Ramirez85

homepage
Twitter: Ramirez0716

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 18.2.2018  15:46

Hereckej koncert Robina Williamse, protiválečnej kousek o týhle stupidní válce, romantika, trochu toho hraní na city, rock'n'roll a samozřejmě US ARMY, bitches! Goooood Mooooorning, Vietnaaaaam!

• 11.2.2018  14:16

Film, který se mi svou atmosférou přesně trefil do nálady- umírněné emoce, na klišé, nebo nějaké hlubokomyslné projevy rovnou zapomeňte, tenhle film je v jádru chladný jako led, přestože se odehrává v tropických džunglích. Charlie Hunnam zas a znova dokazuje, že roste do 1.A herecké třídy, kdo však překvapil, je Robert "jak si se Stmíváním zkurvit kariéru" Pattinson, tyhle dramatické role mu svědčí. Perfektní, skoro až old-schoolovej snímek, který jde proti proudu současné dementní mainstreamové produkci.

• 29.1.2018  15:47
    Počesku (TV pořad) (2000)

Pro člověka, co sám tu naší republiku rád projíždí křížem krážem, perfektní pořad. Žmolík sympaťák, Fialova znělka pohodová jako pořad sám. Jó, to byly časy, kdy pustit si televizi neznamenalo nutně ztrátu času...

• 29.1.2018  15:43
    Ladí neladí (TV pořad) (2002)

Když vás ten pořad baví, i když jsou tam zrovna exoti typu Znouzecnost nebo Michael's Uncle, tak už to o něčem svědčí. Fili a Kaščák (sami frontmani úspěšných kapel, Mňága a Žďorp, resp. Bez ladu a skladu) byli moderátory na svém místě, ty kecací části jsem měl v každým díle vždycky nejradši. No a Komárek (ať je mu země lehká) byl vždycky neskutečnej pozér. A Nanoru kokot. Deset let bylo akorát, i když mi takovýto pořad (podobně jako Noc s Andělem) dneska chybí.

• 20.1.2018  21:50
    Berlin Job (2012)

Možná tak před deseti léty (kdy jsem tyhle filmy žral, hlavně ty s Danny Dyerem), ale dneska už fakt nee... Pokud se vám líbily filmy typu Football Factory (jo, ten borec, co si tohle natočil a obsadil do hlavní role, tam hrál taky) nebo (a spíš) The Rise of the Footsoldier, bude vás určitě bavit i toto. Zkrátka klasická novodobá britská gangsterka, co není ani tak chytrá a zábavná jako filmy Guy Ritchieho, co nemá tak hravý scénář a vychytané dialogy, a co místo toho nabízí sex, drogy a fotbal. Ale jo, cockney bude vždycky cool, tak jako anglická metropole aka nejkrásnější město na světě. Plusem je i zdejší obsazení větších či menších britských hvězd. Ale kam s tím na mě dneska...

• 20.1.2018  10:55
    Odpor (2008)

Kvalitní film, prostě kvalitní herci, kvalitní scénář (to obzvlášť a to se v dnešní době, kdy scénáře píše většinou houf cvičených opic, cení dvojnásob), kvalitní hudba... i když pro spoustu lidí asi těžko stravitelný, páč Odpor se většinovému diváku fakt zalíbit nechce, nečekejte žádné berličky, nebo že by vám dal film vydechnout, tohle je deprese obalená ve špíně a s jen malou špetkou naděje- inu, jako samotná druhá světová na divokém východě. A Mie Wasikowské to sluší, i když je celá od hlíny, s rozcuchanými vlasy a v hadrech, co by ani její babička neoblíkla.

• 19.1.2018  19:36

Tak to bylo, tak to je... A Chinaski v časech, kdy Hankovi nedělali ostudu.

• 15.1.2018  16:45
    Jak se kalila hudba (TV seriál) (2016)

(Po prvním dílu): Pokud populární hudbu nejen rádi posloucháte, ale rádi o ní i debatujete a hlavně se o ní chcete dozvědět víc, než jen co zas za nový skandál ten a ten hudebník ztropil, je tahle dokumentární série přímo pro vás. To si jen tak sedíte a se zatajeným dechem visíte na rtech (nejen) George Martinovi, který popisuje, jak vznikala třeba taková Yesterday (která v začátcích zněla krapet jinak). Ale takových příběhů, kterak se formovala muzika, je tu hafo moc. A já už vím, že nechci být ani Johnem Lennonem, ani Mickem Jaggerem, já chci být George Martinem. Nebo aspoň Rickem Rubinem.

• 5.1.2018  22:37

Ty Vozku, v tom Valmezu... hotovej Cavern. Jak nastoupí TenSyčák, začne PartyHard. Fili s lehkým úsměvem po pětadvaceti letech protřelýho mazáka. A já se toužím prokopat ven, na cestě nahoru potkávám ty, co už padají dolů, už chci jen svatej klid, a, lidi, spaste svoje duše. Všichni jsme Mňága, jen někteří Ždorp (zasvěcení vědí). A nezapomeň- když jsi v tísni, řekni to písní... ne, teď ne, až jindy. A kdy? Na svatýho Dyndy.

• 4.1.2018  21:58
    Beatles vs Stones (TV film) (2016)

Klasickej neautorizovanej dokument, takže když se řekne, že skladba "Satisfaction" v soutěžení Beatles a Stones všechno změnila, tak namísto ní zní jakási "no name" písnička. Což prostě tak trochu ruší. Ale jinak zajímavý film, dobové záběry mě budou bavit vždycky, o to víc, když jsou v jednom takovém vedle sebe ikony Lennon a Jagger. A kdo tedy onen souboj vyhrál? No... nikdo, protože on to ve skutečnosti nikdy žádný souboj nebyl.

• 31.12.2017  10:19
    Sněhulák (2017)

Emocionálně prázdný film, scény na sebe naházené bez ladu a skladu, divák knižní předlohy neznalý si sympatie k hlavním postavám najde jen stěží, problémový casting (i přes oblibu pana Fassyho), kdy Harry Hole má být dvoumetrový, fotbalovýho chuligána připomínající, respekt vzbuzující asociální alkoholik, a ne věčně se usmívající sympoš. Tak nám po Olsenovi znásilnili dalšího špičkového autora severských detektivek. Třeba příště.

• 30.12.2017  19:56

V době všech těch Star Warsů, DC, Marvelů a podobných shitů má své místo na slunci i film, který je o skutečných lidech pro skutečné lidi. A že je to v porovnání s Obecnou školou dvakrát vylouhovaný čaj? A co? Svěrákova poetika bude mít v mém srdci své místo navždy, i když vypráví svůj příběh malinko povšechně a bez ladu a skladu. Vetchý nepřekvapivě výtečný, Voříšková překvapivě snesitelná. A Zdeňka Svěráka naklonovat nebo vymyslet lék na nesmrtelnost. Druhý takový se tu už totiž nikdy nenarodí.

• 29.12.2017  18:00

Tento jinak výtečný speciál ukázal dvě věci- tvůrci už se očividně vykašlali na vánoční tématiku a Moffat se už v DW vyčerpal. Ale koukalo se na to dobře, ta nostalgická linka tomu sluší, originální Tardis lovely, stejně tak David Bradley v roli Williama Hartnella. A úplný závěr? Buuullshiiit... (tohle nebude fungovat, tohle fakt nebude fungovat).

• 10.12.2017  19:41

Vlastně prequel Dickensova díla a asi nejzábavnější a nejlepší Vánoční koleda, jakou jsem zatím viděl. A už bych si měl konečně udělat čas a tohle skvělé Atkinsonovo dílo komplet nakoukat.

• 30.11.2017  16:42
    Stalingrad (1993)

Bylo nebylo v zemi Dědy Mráze okupované nacisty... Filmů z pohledu armády Třetí říše není mnoho, resp. těch lepších, takže plus pro Stalingrad. Minus pak v tom, že je to ší-le-ně dlouhé, ani by mi tak nevadilo, že víc než akčních a bojových scén je tu pohled do ztrápené duše vojáka Wehrmachtu. Jenže tady se často jen prázdně plká, popojde kousek dál za jiný zasněžený val nebo za další (rozuměj stejný) rozbořený barák, a zase plká. Ale svoje kvality film má, ani moc nezestárl, jen jsem měl pořád problém soucítit s lidmi, kteří celej tenhle bordel rozpoutali. Každopádně nečekat žádný happy-end, tady, v zemi Ivana, byla 'naděje' sprostý slovo...

• 23.11.2017  20:02
    Hrdinové 2. světové války (TV seriál) (2011)

To jen sedíte, posloucháte ty šílený příběhy vojáků, co se bojů ve druhé světové osobně účastnili a říkáte si, že všichni ti Ryanové nebo Bratrstva neohrožených jsou drsné asi tak jako příběhy včelích medvídků... Bylo to peklo, co si nikdo z nás neumí ani v nejmenším představit. No more.

• 19.11.2017  14:55

Přiznám se, že jsem šel do novýho filmu se Spider-Manem s velkýma předsudkama, přeci jen současná komiksová nadprodukce je něco, co mě sere už z principu. Ale pro Spíďu jsem měl vždycky slabost, Raimiho trilogii mám rád dodnes (a spolu s Nolanovou trilogií o Temném rytíři jsou to jediné filmy podle komiksu, který beru na milost, s ohledem ke všem těm Kingsmanům, Kick-Assům nebo Watchmenům, který možná nejsou tak dementní jako hlavní proud Marvel či DC, ale přeci jen...), Garfieldova Spider-Mana naopak nesnáším, tak mě zajímalo, co na to Jon Watts a Tom Holland. Na začátek musím říct, že Holland je nejlepší Peter Parker, resp. se svému předobrazu nejvíc podobá. Jenže to je rovnou asi tak všechno. Ten film totiž absolutně nefunguje! Nefunguje v komediální rovině (fakt někomu tyhle ultrasračkoidní vtípky připadají legrační?), ale co hůř, nefunguje ani v té akční. Záporák přišel o kšeft, bůbů, pojďme za to odjebat celej New York. Tetička May, ta charakterní postava, je total dirty MILFka. Kde je Harry Osborne? Kde je MJ? Oukej, slibuju, že tohle byl poslední film-komiks, kterej Ramirez viděl.

• 18.11.2017  12:24

Neskutečná produkce, u některých scén si až říkáte- WTF?! Jak to, že to v tom seriálu vypadá tak reálně, když je to přitom jen papír nebo dětské koupelové bublinky. A herci dostali dobře do těla, jestli si někdy zasloužili svůj honorář, tak určitě při natáčení Band of Brothers. A vsadím se, že na tohle natáčení vzpomínají všichni do jednoho dodnes.

• 10.11.2017  18:35
    Garfield a přátelé (TV seriál) (1988)

Už podle mého avataru je asi zřejmé, že Garfield, ten cynický, sebestředný, líný a sarkastický kocour, je můj životní vzor, a Daviesovi komiksové stripy patří mezi to nejlepší, co dokážou komiksy nabídnout- miluju ten humor. Z něho toho v tomto seriálu moc nezbylo, inu tvůrci (a hlavně producenti) si řekli, že dětský divák by takovou várku ironie asi nerozdýchal a tak udělali z Garfielda jen tak trochu nerudného kocoura. Jenže v porovnání s tím, co za zrůdnosti udělali z toho tlustýho kocoura soudruzi po roce 2000, je toto ještě pořád masterpiece. Navíc miluju dabing Vladimíra Čecha, i ze samotných stripů na mě Garfield promlouvá přesně jeho hlasem.

• 9.11.2017  16:04

Dokument informacemi nabytý tak akorát, aby diváky Stones nepolíbené nezavalil informačním balastem a fanouškům připomněl, proč má tyhle wankers tak moc rád. Dobové záběry doprovázené komentářem jednotlivých členů kapely, k tomu divoké koncerty (jestli jste si mysleli, že měli Beatles šílené fanynky, tak to byly, v porovnání s fanynkami Stones, jen taková mazlivá morčátka... vážně, ženská část obecenstva se na koncertech Stounů samým vzrušením počůrávala- do you believe it? :-), upřímné zpovědi o drogách nebo i o Brianu Jonesovi. Ale jo, na oprášení informací o vaší druhé nej kapele slouží tenhle dokument kvalitně. (Navíc Paint it Black zní naživo... no, moje uši toho moc lepšího v životě neslyšely, tuhle píseň psal sám ďábel, muhaha.).

• 31.10.2017  21:34

Čekal jsem, že to po těch letech, co jsem to viděl poprvé, zestárne, že se u sledování budu cítit trapně a že budu ronit krvavý slzy za Michaela... a vono ne! H20 (žeru českej dabing: Halovýn HádvěÓ- wtf! :-)) se může směle postavit bok po boku prvnímu Vřískotu a.k.a. nejlepšímu slasheru let devadesátých, a baví i po dvaceti letech (shit, ono už je to fakt 20 let, neskutečný). Hereckej ansábl, to je hotovej all-stars, příběh správně jednoduchej, jen těch mordů je jaksi podlimit, Ale nevadí, krvavý jatka nám za pár let přinesl Rob Zombie. A baví taky.

• 29.10.2017  22:45
    Frankenstein (1994)

Tož dobré to bolo, všici jsou tam děsně hnusní, a když je přešijou, tak eště hnusnější, všecim se tam dějů hnusné věci a vůbec jsou všeci děsně depresivní. Robert De Nirů byl bórec, že na tuten kývl, Branagh je intouš, že i sexuální radovánky v jeho podání vypadají jak vědecké bádání, no a Helenka ex-Burtonů je psychopatka, džast psychopatka. Nevím, ale Karloff byl přeci jen víc ňuňu... Ale já jsu spokojen, henten horor se líp natočit asi nedá.

• 27.10.2017  22:02

Njn, co jinýho od podobných "hororů" v dnešní době čekat? Ano, správně- nic. Annabelle jede v zajetých kolejích Jamese Wana, jenže co fungovalo před pár lety (a před pár typově podobnými filmy), už dneska neplatí, a tam, kde Kuba number Wan bodoval s atmosférou a jakous takous originalitou, už zbývá jen křeč a snaha zalíbit se dnešnímu mainstreamovýmu divákovi. No škoda přeškoda, to pako Sandberg měl po ruce skvělé herce (třeba ty malý, a větší, holky hrály fantasticky), skvělej óbr barák, navíc, jak to má Ramirez rád, děj zasazenej někde za půlkou dvacátýho století. A takhle to posrat... Děcka, už se na ty duchařiny fakt vykašlete... Cože? Že nás čeká čtvrté Insidious? Třetí The Conjuring? Spin-off The Nun? Spin-off The Crooked Man? Ou šit, dobří s námi a zlí pryč :-/

• 14.10.2017  21:13
    Smrtihlav (2017)

Dalo se to natočit dvěma způsoby- buď seriózně, kde by atmosféru tvořily samotné pohnuté dějiny, anebo na sílu, na první signální. Bohužel Frantíci s anglickými herci v rolích Čechoslováků a Němců to natočili druhým způsobem (až se nechce věřit, že tohle není hollywoodský film). Jason Clarke se na roli Řezníka z Prahy hodí jen o něco lépe než Kenneth Branagh (tudíž pořád vůbec (sakra, filmaři, víte vy vůbec, jak Heydrich vypadal?)), no a zbytek ansáblu tu už jen tak přicmrndává, aby se neřeklo (včetně mojí oblíbené Rosamund Pike, která tu aspoň měla takové, ehm, hezké scény... :-). Hodně slabé tři hvězdy, jedna pak speciálně pro Jacka O'Connella a spol. za zpěv československé hymny... Anthropoid je jinde.

• 13.10.2017  21:10

Děcka, tak vono se jim to podařilo i napotřetí... Opičí trilogie je poctivá filmařina a o tomto díle to platí obzvlášť, konečně se našel někdo, kdo má koule na to, postavit se současnému nablblému blockbusterovému stylu a natočit si film tak, jak sám chce. Planeta opic je samozřejmě mainstream jak vyšitej, ale mainstream co má hloubku a (beze srandy) nějaké to poselství. A to v dnešní době není málo. K filmu samotnému těžko něco dodávat, pokud se vám líbily předešlé dva díly (hlavně tedy Úsvit), u Války si budete vyloženě rochnit. A postava "Bad Monkey" aspiruje na nejzábavnější charakter filmového roku 2017! A to jsem tu ještě nezmínil neskutečnou práci animátorů a taky krásný soundtrack... Jediné, co mě trošku zamrzelo, byl konec- páč jsem pořád doufal v nějaký odkaz na klasickou Planetu opic (chápete, záběr kamery do nebe... do vesmíru, a tam vesmírná loď a na její palubě Charlton Heston...). Na druhou stranu o takovéto trilogii se původním Opicím mohlo nechat jenom zdát. A ještě jedno- Koba, ten opičí zasran, chyběl mi tu, synek.

• 7.10.2017  22:09

Strukčně- herci do jednoho sympaťáci (u kterých vás bude i mrzet, že někteří z nich zkapou), navíc herci, co umí hrát (jasně, druhej De Niro nebo druhá Streep nehrozí, ale zároveň to nejsou žádný... hérečky :-), příběh (legenda) zajímavej, příběh, co krásně odsejpá, hudba mrazivá, gore (jop, měl jsem tu lepčejší, necenzurovanou verzi) vychytaný (tohle že byl rok 1981? No shit, gore lepší než v půlce současných krváků). A to nejpodstatnější- atmosféra? Pff, tohle je vysoká škola hororové atmosféry. Takhle má vypadat slasher, kurde.

• 7.10.2017  12:19
    6 Days (2017)

Natočeno britským způsobem- tedy bez srdcervoucích scén a půlhodinových patriotických keců. Někomu se pak může zdát, že je film chladnej a bez emocí. Ale mně tenhle styl, mnohem realističtější styl, prostě vyhovuje víc a má na mě i větší dopad. 6 days je natočeno podle skutečných událostí, co se v Londýně staly léta páně 1980, ale "díky" současnému stavu ve světě je vlastně neskutečně aktuální. Bell výtečnej, Strong jakbysmet, jo, takhle má vypadat film o terorismu.

• 6.10.2017  21:57
    Leatherface (2017)

K nový Kožený tváři jsem přistupoval s předsudky, to přiznávám, páč Hooperův originál beru jako jeden z nejlepších hororů všech dob. Jenže co s chudákem Leatherfacem udělala ta dvojka žabožroutů, to se jen tak nevidí. Jasně, snaha o originalitu a po všech těch dílech a remacích snaha o to natočit to jinak a blablabla. Jenže tohle s Texaským masakrem nemá ani zbla společného! Sám mladej Sawyer je tu jaksi jakoby navíc, celej příběh se točí okolo dvojice, která mi ale byla naprosto a úplně u prdele. Ne, tohle je prostě bullshit, kterej se s (povedeným) remakem z roku 2003 nemůže srovnávat, o geniálním originálu ani nemluvě. A to závěrečný rozuzlení, že Ispoiler!I Sawyer není Sawyer?? Meh...

• 6.10.2017  20:04

A ono to jde, a né že né- i po sedmé to tomu zparchantělýmu zrzkovi zase zabíjí jedna radost, navíc ta jeho držka plastová je vostrá jako skalpel (který si tu taky přijde na své). Ono takhle- je to nelogická kravina, ale co do řitě čekáte od filmu, kde vraždí panenka? Navíc panenka z osmdesátých let? Na blbečka ostříhaná panenka z osmdesátých let? Tak vidíte. Navíc si Mancini tentokráte vyhrál i s vizuálem- sterilně bílé prostředí psychiatrické léčebny zasněžené bílým sněhem. To se to pak krví červená jedna radost (btw gore je tady fuckt f(mň)amózní). Já musím napsat, že za mě tenhle Kult dobrý, až nečekaně. A Fiona Dourif? Damn, už v Holistické detektivní kanceláři Dirka Gentlyho mě zaujala, a tady, hlavně na konci filmu... asi jsem se zamiloval. Kdo chce další díl? Já! Já! Já!

• 6.10.2017  15:49

Co to do prdele bylo? Když už nemít money, aspoň trochu dobré herce ani talent, nesnažila se točit svojí verzi Texaskýho masakru šmrncnutýho Michaelem, Jasonem a dalšími slasherovými hrdiny. Ono samotnej nápad, kdy ten cápek skáče ze stříbrnýho plátna, aby vykydlil ty nesympatický assholes, není úplně marnej, ale to provedení, achichouvej- to bolelo. Když už trash, tak aspoň přiznanej a netfářila se, že to myslela fážně! Jedna hvězda za snahu, ale od odpadu! to bylo !Takhle! blízko...

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41