Ramirez85

homepage
Twitter: Ramirez0716

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 7.12.2018  21:47

Pokud se budou točit filmy typu Kobry a užovky nebo tady Úsměvy smutných mužů, pak má českej film smysl, škoda jen, že na tyhle kvalitní kousky se vždycky najde pět naprostých shitů. Velkej palec nahoru za to, že to Dan Svátek natočil bez kompromisů, a i těch pár vtípků, co tam je, je spíš legrace přes slzy beznaděje. Alkohol je prostě svinstvo a kdo chlastá, je lůzr. Herci do jednoho výborní, stejně tak hudba a vůbec se to celý tak nějak sešlo. Proč takových kvalitních filmů není víc?

• 30.11.2018  15:36

Skvělý atmosférický skorohoror z viktoriánského Londýna, plnýho mlhy, špíny, hnusu (čti krásy) a vraždiček. IMHO The Limehouse Golem je o mnoho lepší než profláknutější Z pekla. Na pět hvězd to není, ale když vidím to hodnocení na zdejší databázi znásilněný všema těma debilitama z Hollywoodu, říkám screw this a pětihvězdu tomu jebnu. Navíc Bill Nighy se mračil tak, jak to umí jenom on a Olivia Cook byla tak sladká, jak to umí zase jenom ona.

• 25.11.2018  15:18
    Dítě v pravý čas (TV film) (2017)

Docela odvážný film, odvážný v tom, že je celý takový... jiný. A to já jen kvituji, v dnešní šablonovité době dvojnásob. Herci hrají jak o život (především Cumberbatch), exteriéry Londýna nebo i toho anglickýho zapadákova totally lovely, jen tu vedlejší dějovou linii jsem úplně nepobral (měla to být nějaká symbolika s tou dějovou linií hlavní?), ale možná že to byl účel. Fanoušci (nebo spíš fanynky) Bena Cumberbatche budou mít Vánoce, pač ten víceméně nesleze z obrazovky/monitoru. A hraje fakt výtečně. Nejzvláštnější film, co jsem letos viděl. (Skotský přízvuk Kelly Macdonald bych dokázal poslouchat hodiny a hodiny ♥ :-).

• 24.11.2018  11:36

Nevěděl jsem, že Mr. Bean umí česky :-o

• 19.11.2018  13:05

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (zdá se ten název ujetej jenom mně?) nejsou špatný film, to rozhodně ne, ale v porovnání s prvním dílem jde přeci jen o kvalitativní sešup. No a pokud to srovnáme se spřízněnou sérií o Jindrovi Hrnčířovi, Fantastická zvířata prohrávají na celé čáře. JK je bezesporu talentovaná spisovatelka, ale co se týče scénáře, tam asi nějaké ty mezery v jejím potenciálu přeci jen budou. Problém mám hlavně s tím, že postav je ve filmu neurékom, ale většina z nich, jejich osudy, mi je totálně volná. Pak člověk dostane goosebumps jen při záběru na Bradavice za zvuků TÉ hudby... Jinými slovy tam kde Fantastická zvířata bodují (herecké obsazení, humor, triky a žvížátka), tam ztrácejí (příběh, příběh a zase příběh). Ale pořád je to kvalitní fantasy podívaná, která si to nejlepší třeba schovává na příště.

• 11.11.2018  18:14
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Symbolicky v den stoletého výročí od konce první světové války jsem si pustil tento televizní film (jo, já vím, tohle je o pilotech RAF z WWII, ale who cares) a nelituju, Česká televize natočila další výtečný snímek, co by si nic nezadal s tvorbou BBC. Kvalitní scénář hraný kvalitními herci, dobová atmosféra v pořádku, zkrátka pomníček našim pilotům na úrovni a bez patosu.

• 9.11.2018  17:12

Juliet, Naked patří mezi ty slabší romány od Nicka Hornbyho (no horší už je jenom Dlouhá cesta dolů), film je pak, bohužel, ještě tak o dvě patra níž. Velkým plusem je výběr herců, jestli jsem si tenkrát při čtení knižní předlohy představoval Tuckera Crowa jinak než s obličejem Ethana Hawka, tak jsem byl blázen. Rose Byrne je sladká jako vždy. Ale všechny je, jak jinak, válcuje Chris O'Dowd (Který fanboy by se v něm nepoznal? Já až nepříjemně často, byť jsem až takovým obdivovatelem nikdy nikoho nebyl, ani Beatles, ani Oasis). V rámci žánru tomu filmu asi není moc co vytknout, ale jak už jsem psal- ze slabší knižní předlohy pecku nenatočíte (teda většinou). Příště bych si raději prosil zfilmovat Nickovu knížku Jak být dobrý. I když v dnešní feministické "MeToo" době snad raději ani ne. Plusem Juliet, Naked je samozřejmě soundtrack. Třetí hvězda pak speciálně pro můj milovaný Londýn a za to, že mě tam filmaři vrátili zase zpátky.

• 4.11.2018  20:21

Holka s kytarou. Holka s kytarou a kérkama. Krásná holka s kytarou a kérkama. Krásná skotská holka s kytarou a kérkama. Není zas tak těžký se zamilovat, a to i do jejího úžasnýho skotskýho přízvuku. Pohodový gig se sympatickou Amy a žijícíma prvníma pěti řadama. Zbytek jsou zombies, co si přišli natočit video na JůTjůb. Asi jako v devíti koncertech z deseti. Prostředí dodává koncertu na působivosti.

• 4.11.2018  16:01

Je to celé takové fest naivní, od samotného příběhu, přes herecké výkony až po levně vypadající CGI. Jako kdyby si pár dvanáctiletých dětí přečetlo knížku o RAF a polských (a českých) pilotech, co za něj létali, a rozhodli se o tom natočit film. To, že je to technicky low, by mi ani tak moc nevadilo (když holt není pořádný budget), ale absence té "správné" atmosféry a pořádného scénáře, ta mi vadí. Na druhou stranu film nijak zvlášť neurazí. O skoro dvě dekády starší Tmavomodrý svět je ale jinde. SPOILER(?): Hádkova smrt samozřejmě nejsměšnější ze všech... :-) (uživatel Big Bear- skvělý komentář).

• 4.11.2018  10:40
    Hotýlek (TV seriál) (1975)

To, že je to uřvané, absurdní a přehnané, je to nejlepší, co se tomu mohlo stát. Cleese je můj nejoblíbenější Python a i tady ukazuje proč- lidi, kteří vypadají takto distinguovaně, jsou při plazení po zemi, mlácení hlavou o zeď nebo při házení držkou vždycky vtipnější než lidi, co vypadají jak retardi :-) Klenot z bezedné pokladnice britcomu.

• 1.11.2018  16:21
    Churchill (2017)

Ne tak dobré jako nedávno viděný Churchill v podání Gleesona, ale i tak se jedná o velice zdařilý životopisný snímek, který se může směle rovnat se známějším The Darkest Hour. Kdybych měl porovnat herce, kteří největšího Brita ztvárnili, viděl bych to následovně: Brendan Gleeson (Into the Storm), Gary Oldman (The Darkest Hour), Brian Cox (Churchill), John Lithgow (The Crown).

• 21.10.2018  15:06

Jestli jde Anglánům něco vskutku dobře, tak životopisné filmy. A ty o slavných a historicky zásadních spisovatelích obzvlášť. Medvídka Pú jsem, asi jako 99,99999 % procent malých soplů, miloval, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že jak pro autora, tak pro jeho syna byl tenhle chlupáč ze Stokorcového lesa spíše prokletím. Nebudu tu nic vypisovat o úžasném soundtracku, výtečných hereckých výkonech (ta Margot Robbie byla ale pizda!) nebo o čarokrásném prostředí, protože to už je tak nějak jistota. Má to atmosféru, má to silný příběh s /SPOILER/ dobrým koncem a má to, jako vždy úžasnou, Kelly Macdonald, co chtít víc. Nevíte, který příběh Medvídka Pú (myslím samozřejmě ten literární) je nejlepší? Jen tak... se ptám :-)

• 15.10.2018  16:06

Sice v tom hraje klasicky koktající Hugh Grant (máme rádi Hugh Granta), ale jinak má film neskutečně příjemnou atmosféru, podporovanou krásným prostředím jakéhosi zapadákova kdesi ve Walesu a pohodovým soundtrackem. Pokud máte, stejně jako já, rádi takové to trefně sarkastické strefování mezi Angličany a Velšany, nebo mezi Angličany a Skoty, anebo mezi, ehm, Angličany a Iry, tenhle malej snímek vás nemůže zklamat. A já se jdu pídit po knižní předloze, pač ta musí být boží.

• 15.10.2018  15:54

Pokud se vám film nelíbil, nebo pokud ho ohodnotíte méně než čtyřmi hvězdičkami, jste negramot. Pokud jste nikdy nečetli nic od Raye Bradburyho, jste negramot. Pokud vám na konci filmu neukápla slza, jste negramot. Pokud si nemyslíte, že je Bill Nighy největší frajer, jste negramot. A pokud si nemyslíte, že je knihkupectví nejlepší místo na zemi, jste, wait for it, ano, jste negramot.

• 7.10.2018  15:35

Výtečná komedie, která se může na první pohled zdát jako děsná kravina, ale ve skutečnosti má perfektní (inteligentní) humor a taky nějaké to životní poselství, že každý člověk má svojí cenu. Ono s takovým all-star týmem to ani jinak dopadnout nemohlo, přestože kromě Petera Sellerse a Ringa, kteří víceméně neslezou z obrazovky, tu je každý zhruba dvě minuty (v případě Johna Lennona, pokud to byl skutečný John Lennon, dvě vteřiny). Třešničkou na šmakózním dortu je pak soundtrack, psaný páně McCartneyovým (ano, tento film je hodně Beatles).

• 30.9.2018  19:51
    BLate Night Show (TV pořad) (2018)

Tukanův humor je mi blízký už od dob Score Live! (nebo od Game Page), kdo by dokázal zapomenout na jeho balení holek v bufetu (párky buhaha). BLate Night Show je ta správná směs nekorektního ale pořád inteligentního humoru, co zatuchlý vody YT potřebovaly. A spin-off o knížkách je, aspoň pro mě, ještě lepší. Fotbalová abeceda rules.

• 30.9.2018  12:57
    Wellington versus Napoleon (TV film) (2014)

Pěkný dokument, který se věnuje spíše osudům Wellingtona a Napoleona po bitvě u Waterloo než bitvě samotné. Nepřináší nic objevného, ale k seznámení střetu těchto dvou velkých vojevůdců nebo k oprášení znalostí této historické události poslouží slušně.

• 16.9.2018  19:39

Byl jsem v pokušení, jakožto fan United, tedy toho lepšího klubu z Manchesteru (shut up :-), mrsknout tenhle dokumentární seriál do odpadu!, ale jelikož nejsem cunt, tak musím zcela objektivně uznat, že se to těm bleděmodrým hlučným sousedům (zasvěcení vědí) fuckt povedlo. Samozřejmě to není materiál pro diváky ČT Art, ale fotbaloví fanoušci (nebo prostě lidi, co mají rádi sport) to určitě docení, pohled za oponu celého tohohle spektáklu. A já si můžu jen povzdechnout a dál ManCity závidět nejlepšího manažera na světě (Guardiola) a taky ten fakt, že jim fandí Liam a Noel Gallagherovi. A taky si představit, jak by tenhle seriál vypadal v podání ManUnited v té legendární sezóně 1998/99, protože fuck off City.

• 14.9.2018  20:59
    Wellington (TV film) (2015)

Zvláštní dokument, který mi ale vnuknul myšlenku na výborný historický velkofilm (Jákl my ass) o Iron Dukeovi (ano, tak by se ten film jmenoval, The Iron Duke, cool, isn't it?). Vévodu z Wellingtonu by hrál třeba Christian Bale, Napoleona, já nevím... Tom Hardy. A ta bitva u Waterloo by se zapsala zlatým písmem do dějin kinematografie. Natáčel by to Christopher Nolan, of course. A než by začaly závěrečné titulky, byl by tam ten jeho citát: "Mám zlomené srdce... po prohrané bitvě je druhým největším utrpením- vyhraná bitva", konec, zatmívačka, titulky, doprovodná hudba. Neznáte někdo číslo na Nolana? -.-

• 14.9.2018  16:49

Očividně do filmu kecali víc Irové než Amíci, a tak tu, naštěstí, máme silné drama zcela prosté jakéhokoliv hollywoodského plačtivého balastu. Ten film je tvrdej jak pěst irskýho boxera, nelítostnej jak jejich počasí, přesto, nebo právě proto, opravdovej jako Irsko samotné. Není nad to si jej v jednom upršeném podzimním dni vychutnat jako doušek Guinnesse... oukej, už těch přirovnání nechám :-) Krásný film, u kterého jsem si po celou dobu říkal, jak moc skvělá musí být i knižní předloha, přestože bych se musel obejít bez Roberta Carlyla nebo Emily Watson, a to by byla škoda.

• 7.9.2018  22:01

Film stejně rozporuplný jako Thatcherka samotná. Mrzet může člověka hlavně to, že režisérka dostala jeden velkej gift- Meryl Streep do titulní role (která je od skutečné Iron Lady takřka k nerozeznání), ale potenciál, kterej se z toho tak dal vytřískat, zdaleka nenaplnila. Film je hrozně nevyváženej, přeskakuje v čase, přeskakuje z polodokumentárního stylu do stylu rodinného dramatu, pak zas do psychologickýho dramatu, zmatek nad zmatek. Pokud se chcete o první premiérce, co kdy vládla v UK, dozvědět víc (nebo spíš pokud se o ní chcete něco dozvědět), sáhněte radši třeba po dvoudílném knižním životopisu od Charlese Moora. Scény z osmdesátých mají koule (často prokládány dobovými záběry), ale to je asi tak všechno. Samozřejmě kromě dvojice Jim Broadbent - Olivia Colman, kteří jsou zlatí as always.

• 7.9.2018  16:39

Není to bez chyb (hlavně děj moc velkou hloubku nevykopal), ale krásný kostýmy, trefná hudba a především skvělý herecký výkony z toho dělaj historickej biják víc než slušnej. A navíc tam hraje Doctor Who a taky Eric Cantona, kterej se tváří stejně ostražitě jako na hřišti ManUnited, takže to blbý být ani nemůže. No a Cate... závěrečná scéna je přesně taková, jaký dnešní filmaři už natočit neuměj. Za mě good.

• 5.9.2018  19:44
    Hitler versus Churchill (TV film) (2017)

Ten moment, kdy Ádovi při jednom z jeho plamenných proslovů přeskočil hlas do takové pěkné fistulky... divoch jeden. Winston si ho namazal na chleba, desátníka.

• 3.9.2018  15:15
    Jindřich VIII. (TV film) (2003)

Je to taková beťárovina, Britové natočili samozřejmě spoustu lepších historických filmů, ale na TV kousek proč ne (byť je sranda, když tam pochoduje celých deset vojáků a zní to, jako kdyby jich tam mašírovalo deset tisíc, o kvalitě CGI (Vatikán, např.) ani nemluvě, ale who cares). Plusem je samozřejmě obsazení, přestože se Ray Winstone většinu filmu tváří, jako kdyby k snídani snědl něco fakt hnusnýho, a Helenka, ač se jí jisté půvaby upřít nedají, kráse Anny Boleynové, jakožto jedné z nejkrásnějších dam té doby, takňák nedosahuje, ale ano- who fuckin' cares, ještě tu máme Marka Stronga a Davida "Hercule Poirot/Gríma Červivec" Sucheta. A moc se mi líbí Henryho kalhoty, asi si takový koupím B-)

• 26.8.2018  16:10

Taková jednohubka, u které se člověk Churchillova života neznalý moc chytat nebude. Ale někdo takový by si tohle pustil asi jen stěží. Gleeson perfektní, ale vzhledem k tomu, že v roli Winstona jsem už viděl mrtě herců (a minimálně mě čeká ještě Brian Cox), a všichni byli výteční, to u této role asi ani jinak nejde :-) "I may be drunk, Miss, but in the morning I will be sober and you will still be ugly."

• 26.8.2018  12:20
    Divy Velké Británie (TV seriál) (2014)

Takhle má vypadat dokument- plný zajímavostí, plný rozhovorů s "obyčejnými" lidmi, kteří mají co říct, a hlavně zábavný, se sympatickou moderátorkou Julií Bradbury. K Británii netřeba nic dodávat, nejkrásnější z nejkrásnějších.

• 25.8.2018  10:10
    Hell's Kitchen (TV pořad) (2004)

Za všechny pekelníkovi kuchyně, co jich tenhle kuchtík natočil. The F Word možná ještě lepší, ale tady to tak nějak začalo, že jo, Zdendo ;-)

• 12.8.2018  16:25

Tak trochu jiná fantasy, která se s tím, pravda, moc nesere, a na kterou by celej holý úd neměl koule. Ne tak Irové, se svým černočerným humorem, kteří do toho jdou po hlavě a neštítí se ani scén, kdy tam malej kluk dostává čočku pálkou na hurling (takovej národní irskej sport, vygooglujte si to), a kdy se tam všem dějou škaredý věci a vůbec je ten film svým způsobem takovej... škaredej. A já už teď vím, že Irové jsou vedle Britů, Australanů a Novozélanďanů nejlepší filmaři pod sluncem.

• 10.8.2018  23:13

Až se zas někdy budu chtít podívat na dokument o Velké Británii, určitě si nevyberu ten, který natočí Frantíci. Tohle byla jedna velká pruda, a když už se tam, krom nějakých vrtných plošin a dalšího průmyslu (who cares?!), začal řešit fotbal a legendární vítězství Lišek z Leicesteru, trvalo to asi pět vteřin. Každopádně se do Londýna musím dostat dřív, než ho celý koupí Rusko, Saudská Arábie a Katar, a než si tam postaví dalších padesát nevkusných skleněných mrakodrapů...

• 5.8.2018  15:09

Chápu, že se to současnýmu průměrnýmu divákovi musí líbit- je to barevné, hýbe se to (ve zběsilém tempu) a hlavně se u toho nemusí moc přemýšlet. Ale já bych od filmu chtěl přeci jen o trošku víc. Třeba nějaký příběh. Ta jedna hvězda za Duke Nukema, Laru Croft, T-Rexe, DeLorean, Jasona, Freddyho a za další pop kulturní odkazy, který jsou cool. Tenhle film není.

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43