B!shop

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 30 58 87 115
    • 24.9.2018  11:59
    matka! (2017)

Ja tomu nerozumim, co se to snazil Aronofsky rict? Asi fakt nema rad necekany navstevy. Film vlastne krome samotnyho zaveru neni moc horor, spis si clovek furt rika wtf, co to ma zase bejt a hlavne, co to ma za smysl. Lawrence se zmatene mota po baraku, misty tu jsou nejaky parapsychologicky naznaky, ale ve vysledku to neni nijak zvlast rozvedeny, do toho Bardem, kde clovek taky nevi, co si o nem myslet a celej dej tak vlastne jen vyplnujou navstevy neznamejch lidi a tu vice, tu mene vyostreny sceny s tim spojeny, typu nesedejde mi na stul. Z postupem casu to zacne bejt cim dal tim vetsi psycho a zaverecnej zvrat je sice fajn, ale zaroven predvidatelnej a popravde, taky krapet mimo, jako celej film. Ne ze by to bylo vylozene spatny, zajimavej napad, ale asi by to stacilo rozehrat na plose 80 minut.

• 24.9.2018  11:57

Ja jsem spokojenej, uz dlouho tu nebyl takhle kvalitni valecnej film, Gibson na to porad ma. Prvni hodinku se sice nic moc nedeje, je to takova ta klasicka buzerace na cvicaku, ale je to proste natoceny zabavne a trosku jinak. Velitele nejsou takovy svine a i kdyz vyrvavaj, jsou to sympataci, coz je ale mozna jen dany obsazenim Vaughna a Wortingtona. Ale ani spolu vojaci nejsou za nejaky srace, i kdyz samozrejme cocku za svoje presvedceni nestrilet dostane. No a druha pulka uz je valecna, pricemz nejakejch 20 minut v prostredku rozjede Gibson fakt skvely valecny peklo, nepretrzita strelba, vsude mrtvoly a utrhany koncetiny, proste Rko jak se patri. No a zaverecna 45minutovka je to, proc tenhle film vlastne vznikl, tedy to, cim se hlavni hrdina odlisuje od ostatnich a proc vlastne dostal svuj film. A i kdyz Gibson nehraje nejak extremne na city, stejne je to dojak. No a jako celek to proste skvele funguje, i kdyz samozrejme mohlo by to bejt jeste lepsi, protoze krome ty hlavni myslenky se film vlastne zas tak extra neodlisuje. No a film sice stavi na skvelym Garfieldovi, kterej asi hraje zatim nejlip v zivote, ale stejne je to furt takovej uculujici se pubertak, ze mu to clovek obcas uplne neveri. Ja bych tu spis vyzdvihnul vykon skvelyho Weavinga a ultimatne sympatickou Palmer. Lepsi 4*.

• 17.9.2018  09:33

Skvela jizda, ale slo z toho vytezit o tolik vic, ze bych skoro rek promarnena sance, kdybych se tak dobre nebavil. Pribeh dava prostor pro spoustu blbnuti, hlavni hrdinove tu vlastne hrajou uplne opacny postavy, Rock je za ustrasenyho poseru, Black za sexy blondynu, jakkoliv uchylne to zni. Gillan je mega sexy a vypada, jak kdyby vypadla z nejakyho Street fightera pripadne anime. Jen ten Hart dela vicemene stejny hovado, jako vzdycky. Jedinej nezajimavej je patej clen party, kterej se ale nastesti pripoji az ke konci. Co se tyce zaporaka, ten neni buhvijakej, ale je to vlastne fuk. Film sice nikde nedrhne, ale z jednotlivejch charakteru se dalo vytriskat vic a rozhodne sem slo nacpat vic akce, protoze Kasdan s ni evidentne nema problem, ta co tu je, je super. Jako komedie to funguje taky bez prpoblemu, hlasky super, jen se tu trosku narazi na herecky limity hlavnich hrdinu, proste ne vzdy jim ty opacny charaktery verite. Ale bavil jsem se od zacatku do konce, o nic vic asi neslo, takze spokojenost.

• 17.9.2018  09:27

Nechapu, co tim chteli tvurci rict. Kdyz pomineme tu samotnou myslenku zmensovani, tak se nejedna o zadny sci-fi. Krome toho, ze se hlavni hrdina obcas trapi s takovejma vicemene beznejma problemama typu manzelka, penize, prace, tak to neni zadny velky drama. No a krome par lehce usmevnejch momentu, prevazne v momente, kdy na scenu vstoupi prudici vietnamka, to neni ani zadna komedie. Film vlastne jen tak pomalu plyne a sleduje zivot par lidi, aniz by se neco moc resilo nebo se nejak vic vytezila myslenka zmensovani. Herci jsou sice sympataci, natoceny to je docela pekne, ale to je tak nejak vsechno. A totalne odflaklej, useklej zaver, tomu fakt moc nepomuze. Slabsi 3*.

• 14.9.2018  09:20
    Castle Rock (TV seriál) (2018)

Serial samozrejme dokaze nalakat, vsichni jeste vzpominaji na skvele Stranger Things, ktere serial vizualne pripomina, navic je zastitenej jmenem Kinga a zasazenim do jeho fiktivniho mestecka, kde se odehravala hezka radka jeho skvelejch knih. No a rozjezd je fajn, zacnou se na sebe vrsit jedna zahada za druhou, je to misty i radne drsny a krvavy a dobre se na to kouka. Jenze s pribejvajicima dilama to spis nez zahadny zacina bejt zmateny, stale se na sebe vrstvi dalsi a dalsi nejasnosti, ktery ale postradaj jakoukoliv logiku a vlastne se nic moc nedeje. Nektery dily se stupidne venujou naprosto nezajimavejm vedlejsim postavam, jimz asi kraluje naprosto na pest Sissy Spacek. Ono ale celkove herci nejsou zadnej zazrak z hlediska sympatii, clovek vlastne nema moc komu fandit, Lynskey je otravna a zase pripomina svoji stihacku z Dva a pul chlapa, Holland se fakt na hlavni roli nehodi, Skarsgard neustale divne cumi. Mym oblibenec se tak stal perfektni serif Scotta Glenna, kterej bohuzel moc prostoru nedostane. Co se tyce zaveru serial, par veci se sice lehce propoji a vysvetli, takze jsem zacal mit lehkej pocit, ze scenaristi nebyli totalne zmateny, ale nejakej smysl by v tom moh bejt, jenze je desne videt, ze se pripravuje puda pro druhou serii. Popravde, chvilema jsem uvazoval, ze to vzdam, nakonec jsem to dokoukal, ale druhou serii uz asi nedam.

• 10.9.2018  10:22

Priste si musim poradne precist jmeno rezisera, nejak jsem nabyl dojmu, ze je autorem Mike Nichols a docela jsem se tesil, namet vypadal zajimave, jenze tady reziroval pro me neznamy Jeff Nichols a podle toho to taky vypada. Cely to pusobi silene lacine, film ma skoro dve hodiny, ale silne se tahne a vetsinu casu se nic moc nedeje. Herci v podstate nemaj co hrat, fakt nechapu, ze sem nalakal tolik velkejch jmen. A aniz by se neco moc resilo/vysvetlovalo, porad proste nekam jedou a aby to nebylo tak stereotypni, obcas se tu mihne nejaka jina postava, ktera je pronasleduje. Konec je pak precejen drobet zajimavej, ale uz to vyslednej dojem moc nezlepsi. Bejt tu schopnejsi reziser, verim tomu, ze by to utah, ale tohle pusobi, ze vsichni byly naprosto bezradny a nevedeli, co ze to vlastne toci. Takze takhle fakt ne, tahle variace na E.T. se moc nepovedla.

• 10.9.2018  10:16
    Who Is America? (TV seriál) (2018)

No nevim, asi jsem cekal vic. Cohenovi se sice podari par slusnejch nachytavek, ale pro me, jakozto cloveka, nesledujiciho americkou politickou scenu, to byla vicemene prehlidka neznamejch xichtu. Sice z nich kolikrat dostane takovy mega trapnosti, ze je vlastne jedno, kdo to je, protoze ze sebe udela uplnyho curaka, ale stejne je to zabavnejsi, kdyz je tu treba Dick Cheney, kteryho clovek precejen zna. Co se tyce Cohenovo postav, nektery dostanou minimum prostoru, nektery naopak kvanta, ne vzdy k moji spokojenosti. Dalsi co to trochu srazi je fakt, ze misty fakt az zbytecne moc tlaci na pilu a veskerou zabavu tak de facto obstara sam a nenecha hosty se poradne ztrapnit, pripadne se nekdo nechytne a pak rozhovor/scenka trochu vyzni do prazdna. Ale v kazdy epizode se vicemene da najit par perel. Vetsinu casu to neni komedie, u ktery by se clovek valel smichy po zemi, ale spis se citi trapne, co ze to je mezi nama za dementy, ale myslim, ze to byl i Cohenovo cil, takze ve vysledku asi mise splnena, ale urcite slo sehnat zajimavejsi hosty a vytvorit vic postav. Lepsi 3*.

• 10.9.2018  10:04

Akce je naprosto perfektni, herci jsou totalni sympataci, cely je to natoceny radne cool a to je bohuzel asi tak vsechno. Problem je, ze zapletka samotna je dost tuctova a akce je tu prekvapive naprosty minimum. Takze ta vata mezi jednotlivejma akcema, obzvlast v prvni pulce filmu je tu vicemene jen ta uvodni, je bohuzel misty trochu nudna a nezachrani to ani obcasny forky a hlasky. Taky co se tyce Rkovy pristupnosti, sice tu vesele caka krev a fuckuje se, ale oproti minulymu dilu mi to prislo trochu umirnenejsi. Rozhodne se nejedna o spatnej film, zabava to je furt poradna, ale slo z toho vytezit daleko vic.

• 6.9.2018  09:51
    Coco (2017)

Pixar se po case rozhodl zase jednou pro neco originalniho misto delani zbytecnejch pokracovani uspesnejch veci a vysledek je moc fajn. Pribeh je ocekavane na Pixar v pohode, samozrejme se obcas trochu moc tlaci na pilu ohledne nejakejch rodinnejch hodnot a konec je ultimatni dojak a zvraty se daj vicemene cekat, ale tak nejak to vubec nevadi a sem se to vlastne hodi. Navic celej dej skvele utika, podporenej jeste perfektnima pisnickama a skvelou vizualni strankou, ktera je fakt pastva pro oci, i kdyz paradoxne animace sama o sobe az takovej zazrak neni. Proc teda ne 5*? Protoze ma Pixar jeste na vic a forky moc nefungovaly, ale jinak jsem spokojenej.

• 4.9.2018  09:34
    Deadpool 2 (2018)

Ja se bavil jeste o fous vic nez v pripade prvniho dilu. Vsechno super z prvniho dilu zustalo zachovany a jeste je to vsechno dle pravidel dvojek vetsi, vic krve a umirani, vic hlasek, velkolepejsi souboje, ktery misty trochu zavani digitalem a lehce se spis z komedie presunujou k regulernim X-Menum, ale nic vylozene rusivyho. Herci jsou opet skvely, Reynolds se v tyhle roli fakt nasel a par scen, kterejm asi vevodi nastup X-Force je naprosto nezapomenutelnejch. Ja se skvele bavil od zacatku do konce, jasnejch 5*.

• 24.8.2018  09:31

Prvni dil jsem nevidel, popravde ani jsem nevedel, ze nejakej je, ale po par lehce zmatenejch narazkach jsem to zjistil, ale myslim, ze neni absolutne potreba ho videt. Jinak pribeh je hodne, hodne zjednodusenej Indiana Jones michnutej Larou Croft, ale ocenuju, ze se furt jedna o docela akcni a dobrodruznej animak, tech tolik neni. Samozrejme musi dojit i na radoby vtipny zvirata (pes s papouskem) a o poznani vtipnejsiho sidekicka zombika/mumii. Samotnej animak je pak docela svizne natocenej, uplne stupidne to nepusobi, sem tam se da pobavit a pribeh je naprosto dostacujici, i kdyz desne jednoduchej, na animaci je videt, ze je levnejsi, ale zadny drama, takze za me nakonec vlastne spokojenost, o zadny veledilo se samozrejme nejedna, ale na evropsky pomery nadprumer.

• 15.8.2018  09:25

Uvod s navazovanim pratelstvi me docela navnadil a po pocatecnich pochybach jsem se zacal tesit, jenze bohuzel, pochyby byly opravneny, pak uz to slo do kopru. Hlavni problem je v ustredni dvojici, Delevingne sice ocekavane nic moc nehraje, ale aspon se na ni docela dobre kouka a je vcelku sympaticka, ale DeHaan je tak neskutecny, necharismaticky hovado, ktery snad hraje jeste mizernejc nez Cara, ze totalne pohrbiva celej film. Pritom casting vedlejsich postav se naopak poved perfektne, super Hawke, nemene fajn Owen a prekvapive hodne fajn Rihanna i Hauer. Jinak pribeh je na podobnou zalezitost vicemene typickej, vydalo by to na jeden dil Star Treku, Hvezdny brany a podobne, ale nic vylozene tragickyho. Horsi je, ze se dej docela tahne, akce je pomalu a ten zbytek proste ustredni duo neutahne. Aspon, ze se na to docela dobre kouka, triky sice obcas zahaprujou, ale vizualni stranka je hodne libiva. Doufal jsem, ze by treba Besson dal vzpomenout na Paty element a v par scenach se mu trosku priblizil, ale jinak to je veskrze prumerny scifi.

• 7.8.2018  12:56

Pro me zklamani a promarnena prilezitost. Myslenka po deseti letech budovani vesmiru konecne vsechny hrdiny nahnat dohromady je sice super, jenze nekteri hrdinove se tady potkavaji uplne poprve, takze tu je vlastne i nekolik seznamovacek, ktery ve vysledku pusobi jeste uspechanejc nez DCEU, jednu minutu se dohadujou, kdo je kdo a o par minut pozdejc jsou schopny za sebe polozit zivot. No a jinak je celej film vicemene smeska nijak zvlast napaditejch souboju, respektive nic, co by clovek za uplynulou dekadu nevidel, namichana s humornejma scenkama a hlaskama, ktery jsou nastesti fakt vtipny a zabavny. Jenze stejne to cely pusobi na jednu stranu desne uspechane a neprehledne, ale zaroven se film docela tahne, proste je to jen ne moc souvisejici slepenec jednotlivejch scen, ktery nemaj tah na finale, ktery tady vlastne stejne ani neni, jelikoz je fakt videt, ze se jedna teprve o prvni dil ze dvou. Co potesi je snaha o lehce temnejsi ton a po uvodnim umirani jsem se zacal tesit, ale vyreseny smrti nekterejch hrdinu v zaveru bylo fakt nehorazne trapacky, chapu, ze s touhle pristupnosti tu nemuzem mit rozsekany tela a podobne, ale takhle to byla jen smes naprosto tuctovejch a zamenitelnejch smrti, kdy si druhej den po skouknuti vlastne ani nepamatuju, kdo ze to umrel a kdo prezil. Jinak co se tyce hercu, tam neni co resit, znama particka, vsichni do posledniho sympataci, i kdyz treba na takovym Downeym je uz ten vek docela videt. No a Thanos/Brolin docela prijemne prekvapil, i kdyz makeup je takovej lehce usmevnej. Triky taky v pohode, ale zadnej zasadni posun od minulejch dilu. Tesil jsem se na nejaky mega epicky finale a dostal jen sled tu vice, tu mene fajn souboju, sice to da 4*, ale dalo se z toho vytriskat nekolikanasobne vic.

• 30.7.2018  10:19

To byla hrozna ptakovina. Tvurci si s artusovskym mytem vicemene vytiraj prdel a delaj si s postavama co chtej a cely to pusobi jak mix mezi nejakou pc hrou, Robinem Hoodem a Solomonem Kanem. Jenze co se neda filmu uprit, je to zatracene zabavny. Dej se riti kupredu, neni nouze o spoustu vychytanej souboju, nejaky ty kouzla, docela drsnou atmosferu a misty i humor. Hunnam sice moc charisma na hrani vudce nepobral, ale jako takovej floutek, co to ma na haku je skvelej. Ostatni herci jsou taky vcelku fajn, ale nejvic prostoru ma ocekavane Hunnam. Proste blbost, ale ja se dobre bavil.

• 30.7.2018  10:14

Vcelku nuda. Uz prvni dil nebyl zrovna akcni jizda a v nastolenym trendu se pokracuje. Jediny, co vlastne stoji za pozornost, je vizualni stranka, spolu s vymazlenejma trikama se na to fakt moc pekne kouka. Jenze tak nejak se trochu ztratila ta atmosfera depresivni budoucnosti, nemuzu si pomoct, ale tady to zas tak depresivni nebylo. Jinak pribeh se snazi navazovat na prvni dil a opet nastolovat nejaky zasadni otazky lidstvi, ale moc se to nedari, vetsinu casu je to vicemene o nicem. Co se tyce hercu, Ford se tu ohreje tak 20 minut az ke konci filmu a Gosling je sice v zasade sympatickej, ale nema moc co hrat. Kdyby to melo 90 minut, tak asi v pohode, takhle na me mistama slo spani. Nemuzu rict, ze by to byla vylozene sracka, proste jinej druh sci-fi, nez ktery se dneska vetsinou toci, ale Villeneuve asi nebude muj typ rezisera, takze jen 3*.

• 30.7.2018  10:09

Pro me po prvnim fajn dilu trochu zklamani. Vicemene dostavame to samy, co minule, ale tak nejak uz to neni tak zabavny. Akce tu moc neni, vetsina ji navic byla provarena v ukazkach a ta co tu je, by urcite mohla bejt i napaditejsi a vic vyuzivat zvetsovacich/zmensovacich schopnosti. Aby to tak nebyla jen spousta kecu, tvurci pridali na humoru, fory jsou fajn, ale vetsinu jich obstara misto sympatickyho Rudda naprosto perfektni Pena. No a jinak samotnej pribeh je v podstate o nicem, neustale nekdo nekoho pronasleduje, furt se honi zmensena laborator a kdyz uz po stopadesaty zase nekdo nekomu neco ukradne, zacne to bejt krapet otravny. Zaporacka Ghost je pak docela tragicka. Celkove by to proste chtelo zapracovat na lepsim pribehu, protoze akci nebo rozpoctem se to s hlavnima MCU filmama fakt rovnat nemuze.

• 24.7.2018  09:37
    Párty (TV seriál) (2018)

Zadnej zazrak se nekona, na druhou stranu, po tech pul hodinach to je naprosto v pohode koukatelny a rozsah 10 epizod je tak akorat. Zakladni premisa o giganticky party na zaver stredni, kterou porada samotna skola a studenti behem ni nesmi opustit budovu je sice lehce pritazena za vlasy, na druhou stranu, jako vychozi situace pro dementni komedii z ranku prcicek naprostej ideal. Kazda epizoda ma sice nejakej drobnejsi pribeh, ale spis jde o to, jak party postupuje a jednotlivy postavy resi to, co vyresit prisly, at uz to je osukani trenerovo zeny, nalezeni zahadny cosplayerky nebo prodavani chlastu. Misty to je vtipny, misty si to hraje na trochu dojemnou nebo rozumovaci notu, ale ve vysledku to nikdy nesklouzne k nejaky nude, ale ani k nejakymu mega odvazu. Postavy jsou vicemene bez vyjimek sympataci, dostavaj tak nejak stejne prostoru, holky jsou dostatecne sexy, ale vetsina jsou herecky naprosty dreva, ale vzhledem k tomu, ze se vetsinou jedna o neznamy "herce" a vlastne ani nemaj co hrat, tak je to fuk. Za me v zasade spokojenost, idealni na to, aby si clovek pustil jeden dil, sned si veceri a parkrat se zasmal.

• 16.7.2018  09:31

Hodne prijemny prekvapeni. Zadny dlouhy kecy, zadnej prekombinovanej scenar, jednoduchy dobrodruzstvi s tahem na branku, uplyne par minut a Kong tu v plny parade masakruje vse v okoli a krome par zbytecne ukecanejch scen se vydrzi rubat az do konce. Je fajn, ze se tvurci vysrali na budovani nejakyho promakanyho scenare, protoze u tohohle druhu filmu fakt clovek jen ceka na to, az si daj do huby, coz se dari na 100%. Herci jsou navic docela sympataci, je videt, ze prachu bylo na film dost, takze triky vymazleny a po vizualni strance parada. Takze za me spokojenost, na pet hvezdicek to sice neni, zas az tak jsem si z toho na prdel nesed, ale rozhodne solidni 4*.

• 16.7.2018  09:22

Vlastne to samy, jako minulej dil. Opet to je jen sled vtipne-trapnejch scenek, v duchu pokracovani se obcas az moc tlaci na pilu, takze je to misty fakt uz trochu moc, ale jako celek to zase odsejpa svizne a dokaze to pobavit. Je tu stejny herecky obsazeni, jako v pripade prvniho dilu a prislo mi, ze si postavy na svoje role uz vic zvykly a jsou v nich prirozenejsi, zadny velky herectvi necekejte, ale rozhodne to je lip koukatelny, nez minule. Takze za me vlastne spokojenost, dostal jsem, co jsem cekal a pobavil jsem se.

• 16.7.2018  09:19

Neskutecna ptakovina, ale clovek se proste musi smat. Pribeh tu vicemene neni, je to spis takovy epizodni, proste scenky ze zivota decek ve skole s jejich problemama a zabavama. Misty se sem sice zacne protlacovat nejaky to poucovani, ale nastesti ne nijak vyznamne, vetsinou to jsou proste tu vice, tu mene vtipny/trapny forky. Film navic dost svizne odsejpa, takze nuda nehrozi. Co se tyce hercu, jasne, nemaj moc co hrat, ale i tak jsou dost tragicky a to deti i dospeli. Ale jako 90 minutova oddechovka, proc ne.

• 12.6.2018  09:14

Zatim nejslabsi z Benem rezirovanych filmu. Problem je, ze tu vlastne neni zadnej poradnej pribeh. Nevadil by mi klasickej tuctovej pribeh o vzestupu mafiana, jako to driv bylo v kazdy druhy kriminalce z tohohle obdobi, jenze tady neni ani to. Affleckova postava se tak nejak potlouka zivotem, chvilku je za chudaka, chvilku si hraje na bosse, ale jako velkej kapo fakt nepusobi, navic ackoliv nehraje nijak spatne, cloveku je jeho postava a jeho motivace v zasade ukradena. Co se tyce ostatnich postav, zadna vylozene nezaujme a vlastne ani nedostane moc prostoru. Zbejva tu tak jen tuctova vypravenka o dobe prohibice a parte gauneru, kde je sice par silnejch scen, ale celkove to misty lehce nudi a trosku pripomina tv film.

• 11.6.2018  10:01

Spatny, takhle to nepujde. Nevadi mi, ze tu nemame tu klasickou vypravenku o vychove decka a navratu do civilizace ala Greystoke, ale v podstate se dej rozjizdi az nejakou dobu od navratu Tarzana, ani to, ze pribeh je hodne jednoduchej, protoze kdyz nic jinyho, alespon dava prostor pro nejaky blbnuti v dzungli se zlejma otrokarema, mistnima kmenama i zviratama, ale tady bohuzel nic moc nefunguje. Triky jsou sice docela fajn, i kdyz nektery zvirata jsou trochu odflakly a celkove vizual vypada, ze nejaky prachy na film byly, i kdyz neustaly ladeni do sedivo-modry zacne bejt po chvili krapet unavny. Hudba je v podstate nezajimava a akce sice zajimava svym prostredim, ale uz ne provedenim, nic, co by tu nebylo. Ale nejvetsi problem, kterej bohuzel pohrbiva celej film, jsem mel z hlavni postavou, Skarsgård je tak neuveritelne nesympaticky, tupe cumici a naprosto bezcharismaticky drevo, ze uz jsem to dlouho nevidel. Bejt tu jinej herec, mozna ty vytky prekousnu a budu se bavit, ale tohle se fakt neda, to byl takovej silenej kokot, ze mi zkazil zazitek z uz tak prumernyho filmu. Slabsi 3*.

• 8.6.2018  10:58

Je to skvely, mohlo to bejt skvelejsi. Clineovo kniha je ve svy podstate docela jednoducha a buhvijak originalni taky neni, ale proste je na ni videt, ze ji psal fanda a nacpal tam fakt prakticky vse. Do filmu uz z jeho podstaty vse nacpat neslo, to je vicemene takova hlavni vytka. Nevadi mi, ze je dej knihy vcelku prekopanej, spousta toho je vypustenyho a jsou tu naopak nejaky veci, co v knize nebyly, s tim jsem tak nejak pocital, precejen bylo potreba nacpat neskutecnou haldu vsemoznejch poct a narazek do dvou hodin. Skoda jen, ze jsou tu v podstate jen tri vetsi akce, ktery byly videt uz v ukazkach, rozhodne z toho slo udelat i vetsi jizdu. Stejne tak i pres omezeni dany mediem sem mohlo bejt nacpano vic odkazu z knihy. Tim nerikam, ze jich tu je malo, aby to clovek vsechno vstrebal, bude to chtit rozhodne nekolik dalsich skouknuti. Hudba je taky super, ale taky tu mohlo bejt tech znamejch pisnicek vic. No a stejne tak triky, rozhodne lepsi, nez jak jsem se po skouknuti traileru bal, ale mohly bejt jeste lepsi, i kdyz chapu, ze v tom mnozstvi postav, prostredi atd. je tezky kazdou blbost vypiplat do dokonalosti, ale misty to je precejen lehce kvantita na ukor kvality. No a co se tyce hercu, Rylance je uchvatnej, i kdyz na pres drzku, Sheridan mi vadil min, nez jsem se obaval a Cooke je sympatacka. Takze jak uz jsem psal na zacatku, je to hodne fajn, ale vsechno, pres mnozstvi narazek a hudbu az po triky mohlo bejt jeste lepsi, takhle si nejsem uplne jistej, zda se to zaradi mezi nejvetsi kultovky, ale i tak jsem naprosto spokojenej, Spielberg prijemne prekvapil a ja se dve hodiny bajecne bavil.

• 8.6.2018  10:50

Presne takovej ten typ animaku, kterej clovek skoukne a prakticky okamzite zapomene, protoze tu neni nic vylozene super, na co by clovek vzpominal, ani nic vylozene spatnyho, kdy by jste vzpominali, co ze to bylo za sracku. Pribeh je relativne originalni i kdyz samozrejme v ramci animaku, animace sice neni uplne top, ale rozhodne ostudu neudela a hudba vcelku fajn. Postavy jsou taky v pohode, hlavni dvojice dokaze pobavit a neni otravna a vedlejsi postavy sem tam hodi nejakej slusnej forek (vlci rulez). Takze na 80 minut v pohode zabava, ale nic vyjimecnyho, proste jeden z mnoha.

• 6.6.2018  09:58

Nechapu tolik nespokojenejch komentaru a mizerny hodnoceni, jasne, neni to zadna pecka, na druhou stranu v porovnani se soucasnou animovanou produkci az na par vyjimek to naprosto v pohode obstoji. Pribeh je sice dementni, ale neda se mu uprit urcita originalita, minimalne prostredim, kde se dej odehrava. Animace spis prumerna, hudba spis nadprumerna, fory obcas zafungujou, obcas ne, linie v "realnym" svete vicemene zbytecna a postavy bezezbytku sympaticky a zabavny. Takze na 80 minut vypnuti naprosto v pohode film.

• 4.6.2018  10:01

Pro Burtona naprosto idealni latka, ale nemuzu si pomoct, nejak jsem ve filmu nemohl najit tu jeho typickou morbidnost a hravost. Ale krome tohohle vlastne nemam vyhrady. Krome ujetyho a zbytecne akcniho finale se film verne drzi predlohy. Uprimne divim se, ze se nedrzel i v zaveru, takhle si lehce zazdili pudu pro pripadny pokracovani. Kdyz divak precka lehce nudnej a ukecanej uvod, rozjede se fajn hororova pohadka, ktera je viditelne cilena na mladsi publikum, i kdyz obcas je tu nejaka scena pro otrlejsiho divaka (oci vedou). Dej sice neni buhvijak slozitej, ale svizne odsejpa, triky jsou fajn a herci prekvapive sympaticky v cele se super Evou Green a Terencem Stampem. Nekdy zhruba po hodine a pul jsem si uvedomil, ze se vlastne skvele bavim a ze uz utekla hodina a pul. Takze za me spokojenost, s chuti bych si dal dalsi dily.

• 4.6.2018  09:53
    451 stupňů Fahrenheita (TV film) (2018)

Uprimne, divim se, ze to trvalo tak dlouho, nez vznikla dalsi adaptace Bradburyho knihy, ta z roku 1966 je uz precejen hodne stara. Na druhou stranu, nez tohle, to radsi nemuselo vznikat nic. Mozna tu ted urazim nejakyho vyznavace knizni predlohy, ale krome ty jedny zasadni myslenky kniha zadnej zazrak neni, takze v tomhle ohledu to mel film hodne tezky, vystavit dej na tom, ze pozarnici knihy pali, aby si to nakonec jeden rozmyslel, proste neni zrovna dvakrat pevnej zaklad. Jenze bohuzel tady nic jinyho vlastne neni. Ale abych filmu nekrivdil, to nebylo ani ve verzi z roku 66, ktera taky neni zadnej zazrak. Kdyby to alespon, kdyz uz chybi poradnej scenar, tahli herci, ale bohuzel. Jordan je vylozene na presdrzku, jeho promena neni nijak zvlast dobre vysvetlena a Shannon se furt tvari jak uprchlej silenec. Vizualni stranka je sice celkem fajn a triky taky nenastvou, na to ze se jedna o tv film, ale to je tak vsechno. Zhruba po hodine deje jsem byl dotazan, kdy ze se zacne neco dit a zhruba v tu chvili jsem si uvedomil, ze premyslim nad tim samym. Slabsi 3*.

• 4.6.2018  09:40
    Temná věž (2017)

Ja si nemuzu pomoct, me to bavilo. Naprosto zapomente na Kingovu Vez, cetl jsem ji komplet a s ni to ma spolecnyho fakt minimum, ale jako beckovy akcni fantasy to funguje. Tvurci z knih vybrakovali ten naprosto totalni zaklad a ten jeste osekali, aby narvali pres ctyri tisice stran textu do 90 minut dlouhyho filmu a ve vysledku to je tak jednoduchej pribeh postavenej na zajimavy myslence, kde se vystridaj tak ctyri ruzny lokace, ale me to prekvapive stacilo. Tim, ze je vse nahusteny do 90 minut neni cas se zdrzovat nebo vykecavat, takze film krome povinnyho lehce nezazivnyho uvodu uhani svizne kupredu, triky jsou prekvapive hodne fajn (samozrejme na becko) a herci nenastvou. Kdyz se prenesete pres to, ze je pistolnik cernoch, tak neni Elba uplne spatnou volbou, McConaughey je vylozene libovej a Taylor v porovnani s jinejma detskejma hercema nesere. Akce je tu dost, zaverecne prestrelka je hodne cool, takze ja jsem vlastne spokojenej. Z pohledu vernosti k predloze to je samozrejme na odpad, z pohledu zabavnyho becka na jedno skouknuti vicemene bez vyhrad.

• 4.6.2018  09:32

Podle me je tohle naprosto zbytecnej dil, uprimne receno, dva dny po skouknuti uz si nepamatuju, o cem ze to bylo. A popravde ani nevim, co tady vlastne komentovat. Jasne, mame tu vesmirny souboje, mame tu nejakej souboj na mece, ale nic, co by tu uz nebylo, navic v souhrnu tu ty akce neni nijak moc, kdybych chtel videt lode dlouze letici ve vesmiru, muzu si pustit Star Trek. A hlavne se vlastne nic moc nevyresi, sice tu je spousta dilcich pribehu, takze prakticky co 20 minut tu je nejaky epicky vyvrcholeni dejovy linie, ale ten hlavni pribeh jde od nikud nikam a na konci jsme vlastne zase na zacatku. Triky jsou samozrejme vymazleny, vizual i hudba ocekavane super a par scen fakt potesi (nebudu spoilerovat) a ve scenari skutecne neni nouze o zvraty, tj. pokud nekdo prijde napr. s nejakym planem, neznamena to, ze ho dotahne do konce nebo se v prubehu neudela jinej plan a podobne, coz potesi, ale ve vysledku vam jsou vlastne potavy i jejich osudy naprosto ukradeny. Z hercu potesi mozna tak Gleeson, to je fakt spravny hovado, sem tam tu je i nejakej ten forek, ale od Star Wars asi cekam neco drobet jinyho, takze za me slabsi 4*.

• 29.5.2018  09:19

Mam rozporuplny pocity. Na tenhle MCU film jsem se zatim tesil asi ze vsech nejmin a nakonec to tak spatny nebylo, misty to naopak bylo docela fajn, ale ja mam proste hroznej problem s hlavni postavou. Black Panther je proste naprosto tuctova postava, ktera, kdyby nebyla zasazena do zajimavyho prostredi, tak totalne vysumi. Jako hlavni hrdina cernoch navlecenej v latexu s kocicima usima, jehoz hlavni zbrani jsou drapy? Zdravime Catwoman. To samy se vlastne da rict i o zaporakovi. Killmonger je Black Panther sjetej pres kopirak, akorat, ze misto do fialova je do zluta. Ruce si muzou podat i herecky, protoze Boseman i Jordan jsou tu fakt desny drevaci, nenapada me, kterej superhrdina nebo zaporak mel nizsi charisma za hodne dlouhou dobu. Skoda, ze vic prostoru nedostal Serkis, ten by byl mnohem vic fajn, i kdyz jeho uchylnacka ruka teda taky nic moc. No a k tomu si prictete dost smesny jmena vetsiny postav typu Curo, Chcala a podobne (minimalne s dabingem to takhle dementne zni) a dosti dementni jazyk Wakandanu, kterej je na podobny perly taky bohatej. Co ale naopak musim pochvalit, tak je zajimavy a vizualne skvele udelany prostredi s bezvadnejma trikama a tim, ze se sem nenasrali zadny jiny MCU postavy, pusobi to i drobet originalnim dojmem, navic se tu neresi osud sveta, ale jen boj o trun, coz je taky fajn zmena, i kdyz dej samozrejme buhvijak slozitej neni. Akce je spis prumerna, ono s Kocicakem toho asi moc lepsiho vymyslet neslo, ale je podporena fakt suprovou hudbou, ktera ji dost pozveda. Celkove se tak nejedna o zadnej zazrak, ale ani propadak, takze lepsi 3* to da.

<< předchozí 1 2 3 4 30 58 87 115