Ramirez85

homepage
Twitter: Ramirez0716

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 21.5.2017  22:43

Sračka no, jak jinak, když je to Asylum, navíc tady je CGI úplně všechno, včetně herců (i když při tom toporným hraní to ani nepoznáte), samozřejmě CGI jak vytažený z prdele. Na druhou stranu se nedá neocenit ten samotnej nápad a taky ten fakt, jo, sypu si popel ze zombie nácků na hlavu, že mě to chvilkama opravdu bavilo. Ale fakt jenom chvilkama... malýma. Robo-Hitlera netřeba komentovat, páč to už jsem byl v jakýmsi limbu.

• 17.5.2017  14:57

Tak trochu jsem nepochopil, o čem tenhle Ďáblův bonbonek měl vlastně být. Jako satanskej horor je to těžce mimo a ani v dalších žánrech se to nechytá. Nevím, třeba je to přednost, Byrne si to natočil po svém, ale ve výsledku je z toho těžce mimózní horor. Anebo jsem to jenom nepochopil :-) Průměrné tři hvězdy jsou tak hlavně za závěrečnou scénu (která ale i tak byla velkej WTF), za skvělej soundtrack a pak taky za postavu Ethana Embryho, co byl v tom svým looku á la Charles Manson děsivější než ten hlavní motherfucker. Inu halt to chtělo víc brutality, sexu a hnusu, buhaha.

• 15.5.2017  21:38
    Horem pádem (2004)

Bavilo, a to kupodivu obě hlavní dějové linie (co se v závěru tak vtipně protnou), jak ta vážnější se skvělým Formanem, tak ta, na první pohled, komediálnější s Macháčkem. Ono film jako takovej je vlastně děsně hnusnej, resp. všem se dějou v životě hnusný věci a ještě navíc tam jsou na sebe všichni hnusní. Ale možná právě proto mě tenhle Hřebejk potěšil, není to taková ta komédije, u který si můžete vyžehlit koš prádla, ale ani takový drámo, po kterým vám bude špatně jak v hlavě tak v žaludku. No a už chápu, proč Hřebejka nazývají sluníčkářem... njn, ještě to asi pár generací potrvá, než si i v naší republice uvědomíme, že člověk je člověk, ať už je bílej, žlutej nebo třeba fialovej...

• 15.5.2017  19:21

Filmu se nedá upřít nadhled, Marhoulovi zas dávka odvahy natočit v našich luzích a hájích něco takového. Herecky je to pecka, až je vám líto, že takovej Čtvrtníček nebo Macháček nedostanou víc prostoru. Hanák by mohl z fleku hrát v Halyvůdu. Cibulková by nemohla hrát v Halyvůdu, a z fleku už vůbec ne. Spousta khůl hlášek a dialogů. Ale stejně je to taková blbost... :-)

• 13.5.2017  11:52

S Underworldem je to jako s Resident Evil, víte, že další díl bude kokotina na entou, ale stejně neodoláte a podíváte se, a přestože to ta kokotina na entou opravdu je, stejně vás to nějakým zvráceným způsobem baví. Problémem Underworldu je to, že si ty předchozí části vůbec ale vůbec nepamatuju, žádná scéna, která by se mi aspoň trochu vryla do paměti, navíc ty díly jsou jeden jak druhej. Takže když tady mleli cosi o Selenině dceři, tak jsem jenom přemýšlel, jak moc srandovní je, že upíři cestují v Pendolinu... Co napsat k ději? Prostě na jedné straně upíři, na druhé straně vlkodlaci a po iksté válka mezi nimi (čti fighty, co vypadají jak ze Shreka). Nakonec tam přiběhne Gandalf bílý, teda Selene bílá, tedy Kate s odrostlým blond melírem a všechny je tam vykydlí. Amen. Už jsem jen čekal, kdy řekne: "My name is Alice and this is the final battle...", ne vážně, nechápu, jak to, že filmaře ještě nenapadlo natočit Účko vs. eReSko... A víte, co je blbý? Za týden už zas nebudu vědět, o čem Blood Wars bylo.

• 6.5.2017  12:53
    Hladová řeka (amatérský film) (2017)

Mám rád horory, který maj nápad a i přes osekanej budget a možnosti na to jdou takříkajíc od lesa- tady doslova od lesa :-) Choze prostě umí a nezklamal ani tentokrát, hlavní hrdinka možná trošku dřívko, ale... zase má pěkný nohy! :-) Naopak týpek, ten plantážník!, výbornej. Navíc Brněnská přehrada je prostě fajn, a když už se někde utopit, tak jedině tam.

• 1.5.2017  22:11
    Uteč (2017)

Přemýšlím, že kdyby to natočil bílý režisér a ti zlí by byli černí a ti chudáci hodní bílí, jestli by to nebyl náhodou rasismus... No nic, radši v tom nešťourat, pojďme napsat něco k filmu, co rozhodně není(!) horor. Rejžovi se nedá upřít kus originality, jenže se mi zdá, že se mu to jeho dílko celý nějak rozsypalo, film, co, jak už jsme si napsali, není ani hororem, ani dramatem, navíc ve chvílích, kdy má být vážný (skoro až depresivní), sklouzává do humoru (jasně, myslím tím hlavně scény s kámošem hlavního hrdiny). A na to, že se to v prvních dvou třetinách snaží brát tak seriózně, je ten konec vyloženě tupej. Na druhou stranu chvílemi i docela zábavnej, se sympatickým Danielem Kaluuyou v hlavní roli. Jinak zase jednou příliš hypeu pro nic.

• 22.4.2017  22:15

Krásnej film, jsem moc rád, že i v dnešní dementní době se takovéhle snímky točí a mají svoje místo. Utopte v sobě všechnu ironii, sarkasmus a cynismus, aspoň na tu hodinu a půl, a odpustě tomu filmu všechno klišé a citové vydírání, už jen pro ty krásný psí oči. Víc netřeba dodávat, kdo měl kdy nějakýho psího (nebo prostě zvířecího) kámoše, moc dobře ví, o čem tohle Psí poslání je.

• 17.4.2017  10:21

Myslel jsem si, že to bude zbytečný, hloupý a trapný rímejk, znásilňující ve všech směrech lepší originál z roku '99. Po zhlédnutí musím napsat, že to je zbytečný, hloupý a trapný rímejk, znásilňující ve všech směrech lepší originál z roku '99. Njn, na legendy se nešahá. A ty, Myricku a Sanchezi, přestaňte produkovat takovéhle sračky a raději natočte sequel/prequel/anything o Rustinu Parrovi nebo aspoň o Coffin Rock.

• 9.4.2017  16:55

Kdyby jste si ten film stopli v jakémkoliv okamžiku, vyšlo by vám z toho krásné umělecké dílo, už jen jej vytisknout, zarámovat a pověsit na stěnu. Naštěstí v tomto případě forma nezvítězila nad obsahem, protože tyhle opravdu dlouhé zásnuby jsou jedním slovem strhující, strhující, přestože Mathildino vyprávění je spíš pomalejšího druhu, ovšem děj, na rozdíl od Mathildy, nekulhá, děj, jenž bych přirovnal k situaci, kdy se začtete do nějaké krásné knížky a neodložíte ji do chvíle, než se dostanete na poslední stranu. Záběry z Velké války natočeny fantasticky, o to spíš, že Příliš dlouhé zásnuby jsou spíše detektivkou než válečným filmem. Krása, Jeunet to s Audrey po Amélii dokázal i podruhé.

• 8.4.2017  18:46

Čistej Spielberg, tedy plno patosu a naivity, ale zároveň náruč poctivé filmařiny, skvělých charakterů (jasně, tady zastiňuje všechna ta britská herecká esa to čtyřnohé stvoření) a hlavně epických válečných scén, takových, jak je umí natočit jen maestro Steven. Kašlat na všechno to frflání, co se tu objevuje v komentářích, já jsem rád, že ještě pořád existuje člověk, co chce točit pěkný filmy- v tom nejlepším slova smyslu. Jasně, že scéna s vyprošťováním z ostnatých drátů je přestřelená, jasně, že závěr a úplnej epilog je dojemnej až běda. Ale! Ale Steven může :-) Film o lidství, jehož nejčistším zástupcem je zde kůň. I když je špinavej až po bílé ponožky.

• 3.4.2017  21:40

Ale jo, v tý krizi posledních měsíců, kde zakopnout o kvalitní horor je asi tak pravděpodobný, jako že Livingdead napíše smysluplný komentář, potěšila tahle Baba Jaga dvojnásob. Horor, co straší už jen zlovolnou hudbou (podle mě největší plus filmu) a co se nesnaží zavděčit současnýmu mainstreamovýmu divákovi. Lekačky celkem funkční, ale je to hlavně atmosféra (tedy v hororech to nejpodstatnější), co Don't Knock Twice tahá nahoru. No ale abych jen nechválil, vytknout by se tomu dalo docela dost, ale na to já tentokrát seru a děkuju Anglánům za slušný příspěvek do rodiny duchařských hororů, silnější tři*.

• 2.4.2017  10:01
    Queen ve Wembley (koncert) (1986)

Staré krásné Wembley, několikatisícový dav, užívající si skvělou performance a samozřejmě Král Freddy, který v doprovodu své Královny opět předvádí výkon na hranici možností, o to spíš, že v době koncertu trpěl zánětem hrtanu (a tudíž mu člověk to občasné přeskočení hlasu s klidným srdcem promine). Tohle jsou přesně ty koncerty, které utvářejí tvář populární hudby a co jsou sotva kdy opakovatelné. O to spíš pro ty lidi, co na tom stadionu tenkrát byli. A highlight koncertu? Určitě chvíle, kdy Freddy "půl hodiny" rozezpívává dav složitými popěvky, aby je nakonec sfoukl suchým "fuck you" :-)

• 29.3.2017  21:27

To ještě nebyl úplněk, měsíc nedorostl úplně, každej se dobře voháááák. Všichni maj žebřík v pořádku, lezou rejžovi do zadku, dobrý den, pane Koháááák. Ale hezky jsi to zahrál, Kohýňo, až mi někdy bude kapat kohoutek, volám do Tuchlovic. Nebudeme si nic namlouvat, ten film je hovadinka, ale když se vám tu sejde sorta herců, jako je Čtvrtníček, Budař a Kohák, tak se smějete už jen při pohledu na ně... Sice hovadinka, ale na hony vzdálena všem Babovřeskám, Kameňákům a podobným sračkám. ZaTuchlovice bodují, i když s tím, jak to hrajou, můžou jít kopat maximálně tak přípojky pro Telekom. "Je hlad!"

• 23.3.2017  20:20
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Protipól Šípovi Všechnopárty- oba pořady skvělý, každej jinak, Šípův humor spíš jemný, Krausův kousavý, až ironický. A pořád pořad, kterej se americkým Late-Night Show přiblížil nejvíc. Navíc ten Krausův smích... epic.

• 18.3.2017  22:36

I když by hc fanoušci herního Resiho nejradši udělali z W.S. Andersona zombie, tak já musím říct, že mě tahle (teď už snad opravdu ukončená) série nějakým zvláštním způsobem bavila, a tenhle poslední díl, přestože v sérii není úplně nejlepší (tím je jednička, následována trojkou), to krásně zacyklil a uzavřel. Moc se mi líbí nápad o tom, kým že to ta Alice vlastně je, ačkoliv tady moc věcí smysl nedává (hehe), tak tohle prostě sedlo. K filmu samotnému toho netřeba moc dodávat, pohybuje se někde mezi třetím a čtvrtým-pátým dílem, s fajn pomrknutími na jedničku. Zkrátka není nad to mít své jistoty- Milla nestárne a je pořád krásná, zombíci jsou pořád děsně hladoví, že pro svojí kořist uběhnou světa kraj, nikdy nevěřte tomu, co v Resim vidíte a hlavně- lidi budou pořád frflat, jaká je to blbost a stejně se na to i pošesté podívají- jak píšu, není nad svoje jistoty... :-)

• 15.3.2017  19:23
    Queen v Budapešti (koncert) (1987)

John Lennon s Paulem McCartneym, tak jako Bono nebo Mick Jagger, prominou, ale ve světě pop music nebylo (a už ani nikdy nebude) lepšího frontmana než byl Freddie Mercury, pan zpěvák a hlavně osobnost s charismatem takovým, že by jej mohl rozdávat celýmu východnímu bloku, kde se tenhle dnes už legendární koncert konal. Highlight vystoupení, kromě osvědčených hitů Královny, určitě maďarská lidová píseň zpívaná Freddym (který si její text vtipně napsal jako tahák na ruku). Kapela si tenhle koncert očividně užívala, ale jistě zdaleka ne tolik, co maďarský publikum, pro které muselo být toto asi nejnezapomenutelnějším zážitkem jejich životů. Těžko opakovatelná záležitost. God save the Queen, jedno z nejlepších live performance, co jsem kdy viděl.

• 13.3.2017  20:20

Se Snoopym je to trochu složitější než s jinými animáky, na jeho humor musíte být vyloženě vy(na)ladění, protože jinak vám bude připadat třeskutě nevtipnej. Ale pokud se dostanete na jeho vlnovou délku, užijete si dávku neskutečně příjemného, hřejivého a jemného humoru, tolik vzdálenému všemu, co vychází v posledních (iks) letech. A kdo by se v tom věčným smolařovi Charlie Brownovi nepoznal...

• 12.3.2017  14:29
    U2: Rattle and Hum (koncert) (1988)

"Tuhle píseň ukradl Charles Manson The Beatles a my si ji teď krademe zpět." Zapomeňte na ta spektakulární vystoupení ze Zoo TV Tour nebo Popmart Tour, co jela tahle irská parta v devadesátých letech. Jestli nějaká dekáda patřila U2, tak určitě osmdesátky, kdy ještě opravdu hráli rock'n'roll, rock'n'roll bez pozlátka. Už otvírák, cover Helter Skelter od The Beatles, to řádně rozčísne a rocková jízda je to až do závěrečné Pride. Tohle jsou pro mě U2.

• 23.2.2017  17:49

Takhle nějak by vypadal Doctor Who, kdyby se jeho tvůrci utrhli ze řetězu. A když už píšu utrhli... nějaké ty utrhnuté končetiny nebo porcování mačetou tu není nic neobvyklýho. Velkej dík všem, co maj tuhle šílenost na svědomí, že maj koule natočit si to, v dnešní unylé a šablonovité seriálové době, pěkně po svým. Elijah Wood klasicky skvělý, představitel Dirka trochu queer, skvělý retro úvodní titulky... Douglas Adams by byl s tímhle určitě spokojenej :-)

• 23.2.2017  13:44

Jestli se o nějakých filmech dá říct, že jsou asi tak milionkrát slabší než jejich knižní předlohy, tak rozhodně o sérii podle Olsenových výtečných detektivek. Vzkaz v láhvi-film je tak neskutečně osekaný (a to i o důležité dějové linky), že si nejednou prostě řeknete- "zbytečnost". Navíc se kamsi vytratil typický Olsenův suchý a sarkastický humor, o plochých charakterech, co se svým knižním předlohám vůbec ale vůbec nepodobají, ani nemluvím. Škoda přeškoda, že tuhle látku nedostal do spár někdo talentovanější, protože příběhy oddělení Q jsou neskutečně čtivé, dost možná nejlepší současné detektivní romány ze Skandinávie (ano, včetně Nesboho nebo Larssona). Netřeba se více rozepisovat, tentokrát to nechám bez hodnocení (protože Carl Morck a Assad si to podprůměrné až odpadovité hodnocení zkrátka nezaslouží), příští film (Složka 64) už nechám bez povšimnutí a... a asi takhle.

• 5.2.2017  15:56
    Kombo (TV pořad) (2015)

Podobnej pořad mi v TéVé chyběl, přeci jen na takové Noci s Andělem nebo na Ladí neladí či na Na plný pecky jsem vyrostl a povídání o muzice si vždycky moc užíval. Kombo je zatím posledním z řady obdobných pořadů a jde na to dobře (umístit ho na Art je taky fajne nápad). Bohužel se mi zdá, že v dnešní době už něco takového lidi moc nebaví. Ale tvůrcům držím pěsti, byť Pavel Kučera je pozér už od časů Ladí neladí a od té doby se očividně nic nezměnilo :-) (hodnocení za díly s Vypsanou fiXou a Wohnouty, zkusím dohledat nějaké další části).

• 19.1.2017  22:00

Tomu filmu by se toho dalo tolik vytknout, od nálože patosu, po na první pohled vtipné scény (vedou saně Vincenta Vaughna a scéna, kdy si tam Garfield kope s granátem jak Messi s kopačákem), jenže, Melova noho div se, ono to vlastně, jako celek, děsně funguje, a tam, kde by to jinde bylo až na hraně parodie, to tady za to srdce fakt chytne a vy, namísto cukání koutků, můžete na kůži škrabat brambory na dobroučké vošouchy. Gibsonův fetiš na utrhané končetiny se samozřejmě projevuje i tentokrát, a stejně jako ve Statečném srdci to má svoje místo i zde a nepůsobí to prvoplánově. A jestli jste si mysleli, že Vaughn jako seržant je dementní volba, anžto Andrew Garfield v hlavní roli, tak si dejte dvě stě otčenášů, protože oba byli ve své roli fantastičtí. A samotný Desmond Doss je pro mě tímto největší hrdina druhé světové, chtěl jsem napsat, že je s podivem, že o tomto člověku moc lidí neví, že se o něm nijak zvlášť nepíše, ale vzhledem k jeho skromnosti, kterou po celý svůj (zaslouženě dlouhý) život projevoval, se vlastně ani tak nedivím. Respekt.

• 17.1.2017  21:46

Z Fantastických zvířat se nestane takový fenomén jako z Pottera, páč je to takové (v uvozovkách) undergroundové kouzlení, ale možná že i díky tomu mě to chytlo o to víc než poslední dvě (resp. tři) části Chlapce, který přežil. Hned na začátek musím napsat, že vyloženě kvituju ten fakt, že se David Yates (a všichni okolo něj) nesnaží na předcházející sáze nijak parazitovat, jedou si svoji vlastní stórku, která má docela jinej feeling. Docela dost. Těch super nápadů je taky neurekom, od samotných zvířat až po parádní kulisy dobového NY. Dalším plusem je herecké obsazení, Eddie je přesně natolik mimózní, jak si jeho postava vyžaduje, nečar (aka mudla) Kowalski nejsympatičtější a čarodějky fešný. Do toho krásnej soundtrack od maestra ĎžejEn Howarda, vychytaný scénář od DžejKej Rowling... těším se na čarování v další světový metropoli.

• 9.1.2017  16:02

Můj asi nejočekávanější film járu 2016, a tak, jak se u jiných současných filmů snažím očekávání srazit na minimum (a u spousty z nich je to stejně zbytečný), tak tady jsem chtěl naopak dostat jen to nejlepší, protože Gervais to ani jinak neumí. Mno a... a? A je to pecka (uuf) :-) A i když z toho spíš "smrdí" Derek, Rickyho pozdější seriál, než originální Kancl, tak je člověk prostě rád, že má toho Brenťáka po letech zase zpátky (a že se za něj může zase cítit trapně :-). Ten film má neskutečnej good feeling, a i když třeba ve vás nevybuchují záchvaty smíchu, tak ten úsměv z obličeje nesleze až do konce. Navíc se přistihnete, že tomu chlápkovi ten úspěch v showbizu fakt přejete (i když Brent kecá, když říká, že je jeho kariéra na hovno, všakže :-). Kurde, a to jsem chtěl napsat nějakej ftipnej komentář, ale člověk se po zhlédnutí cítí tak nějak vesele smutně a smutně vesele, tak jako, a to jsem tohle přízvisko fakt nechtěl nikdy použít, smutnej klaun David Brent po konci Tour. (Velkej dík Perverzovi za titule ;-). "Call me nigga."

• 4.1.2017  22:25
    Had a duha (1988)

Wes Craven nenatočil jen legendární Noční můru nebo Vřískot, ale i tenhle neprávem opomíjený a přehlížený kousek. Páč tam, kde je Freddy a Ghostface často i (černo)humorný, je Had a duha psycho od začátku do konce. A to si maestro Wes vystačil i bez litrů krve nebo nějakých extra brutálních scén. Ne ne, tady se jede hlavně na atmosféru a to hned od prvních minut, přičemž samotný závěr je pak inferno jak se sluší a patří. Na voodoo šamany, samozřejmě. A pokud jste chlap, bude vás tenhle horor bolet o to víc... :-)

• 2.1.2017  17:21

Výbornej atmosférickej horor, navíc hrající na retro strunu, a to je pro Ramireze vždycky bod k dobru. André se po vynikajícím Lovci trolů vytáhl i tentokrát, až je jednomu líto, že ten chlap netočí častěji. Kromě skvěle depresivních prostorách pitevny tu samozřejmě hrají prim herci- výjimečně sympatický Emile Hirsch a nevýjimečně sympatický Brian Cox. Nebýt Wanova druhého The Conjuring, měli bychom tu nejlepší horor roku 2016.

• 31.12.2016  14:42

Stokrát lepší než ta slátanina z loňska, ale to vlastně nic neznamená, protože první Star Disney Wars byl takový provar, že se z toho musí i starej Vader složit zase dohromady a spáchat pomstu svým červeným mečíkem na všech, co to mají na svědomí. To tady Gareth Edwards, narozdíl od Džej Džeje, aspoň našel koule a natočil si to, tak nějak, po svém. Bohužel první půlka se jednak táhne a jednak na vás chrstne toliko charakterů, že je vám už všechno jedno a jen si přejete, aby se ten kreténskej droid konečně odebral do křemíkového nebe... Naštěstí závěr filmu to trošku vytrhne a při scéně chodících tanků se ty zimomriavky aspoň na chviličku dostaví. Plus samozřejmě poslední scéna Lorda Vadera. IMHO všechny další díly po originální sextalogii jsou naprosto zbytečné, ale jestli vás to lidi baví, tak... (Felicity myšlenkami očividně někde jinde, ale to už je zas jinej příběh). 2,5*

• 29.12.2016  20:22

Nejhorší vánoční DW speciál, co vlastně vánoční ani není, ale jen se veze na současném úspěchu filmů natáčených podle komiksové předlohy. Sám Doctor je tu trochu jako pěst na oko a ten komiksový feeling mu vůbec, ale vůbec nesluší. Anebo bych to měl napsat spíš naopak- ten týpek se škraboškou navlečený v latexu tu být vůbec nemusel, samotná epizoda by si vystačila s Doctorem, Mattem Lucasem (aka největší mimoň v Británii) a těmi zajímavými mozkovými emzáky. Ale chápu- Moffat a jeho fetiš na vše, co právě hýbe světem, takže se tu krom komiksu "můžeme těšit" z narážek na appky anebo třeba i na Pokémony (omg). Štefane, předej toho Doctora už někomu dalšímu, plís!

• 18.12.2016  18:52
    Vánoce (TV film) (1965)

A to si v šedesátých mysleli, že mají komerční Vánoce...

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39