Rosamund Pike, která tu aspoň měla takové, ehm, hezké scény... :-). Hodně slabé tři hvězdy, jedna pak speciálně pro Jacka O'Connella a spol. za zpěv československé hymny... Anthropoid je jinde.

• 13.10.2017  21:10

Děcka, tak vono se jim to podařilo i napotřetí... Opičí trilogie je poctivá filmařina a o tomto díle to platí obzvlášť, konečně se našel někdo, kdo má koule na to, postavit se současnému nablblému blockbusterovému stylu a natočit si film tak, jak sám chce. Planeta opic je samozřejmě mainstream jak vyšitej, ale mainstream co má hloubku a (beze srandy) nějaké to poselství. A to v dnešní době není málo. K filmu samotnému těžko něco dodávat, pokud se vám líbily předešlé dva díly (hlavně tedy Úsvit), u Války si budete vyloženě rochnit. A postava "Bad Monkey" aspiruje na nejzábavnější charakter filmového roku 2017! A to jsem tu ještě nezmínil neskutečnou práci animátorů a taky krásný soundtrack... Jediné, co mě trošku zamrzelo, byl konec- páč jsem pořád doufal v nějaký odkaz na klasickou Planetu opic (chápete, záběr kamery do nebe... do vesmíru, a tam vesmírná loď a na její palubě Charlton Heston...). Na druhou stranu o takovéto trilogii se původním Opicím mohlo nechat jenom zdát. A ještě jedno- Koba, ten opičí zasran, chyběl mi tu, synek.

• 7.10.2017  22:09

Strukčně- herci do jednoho sympaťáci (u kterých vás bude i mrzet, že někteří z nich zkapou), navíc herci, co umí hrát (jasně, druhej De Niro nebo druhá Streep nehrozí, ale zároveň to nejsou žádný... hérečky :-), příběh (legenda) zajímavej, příběh, co krásně odsejpá, hudba mrazivá, gore (jop, měl jsem tu lepčejší, necenzurovanou verzi) vychytaný (tohle že byl rok 1981? No shit, gore lepší než v půlce současných krváků). A to nejpodstatnější- atmosféra? Pff, tohle je vysoká škola hororové atmosféry. Takhle má vypadat slasher, kurde.

• 7.10.2017  12:19
    6 Days (2017)

Natočeno britským způsobem- tedy bez srdcervoucích scén a půlhodinových patriotických keců. Někomu se pak může zdát, že je film chladnej a bez emocí. Ale mně tenhle styl, mnohem realističtější styl, prostě vyhovuje víc a má na mě i větší dopad. 6 days je natočeno podle skutečných událostí, co se v Londýně staly léta páně 1980, ale "díky" současnému stavu ve světě je vlastně neskutečně aktuální. Bell výtečnej, Strong jakbysmet, jo, takhle má vypadat film o terorismu.

• 6.10.2017  21:57
    Leatherface (2017)

K nový Kožený tváři jsem přistupoval s předsudky, to přiznávám, páč Hooperův originál beru jako jeden z nejlepších hororů všech dob. Jenže co s chudákem Leatherfacem udělala ta dvojka žabožroutů, to se jen tak nevidí. Jasně, snaha o originalitu a po všech těch dílech a remacích snaha o to natočit to jinak a blablabla. Jenže tohle s Texaským masakrem nemá ani zbla společného! Sám mladej Sawyer je tu jaksi jakoby navíc, celej příběh se točí okolo dvojice, která mi ale byla naprosto a úplně u prdele. Ne, tohle je prostě bullshit, kterej se s (povedeným) remakem z roku 2003 nemůže srovnávat, o geniálním originálu ani nemluvě. A to závěrečný rozuzlení, že Ispoiler!I Sawyer není Sawyer?? Meh...

• 6.10.2017  20:04

A ono to jde, a né že né- i po sedmé to tomu zparchantělýmu zrzkovi zase zabíjí jedna radost, navíc ta jeho držka plastová je vostrá jako skalpel (který si tu taky přijde na své). Ono takhle- je to nelogická kravina, ale co do řitě čekáte od filmu, kde vraždí panenka? Navíc panenka z osmdesátých let? Na blbečka ostříhaná panenka z osmdesátých let? Tak vidíte. Navíc si Mancini tentokráte vyhrál i s vizuálem- sterilně bílé prostředí psychiatrické léčebny zasněžené bílým sněhem. To se to pak krví červená jedna radost (btw gore je tady fuckt f(mň)amózní). Já musím napsat, že za mě tenhle Kult dobrý, až nečekaně. A Fiona Dourif? Damn, už v Holistické detektivní kanceláři Dirka Gentlyho mě zaujala, a tady, hlavně na konci filmu... asi jsem se zamiloval. Kdo chce další díl? Já! Já! Já!

• 6.10.2017  15:49

Co to do prdele bylo? Když už nemít money, aspoň trochu dobré herce ani talent, nesnažila se točit svojí verzi Texaskýho masakru šmrncnutýho Michaelem, Jasonem a dalšími slasherovými hrdiny. Ono samotnej nápad, kdy ten cápek skáče ze stříbrnýho plátna, aby vykydlil ty nesympatický assholes, není úplně marnej, ale to provedení, achichouvej- to bolelo. Když už trash, tak aspoň přiznanej a netfářila se, že to myslela fážně! Jedna hvězda za snahu, ale od odpadu! to bylo !Takhle! blízko...

• 3.10.2017  20:25
    To (2017)

Njn, tak To nakonec dopadlo přesně tak, jak jsem se obával... Ten film je pozérskej až hrůza, dobová atmosféra věrohodná asi tak jako v té sračce Stranger Things. Ono s tou atmosférou se To má navíc tak, že To vlastně ani žádnou atmosféru nemá, rejža se chtěl zalíbit a zavděčit současnýmu popcornovýmu divákovi, nenašel koule k tomu, natočit si To po svém, vykašlat se na soudobá klišé... ale vzhledem k těm šíleným tržbám, co má To na kontě, tak učinil asi dobře... byť na úkor... no atmosféry :-) Pennywise... ještě na začátku, ve scéně s lodičkou a utrženou hnátou, jsem si říkal a lebedil, že tu máme po delší době klauna, co je fuckt creepy. Jenže jak šla stopáž filmu, byl čím dál tím víc trapnější a uhozenější, ty jeho epileptický tanečky fuckt nemají šanci vyděsit. Závěr s levitujícími dětmi jsem už protrpěl se šňůrkou od balónku uvázanou pevně kolem krku... Aspoň, že To dítko, co jsem potkal chvíli před projekcí, a co si neslo krásný červený balónek (fakt, nekecám), mě dostalo do toho správného rozpoložení. Ale ani To nakonec nestačilo. Tak snad za dalších sedmadvacet let, až zas dostane To chuť na dětský maso... Sáhněte raději po knížce, je To sice bichle, ale stojí To rozhodně za... To :-)

• 1.10.2017  21:48

Zestárlo to (připojení internetu přes vytáčení pevné linky!!), ale nějakým zajímavým řízením osudu to pořád funguje- jako ten nejtypičtější teen-age slasher. Ale ten scénář... OMG, něco tak debilního jsem už dlouho neviděl, naštěstí je to ještě pořád na hraně mezi skutečnou stupiditou a zábavností. Dost tomu samozřejmě pomáhá obsazení- Robert "Freddy" Englund, Joshua "Dawsonův kámoš" Jackson, Tara "ta z Prciček" Reid, nebo Jared Leto. Hlavní hrdinka taky sympaťačka. Jen teda vraha odhalíte dřív, než stihnou zaschnout kapky krve první oběti. Ale o to tu snad ani nejde...

• 1.10.2017  16:32
    Paddington (2014)

Přestože jsem nebyl cílovka (páč nejsem dítě, jsem starej cynik), musím říct, že se mi tenhle ve všech směrech "čistý" film, ve kterým se nemluví sprostě, ani neteče krev (přestože jsem se párkrát přistihl, jaký by asi z toho medvěda byly steaky- jako sorry, ale chvílema byl ten plyšák děsně nesnesitelnej! :-), docela líbí, příjemný osvěžení. Navíc je to britský až na dno sklenice s pomerančovou marmeládou, což Ramirez, ten starej britofil, umí ocenit. Příběhově sice sladší a ulepenější než ta marmeláda samotná, ale who cares, je fajn, že i takovéto filmy mají v dnešní době místo. A ten Londýn... brilliant!

• 30.9.2017  21:41
    Panoptikum (1981)

Ale tak dalo se, první třetina sice nuda, kde postavy pronášejí nějaké repliky, ale vy se přistihnete, že slyšíte jen jakési "blablabla", ale jakmile Frankensteinovo monstrum sundá masku a ukáže svojí, ehm, pravou masku, začne se konečně něco dít, počet teenagerů se začne zužovat, holky začnou ječet... Přesto se z toho dalo vytřískat víc, to prostředí Panoptika k tomu vyloženě vybízelo. Ale závěr byl perfektní, TO je přesně ta osmdesátková atmoška, jak jí máme my, horror maniací, rádi.

• 25.9.2017  15:02
    Vetřelec: Covenant (2017)

Starej Ridley Scott si z nás musí dělat děsnou bžundu, protože po divným Prometheovi přišel ještě větší shit. Od dementního castingu (Danny fuckin! McBride? WTF?!), přes příběh jak od houfu nafetovaných opic, až po triky jak od retardů z Asylum. Ten film je tak neskutečně předvídatelnej, alieni tak neskutečně neděsiví a herci tak neskutečně toporní, až si budete skutečně přát, aby Scotta nějakej pravej alien zakousl a on už dal této kdysi kvalitní franšíze pokoj. S tímhle jdi, Ridley, do prdele. Bez pardonu.

• 17.9.2017  17:53
    Ledová smrt (2006)

Slabý, od slasheru samozřejmě nečekám nějaký objevný děj a hluboce prokreslené charaktery, od slasheru očekávám bradavky a pořádně krvavej bodycount. Tady jsem se však nedočkal ani jednoho, postavy sice nejsou banda dementních otrapů, ty palce, aby přežily (což samozřejmě nepřežijou- ne, tohle fakt nebyl spoiler), jim i docela držíte, ale co je největší problém, je postava toho motherfuckera, co se je rozhodl naporcovat do zavařovaček. Ani tady jsem nečekal něco tak kultovního, jako jsou mistři v oboru, páni Michael s Jasonem, ale tady tenhle strejda? To jako fakt? Něco mezi zamrzlým Amundsenem a bezďákem. A to moc charismatický není... Navíc atmosféra zamrzla kdesi v těch zasněžených horách a samotné vraždičky jsou zábavné jak pondělní rána. Dvojka slibuje větší masakr, tak snad...

• 14.9.2017  19:19
    Garth Marenghi's Darkplace (TV seriál) (2004)

Seriál tak neskutečně osmdesátkovej, že nebudete věřit, že má jako rok vzniku číslovku 2004... Richard Ayoade je buď mimozemšťan, nebo bere sakra dobrej materiál, anebo je jednoduše génius (možná, že á, bé i cé je správně), pokud se vám zdál v Ajťácích jako mimoň, tak se podívejte na toto. Páč toto jste ještě neviděli. Každopádně seroš asi fakt jen pro fajnšmekry jak hororových haluzí, tak suchýho britskýho humoru (na některé by to mohlo být weird už až moc). Ale uznejte sami, kde uvidíte jakousi kulatou věc s obřím okem znásilňovat chlapa, jenž o pár chvil později porodí malou kulatou věc s obřím okem... Richardovo přehrávání a pohledy do kamery k nezaplacení. Jo, takhle mají vypadat pocty céčkovým hororům.

• 9.9.2017  10:13
    Zilionáři (2016)

Hessův divnostyl mi v Napoleonovi Dynamit vyloženě sednul, Jared nejen že natočil film o vidlácích z prdelákova, ale natočil ho stylem tak jiným, tak správně trapným, že se člověk smál od skvělých úvodních titulků (za hudby The White Stripes) až do konce. Velkou měrou mu ke trapné dokonalosti (a dokonalé trapnosti) pomohl herecký ansábl s Jonem Hederem a Efrenem Ramirezem (Vote Pedro) v čele.Jeho další snímek, Boží zápasník, se pak opíral o charisma Jacka Blacka. No a do třetice- Divnej týpek, film, kde byla trapnost dotažena na novou úroveň (pamatujete útočné jeleny?). O něco podobného se Hess snaží i v Zilionářích, bohužel buď už jeho styl humoru jaksi vyčpěl, nebo ho tentokrát nechali ve štychu samotní herci, kteří prostě nejsou dost... no trapní no :-) Přestože se o to Zach Galifianakis, s tím svým debilním účesem a pitvořením, snaží od prvního záběru. Kristen Wiig je až moc zlatá a Owen Wilson... Owen Wilson by se už měl odebrat do hereckého důchodu. Na druhou stranu klobouček rejžovi za to, že si jede pořád to svoje, přestože jsou jeho komedie fakt jen pro úzkou skupinu diváků.

• 8.9.2017  16:03
    Megan Leavey (2017)

Film od ženský, o ženský, pro ženský... Americkej patriotickej kýč jak bitch, Kate Mara je na rozdíl od svý ségry Rooney prostě herecký dřevo, co to tou hezkou tvářičkou nezachrání, Draco Malfoy se tam jen mihne (kromě Kate další castingovej přešlap), dějově je to nesmírně odfláklý, i když film trvá skoro dvě hodiny a na konci si všichni Amíci, s hot dogem v ruce, zatleskají a popláčou. Tak proč tři hvězdy? Pro jedinou opravdovou stár, toho chlupatýho šikulu, kterýho bych nejradši adoptoval taky. Opravdové Megan Leavey však velký respekt a úcta.

• 4.9.2017  16:30
    Život (2017)

Takhle neoriginální kousek jsem už teda hoodně dlouho neviděl, rejža je posranej strachy jakkoliv zariskovat, šablon se drží víc než Calvin Klein astronautů (takže tu máme squadru: Amík-ftipkař, Britka-frigida, Japončík-počítačovej nerd, Ruska-no... prostě Ruska, vždyť víte, jak vypadají Rusové v amerických filmech :-) a jak to celé dopadne, víte zhruba po skončení úvodních titulků. Emzák nezajímavej, že i trus od Aliena je zajímavější, no prostě tady je všechno špatně, špatně na druhou. Jediná zapamatovatelná scéna (i když asi nechtěně) je tak ta, kdy se Calvin Klein snaží spářit s tou ruskou astronautkou ("Snaží se dostat dovnitř!" Muhehe, to si piš :-).

• 3.9.2017  18:54
    Divokej Bill: Koncert doma (koncert) (2015)

Ne tak dobré jako vidět Billy naživo-naživo (což je jasné), ani ne tak dobré jako legendární Lucerna, ale i tak je tenhle záznam koncertu z domovských Ouval jedna velká rocková pohodička, jde vidět, že domácí svoje Billy milujou a od první písničky dokáží vytvořit pecka atmosféru. O kterou se však stejnou měrou postarala i kapela samotná. Pro mě spokojenost i díky tomu, že se na záznam dostaly songy z mých nejoblíbenějších, včetně tenkrát ještě horké novinky, pésničky Tsunami. Tak snad bude i nějakej ofiko záznam z Tour letošní.

• 3.9.2017  18:45
    Marvellous (TV film) (2014)

Kdyby jste náhodou nevěděli, proč je fotbal pro Angličany něco jako náboženství, něco jako smysl života... něco jako život sám, pak si pusťte tenhle malý velký film a pochopíte. Pobavily cameo role fotbalových legend Lou Macariho a Gary Linekera, nebo cameo samotného Neila Baldwina. Pro mě film citovka i díky tomu, že kdybych nefandil už skoro dvě dekády Manchesteru United, pak by moje fotbalový srdce bilo právě pro Stoke City FC... protože ten klub, ten bídnej klub, nejde nemilovat. A... "She stood there laughing. Ha ha ha ha. I put my dick in her hand and she laughed no more. Whoooaaaaaaahhhhh. Why Why Why Delilah..."

• 27.8.2017  22:02

Těžko uchopitelný film a když vidím jen těch 622 hodnocení, tak očividně film ne pro každého. Film, k jehož pochopení je dost možná třeba znát knižní předlohu, dát si celý ten příběh do souvislostí. Příběh, který není o válce, není o politice, není o třídních vrstvách, ale příběh, který je o našich nejniternějších pocitech a uvědomění se, kam vlastně patříme, kde je naše místo. Všichni tři hlavní herci (McGregor, Connelly, Fanning) hrají naprosto civilně a dávají tak snímku potřebnou hloubku. Přesto mi tu něco k tomu, abych mohl Americkou idylu opravdu docenit, chybělo... ale díky za moji milovanou Audrey Hepburn a krásnou verzi Moon River. "Co je to život?" "Život je jen krátká chvíle, kterou si tu odžijeme..."

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40